Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51
Like Tree14Одобрявам

xe9005 сериозен проблем с 4к филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    5
    #1

    Angry xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Здравейте колеги, преди почти година си купих сонито заради картината която има, но от момента в който съм го купил не съм видял бял ден ... Първоначално пробвах да гледам филми през wifi от хдд рутер ксиоми който имам не се получаваше насичаха всякакъв вид фул хд или 4к филми ..
    После минах всичко през кабел ... пак не се получаваше и насичаха по рядко но все пак редовно ... даже гледане на 4к през коди ми е проблем въпреки че ползвам 200 мб интернет от мтел (а1) пробвал съм през техен през мой рутер всякак ...
    Сега последно взех ССД ЕВО 960 и го вързах чрез кабел УСБ 3.0 към телевизора но уви все още имам проблеми с филмите които са 4к .. понякога някои филми насичат на оригиналния плеър ... инсталирал съм и VLC + MX player PRO и какви ли не още плеъри но проблема ми е че докато гледам филма ако всичко е наред и не лагва случайно идва един момент и решава да се изключи филма и когато се опитам да го пусна отново и да превъртя до момента до който съм стигнал това е невъзможно !!! Започна ли да превъртам напред 90% от случаите крашва и всичко се започва отначало и това е супер дразнещо и вече незнам какво да направя .... пробвам с всички плеъри и не се получава нещо, даже последно време като крашне и немога после въобще да пусна филма
    Моля споделете при вас има ли проблеми с гледането на филми 4к които са по 50-60-70 гб и ако нямате проблеми с кои плеъри ги гледате има ли някакви настроики по специални или евентуално къде може да греша аз или да не съм направил нещо както трябва или просто този телевизор си е псевдо 4к андроидска кодек боза

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #2

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Върни му заводските настр. на телевизора.

    Аз съм с флашка 128гб. 3.0 за 50лв. и нямам никакви насичания.

    И аз гледам през стоковия плеър, VLC или MX плеър.

    За КОDI ползвай LAN кабел за връзка с рутера, но там не винаги може да се гледа безпроблемно филм има моменти в които си буферира или въобше не могат да тръгнат филмите, това не е проблем на телевизора.
    Този пост е редактиран от sony 1; 25-10-18 в 01:47.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Здравей, на XE8577 гледам 4К без насичане чрез външен хард кажи-речи веднъж в седмицата и нямам проблеми. Плеъра, който най-често ползвам е KODI, със стоковия и с Archos също нямам проблеми. KM Player обаче ми сече и на мен.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Гледам 4К филми от флашка с VLC player,вървят перфектно,без никакво насичане и забиване!
    Имам 4К видео камера,снима с доста висок битрейт клипове,пак нямам никакъв проблем с гледането им на телевизора с VLC player.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #5

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от bademec Виж публикацията
    Здравейте колеги, преди почти година си купих сонито заради картината която има, но от момента в който съм го купил не съм видял бял ден ... Първоначално пробвах да гледам филми през wifi от хдд рутер ксиоми който имам не се получаваше насичаха всякакъв вид фул хд или 4к филми ..
    После минах всичко през кабел ... пак не се получаваше и насичаха по рядко но все пак редовно ... даже гледане на 4к през коди ми е проблем въпреки че ползвам 200 мб интернет от мтел (а1) пробвал съм през техен през мой рутер всякак ...
    Сега последно взех ССД ЕВО 960 и го вързах чрез кабел УСБ 3.0 към телевизора но уви все още имам проблеми с филмите които са 4к .. понякога някои филми насичат на оригиналния плеър ... инсталирал съм и VLC + MX player PRO и какви ли не още плеъри но проблема ми е че докато гледам филма ако всичко е наред и не лагва случайно идва един момент и решава да се изключи филма и когато се опитам да го пусна отново и да превъртя до момента до който съм стигнал това е невъзможно !!! Започна ли да превъртам напред 90% от случаите крашва и всичко се започва отначало и това е супер дразнещо и вече незнам какво да направя .... пробвам с всички плеъри и не се получава нещо, даже последно време като крашне и немога после въобще да пусна филма
    Моля споделете при вас има ли проблеми с гледането на филми 4к които са по 50-60-70 гб и ако нямате проблеми с кои плеъри ги гледате има ли някакви настроики по специални или евентуално къде може да греша аз или да не съм направил нещо както трябва или просто този телевизор си е псевдо 4к андроидска кодек боза
    Филмите от торенти ли ги сваляш? Ако е така, най вероятно има липсващи/повредени сегменти във видеофайловете, което шашка плеъра. Пробвай с някой друг читав торент клиент да свалиш 4К видеофайл от някой чужд тракер (примерно безплатния rutor).

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    да с utorrent ги свалям и съм си мислил че може да са повредени файловете и затова да прави така но например вчера един познат искаше да си взима телевизор и ходих с харда в магазина и го пробвах на 4 марки телевизори като и на четерите можеше да си превърта (всяка марка има различен начин за превъртане не е като стоковия на сони да превъртиш до средата на филма ... или е 2х 4х 8х 16х 24х или просто по бавно превърта) и при това тези телевизори бяха от нисък клас (1000 -1200 лв) а за моя съм броил 2600 миналата година .... верно е че 3 от тия 4 телевизора имаха проблеми като например единия не поддържа аудиото другия субтитрите третия не ти вади видовете аудио за да си избереш но все пак превъртаха и единствено филипса който също е с андроид насичаше със стоковия си плеър по същия начин като моя телевизор ....
    Стигнал съм до извода че или схемата с андроид иска по бърз процесор рам и лан от тези налични в телевизора или нещо е бъгясал моя и ще трябва да пробвам да върна заводски настройки или просто не уцелвам правилните кодеци на мх плеър , но пък щом всички други нямат проблем остава да е дефектен моя телевизор .....
    Филмите ги свалям от торенти разбира се но не само от един ... освен арена ползвам замунда и няколко руски сайта ...
    Ползвам МХ плеър за филми които искам да имат субтитри понеже с всички други плеъри немога да подкарам субтитрите от харда или от hdd рутера понеже се води външно устройство.Когато се опитам да пусна филма със субтитри (мх плеър про 'потребителски кодек тип ARMv7 NEON имам чувството че се натоварва повече и почва по лесно да лагва и проблема с крашването няма смисъл пак да го споменавам той е вече за всички плеъри ...
    Вие как вадите субтитри на филми с кой плеър и по какъв начин за външни хардове и флашки говоря ... благодаря за отговорите на всички предварително

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #7

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Гледам 4К филми от флашка с VLC player,вървят перфектно,без никакво насичане и забиване!
    Имам 4К видео камера,снима с доста висок битрейт клипове,пак нямам никакъв проблем с гледането им на телевизора с VLC player.
    Колега има ли а някаква особена настройка на плеъра че на мен ми пуска само стерео независимо че съм чекнал пас трю.по добре е от другите които ДТС въобще не пропускат ама ми се ще друго освен вграденият плеър.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от bademec Виж публикацията
    да с utorrent ги свалям и съм си мислил че може да са повредени файловете и затова да прави така но например вчера един познат искаше да си взима телевизор и ходих с харда в магазина и го пробвах на 4 марки телевизори като и на четерите можеше да си превърта (всяка марка има различен начин за превъртане не е като стоковия на сони да превъртиш до средата на филма ... или е 2х 4х 8х 16х 24х или просто по бавно превърта) и при това тези телевизори бяха от нисък клас (1000 -1200 лв) а за моя съм броил 2600 миналата година .... верно е че 3 от тия 4 телевизора имаха проблеми като например единия не поддържа аудиото другия субтитрите третия не ти вади видовете аудио за да си избереш но все пак превъртаха и единствено филипса който също е с андроид насичаше със стоковия си плеър по същия начин като моя телевизор ....
    Стигнал съм до извода че или схемата с андроид иска по бърз процесор рам и лан от тези налични в телевизора или нещо е бъгясал моя и ще трябва да пробвам да върна заводски настройки или просто не уцелвам правилните кодеци на мх плеър , но пък щом всички други нямат проблем остава да е дефектен моя телевизор .....
    Филмите ги свалям от торенти разбира се но не само от един ... освен арена ползвам замунда и няколко руски сайта ...
    Ползвам МХ плеър за филми които искам да имат субтитри понеже с всички други плеъри немога да подкарам субтитрите от харда или от hdd рутера понеже се води външно устройство.Когато се опитам да пусна филма със субтитри (мх плеър про 'потребителски кодек тип ARMv7 NEON имам чувството че се натоварва повече и почва по лесно да лагва и проблема с крашването няма смисъл пак да го споменавам той е вече за всички плеъри ...
    Вие как вадите субтитри на филми с кой плеър и по какъв начин за външни хардове и флашки говоря ... благодаря за отговорите на всички предварително
    С Коди, не само че вади субс ами можеш и да си ги теглиш, синхронизираш и т. н.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk
    podredko одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Колега има ли а някаква особена настройка на плеъра че на мен ми пуска само стерео независимо че съм чекнал пас трю.по добре е от другите които ДТС въобще не пропускат ама ми се ще друго освен вграденият плеър.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    Да,сега погледнах VLC-то,нещо са го прецакали,преди имаше режим в настройките от който DTS звука си тръгваше,от audiopassthrough се избираше Mode2 и всичко беше точно,сега има само отметка без двата режима,ето така изглеждаше,поне съм запазил снимката от екрана:DSC04600.jpg
    Ако нещо приложението се е ъпдейтнало и е станала тази тъпотия.Евентуално,ако се пробва с по-старата версия...знам ли...Поне КОДИ-то за сега при мен си вади многоканален звук...да видим до кога обаче
    nassko1 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #10

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Моят телевизор не поддържа HDR, затова и не мога да ги гледам с Коди (SPMC), а само с вградения (по-рядко) или външния 4К блу-рей плеър (по-често).

    Но, какъвто и софтуерен плеър да се инсталира, винаги може да се очакват проблеми с тежките 4К видеофайлове, особено през мрежа. Няма съвършен 4К видео плеър за АндроидТВ.
    Ако не те притесняват парите, може да закупиш и изпробваш руския Vimu Media Player, ако не си доволен мисля, че имаше възможност за възстановяване на сумата.
    Иначе за субтитрите колегата е прав, по-подходящо е Коди/SPMC с добавките за субтитри от хранилището на Мартин.

  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #11

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Аз гледах 4к с HDR от компютъра през рутера(wifi) с Movian без никакви проблеми с картина, аудио или субтитри.
    podredko одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #12

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    При мен по мрежа вървят само малките файлове безпроблемно.

    Затова 4к филмите ги качвам на флашка с KODI и останалите плеъри ги гледам без ядове.
    podredko одобрява това.

  16. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #13

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Между другото да питам,понеже преди няколко дни върнах фабрични на телевизора ,Movian и той се изтри,вчера го инсталирах наново, но плъгина на subssabbz не работи,въпреки,че съм го инсталирал,плъгина на opensubtitles си работи,някой с подобен проблем?
    Кофти е понеже в субссаббз има повече български субтитри.А и да добавя,преди пък плъгина на arenabg не работеше,сега си работи,след логване могат да се гледат филми спокойно,е при мен понеже съм на 50 мегабита високите резолюции насичат,но 720 п се гледа.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #14

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Работи при мен "subsunacs" инсталирай ги отново може да са се бъгнали.

    За насичането, пробва ли с LAN кабел как е ?

  18. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #15

    Отговор: xe9005 сериозен проблем с 4к филми

    Няма, нещо не иска да работи този плъгин, сега инсталирах на телефона всичко, плъгина за бълг. субтитри не тръгва. Обаче с какъв кеф се работи с програмата на 8 ядрен процесор и 4 гб рам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сериозен проблем при избор на TV
    От uhdfan във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-18, 17:04
  2. Сериозен проблем с компютъра ми ?!?!?ПОМАГАЙТЕ
    От nb2002 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 16:54
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - сериозен проблем
    От underweaver във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-06, 21:36
  4. AMD 2500 сериозен проблем с охлаждането!!!
    От lord_ice във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 26-02-04, 20:05
  5. Сериозен проблем с Win98SE
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-09-03, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе