Страница 79 от 109 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 1621
Like Tree308Одобрявам

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1171

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, искам да Ви попитам дали това е дефект?
    Видимо не се отстранява лесно на принцип както се чистят слънчевите / диоптични очила със специална мека микрофибърна кърпа без да използвам спрей на първо четене не се маха.
    На мен ми изгледа като че coating-а не е нанесен както трябва сякаш или нещо като окисляване или просто е от вътрешната страна, направо много дразнещо, това го забелязах както на 48-цата A90K - там дори беше по хоризонтала в горната 1/3 част на екрана, тук е по-малко,
    та предвид че там го имаше, предполагам си е "дефект" на покритието , но предвид че ме е страх да се опитам да го премахна да не стане по-лошо, моля за мнения тук.

    Прилагам снимка, тези точки като проблясъци се виждат както на изключен екран, така и на включен ако има пряка светлина към панела.

    Благодадря!



    От линка тук ще се види по-добре понеже не компресира снимката https://ibb.co/bHnQLHX


    Направих и видео https://www.youtube.com/shorts/I9Aw5ScEtP0

    - - - - - - - - - -

    Смяна на A83K --> A90J разумен вариант ли е?
    Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dominator; 08-09-22 в 15:35.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1172

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Аз да ти кажа, на моя Олед му свалих покритието. Сега е по-черен екрана.
    Като съвет, който ми дадоха и на мен - никога не пръскай дисплея със спрей. Пръскаш на микрофибърната кърпа и после търкаш. Ако пръскаш дисплея, стават замазвания.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1173

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Белите точки във вертикална колона ,там където е отражението на щорите. Нали?

    Антиотражателното покритие, всъщност е фолио. Този тип фолиа, като ги чукнеш или разтегнеш - "побеляват".
    Първо поразпитай домочадието, дали някой не е чукнал, остъргал по невнимание с нещо по дисплея. Да не си го одрал по невнимание при монтажа..Съмнявам се да ти го признаят за дефект


  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1174

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Белите точки във вертикална колона ,там където е отражението на щорите. Нали?

    Антиотражателното покритие, всъщност е фолио. Този тип фолиа, като ги чукнеш или разтегнеш - "побеляват".
    Първо поразпитай домочадието, дали някой не е чукнал, остъргал по невнимание с нещо по дисплея. Да не си го одрал по невнимание при монтажа..Съмнявам се да ти го признаят за дефект

    Да, точно по средата на щорите , не никой не го е удрял итн от първата минута е така.... просто го забелязах на втория ден след като имаше яко слънце без да затворя щорите.
    Ще се връща.... въпроса е ако взема A90J ще съжалявам ли откъм много отражения?

    Същата работа беше и при A90К нов от кашона.... там беше трагедия по хоризонталата цялата почти.... и се забелязваше само на ярка светлина....От което си мисля че е някакъв дефект на К-серията....
    Телевизора откакто е монтиран е гледано 2 часа на него само от мен.... Отделно при изваждане , ако консултатна - той сам го извади от кашона може ли да го е предизвикал? Съмнявам се.
    Утре така или иначе ще го сменям и обмислям A90J - по-добър вариант ли е?

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от Dominator; 09-09-22 в 00:23.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #1175

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Аз да ти кажа, на моя Олед му свалих покритието. Сега е по-черен екрана.
    ....
    това как го направи?
    да не е имало защитно фолио?
    и защо?

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1176

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Аз да ти кажа, на моя Олед му свалих покритието. Сега е по-черен екрана.
    Като съвет, който ми дадоха и на мен - никога не пръскай дисплея със спрей. Пръскаш на микрофибърната кърпа и после търкаш. Ако пръскаш дисплея, стават замазвания.
    Здравей,
    Аз на всички телевизори не използвам никакъв српей - с най-финната микрофибърна кърпа обирам праха и с леко "обдухване" на екрана на принципа както се чистят очила и така става перфектно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1177

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравей!
    Написах го, понеже на моя имах тънък лилав филм върху панела. И при едно почистване с пух /наелектризиран/ станаха едни черти при докосване с твърдата част на пръчката. И трябваше да го сваля този филм, че дразнеше. Иначе да, ако се почиства само от прах, не е нужен спрей.
    Това сигурно ли е, че новите Олед-и имат фолио? При мен няма.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    това как го направи?
    да не е имало защитно фолио?
    и защо?
    Пропуснах ти поста..
    Ми нямам фолио. Само един лилав филм имаше в/у панела. Вече го няма

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1178

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Здравей!
    Написах го, понеже на моя имах тънък лилав филм върху панела. И при едно почистване с пух /наелектризиран/ станаха едни черти при докосване с твърдата част на пръчката. И трябваше да го сваля този филм, че дразнеше. Иначе да, ако се почиства само от прах, не е нужен спрей.
    Това сигурно ли е, че новите Олед-и имат фолио? При мен няма.

    - - - - - - - - - -


    Пропуснах ти поста..
    Ми нямам фолио. Само един лилав филм имаше в/у панела. Вече го няма

    Този филм не се препоръчва да се маха, но както и да е.
    Иначе да се почиства ТВ с пух е за ентусиасти, не бих дори си и помислял

    Поздрави!

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1179

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Много по-добре е без него. За какво въобще са го слагали..
    А като са няколко прашинки, пухчето ги дръпва безконтактно.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1180

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Погледнете книжната инструкция за подготовка на телевизора за стартиране. Какво пише за защитно фолио и къде е поставено.
    Има случаи при модели на LG със защитно фолио залепено отзад на корпуса..отпред по рамката.


    Rumb@ta
    дай снимка да видим твоя без фолиото
    Dominator одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1181

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Не съм забелязъл да има фолио панела. Но и не ми се чопка с нокът за да се уверя.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1182

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Да споделя малко опит. По принцип след смяна на фърмуера с по-нов, винаги е хубаво да се върне телевизора към фабрични настройки. Да не кажа задължително, понеже има разлика в картината след това при едни и същи настройки. Но от няколко ъпдейта открих, че същия ефект се получава, ако дадем Reset от менюто на картината за всеки вход.
    Картината приема настройките от новия ъпдейт и веднага си проличава, но не губим инсталираните програми и подредбата на каналите, който е на кабелна. Пробвайте.

    А по отношение на кабелната телевизия, не бих я сменил с такава по интернет и IPTV програмка. Просто няма как да е еднакво качеството.
    При IPTV от прост интернет, като доставчик на сигнал, се разчита на програмката на доставчика на ТВ за обработката във видео сигнал. Което отнема допълнително процесорно време. А производителите на телевизори, използват най-слабите и евтини процесори.
    Бих минал на IPTV, но да слагаха Snapdragon 888 поне или още по-бързите, като ще вършат толкова много работа по обработката на видео потока.

    При връзката с коаксиален кабел, тази работа се върши на хардуерно ниво, а не от програмка. И източника на сигнал идва от Хай Тех апаратура отговаряща на всички стандарти на DTV.
    Това дето се опитват да минат само с едно оптично влакно за всичко вкъщи, въобще не ми харесва. А скоро и него ще ни накарат да махнем и да минат още по-тънко - по въздух, чрез мобилните клетки.
    6G, 7G.... Ще ни бичат 200GHz до главите...

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1183

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Да споделя малко опит. По принцип след смяна на фърмуера с по-нов, винаги е хубаво да се върне телевизора към фабрични настройки. Да не кажа задължително, понеже има разлика в картината след това при едни и същи настройки. Но от няколко ъпдейта открих, че същия ефект се получава, ако дадем Reset от менюто на картината за всеки вход.
    Картината приема настройките от новия ъпдейт и веднага си проличава, но не губим инсталираните програми и подредбата на каналите, който е на кабелна. Пробвайте.

    А по отношение на кабелната телевизия, не бих я сменил с такава по интернет и IPTV програмка. Просто няма как да е еднакво качеството.
    При IPTV от прост интернет, като доставчик на сигнал, се разчита на програмката на доставчика на ТВ за обработката във видео сигнал. Което отнема допълнително процесорно време. А производителите на телевизори, използват най-слабите и евтини процесори.
    Бих минал на IPTV, но да слагаха Snapdragon 888 поне или още по-бързите, като ще вършат толкова много работа по обработката на видео потока.


    При връзката с коаксиален кабел, тази работа се върши на хардуерно ниво, а не от програмка. И източника на сигнал идва от Хай Тех апаратура отговаряща на всички стандарти на DTV.
    Това дето се опитват да минат само с едно оптично влакно за всичко вкъщи, въобще не ми харесва. А скоро и него ще ни накарат да махнем и да минат още по-тънко - по въздух, чрез мобилните клетки.
    6G, 7G.... Ще ни бичат 200GHz до главите...

    Сам го казахте... Просто НЯМА как да е еднакво качеството и не е! Продължавайте да си вярвате... Ние заблудените си гледаме 4K с 40Мбит и повече битрейт през IPTV.
    Логиката ти е доста сгрешена..., пак повтарям Cooolbox пускат сигнала и той е вече обработен! Сирече няма какво да се обработва, да не говорим за TIVIMATE там има хардуерно декодиране....
    Но никой не Ви кара насилка да зарязвате отживелицата коаксиал. Ползайте я със здраве!
    Значи процесора според Вас не е хардуер? Нали през чипа през коаксиала, точно той играе роля за декодирането на сигнала....И все едно като кажете чип, че става на въпрос за СУПЕРКОМПЮТЪР......
    Този пост е редактиран от Dominator; 16-09-22 в 12:04.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1184

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Първо тази отживелица коаксиал, минава през цифров тунер, където се случват разни неща. После сдъвканата информация отива в ЧИПЧЕТО и работи в много по-облекчен режим.
    И аз говоря за супер нефелен/маломощен процесор, вие ми пише че съм имал предвид "СУПЕРКОМПЮТЪР"... Алоо, нещо там горе?
    И едно е програмка писана за андроидска платформа да товари процесора, друго е чипове с по 100 крака със записана фабрично програма, която не се ъпдейтва, да изчислява нещата.
    Правиш разлика между хардуерно в реално време и софтуерно, надявам се. Въпреки че и при хардуерното има записана програма в чипът, която да следва. Ама не е андроидска програмка отнемаща процесорно време на бавния и затлачен процесор за 10 лева.

    Отделно ви нямам доверие, какво наричате хубава картина. Лично си пуснах тестовия период на Куул и видях, каквото ми трябваше. Емии...
    И че имате 40 мегабита трансфер по мрежата не означава, че филмът е с 40 Mbit битрейт. Надявам се, че правите разлика.
    И предполагам се сещате, че всичко това се прави само и защото е по-удобно на доставчиците на ЦТВ, а не защото качеството е по-добро.
    По коаксиал картината е сълза и не ми лагва процесора.

    - - - - - - - - - -

    И не ме разбирайте погрешно. Нямам нищо против Кулбокс. Преди време ги чаках една година да пуснат кабелите си в квартала ми и съм им звънял всеки месец до къде са стигнали. Клиент съм им и наистина са с най-добрите услуги, на най-добрата цена, с най-добър съпорт.
    Против съм технологията на телевизия по нета.
    С тези мижав хардуер в ТВ-тата от 10 бита картина, на края реално остават доста по-малко. 10 бита, дава резолюция от над 1 милиард цифрови цвята от които на аналогово ниво, което ние виждаме с очите си едва ли пристигат и половината с IPTV.
    Докато по коаксиал, загубите са много по-малки. Просто е отработено като хардуер и стандарти за DTV от десетилетия.
    А хора дето казват, че Шкодата им дърпа повече от М-ка, щото така им се е сторило, с лопата да ги ринеш..
    Този пост е редактиран от Rumb@ta; 16-09-22 в 22:59.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1185

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Нещо май сте подпийнал или сте злобен...
    Някакво рекламно лице ли сте на Куул та така реагирате? Признайте

    Първо тази отживелица коаксиал, минава през цифров тунер, където се случват разни неща. После сдъвканата информация отива в ЧИПЧЕТО и работи в много по-облекчен режим.
    И аз говоря за супер нефелен/маломощен процесор, вие ми пише че съм имал предвид "СУПЕРКОМПЮТЪР"... Алоо, нещо там горе?
    И едно е програмка писана за андроидска платформа да товари процесора, друго е чипове с по 100 крака със записана фабрично програма, която не се ъпдейтва, да изчислява нещата.
    Правиш разлика между хардуерно в реално време и софтуерно, надявам се. Въпреки че и при хардуерното има записана програма в чипът, която да следва. Ама не е андроидска програмка отнемаща процесорно време на бавния и затлачен процесор за 10 лева.

    Отделно ви нямам доверие, какво наричате хубава картина. Лично си пуснах тестовия период на Куул и видях, каквото ми трябваше. Емии...
    И че имате 40 мегабита трансфер по мрежата не означава, че филмът е с 40 Mbit битрейт. Надявам се, че правите разлика.
    И предполагам се сещате, че всичко това се прави само и защото е по-удобно на доставчиците на ЦТВ, а не защото качеството е по-добро.
    По коаксиал картината е сълза и не ми лагва процесора.

    - - - - - - - - - -

    И не ме разбирайте погрешно. Нямам нищо против Кулбокс. Преди време ги чаках една година да пуснат кабелите си в квартала ми и съм им звънял всеки месец до къде са стигнали. Клиент съм им и наистина са с най-добрите услуги, на най-добрата цена, с най-добър съпорт.
    Против съм технологията на телевизия по нета.
    С тези мижав хардуер в ТВ-тата от 10 бита картина, на края реално остават доста по-малко. 10 бита, дава резолюция от над 1 милиард цифрови цвята от които на аналогово ниво, което ние виждаме с очите си едва ли пристигат и половината с IPTV.
    Докато по коаксиал, загубите са много по-малки. Просто е отработено като хардуер и стандарти за DTV от десетилетия.
    А хора дето казват, че Шкодата им дърпа повече от М-ка, щото така им се е сторило, с лопата да ги ринеш..
    Аз не пия, но както искате го разбирайте, просто сте МНОГО, амаааа МНОГО далече от истината, гледам си m3u листи и не ме е*бе какво мислиш за "качеството" на кабела.....
    Ти даже не схвана връзката със суперкомпютъра визирайки "сдъвканата" информация както каза която минава през тунера....
    Четеш между редовете, нали ти писах че иползвам ХАРДУЕРНО декодиране.... ама чукча ПИСАТЕЛ!
    Пич, много си зле.... аз ипозлвам m3u Листи - Coolbox гледам само заради таймшифта на националните телевизии, живей си живота и не ни занимавай с глупостите си..... като откриеш топлвата вода, пиши пак!
    А аз понеже ям доматите с колците си гледам филми HDR през m3u листи а ти си гледай сдъвкания сигнал по коаксиала....
    Я пусни скрийншот с битрейт от сълзата, защото аз ще направя същото от m3u листите....

    Сигурно качеството ти през кабела е по-добро от това на стрийминг услугата Bravia Core - 80Mbit/sec.... Блажени са вярващите...
    И това за Шкодата важи в пълна сила за поста ти, явно е че не се усещаш. но острани изглеждаш точно така!
    P.S. То затова N3 си продадоха бизнеса на Вивата, 'щото толкова е "хубава" телевизията през коаксиала,
    а на ЕОН е трагедия, така че НЕ коаксиала е важен, а БИТРЕЙТА!


    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Dominator; 17-09-22 в 10:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 79 от 109 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1041
    Последно: Днес, 17:01
  2. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1214
    Последно: Вчера, 21:59
  3. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе