Страница 87 от 92 ПърваПърва ... 37778586878889 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    8
    #1291

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Еми аз вече съм го платил ще видим сега вечерта пак ходих и гледах на ЕХ720 и пак не видях раздвояване, явно само аз не го виждам
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332266580[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332266682[/time]_________________________________________________

    Може би от блурей е по слабо изразено или го няма изобщо ...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #1292

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, прочетох доста мнения във форума, аз лично имам 40ЕХ720 от 5 месеца и съм доволен, вярно че в началото като го купих 3Д беше голяма трагедия, но оттогава досега инсталирах 4 обновявания на фърмуера и последното PKG4.002 мисля че внесе малка корекция на проблема с горните 30% от екрана. Знам че сигурно ще кажете че не е вярно, но все пак за 5 месеца имам доста наблюдения на 3Д - друго което забелязах е в раздела 3D на Bravia internet video , там най-новите клипове сякаш са "3Д коригирани", в горната част почти няма двоен образ, което изглежда твърде подозрително. Освен това са си послужили с разни трикове като да оставят горната част за небето (където няма как да се види двоен образ), но като цяло има крачка напред. Самсунг ходих да гледам в техномаркет, там така и не успяха да пуснат очилата, казаха ми че работели през ден , от време на време тръгвали, ама съм нямал късмет нещо - луда работа, Самсунг никога не бих си купил. Не бих казал че 3Д е перфектно, има още доста какво да се желае, но за 5 месеца има напредък. Аз съм на МСАТ Варна и там в момента се излъчват 3 триизмерни канала, телевизора не разпознава 3Д сигнал и се налага ръчно да го превключвам но това е по вина на оператора, защото на интернет клиповете сам си познава формата. На телевизионните канали също има подобрение, като цяло новото обновяване внася промени в 3Д обработката, но от сони едва ли ще напишат това, официално не признават че има проблем с 3Д в горната част, но работят по въпроса.
    Между другото, който знае английски има един доста добър форум отвъд океана ето тук : http://www.avsforum.com/avs-vb/showt...334479&page=54, посветен изцяло на ЕХ серията, има много настройки и коментари от феновете, който не знае английски има и гугъл преводачка.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    8
    #1293

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Мерси много за отговорите

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1294

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от vdwind
    Здравейте, прочетох доста мнения във форума, аз лично имам 40ЕХ720 от 5 месеца и съм доволен, вярно че в началото като го купих 3Д беше голяма трагедия, но оттогава досега инсталирах 4 обновявания на фърмуера и последното PKG4.002 мисля че внесе малка корекция на проблема с горните 30% от екрана. Знам че сигурно ще кажете че не е вярно, но все пак за 5 месеца имам доста наблюдения на 3Д - друго което забелязах е в раздела 3D на Bravia internet video , там най-новите клипове сякаш са "3Д коригирани", в горната част почти няма двоен образ, което изглежда твърде подозрително. Освен това са си послужили с разни трикове като да оставят горната част за небето (където няма как да се види двоен образ), но като цяло има крачка напред. Самсунг ходих да гледам в техномаркет, там така и не успяха да пуснат очилата, казаха ми че работели през ден , от време на време тръгвали, ама съм нямал късмет нещо - луда работа, Самсунг никога не бих си купил. Не бих казал че 3Д е перфектно, има още доста какво да се желае, но за 5 месеца има напредък. Аз съм на МСАТ Варна и там в момента се излъчват 3 триизмерни канала, телевизора не разпознава 3Д сигнал и се налага ръчно да го превключвам но това е по вина на оператора, защото на интернет клиповете сам си познава формата. На телевизионните канали също има подобрение, като цяло новото обновяване внася промени в 3Д обработката, но от сони едва ли ще напишат това, официално не признават че има проблем с 3Д в горната част, но работят по въпроса.
    Между другото, който знае английски има един доста добър форум отвъд океана ето тук : http://www.avsforum.com/avs-vb/showt...334479&page=54, посветен изцяло на ЕХ серията, има много настройки и коментари от феновете, който не знае английски има и гугъл преводачка.
    Подкрепям колегата.Значи и аз съм забелязал,че не винаги го има този проблем с 3Д-то Освен източника на сигнала,мисля че зависи и от самия файл.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1295

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa
    Подкрепям колегата.Значи и аз съм забелязал,че не винаги го има този проблем с 3Д-то Освен източника на сигнала,мисля че зависи и от самия файл.
    Имам подозрение, че този дефект в 3Д картината е нарочен и се появява само при филми свалени от нета. Вероятно целта е да накарат клиентите си да купуват само оригинални дискове. Собственици са на http://www.sonypictures.com/ и така защитават авторските си права.
    Нека някой който има Блу-рей плейър и оригинален 3Д диск, да тества за гореописаният проблем и да пише.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    8
    #1296

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Пробвах с различни резолюции и херцове и проблема си остава.Това ме наведе на мисълта дали проблема не е в HDMI кабела.Понеже избързахме и го купихме от един местен магазин за консумативи.Кабела е HDMI to DVI.Не съм сигурна обаче дали е 1.4,защото и този дето ми го продаде не знаеше,а на самия кабел също не пише.Гледах в нета как трябва да изглежда HDMI 1.4,но не съм специалист и не мога да открия разликата.Ако трябва да го снимам и да ми кажете коя версия е?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    31
    #1297

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Този кабел е HDMI 1.4 и няма да имаш проблеми с него ако проблема е в кабела
    http://download.p4c.philips.com/file...10_pss_bul.pdf
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...H/10-HDMI-1.5M

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1298

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    HDMI 1.4 Това в просто рекламен трик.Имам ги и двата вида кабели,и мога да ви кажа че не виждам абсолютна никаква разлика.НЕ си давайте парите на празно.За около 20лв. можете да си намерите без проблемен кабел
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332326512[/time]_________________________________________________

    Днеска като седнах да играя,и да си пусна очилата за 3Д-то,и гледам че нищо не свети.Предположих че е паднала батерията,и взех да ги зареждам.Обаче като вкарам кабела в някой от портовете на ТВ-то ми се изписва нещо ...." Моля премахнете устройството,високо напрежение" или нещо подобно.Това нормално ли е ?Иначе си заредих очилата чрез порта на ПС3 без проблем.Но на ТВ-то не посмях.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1299

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Модели 2012

    Sony KDL-22EX550: април - 350 евро
    Sony KDL-26EX550: април

    Sony KDL-32EX650: май
    Sony KDL-40EX650: април
    Sony KDL-46EX650: април

    Sony KDL-32HX750: краят на март
    Sony KDL-40HX750: краят на март
    Sony KDL-46HX750: краят на март
    Sony KDL-55HX750: краят на март - 1800 евро

    Sony KDL-40HX850: май
    Sony KDL-46HX850: май
    Sony KDL-55HX850: май

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1300

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    В sony.bg, започнаха да се съживяват. Че и брояч са праснали.

    http://www.sony.bg/hub/lcd-televizor/naj-aktualni

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1301

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Защо в сайта още не ми излиза новия фирм,а си стои стария PKG3.904EUA ?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1302

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Защото го актуализират доста по-късно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    31
    #1303

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa
    HDMI 1.4 Това в просто рекламен трик.Имам ги и двата вида кабели,и мога да ви кажа че не виждам абсолютна никаква разлика.НЕ си давайте парите на празно.
    Не казвай дали виждаш разлика или не. Трябва да се чете най-вече
    http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Versions

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #1304

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от valary
    .Кабела е HDMI to DVI.
    Така ще пуснеш само SBS 3D ,за пълно 3D /.iso/ връзката трябва да е HDMI>HDMI .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    47
    #1305

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Някой може ли да ми каже защо не мога да променя режима на звука на тв-то (с SONY KDL-40EX720 съм) , стои си на динамичен режим в сиво. Взех си един мултимедиен плеяр и ми прави впечатление че като пусна филма и тръгва тихо , после се усилва сам звука. Чудя се ако променя режима на звука дали няма да се оправи. Странното е че го прави само тук , на кабеларката няма проблеми. На плеяра няма кой знае какви настройки и не ми се вярва да е от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 87 от 92 ПърваПърва ... 37778586878889 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе