Страница 14 от 25 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #196

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Това добре,но дилемата ми е следната.В момента съм със 100Mb internet.Да минавам ли на по голяма скорост с оглед на това да гледам филми без да ми засичат и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #197

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Ти, вероятно, си на план, който ти позволява максимална скорост на download от 100Mbps. Тя не ти е гарантирана, защото тогава цените са други.
    Дали я достигаш е друг въпрос.
    20-25Mbps ти е напълно достатъчна за Full HD TV. Зависи много от пропускателната способност на рутера, а така също от броя едновременно включени към мрежата устройства и използвания от тях ресурс на мрежата.
    Пробвай дали ще ти накъсва телевизията и после давай грешни пари за по-висока скорост!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #198

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Да на 100 съм от които по кабел получавам 80 рядко 90Mbs.Пробвах от Замунда и Арена с Кодито гледам без проблем ако филма е до около 20MB,след това започват да сечат в зависимост от това колкото повече МБ толкова по сече.Имам възможност за по бърз интернет,но дали има смисъл.Мой приятел твърди че някъде бил прочел,че въпросният телевизор лан картата му поддържа до 100Mbs,и ако е така се обезмисля по бързия нет.Та затова търся инфо каква лан-карта е вградена и така.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #199

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от seso86 Виж публикацията
    Да на 100 съм от които по кабел получавам 80 рядко 90Mbs.Пробвах от Замунда и Арена с Кодито гледам без проблем ако филма е до около 20MB,след това започват да сечат в зависимост от това колкото повече МБ толкова по сече.Имам възможност за по бърз интернет,но дали има смисъл.Мой приятел твърди че някъде бил прочел,че въпросният телевизор лан картата му поддържа до 100Mbs,и ако е така се обезмисля по бързия нет.Та затова търся инфо каква лан-карта е вградена и така.
    Гледам 4к без проблем през коди. Но съм си инсталирал mezzmo на компютъра и си стриймвам филмите директно от компютъра.
    Аз съм на 100 mbit и по кабел повече от 80 не мога да изкарам. Сега съм поръчал това и ще пиша дали има ефект.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от chorlavia; 03-12-19 в 19:30.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #200

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Някой може ли да ми отговори на въпроса. Свалям 4к филм със HDR и Dolby vision в описанието на филмът, но когато го пусна ма телевизора ми изписва HDR, никога Dolby vision. Единствено когато гледам филм от netflix с dolby, тогава само ми го засича като HDR dolby vision?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #201

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    За да тръгне Dolby Vision, трябва да е в mp4 контейнер.

    Ето тук има такива, но са само с руско аудио.
    В HD-torrents има с оригиналното аудио, но трябва покана за регистрация.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #202

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    За адаптера - наистина драсни после какво е станало. Но съм много скептичен, андроида за тв е толкова орязан, че няма драйвери за нищо излишно.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #203

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Точно от hd torrents свалям файловете,mp4 е файлът но не ми излизат в dolby vision, а само hdr. Има ли нещо което пропускам?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от chorlavia; 03-12-19 в 20:15.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #204

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Не знам дали има някаква тънкост при Sony, може да зависи и от самия софтуерен плеър. На LG всичко си тръгва без проблем, дали през USB, дали през PLEX, винаги отчита Dolby Vision.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #205

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Явно проблемът е в плейра на Кодито.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    2
    #206

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    [QUOhttps://play.google.com/store/apps/d...sideview.phoneTE=ogi28b;927124]В допълнение към отговора на колегата:

    1. Можеш да ги гледаш също и от флашка, след като изтеглиш допълнителен плеър, например КОДИ. Вграденият плеър/DLNA-клиент на телевизора не зарежда субтитри от външен файл. Чете само такива, вградени като поток, но май няма много възможности за настройка.

    2. Ето линк към инструмента за редактиране на канали:

    https://www.sony.bg/electronics/supp...loads/00016025

    3. HBO GO-то си работи нормално, еднакво е и на двата ми телевизора, на които го имам. Нетфликс не гледам, Youtube-a си работи нормално, но е добре да има и мишка с клавиатура към телевизора, а не само с дистанционното.[/QUOTE]
    domani одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    17
    #207

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте.Мисля да поръчвам онлайн от Технополис.За какво да внимамвам,освен за отваряна опаковка,и как да проверя в менюто часовете наработка?

  16. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #208

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от Мирослав Минчев Виж публикацията
    Здравейте.Мисля да поръчвам онлайн от Технополис.За какво да внимамвам,освен за отваряна опаковка,и как да проверя в менюто часовете наработка?
    Дали батериите са в дистанционното(трябва да се отделно запечатани), някой от стиропорите дали е счупен. Сервизното меню https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    п.с. Дисплей бутона се намира под бутон 7.
    Мирослав Минчев и Dedo1975 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    135
    #209

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Аз съм същата работа .На виваком съм уж 100мб.но реално на кабел се вижда даунлоад 70до 80 и оплоад 60/70 на рутер е 60 и ъплоуд 50/55
    Не и филми с над 15 гб сече и направо спира

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от seso86 Виж публикацията
    Да на 100 съм от които по кабел получавам 80 рядко 90Mbs.Пробвах от Замунда и Арена с Кодито гледам без проблем ако филма е до около 20MB,след това започват да сечат в зависимост от това колкото повече МБ толкова по сече.Имам възможност за по бърз интернет,но дали има смисъл.Мой приятел твърди че някъде бил прочел,че въпросният телевизор лан картата му поддържа до 100Mbs,и ако е така се обезмисля по бързия нет.Та затова търся инфо каква лан-карта е вградена и така.
    Аз съм същата работа .На виваком съм уж 100мб.но реално на кабел се вижда даунлоад 70до 80 и оплоад 60/70 на рутер е 60 и ъплоуд 50/55
    Не и филми с над 15 гб сече и направо спира

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    17
    #210

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Дали батериите са в дистанционното(трябва да се отделно запечатани), някой от стиропорите дали е счупен. Сервизното меню https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    п.с. Дисплей бутона се намира под бутон 7.
    Не се получава при мен проверката за часовете.Доколкото си го преведох:При изключен тв.натискам последователно бутоните "дисплей,5,волум+,пауър" и трябва да се появи син екран.Правилно ли го правя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 25 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 00:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе