Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51
Like Tree14Одобрявам

xe9005 сериозен проблем с 4к филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #16

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    ........
    Този пост е редактиран от sony 1; 26-10-18 в 11:36.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #17

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    felipe имаше предвид добавката за Movian, а не тази за Коди.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    54
    #18

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Извинявам се, че не е по темата, но защото толкова държите да гледате филмите на 4К. Аз разлика между 4К и 1080 не виждам от разстоянието от което гледам. Според мен са излишни нерви.

    По темата - на Kodi пробвах да гледам 4К, с HDR и DTS. Нямах проблеми. Интернета ми беше на квартален доставчик на 75МВ.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    5
    #19

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от sapiora Виж публикацията
    Извинявам се, че не е по темата, но защото толкова държите да гледате филмите на 4К. Аз разлика между 4К и 1080 не виждам от разстоянието от което гледам. Според мен са излишни нерви.

    По темата - на Kodi пробвах да гледам 4К, с HDR и DTS. Нямах проблеми. Интернета ми беше на квартален доставчик на 75МВ.
    Ами незнам на какъв телевизор гледаш 4к но на този модел се вижда разлика между 4к и 1080 ... и все пак не ти говоря за 4к от коди или правено 4к от някой hd релийз а за истинско блу рей 4к което си е от 50 -70 гб ... но явно нещо има при мен защото аз пък с 200 мб интернет от А1 пак не успявам да гледам и тия 4к от коди въпреки че то тоя нет ако е 200 мб аз съм негър от китайски произход ... но това е друга тема ..

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от sapiora Виж публикацията
    Извинявам се, че не е по темата, но защото толкова държите да гледате филмите на 4К. Аз разлика между 4К и 1080 не виждам от разстоянието от което гледам. Според мен са излишни нерви.

    По темата - на Kodi пробвах да гледам 4К, с HDR и DTS. Нямах проблеми. Интернета ми беше на квартален доставчик на 75МВ.
    От 4к има смисъл само ако играеш на игри и гледаш дисплея от около метър, иначе за филми и телевизия никаква полза няма от 4к, освен ако не гледаш телевизора с бинокъл.
    Направих си един експеримент, свалих филм, който уж се водеше 4к, ултра хд, хдр и го конвертирах с конвертор до 1080, да видя какви ще са разликите. След това като сравнявах кадар до кадър и разлика в детайлите нямаше.Дори на хдр-а цветовете изглеждаха по-смотани.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 27-10-18 в 22:02.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #21

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дори на хдр-а цветовете изглеждаха по-смотани.
    ... и го гледа на какво


    п.п. Дръпни си примерно "Планетата Земя" в 4К HDR , изгледай го на добър , поне 55" модел ... и после направи сравнението с нормален 1080р релийз ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 27-10-18 в 22:14.
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #22

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от bademec Виж публикацията
    Ами незнам на какъв телевизор гледаш 4к но на този модел се вижда разлика между 4к и 1080 ... и все пак не ти говоря за 4к от коди или правено 4к от някой hd релийз а за истинско блу рей 4к което си е от 50 -70 гб ... но явно нещо има при мен защото аз пък с 200 мб интернет от А1 пак не успявам да гледам и тия 4к от коди въпреки че то тоя нет ако е 200 мб аз съм негър от китайски произход ... но това е друга тема ..
    На телевизора му включи LAN кабел от рутера за да вървят нормално 4к филмите.

    Не може да разчиташ в всеки един момент КОDI да работи, в един момент буферират някои адони друг работи, или пък всички адони не работят, това си е от самото KODI.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #23

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Доброто 4К на 100 мегабитова мрежа насича, иска гигабит, но май повечето телевизори са със 100 мегабитови карти. Май ако е смотан звука, шанса е по-голям да не сече.
    Остава да се гледа от външен диск или плеър който го може.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #24

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ... и го гледа на какво


    п.п. Дръпни си примерно "Планетата Земя" в 4К HDR , изгледай го на добър , поне 55" модел ... и после направи сравнението с нормален 1080р релийз ...
    може ли линк че ми стана интересно..

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #25

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    В HD-Torrents го има https://hdts.ru/details.php?id=277e8...bd430bcff17c56 - не знам дали и при останалите "зеленчуци/плодове" - вероятно и при "залива" , че е бая ГБ .

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #26

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    При разстояние 2,5 - 3 метра от хубав телевизор, не би трябвало да се наблюдава разлика в качеството на картината между 4K и 1080P. При ниския клас или модели с калпав деинтерлейс, разлика има. Колкото е по-голяма, толкова е по-калпав телевизора / видеообработката.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #27

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Разбира се че има разлика. Дори и при моя телевизор, който не поддържа HDR е осезателна.
    Защо изобщо се опитвате да заблуждавате хората не мога да разбера?
    Всеки вярва на собствените си очи, а не на това какво е написал някой във форум.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #28

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Снощи свалих Blue Planet II 4K HDR от HD Torrents, понеже ме влече водната тематика и го гледах от NAS сървъра по гигабитов LAN през суич, на LG OLED55B7 , който е със 100MB LAN карта, и с плеъра на телевизора за снимки и видео не насоча изобщо.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #29

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Разбира се че има разлика. Дори и при моя телевизор, който не поддържа HDR е осезателна.
    Защо изобщо се опитвате да заблуждавате хората не мога да разбера?
    Всеки вярва на собствените си очи, а не на това какво е написал някой във форум.
    Разбира се, че има разлика. При твоя телевизор, който не поддържа HDR е осезателна, защото толкова е и телевизор. Защо е така, може да обясни всеки един посредствен офталмолог, както и достатъчно кадърен орнитолог. Става въпрос за собствените ни очи, а не за вяра / убеждения. Форумът е за това, да споделяме мнения и да помагаме на потребителите да не бъдат лъгани. Най-ниският клас full HD телевизор ще предава по-добре 1080i или 1080p филм, отколкото среден клас или по-скъп 4k телевизор. Защото няма да му се налага да прави деинтерлейс и всичко, свързано с него, като например замазване на картината.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #30

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Без коментар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сериозен проблем при избор на TV
    От uhdfan във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-18, 17:04
  2. Сериозен проблем с компютъра ми ?!?!?ПОМАГАЙТЕ
    От nb2002 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 16:54
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - сериозен проблем
    От underweaver във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-06, 21:36
  4. AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!
    От lord_ice във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 26-02-04, 20:05
  5. Сериозен проблем с Win98SE
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-09-03, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе