Страница 4 от 25 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 370

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #46

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    А какво изобщо означава тая икона, ако не е тайна? Сигурен ли си, че я излъчва самият телевизор, а не устройството, което подава сигнал към HDMI 1? Вероятно си пробвал да изключиш конзолата за игри, при което иконата изчезва докато гледаш телевизия, за да си сигурен, че не е от "телевизията"? Доста нехарактерна, цветна икона. Моят е друг модел, но все пак - не си спомням някаква икона да е оставала върху картината някога, особено пък такава шарена.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #47

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от Shinovski Виж публикацията
    Версия 7. Пробвах обновяване, но си седи на същата версия и ми казва, че е актуализирана системата.
    Виж настройките на приемника от тв оператора ти.

    ogi28b

    На мен също не ми изглежда като икона от самия телевизор а по скоро от приемника на оператора му.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #48

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Що ми се струва, че оная простотия "файл експлорър" (или нещо такова беше) ми е вадила рани икони и надписи по екрана ?


    Или от приложение , или от кабеларката според мен.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    4
    #49

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте!


    Благодаря Ви за помощта. ogi28b Конзолата си я изключвам и все пак си се появява нотификацията. Смених портовете, обърнах HDMI кабелите, че да видя да не се губи сигнал, но пак се появява. Всичко различно от ТВ (игра, апликация, клипчета и т.н.) нотификацията изчезва. Според мен ще е нещо от оператора накрая или някаква още по-голяма глупост. ogi28b и Soni 1, благодаря Ви, днес по-късно ще се свържа със Сони съпорта и като съм вкъщи ще гледам пак да разцъкам и приемника на оператора да видя да не пропускам нещо.


    Svetlio1, не съм свалял никакви приложения все още, но ще потърся повече инфо, благодаря!


    P.S. подскажете как да ви тагвам в поста, благодаря.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #50

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Платформата не позволява тагване. Само ни пиши имената/никовете и готово, ние сме зомбирани и четем ежедневно всичко ново в раздела. Поне аз де, за колегите - не знам. :D

    Включи този кабел дето е на ХДМИ 1 от устройството за телевизия към друг телевизор. Аз съм 99.9 % сигурен, че това е икона, която идва извън телевизора, заедно със сигнала. Няма нищо общо с графичния интерфейс на самия телевизор. Може например да ти казва, че картината се предава едновременно на повече от един монитор, ако устройството има повече от един изход към монитор.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    4
    #51

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Банда, разрешихме проблема!

    Виваком:
    "Здравейте,Получихме снимката. Символа, който се вижда в долен десен ъгъл показва, че декодера е в процес на синхронизация с онлайн платформата на IPTV услугата. При диагностика на свързаността и на декодера Ви не се наблюдава времезакъсение или прекъсвания. Въпреки това върнахме устройството към фабрични настройки и бихме искали да Ви помолим да проследите как работи в следващите дни.
    Оставаме на Ваше разположение при възникнали други въпроси или технически проблеми."

    Благодаря още веднъж на всички замесени!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #52

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Е как да не се сети човек! Разбира се, че два монитора с жълт триъгълник и часовник в него е нормално да означава, че декодерът се синхронизира... Даже точно това ми беше следващото предположение. Сега вече можеш спокойно да си гледаш хубавото телевизорче, без да му се притесняваш!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #53

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Някой може ли да ми каже как мога да кача филми на външния хард, който вече съм свързал с телевизора и от него да си пускам филми?

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #54

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Поне аз друг начин освен първо да ги качиш от компа на харда и след това харда отново да го закачиш на тв. и да гледаш, не знам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #55

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Е да де, ама нали харда с филмите като го вържа за телевизора и иска форматиране, за да го познае?
    Някакакъв омагьосан кръг...
    Този пост е редактиран от vladostojanov; 23-04-19 в 23:16.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #56

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Форматирането от телевизора е задължително само ако ще ползваш HDD за PVR, Time shifting...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #57

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    А какво точно се появява на екрана, като включиш диска? Прилича ли на това (Това е интерфейс на XE8096 с Андроид 7):



    Ако да - просто му даваш BACK от дистанционното, да се махне този екран и си ползваш диска нормално. Ако обаче се появява съобщение за форматиране, без да имаш никакъв друг избор - по-скоро не може да разчете диска и затова иска форматиране.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #58

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    А какво точно се появява на екрана, като включиш диска? Прилича ли на това (Това е интерфейс на XE8096 с Андроид 7):



    Ако да - просто му даваш BACK от дистанционното, да се махне този екран и си ползваш диска нормално. Ако обаче се появява съобщение за форматиране, без да имаш никакъв друг избор - по-скоро не може да разчете диска и затова иска форматиране.
    Да, точно това се появява, сега ще пробвам. Мерси!

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #59

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Дори на този екран да избереш "Open with 'VIDEO' " , Ще се отвори вграденият плеър и с него може да гледаш файловете, само че няма да отвори субтитрите. Иначе с друг плеър - влизаш си в плеъра и си отваряш диска като ново местоположение, например конкретно за снимката - ползвам флашка, която КОДИто я вижда нормално и я отваря без проблеми.

    Пиши ако всичко е наред.

    Напомням ти за всеки случай да използваш функцията "ИЗВАДИ ДИСКА" / "EJECT" като решиш да го махаш, а не директно да дърпаш кабела.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #60

    Re: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    vladostojajnov,
    от този екран ако избереш Open with 'VIDEO' ", ще се отвори вграденият плеър и с него може да гледаш файловете.
    ако натиснеш стрелката на дистанционното за връщане, се връщаш назад.
    Натискаш НОМЕ , избираш си КОДИ (ако не си го инсталирал, си го сваляш от Гугъл магазина,
    Субтитрите на КОДИ трябва да се настроят за да излизат на Български, както и големина и др....)

    Отваряш Коди, отиваш на VIDEO, open files, избираш си диска и си гледаш филмите.

    Безопасно изваждане на паметта
    :
    HOME - [Настройки] - [Хранилище и нулиране] - USB памет и след това изберете опцията за отстраняване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 25 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 01:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 23:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 16:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-11, 00:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе