Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51
Like Tree14Одобрявам

xe9005 сериозен проблем с 4к филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #31

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Разбира се че има разлика. Дори и при моя телевизор, който не поддържа HDR е осезателна.
    Защо изобщо се опитвате да заблуждавате хората не мога да разбера?
    Всеки вярва на собствените си очи, а не на това какво е написал някой във форум.
    Хайде бе, имало разлика... и каква е разликата??
    Ето ти един архив с две картинки на един и същи кадър. Единия кадър е от 4к видео, другият е от същото видео конвертирано до 1080. Аз особена разлика не виждам, и да има е пренебрежима.
    Видеото е Australia - Land Down Under in 4K
    Същите сравнения кадър по кадър съм правил и на филма Predator.1987.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-EPSiLON и там не видях особена разлика в резолюцията и детайлите, за сметка на това цветовете при HDR-а ми бяха доста по-смотани и изкуствени. Червеното изглеждаше червено-кафяво, синьото изглеждаше синьо-зелено... поредната мацаница с изкуствени цветове е тоя HDR - това е лично мое субективно мнение, не ангажирам никого с него.


    https://dox.abv.bg/download?id=4c3c45ab33#
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 28-10-18 в 18:03.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #32

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Момчета най-добронамерено ви съветвам да си продадете UHD телевизорите (ако въобще притежавате такива) и да си купите HD Ready. Или най-добре си извадете от мазетата старите CRT-та.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #33

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Разбира се, че има разлика. При твоя телевизор, който не поддържа HDR е осезателна, защото толкова е и телевизор. Защо е така, може да обясни всеки един посредствен офталмолог, както и достатъчно кадърен орнитолог. Става въпрос за собствените ни очи, а не за вяра / убеждения. Форумът е за това, да споделяме мнения и да помагаме на потребителите да не бъдат лъгани. Най-ниският клас full HD телевизор ще предава по-добре 1080i или 1080p филм, отколкото среден клас или по-скъп 4k телевизор. Защото няма да му се налага да прави деинтерлейс и всичко, свързано с него, като например замазване на картината.
    Dodo... ама ти сериозно ли го мислиш това?....все пак тук не е темата за климатиците,и някой хора имат сериозни познания в областта все пак...не се излагай с подобни изказвания...

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #34

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Нека всеки с друго мнение постъпва, като мен. Отива в магазина със собствени тестови записи с различни параметри и да гледа сам, как ге предават различните модели. Така правих, когато купувах телевизори. На пръстите на едната ръка се брояха фул HD модели, които бяха в състояние да възпроизведат SD запис, без да го замажат. Нито един от тях не беше с честота на опресняване под 100 Hz. Положението днес е аналогично с това от преди, с тази разлика, че почти не се продават HD ready или full HD модели.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #35

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    добре си направил
    много хора отиват в магазина и искат някой от продавачите да им кажи какво да си вземат...

    да не излъжа... но за бъдещите модели 2019г може и да няма 100 Hz модели

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #36

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Тогава, нека хората с големите познания в областта на телевизията да се изкажат, как матриците на новите телевизори от 2019 година ще предават изображения с различна от тяхната резолюция, без да замазват. А аз, като по-глупав и недоверчив, ще отида да проверя

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    5
    #37

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Лично аз филми заснети през 80-те, 90-те и 00 не смятам че са представителна извадка за качествен 4к филм... Не разбирам много и дано аз греша но когато излезе предатора качеството на филмите и въобще технологията не беше същата и тези релийси за мен са софтуерно надута боза с качество далеч от нормалното... И все пак да не се отклоняваме от темата която постнах очаквам собственици на този модел телевизор да кажат имат ли проблеми с определени типове филми и релизи

    - - - - - - - - - -

    Например филми с определен вид звук или когато пуснеш субтитри да лагва а без субс да не лагва какви плеъри ползват ползват ли някакви добавки и т.н. А аз от своя страна ще пробвам да сваля 4к филми с различни торент клиенти и да пробвам дали ще има разлика спрямо моя проблем и евентуално ще пробвам връщане на заводски настройки ако се окаже че само на мен ми секат и не мога да превъртам много от филмите....
    и както казах вече телевизорът е с включен ссд ево 860 с юсб 3.0 кабел за 3.0 порта и отделно рутера и тв-то са вързани с лан а не чрез WiFi.

    - - - - - - - - - -

    И още един въпрос може ли евентуално проблема да е в кабела понеже е китайски (стабилна качествена фирма ugreen) евентуално някакво несъответствие между някакви протоколи или нещо такова че знам Сони то са направени нарочно придерчиви

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #38

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Пробвай с флашка 3.0

    Пробвай с друго кабелче.

    Върни му заводските настр.

    Това са ти вариантите.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #39

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    До скоро гледах 4к и 1080 филми от УСБ 3.0 флашка, но от 2.0 порта. Никакви проблеми нямам с насичания и лагвания. Сега съм с Коди и Сервио по WiFi и чета от бавния хард на компютъра. Пак нямам проблем. Гледам че натоварването на мрежата при гледане на 4к достига 70 мегабита на компа. Според мен му върни заводските настройки. Много други неща може да се оправят освен плейването.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #40

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Тия сонита май били нещо бъгави. Тук споменават за някакви проблеми с тях при плейване на високи резолюции.
    https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=321468&page=3

    Според мен вариантите са два - ако тв-то има хардуерна поддръжка на HEVC, значи насичането е заради кодеците. Ако и с подходящите кодеци пак сече, значи телевизора е смотан.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    54
    #41

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от bademec Виж публикацията
    Ами незнам на какъв телевизор гледаш 4к но на този модел се вижда разлика между 4к и 1080 ... и все пак не ти говоря за 4к от коди или правено 4к от някой hd релийз а за истинско блу рей 4к което си е от 50 -70 гб ... но явно нещо има при мен защото аз пък с 200 мб интернет от А1 пак не успявам да гледам и тия 4к от коди въпреки че то тоя нет ако е 200 мб аз съм негър от китайски произход ... но това е друга тема ..
    В библиотеките на Kodi също има филми Remux над 40GB. Разлика има, но за мен тя не е чак толкова решаваща, че да се стремя да гледам само 4К формат. Другия ми аргумент е, че 4К филмите излизат с голямо закъснение. Ако съм създал безсмислен спор, моля да ме извините. Идеята ми беше да изкажа собствено мнение с което да помогна на други като мен, които даваха какво ли не да подкарат 4К на телевизорите си. Естествено, че когато търся филми и ми попадне 4К ще си пусна него, но ако няма 4К няма да чакам докато излезе, а ще си гледам Full HD.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    5
    #42

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от sapiora Виж публикацията
    В библиотеките на Kodi също има филми Remux над 40GB. Разлика има, но за мен тя не е чак толкова решаваща, че да се стремя да гледам само 4К формат. Другия ми аргумент е, че 4К филмите излизат с голямо закъснение. Ако съм създал безсмислен спор, моля да ме извините. Идеята ми беше да изкажа собствено мнение с което да помогна на други като мен, които даваха какво ли не да подкарат 4К на телевизорите си. Естествено, че когато търся филми и ми попадне 4К ще си пусна него, но ако няма 4К няма да чакам докато излезе, а ще си гледам Full HD.
    Разни хора разни идеали ... да така е аз мислех по същия начин като теб до преди да си купя този телевизор и винаги съм се чудел тия пък претенции какво ми чакат хубав релийз ... и си теглех 700 мб снимано с камера в кино едва чуващ се звук и си го гледах .... но сега е друго този телевизор го купих след като купих по нисък клас сони понеже ми беше харесала картината най много в ценовия му диапазон но не беше смарт и ползвах тв бокс .. реших се да взема хубав телевизор с цел точно да гледам 4к филми и да има хубава картина и този модел го даваха най добър сравнено цена качество а за следващия с х1 чипа не ми стигнаха парите хе93 ... но явно според статията която постна колегата проблема не е само в моя телевизор а проблема е всеобщ за всички сонита.До колкото разбрах от дългата статия всички сонита не струват и не умеят да стриймват големи файлове понеже са с медиа тек чипове и са пълни с бъгове и недодялани кодеци и т.н. с което от личен непрофесионален опит мога да се съглася и това ми бе опасението като цяло ... Тези телевизори са една красива картина и всичко друго е пълен шит на ръба да не изпълнява основните си функции.Нямаш лан гигабит, нямаш 3.0 юсб реално ,нямаш достатъчно РОМ, РАМ , скапан е процесора и за капак до колкото разбрах опресняването е на 60 hz независимо какво пускаш ...
    Ами до тук ми е ясно общо взето че съм сбъркал марката на тв ама картината много ми хареса и все още ми харесва да му се невиди и разбира се за тия пари можеш да си вземеш олед или кюлед поне с картина не по лоша даже в много насоки по добра НО явно някои колеги със същия модел телевизор успяват да подкарват 4к ухд филми и със субтитри и не им лагва и до колкото разбрах и от статията и тях това може да стане с коди и сега трябва да видя как мога да го направя това защото досега не съм си пускал филмите с плеъра на Коди и да заредя и субтитри даже ...
    Ако може някой да ми даде правилен тон към какво точно да се насоча да прочета из форума как да си настроя кодито за плейване на външен хард със субтитри преди да върна заводски настройки поне да пробвам и така за какво иде реч при мен пък веднъж направено вече и след зануляване ще си го инсталирам на чисто както трябва ..
    podredko одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #43

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    https://poleznobg.com/българско-хран...и-за-kodi/

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #44

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Ползвам Коди на тела, компа и на телевизора, малко е сложно в началото (иска и много четене по форуми и сайтове) , но веднъж свикнеш ли, забравяш за плеъри, кодеци, торенти, и т.н.
    Филма от външна памет си го пускаш от началното меню, намираш ред movies, после enter files, от там ти дава браузнеш, и като го намериш с ок бутон или play бутона от дистанционното.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk
    sapiora одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #45

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от bademec Виж публикацията
    ...
    Ако може някой да ми даде правилен тон към какво точно да се насоча да прочета из форума как да си настроя кодито за плейване на външен хард със субтитри преди да върна заводски настройки поне да пробвам и така за какво иде реч при мен пък веднъж направено вече и след зануляване ще си го инсталирам на чисто както трябва ..
    https://kodibg.org/forum/index.php

    Само че вместо Коди, си инсталирай SPMC от гугълплей.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сериозен проблем при избор на TV
    От uhdfan във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-18, 17:04
  2. Сериозен проблем с компютъра ми ?!?!?ПОМАГАЙТЕ
    От nb2002 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 16:54
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - сериозен проблем
    От underweaver във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-06, 21:36
  4. AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!
    От lord_ice във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 26-02-04, 20:05
  5. Сериозен проблем с Win98SE
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-09-03, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе