Страница 2 от 25 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #16

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Мерси за мнението!
    Аз бях взел преди 2 месеца Samsung q6. Излезе с неравномерна подсветка, фабричен дефект.
    Безкрайни ядове, и най-накрая ми върнаха парите преди няколко дена ...

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #17

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #18

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Да попитам при гледане на телевизия зоната на екрана, как е най-добре да е настроено, +1,нормална или - 1?

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #19

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Ники виж горния тест,има една картинка с монголци на коне и лъкове(малко под снимката на дистанционното),там пише за това поле как трябва да е.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #20

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Да аз от нея видях и затова питам.но до колкото разбирам там е дадено за hdmi да е на +1

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #21

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    На всичко е добре да се вижда цялата картина - сиреч "всички пиксели" (точен екран и т.н. кой като си е кръстил оверскана) . На някои канали (обикновено нашенски пародии) може да ти излизат "чертичките" по някой от ръбовете, но обикновено е само за някое предаване или ако е редовно тая телевизия едва ли става за гледане по принцип

  8.  
     
  9. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #22

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Аз пробвах +1,но на Нова ми излиза долу една размазана черта. Заради тази черта точно на Нова върнах предишния ми телевизор на 5 дни, тогава не знаех, че е въпрос на настройка, съдба

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #23

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    С две думи трябва да е на +1 така ли Светльо? Преди ъпдейта вместо +1 пишеше всички пиксели.

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #24

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    При мен зона на екрана е в позиция "Нормална"

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #25

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    На +1 (както явно е при вас вече на Орео) се паказва пълната картина без изрязване - за канали с посредствено качество вече може да си изрязваш (нормална,-1) , но аз изобщо не си играя - твърде рядко гледам подобни бози и не ме бърка чак толкова.

    За ХД/УХД вече си е задължително +1 (всички пиксели) - там няма какво да изрязваш , а и се губи от картината и остротата и .

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #26

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Да, на hdmi където ми е вързаня конзолата, даже не ми дава да пипам настройка на екрана. Стои си на +1 и ввичко е затъмнено, не може да се променя.

    - - - - - - - - - -

    Сега пробвах докато е в Коди да го настроя ама не става, излиза от режим приложения и дава Цифрова телевизия. Явно само там става и на hdmi, но пък на последното не ми дава да променям настройките.

    - - - - - - - - - -

    Сега забелязах нещо интересно. Когато е на ХД канал настройката изписва всички пиксели а не +1, а на СД канал пише +1. И може да се остави на сд канал да е нормална а на хд канал да е всички пиксели. Сега как е правилно да се направи?
    Сега си играх така обаче що ми изчезна звука не разбрах. Изкл тв и се оправи ама...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    На +1 (както явно е при вас вече на Орео) се паказва пълната картина без изрязване - за канали с посредствено качество вече може да си изрязваш (нормална,-1) , но аз изобщо не си играя - твърде рядко гледам подобни бози и не ме бърка чак толкова.

    За ХД/УХД вече си е задължително +1 (всички пиксели) - там няма какво да изрязваш , а и се губи от картината и остротата и .
    То явно изрязва 4те страни. Понеже на +1 е най далечна, на нормална се приближава картината и на - 1 се приближава най-много.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #27

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте. Имам желание да си сменя стария телевизор с нещо по ново и голямо. Предимно ще се ползва за гледане на филми/сериали от флашка и преносим хард. Насочил съм се към Sony Bravia KD-55XF9005B, защото го дават като един от най-добрите LCD-та за 2018 а до колкото разбирам QLED/OLED телевизорите имат опасност от изгаряне на пиксели от контраста на субтитрите. Бих бил много благодарен ако си кажете мнението, дали правилно съм разбрал за OLED технологията и може да препоръчате и други.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #28

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    При QLED няма опасност от задържане, перманентно отпечатване на изображение, както при OLED.

    Правилно си се насочил към Сони.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #29

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    За Сонито си разбрал.
    За QLED - не, няма опасност от burn-in.
    Колкото до burn-in при OLED технологията - да, има си опасност, но всичко си зависи от употребата на тв-то.
    При нормална употреба с разнообразие на гледаното съдържание - филми, сериали, тв програми, ютуб, игри,
    вероятността за бърн-ин е много малка. Идеята е да не се оставя статичен обект (като логото на някоя тв програма примерно)
    за дълъг период от време (разбирай наистина дълъг период от време, а не само няколко часа).
    Ако искаш най-доброто в момента като качество на картината и контраст, то олед телевизорите за момента са без конкуренция.
    Ако обаче опасността от бърн-ин е deal breaker за теб, то най-доброто като цена/.качество е Сонито, към което си се ориентирал.

  18. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #30

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Благодаря много за отговорите. Предния телевизор го взех преди около от 6 години Максималното качество да взема според цената без да се замислям как го ползвам.
    Да предимно предимно филми и сериали, малко тв програми, и игри. Притеснението ми е предимно за субтитрите, понеже са на едно и също място и ще е контраст (черната лента спрямо белите субтитри) да не се получи ефекта бърн-ин. Бюджета ми е около 2к лева(ако има телевизор който ще ми върши работа и под тези пари супер) приемам свети.
    Обръщам се към вас защото инвестицията не е малка а тук ще получа най-адекватно мнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 25 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 00:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе