Страница 27 от 92 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #391

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не знам. Предполагам ,че първо телевизорът трябва сам да си го форматира преди да направи записа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #392

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    http://support.sony-europe.com/tvhc/...&m=KDL-40EX520
    Сигурно си го чел, ама за всеки случай.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #393

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    TATI благодаря, че се опитваш да помогнеш.
    Да ,четох за тази съвместимост, но вече започвам да се съмнявам дали самия телевизор поддържа USB HDD запис. Освен в описанието на hristoslav2 /искрено се надявам че е прав/ на първа страница, никъде другаде не мода да прочета че е така.
    Не се появява иконката / след влизане в основното меню/ за запис от която да се правят настройките
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1306409873[/time]_________________________________________________

    Дано не ставам отегчителен, но току що получих email от поддръжката на SONY България относно USB HDD запис. Побликувам го защото може да бъде полезен и на някой друг.
    Благодаря на всички които се опитаха да помогнат.


    За да можете да записвате на външен твърд диск, първо трябва да го регистрирате в менюто на телевизора. Това става така:
    1. Свържете USB HDD устройство с телевизора. 2. Натиснете HOME, после изберете -> [Системни настройки] -> [Настройка на записа] -> [Регистрация на HDD]. 3 Следвайте инструкциите на екрана, за да регистрирате USB HDD устройството.

    Забележки:

    - Поддържат се USB HDD с капацитет най-малко от 32 GB до максимално 2 TB.
    - Връзка с USB HDD устройство през USB хъб не се поддържа. Свържете го директно към телевизора.
    - Ако вашият телевизор има два USB порта, свържете USB HDD устройството към порта, означен “HDD REC”.
    - Всички данни, записани на USB HDD устройството ще бъдат изтрити, когато бъде форматирано по време на процеса на регистрация. USB HDD устройството не може да се използва с компютър, след като е регистрирано в телевизора. За да разрешите използването на USB HDD устройство на компютър, форматирайте го от компютъра. (Имайте предвид, че всички данни на USB HDD устройството ще бъдат изтрити).
    - Максимално 8 USB HDD устройства могат да бъдат регистрирани.
    - Само този телевизор може да възпроизвежда данните, записани на USB HDD устройството.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    70
    #394

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    този ъпдейт не се отнася за EX500 и това е жалко.дано да измислят нещо че освен ютубе друга интернет функция не използвам.поне ми остава да се надявам че ще пуснат ъпдейт и за другите модели.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #395

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от petrucci
    този ъпдейт не се отнася за EX500 и това е жалко.дано да измислят нещо че освен ютубе друга интернет функция не използвам.поне ми остава да се надявам че ще пуснат ъпдейт и за другите модели.
    Не се и надявай...Всички производители само след година забравят за старите модели и не добавят никакви екстри. При LG и Рanasonic е същото.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #396

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    А хардуерно разлика няма. Дори и да има е минимална. Всичко иска да си продава новите модели.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #397

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Другият начин е да хакнеш софта и така да си добавяш приложения.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    70
    #398

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    сигурно може но то е за запознати.мен ме интересува кодеците.а фейсбука е добра добавка.ако някой знае как да се добавят приложения нека сподели пък после всеки сам си решава може или не.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    5
    #399

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    32EX500 в момента е паднал на 900лв. Моля за някакви отзиви за тоя телевизор. Фен съм на марката, но нямам възможност в момента за нещо повече от 1000лв. Какви са плюсовете и минусите му ... и последно чете ли БГ субтитри или нея. Благодаря предварително.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #400

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    То хубаво е паднал ,а и модела не е лош /плеъра му е доста куц/ ,но LG 42LD750 http://www.technomarket.bg/products/09072750/lg-42ld750 е 1059лв в момента - само 60лв над твоята сума ,но 10" повече,много добър модел и много по-добър плеър /минуса е липса на DTS /.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #401

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Разликата в типовете Motionflow
    http://www.digital-hall.ru/informati...=175&PAGEN_1=3

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #402

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от shami
    Здравейте на всички. Преди около месец си купих SONY BRAVIA KDL-40EX520.
    На първа страница hristoslav2 споменава, че този модел може да прави запис на USB устройство.За съжаление ми изписва , че функцията не действа.
    Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен.
    По скоро проблема идва от там, че е възможно да се прави запис само на цифрова телевизия. Аз го разбирам така, че сигнала трябва да идва през тунера на ТВ. Не се подържа запис и от външни устройства напр. DVD; външни тунери и т.н.т.
    Ако имаш възможност опитай с директен цифров сигнал (ако не си от Сф -от кабелен оператор)

  16. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #403

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Някой може ли да обясни за тази 5 годишна гаранция???
    Можеш да си доплатиш за такава ли?? Само за нови продукти които се закупуват ли???
    Или... мога ли да си взема 5 годишна гаранция за закупения ми вече ТВ??

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #404

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Индикаторът (режим изчакване) между всяко две секундно прекъсване премигва в червено 10 пъти при серия W5500 (в моя случай 32W5500)

    Цитати:
    "линк към старата тема
    https://forum.setcombg.com/index.php...4706.1484.html
    « Отговор #1486 -: 30.09.2010, 22:29 »
    Привет на всички!
    Ако може информация за следното съобщение,което изненадващо се появи на екрана на ТВ SONY KDL 40W5500
    "Телевизорът автоматично ще се изключи след малко" и удивителна в червен триъгълник пред съобщението. Доста ме стресна този надпис докато си гледах спокойно мача. Превключих канала и след 15на минути отново се появи. Просто съм доста притеснен. В инструкцията на ТВ то не намерих подобна информация. Ако знаете нещичко ще споделите ли с мен?

    « Отговор #1486 -: 30.09.2010, 22:29 »
    Сега пък ново 20....
    В стенбай режим, когато го изключа от дистанционното, след определен период започва да се чува определено прицъкване /извинявам се за израза но това е най-близкото описание/ като при включване и изключване и червения диод на ТВ-то започва да примигва.
    Четох в инструкцията, че когато примигва, но по време на работа, ТВ-то си прави някаква самодиагностика.
    Баси, май ще се слага в кашона и в Техномаркет.....:-(
    Към ТВ то са включени само антена и 1 HDMI от ресивъра....

    Примигванията са точно 10, след което следва пауза от 2 секунди и отново 10 примигвания.

    След монтиране на галваничен разделител и връзка със сервиза:

    « Отговор #1510 -: 5.10.2010, 22:00 »
    За съжаление, въпреки галваничния разделител КП "Зевс 7"X, тази вечер отново регистрирах същата грешка ( 10 примигвания, 3 сек пауза, 10 примигвания... ) :-(. В сервизното меню вече имам 16 броя:
    010 DTT_WD ххххххххх ххххххххх ххххххххх 16
    Някой да има други идеи?

    « Отговор #1505 -: 5.10.2010, 16:01 »
    Така, обадиха ми се от Сони сервиза и ми казаха, че се е наложила пълна преинсталация на софтуера вследствие на въпросната грешка породена от някакви шитни пуснати от СКК.Специално уточниха, че става въпрос за цифрова кабелна ТВ. Тук проблема идва от това, че ако отново закача ТВ-то към въпросния кабел и шитните са си още по него, ТВ-то ще отчете грешките и дори нещата при СКК да се оправят, индикацията ще остане.
    Ще сменявам доставчика /Булсат/, а до тогава на ефирната цифрова.
    В ебати държавата живеем, с ебати качествените услуги, заклевам се.....

    « Отговор #1511 -: 6.10.2010, 17:26 »
    Чак сега пиша,тъй като имах проблеми с компютъра си! Обаждах се в сервиза на Сони за проблема с премигванията/10 на 2/,но ми отговориха,че щом работи телевизора/има картина и звук/-няма проблеми ,не подлежи на ремонт. Даже ми казаха ,че може и всички диоди да мигат,но работи ли ,няма проблем. Вече ,ако спре да работи или почне да изключва ,тогава е за сервиз. На мен от понеделник сутринта не ми мига вече,само от време на време прицъква."

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    При мен се появи същия проблем, който отстраниха от сервиза и затова смятам да го споделя с Вас, ако някой друг собственик на Сони от серия W5500 попадне в същотото положение (направи ми впечатление, че се поевява при телевизори от тази серия, което е мое лично мнение).
    Проблемът се описва в горните цитати, но съм забелязъл и още нещо, а именно: след гледане на телевизия и изключване на телевизора от дистанционното, след няколко минути се чуват четири изключвания и включвания на реле, като при прищракванията угасва и светва червения светодиод. След това същия започва да примигва 10 пъти, след което следва пауза от 2 секунди и отново 10 примигвания. След като пусна телевизора от дистанционното картината и звука са нормални, но са се изгубили настройките за датата и часа и след извесно време телевизора изписва надпис, че ща се изключи сам (не винаги), понеже няма настроен часовник. След връзка по имейла със Сони ми отговориха, че телевизора е за ремонт. Преди това се бях свързал с кабелната, които сменяха кутийки, филтри, проверяваха кабелите..., а аз пробвах с различни галванични разделители, но без резултат. След 16-сет дневен престой в сервиза ми казаха, че при тях този проблем не се е поевявал и първо са сменяли софтуера (моят беше последния излязъл) и след това са сменили и платката (не ми стана ясно коя). Сега телевизора работи нормално, с тази разлика че в подменюто "Информация за уреда" преди ремонта ми излизаше серийния номер на телевизора и версията на софтуера му, а сега излиза следното:
    1. SERIALN
    2.--------
    3.1,741ЕА.
    От подръжката на Сони ме успокоиха, че "Не би трябвало да имате проблеми с гаранцията, тъй като серийният номер е изписан и на задния панел на телевизора."

    Имам и един въпрос към собствениците на модел 32W5500 или тези които знаят отговор на въпроса ми: от както съм купил телевизора бутоните за управление отстрани на панела (за каналите, усилването на звука и влизане в менюто) работят само, когато телевизора е включен от дистанционното, но не и когато е в стенбай режим, т.е. ако нямам дистанционно, не мога да го пусна от тези бутони. При вас така ли е?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #405

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bandev
    След 16-сет дневен престой в сервиза ми казаха, че при тях този проблем не се е поевявал и първо са сменяли софтуера (моят беше последния излязъл) и след това са сменили и платката (не ми стана ясно коя). Сега телевизора работи нормално, с тази разлика че в подменюто "Информация за уреда" преди ремонта ми излизаше серийния номер на телевизора и версията на софтуера му, а сега излиза следното:
    1. SERIALN
    2.--------
    3.1,741ЕА.
    От подръжката на Сони ме успокоиха, че "Не би трябвало да имате проблеми с гаранцията, тъй като серийният номер е изписан и на задния панел на телевизора."
    bandev
    Когато зглобяват телевизора в завода, заедно със зареждането на софтуера-зареждат и серийният номер на телевизора. Явно в сервиза наистина са сменили Main board платката с нова ,в която не е зареден сериен номер /в сервиза няма как да го направят/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 92 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе