Страница 77 от 92 ПърваПърва ... 2767757677787987 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #1141

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, има ли начин да се подобри color transition-a при Sony EX720. Напоследък забелязвам, че няма плавност от тъмно към светло, седи някак си като прегоряло.. Незнам на какво се дължи. На монитора на лаптопа ми нюансите са плавни, но на тв-то не. Евентуално от настройките нещо или? Пускам си филми с добро качество както и блу-рей, така, че най-вероятно не е от това. Всъщност от gradient тестовете които пробвах се вижда пак същото. Ако има начин моля споделете.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1142

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не си си настроил правилно силата на подсветката, яркостта и гамата.
    Типично е за заводските настройки.
    Друг вариант е проблема да е от източника, от който плейваш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #1143

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    здравейте колеги!! На EX720 колко голяма флашка може да плейва плеара (GB) и как да разбирам кои филми са в xvid,при положение че на всички пише така,а само някои вървят. Ще бъда благодарен,на всеки отзовал се на моят въпрос...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    31
    #1144

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от popiiiiin
    здравейте колеги!! На EX720 колко голяма флашка може да плейва плеара (GB) и как да разбирам кои филми са в xvid,при положение че на всички пише така,а само някои вървят. Ще бъда благодарен,на всеки отзовал се на моят въпрос...
    Свали си Gspot
    http://www.headbands.com/gspot/

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #1145

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Пичове,а как пускате субтитрите, като гледате филмите чрез флашка ?... а и кво е тва Gspot,че и аз съм със EX720 ?!?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328450650[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от sonytoo
    Пичове,а как пускате субтитрите, като гледате филмите чрез флашка ?... а и кво е тва Gspot,че и аз съм със EX720 ?!?
    Успях да се справя със субтитрите,но сега незнам как да им оправя шрифта,че нещо едвам едвам ги чета ! Моля някой ако може, да помага !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    64
    #1146

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте
    Телевизора е 40ЕХ500.На два пъти вече при пускане ми стартира на аналогова тв ,въпреки че оставен на външни входове.Някой би ли споделил на какво се дължи това?От месец и половина го имам и не беше правил до сега такова нещо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #1147

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от txtotko
    Здравейте
    Телевизора е 40ЕХ500.На два пъти вече при пускане ми стартира на аналогова тв ,въпреки че оставен на външни входове.Някой би ли споделил на какво се дължи това?От месец и половина го имам и не беше правил до сега такова нещо.
    Най-вероятната причина за това е, че телевизора просто не успява да открие закачено устройство към въпросните входове. Дали причината е в самите кабели, техните конектори и/или самите устройства, няма как да се каже без повече информация. Възможно е, разбира се, "грешката" да е в самия телевизор, но както казах с наличната информация могат да се правят само предположения.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    64
    #1148

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Приемника е ZHD100, а кабела е оригиналния към приемника.Да подчертая че това се случи само два пъти , а така са свързани вече два мисеца.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #1149

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    А в момента продължава ли да го прави или това са просто два изолирани случая?

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #1150

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от txtotko
    Здравейте
    Телевизора е 40ЕХ500.На два пъти вече при пускане ми стартира на аналогова тв ,въпреки че оставен на външни входове.Някой би ли споделил на какво се дължи това?От месец и половина го имам и не беше правил до сега такова нещо.
    Пич,имам същият тв.Преди малко го пробвах-на каквото го изгася на това се включва после.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    64
    #1151

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не не го прави постоянно.Вързан е само с булсатски приемник и компютър.Два пъти до сега го направи и аз за това попитах да ли е някъкъв проблем

  14.  
     
  15. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1152

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,
    както бях писал и тук имам телевизор сони ЕХ720. Свързал съм го към компютъра с HDMI кабел, един два месеца работи без никакви проблеми, но вчера спира тока няколко пъти и сега картината потреперва няколко пъти и изчезва. Екрана става черен и няма нито звук нито картина. Пробвах със всякакви настройки на видеокарта Intel HD (такава вградена в i5 2500К процесор), но нищо не става. Къде може да е проблема? Дали е софтуерен или хардуерен? Дали е компютъра и телевизора? Формално нищо не съм пипал, но е възможно уиндос да е инсталирал някой ъпдейт който да е скапал всичко, също и тв инсталира скоро някакви ъпдейти, но работеше след тях. Моля за съвети!
    Преинсталирах драйверите на картата - пак нищо. Не знам какво да опитвам вече

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #1153

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от txtotko
    Не не го прави постоянно.Вързан е само с булсатски приемник и компютър.Два пъти до сега го направи и аз за това попитах да ли е някъкъв проблем
    Не. Не е никакъв проблем. Според мен по-скоро е бил някакъв проблем със самите букси. Предполагам лош контакт, който би довел до въпросния проблем. Гледай си го със здраве и не го мисли!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328599714[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    Здравейте,
    както бях писал и тук имам телевизор сони ЕХ720. Свързал съм го към компютъра с HDMI кабел, един два месеца работи без никакви проблеми, но вчера спира тока няколко пъти и сега картината потреперва няколко пъти и изчезва. Екрана става черен и няма нито звук нито картина. Пробвах със всякакви настройки на видеокарта Intel HD (такава вградена в i5 2500К процесор), но нищо не става. Къде може да е проблема? Дали е софтуерен или хардуерен? Дали е компютъра и телевизора? Формално нищо не съм пипал, но е възможно уиндос да е инсталирал някой ъпдейт който да е скапал всичко, също и тв инсталира скоро някакви ъпдейти, но работеше след тях. Моля за съвети!
    Преинсталирах драйверите на картата - пак нищо. Не знам какво да опитвам вече
    За начало опитай да подадеш сигнала към друг HDMI вход. Ако не се получи имаш две опции: 1. Смени кабела и опитай пак; 2. Подай сигнал от друг източник. Ако независимо от всичко това няма промяна, в такъв случай единствения извод е, че проблема, за съжаление, е в самия телевизор. Можеш да опиташ да го изключиш директно от захранващия кабел както и от всякакви други възможни конекции (кабелна, DVB, Blueray и т.н.) поне за 2 часа. Вероятността това да помогне не е голяма, но все пак я има. Ако и това не помогне - сервиз (гаранционен или не).

  17. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1154

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    При подаване на сигнал от външен плеър през същият кабел сигнал има.
    Но от компютъра не иска. Пробвах възстановяване на системата на уин7 няколко пъти, премествах кабела из другите HDMI входове на телевизора - нищо не става. Рових се из биос-а на компютъра, обаче там каквото и да пробвам пак нямах успех. Странно е че спря да работи просто така изведнъж. За съжаление няма къде другаде да пробвам компютъра.
    Дали мога да върна firmware на телевизора с по предишна версия, че само това не съм изпробвал? Иначе той си е включен с лан кабел и каквото излезе си го инсталира (за съжаление) Напоследък имам проблеми и със сигнала на цифровата телевизия, някои телевизии отказаха, но може и да е съвпадение

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #1155

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    При това положение явно проблема е в самия лаптоп. Каза, че си преинсталирал драйверите, но преди това премахна ли старите, преди да инсталираш новите? Ако не си го направил опитай в този ред. Можеш да опиташ да върнеш системата на по-ранна точка на възстановяване, ако не си забранил тази функция. Последното, което ти остава е преинсталация на операционната система на чисто. Ако проблемът още стои явно е хардуерен и няма да мине без сервиз.

    П.П.
    Не видях, че контролера ти е интелски, те често правят проблеми от подобно естество. Намери си клавишната комбинация за превключване на дисплеите с Fn+F? бутоните. Пиша го F?, защото незнам на твоя лаптоп кой точно се пада и дали има въобще такава комбинация (за различните марки и модели е различно). Дано това оправи нещата!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 77 от 92 ПърваПърва ... 2767757677787987 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе