Страница 26 от 61 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 913

SONY телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #376

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Че колко да е лошо...Сравненията си ги правил при силно осветление,няма тъмни или динамични сцени,където всъщност може да видиш разлика.Да не говорим,че местото от където снимаш единия тв е под ъгъл пък и по-осветен от светлина в стаята и дори има леко разминаване (може би секунда) в сцените сиг. заради различните оператори.И на снимки не са интересни,на моя монитор и SONY A1 да сложиш,дали ще го видя по-добре,важното е на теб да ти харесва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #377

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Според мен най-добър коментар за един телевизор може да се направи след 10-тина години бачкане.И аз бързах да направя коментари за някои телевизори и като се заиграх с тях видях, че си имат кусури и то не малко.Според мен неуместно е да се сравняват два ралични модела,единия на х години, другия чисто нов.По-горе аз съм сравнил две едни и същи чисто нови Сонита извадени от кашона.И двете с Edge-led подсветка.На единия му е по-слаба и неравномерна.Като пуснеш чисто бял фон и са сговнясва тотално.Половината е мръсно бяло,другата си е баш бяло.За мен е недопустимо нещо уж сделано в страната на изгряващото слънце макър и бюджетно да е толко зле.Явно спасението е само Direct led.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #378

    Отговор: SONY телевизори 2018

    https://www.youtube.com/watch?v=sK9K1iPabdQ
    Гледах този тест на живо в youtube и се чудя дали, ако сменя моя X900Е /XE9005/ с LG OLED /C7 или B7/, както ми се върти в главата от известно време, дали няма да имам по-тъмна картина при HDR най-вече PS4pro?
    X900E /XE9005/ и без това е леко по-тъмен при HDR игри в сравнение с KS7002 /личен опит с двата модела/ и това е единственото предимство за мен на KS7002 пред X900E /XE9005/, който във всичко друго е по-добър телевизор от KS.
    Този пост е редактиран от kajos; 06-05-18 в 01:41.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #379

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от daniel72 Виж публикацията
    Днес си взех и старият Самсунг от ремонт и естествено исках да направя и разлика с новото Сони.Оказа се че за моя изненада Сонито е с леко по добра картина ... не знам може и след ремонта Самсунга да не предава така както преди.Напарвих доста лоши коментари за ХЕ8005 ... а то се оказа не толкова лошо.Ето и няколко снимки ... в дясно е Сонито със сигнал от Булсатком в ляво Самсунга с RN-TV сигнал.
    Като сложим настрана кофти сигнала (особено от Булсат) , то и двата не са с особено добри настройки ... поне така изглежда на снимките .

    И е добре да разкараш тоя часовник от екрана ... ако не искаш да си го имаш отпечатан за постоянно де

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #380

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=sK9K1iPabdQ
    Гледах този тест на живо в youtube и се чудя дали, ако сменя моя X900Е /XE9005/ с LG OLED /C7 или B7/, както ми се върти в главата от известно време, дали няма да имам по-тъмна картина при HDR най-вече PS4pro?
    X900E /XE9005/ и без това е леко по-тъмен при HDR игри в сравнение с KS7002 /личен опит с двата модела/ и това е единственото предимство за мен на KS7002 пред X900E /XE9005/, който във всичко друго е по-добър телевизор от KS.
    По тъмен ли? На мен дори ми изглежда по-светъл от 7002. И аз съм собственик на самсунга като и двата са калибрирани. Особено на ps4 има игри които на Сони-то с пуснат hdr прекалено много ми светлеят. Дори в нета бях чел, че пиковата осветеност на самсунга е не-повече от 460 кандила докато на сонито стига до 680.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #381

    Отговор: SONY телевизори 2018

    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...116&postID=6#6

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #382

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    По тъмен ли? На мен дори ми изглежда по-светъл от 7002. И аз съм собственик на самсунга като и двата са калибрирани. Особено на ps4 има игри които на Сони-то с пуснат hdr прекалено много ми светлеят. Дори в нета бях чел, че пиковата осветеност на самсунга е не-повече от 460 кандила докато на сонито стига до 680.
    При мен XE9005 ми се струва по-тъмен, защото в тъмните места някак е по-черно /тъмно/ и се губят детайли, което при KS не е така. Може и аз да имам някакъв пропуск с настройките, но уж всичко имащо значение за HDR e макс настройка и при двата телевизора. Моето сони е 49 инча незнам дали при 55 ще има разлика, но ако не ти е проблем напиши настройките си за HDR за решим игра.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #383

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Ето ги.

    Game Mode
    Brightness 20 (Max on HDR)
    Contrast 90
    Gamma 0
    Black Level 50
    Adv. contrast enhancer Off
    Auto local dimming Medium
    X-tended Dynamic Range Off (High on HDR)

    Colour 50
    Hue 0
    Colour temperature Expert 1
    R-Gain Max
    G-Gain -3
    B-Gain -8
    Live Color off

    Sharpness 50
    Reality Creation Off
    Smooth gradation Off

    Motionflow Off

    Единствено брайтнеса съм го намалил на 9 (при HDR така или иначе си го пуска на макс)

    Ето и един клип в тубата KS8000 срещу XE9005 първият е с пуснато HDR, вторият е без

    https://www.youtube.com/watch?v=0NBIojSpYEo



  11. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #384

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Благодаря на stenly за бързия отговор.
    Настройките, който ползваш явно са същите от видеото за калибриране на 65XE9005 направено от AVForums https://www.youtube.com/watch?v=FFsRJ3EU8Dg&t=264s /ще ги тествам по-подробно/.
    По отношение на светлината на XE9005 при HDR има много силно изразена такава принципно при белия цвят с настройка Auto local dimming Medium, ако те дразни пробвай да я включиш на High и ще видиш, че бялото няма да свети толкова силно и няма да има ореоли около него, най-видимия тест е светлината на субтитрите при филм или бели стартови надписи на черен фон при почване на игра.
    Моето притеснение е ако си взема OLED дали ще има ефекта, като при Сонито, който е видим примерно на клипа качен от теб по-горе на 2:30 мин., където лицето на маймунката от видеото е много черно при
    XE9005 и се губят детайли, докато при KS не е така /единственото по-добро нещо за мен в KS/. Подобен ефект на посочения го има често при игри с включен HDR /пример Gof of War и shadow of the colossus/.
    P.S. никога не вярвай на казаното в клиповете направени от
    Quantum Apotheosis този няма никаква представа от настройки на картина на телевизори - това е всеобщо мнение в нета.
    Този пост е редактиран от kajos; 07-05-18 в 15:24.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #385

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Ооо, аз отдавна вярвам само на това което виждам и чувам. Просто при прехода между двата телевизора, ми направи впечатление как hdr-то на Сони свети повече. Иначе и аз хвърлям по едно око към OLED-a и сигурно следващият тв ще е такъв

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #386

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Да ми препоръчате телевизор с добра картина от 37 до 42-43 инча? До момента имам две 100 херцови сонита и съм много доволен, сега ми трябва за детската стая и въобще не съм в час какво е актуално.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #387

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от daniel72 Виж публикацията
    Е това не мога да го разбера ... след като с видял какво представлява ХЕ8005 ... да вземеш пак Сони .... та макар и по висок клас.Ходи първо го виж на живо приятел и тогава купувай.Аз гледам от месец ХЕ8005 на Булсатком и изопщо не съм доволен от картината.
    Нямах възможност да отговоря по-рано. Аз съм жена, така че да ми пишеш в мъжки род е малко странно.
    Не знам защо така реагираш като никъде не съм писала нещо лошо за модела. На мен цитирания от теб ХЕ8005 ми хареса, като го видях в хола на родителите на моя приятел. Предизвика интереса ми към 55 инчовите Сонита. Видяла съм ги на живо и за моите нужди телевизорите са добри.
    cable Благодаря ти.
    Така в крайна сметка взех Sony KD-55XE8505, защото от XE8596 беше останала само една бройка, която беше мостра.
    Доволна съм от покупката. Каналите на цифровата ми излязоха на държава България. Това ме изненада, защото на старото LG, за да хвана цифровите се налагаше да сменя държавата.
    Мога ли да ползвам тези настройки за картината на този модел или те са конкретно за XE8596? https://youtu.be/x_HL1vjq5DQ

    Благодаря предварително!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #388

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от NaniG Виж публикацията
    Мога ли да ползвам тези настройки за картината на този модел или те са конкретно за XE8596? https://youtu.be/x_HL1vjq5DQ
    Можеш, тъй като цялата серия XE85 (XE8505 / XE8577 / XE8588 / XE8596 / XE8599) - е базирана на един и същи хардуер
    Може да пробваш и с тези
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1495007874
     

    Group Setting Value
    Profile Cinema Pro
    Brightness Brightness 8
    Contrast 90
    Gamma -1
    Black level 50
    Black adjust Off
    Adv contrast enhancer Off
    Colors Color 50
    Hue 0
    Color temperature Expert 1
    Color space Auto
    Live Color Off
    Adv. color temp Red gain Max
    Green gain -3
    Blue gain -5
    Red bias 4
    Green bias -1
    Blue bias -2
    Clarity Sharpness 50
    Reality creation Manual
    Resolution 20
    Mastered in 4K On
    Random noise reduction Off
    Digital noise reduction Off
    Smooth gradation Off
    Motion MotionFlow Off/Clear (Off for HDR)
    Film mode Off
    Video options HDR mode Auto
    HDMI video range Auto
    Color space Auto
    и частично тези
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e/settings

    Все пак да те предупредя, че копирането на настройки, които са в резултата на калибриране на определена бройка от моделът, няма да доведе на 100% като резултатът постигнат на нея. Винаги има минимални разлики от бройка до бройка.


    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1525843997

    https://www.hdtvtest.co.uk/reviews/Sony/xf90
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-05-18 в 16:31.

  17. Junior Member Аватара на daniel72
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    121
    #389

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от NaniG Виж публикацията
    Нямах възможност да отговоря по-рано. Аз съм жена, така че да ми пишеш в мъжки род е малко странно.
    Не знам защо така реагираш като никъде не съм писала нещо лошо за модела. На мен цитирания от теб ХЕ8005 ми хареса, като го видях в хола на родителите на моя приятел. Предизвика интереса ми към 55 инчовите Сонита. Видяла съм ги на живо и за моите нужди телевизорите са добри.
    cable Благодаря ти.
    Така в крайна сметка взех Sony KD-55XE8505, защото от XE8596 беше останала само една бройка, която беше мостра.
    Доволна съм от покупката. Каналите на цифровата ми излязоха на държава България. Това ме изненада, защото на старото LG, за да хвана цифровите се налагаше да сменя държавата.
    Мога ли да ползвам тези настройки за картината на този модел или те са конкретно за XE8596? https://youtu.be/x_HL1vjq5DQ

    Благодаря предварително!
    Съжалявам ако с коментара нещо съм ви засегнал.Не знаех че зад профила е жена ... още веднъж се извиняам ... относно покупката ти - XE8505 е доста по различен по парамери от ХЕ8005.Напрвила си добър избор ... лично аз от ХЕ8005 очаквах повече ... относно картината ... иначе друго си му е перфектно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    41
    #390

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Днес си преинсталирах телевизора и когато ме попита за Bravia Privacy Policy - аз натиснах несъгласен и всичко мина, но забелязах, че заетото място при чиста инсталация заетото място е доста малко. Около 500 МБ или 6% от цялата памет.
    Какво е орязало някой тествал ли е? Може би всички приложения на сони?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 61 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 15:32
  2. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 13:43
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 18:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе