Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68
Like Tree22Одобрявам

пукащ телевизор Sony Bravia

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #46

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Пука легнал на една маса без включен какъвто и да е кабел в него, освен тока. В предишния апартамент беше в спалнята и се използваше само андроида му, без никакви кабели и пак пукаше. Е, няколко месеца преди това работеше в холя с кабелната и андроид кабелен приемник, но беше няколко месеца преди това.

    Честно казано и аз си помислих, че вината е в кабелната, защото тя е общото между апартаментите и 2та пукащи телевизора. Да, обаче, докато беше първия телевизор в сервиза, едно "тъпо" LG нямаше никакви пукания, докато работеше на същия принцип - с андроид кабелен приемник и Близу.

    Един въпрос. Ако приемем, че има "разреждащо се статично електричество" и "разлика в нулата, която идва от кабелната тв", това кога би било проблем? Когато работи телевизорът с кабелната или завинаги след като е работил с нея? Тоест, веднъж работил така, прецакан ли е?

    Не знам със сигурност, но в този клип, някои звуци си приличат.
    https://www.youtube.com/watch?v=poGHO898u3M

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #47

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    В коментарите под клипа няколко човека със Самсунг, един с ЛГ и един с TCL се оплакват от същото. И все пак единични случаи. Мн странна история.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #48

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Ако имаше такъв "разряд", при това вътре в телевизора, до сега този апарат щеше да е на боклука.
    И описаното от "майстора" няма нищо общо със статичното електричество.
    Както се казва от едно време викам ти майсторе, защото не ти знам името.

    Между антенния вход и коаксиалния кабел на мрежата на кабелния оператор се инсталира галваничен разделител. https://www.google.com/search?q=%D0%...=1589655891947
    За да няма изненади от сорта на "шашкане" на телевизора и повреда на тунер, процесор, изтриване на памет и т.н.
    zzlatev одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #49

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от zzlatev Виж публикацията
    Пука легнал на една маса без включен какъвто и да е кабел в него, освен тока. В предишния апартамент беше в спалнята и се използваше само андроида му, без никакви кабели и пак пукаше. Е, няколко месеца преди това работеше в холя с кабелната и андроид кабелен приемник, но беше няколко месеца преди това.

    Честно казано и аз си помислих, че вината е в кабелната, защото тя е общото между апартаментите и 2та пукащи телевизора. Да, обаче, докато беше първия телевизор в сервиза, едно "тъпо" LG нямаше никакви пукания, докато работеше на същия принцип - с андроид кабелен приемник и Близу.

    Един въпрос. Ако приемем, че има "разреждащо се статично електричество" и "разлика в нулата, която идва от кабелната тв", това кога би било проблем? Когато работи телевизорът с кабелната или завинаги след като е работил с нея? Тоест, веднъж работил така, прецакан ли е?

    Не знам със сигурност, но в този клип, някои звуци си приличат.
    https://www.youtube.com/watch?v=poGHO898u3M
    Проблема е до като работи, ако нямаш така споменатият галваничен разделител. Не е ясно дали се е повредил от това в последствие. Най- добре го изпрати на някой техник да го провери.
    zzlatev одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #50

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ако имаше такъв "разряд", при това вътре в телевизора, до сега този апарат щеше да е на боклука.
    И описаното от "майстора" няма нищо общо със статичното електричество.
    Както се казва от едно време викам ти майсторе, защото не ти знам името.

    Между антенния вход и коаксиалния кабел на мрежата на кабелния оператор се инсталира галваничен разделител. https://www.google.com/search?q=%D0%...=1589655891947
    За да няма изненади от сорта на "шашкане" на телевизора и повреда на тунер, процесор, изтриване на памет и т.н.
    Занимаваш ли се професионално с поправка на техника?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #51

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    С друг тип техника се занимавам. Защо питаш?

    Между другото по клипове трудно се прави каквато и да е диагностика. По-принцип е възможна, но резултатие от нея могат да се окажат неправилни.
    Освен в съвсем фрапиращи случаи на неизправности..
    zzlatev одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #52

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    С друг тип техника се занимавам. Защо питаш?
    Не знам точно с каква техника се занимаваш, но виждам доста крайни твърдения, че повечето майсторите са едва ли не некадърни и ти всичко си разгадал, и се чудех имаш ли реален опит.

    Аз не се занимавам с техника, само със софтуеър и се опитвам да помогна на колегата. Звукът наистина много прилича на електрически разряд, и това трябва да се провери.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #53

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Значи трябва да си наясно какво се случва дори при еднократен пробив на изолация и разряд в близост до EEPROM. Както и до незащитени от електрически смущения други чипове и вериги.
    Без правилна диагностика и измерване на място всичко е гадаене. Няма как по тези звуци, променени от затворения корпус и ограничената честотна лента на записващото устройство да се даде точна "диагноза". Ако е имало пренапрежение или потенциална разлика на коаксиалния вход на тунера, или по някои от HDMI портовете те просто нямаше да работят вече. Освен това по конекторите и по платките винаги остават следи от разряди, повишена температура и т.н.

    Sony са върха на сладоледа: https://services.sony.co.uk/supportm...jiy0qisfkfridv

    Може и да съм пропуснал, но firmware последната 6.6555 версия ли е? https://www.sony.bg/electronics/supp...loads/00016668
    Малки са шансовете тя да оправи нещо, но все пак...
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 17-05-20 в 22:29.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #54

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Колега Гена, я кажи коя марка не дава дефекти, за да се насочим към нея. Мерси предварително.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #55

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Няма такава марка. Някога при ТВ това бяха Loewe (собствност на Skytec Group Ltd. https://www.loewe.tv/int/presse), Metz (вече собственост нa Skyworth https://www.metz-ce.de/en/company/chronicle/), Thomson (joint venture with TCL) Toshiba, Hitachi и Panasonic.
    Но отнесено към претенциите и цените на продуктите на някои компании като Sony, просто смятам, че съотношението качество цена е с превес на последната.
    С две думи предлаганите качество и характеристики са занижени спрямо стойнстта на изделието.
    Линкът ми към официалния сайт на Sony / FAQ е само за да покаже, че дефектът,за който е темата според произодителя не съществува. А щом са го написали официално, то вероятно има регистрирани достаъчен брой официални обръщения в сервизите за него. Не търсете доказателства за това по форумите, особено официалните.
    Shmi и coverstar харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #56

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Чакай сега, всеки телевизор докато загрява и после изстива издава звуци. Но не като тези. И ако беше масово, нямаше как да остане ей така. Под клипа в ютуб, пак казвам, прочети колко души се оплакват от Сони и колко от други марки. Тук има достатъчно ползватели на Сони. Да кажат на тях пукат ли им телевизорите, все едно се чупи пластмаса.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #57

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Това за всеки телевизор абсолютно не съм съгласен!
    Дори кинескопните, където има доста повече източници на топлина и загряват до по-висока температура няма такива звуци. Пиша за изправни апарати, разбира се.
    Отново - ако телевизорът не е пред мен отворен, аз лично не мога със сигурност да кажа дали това е пукане на пластмаса, разряд (за какъвто пишат колегите) или нещо друго.
    Но проблем със сигурност има и от Sony, щом са заменили първата бройка знаят за него!
    https://www.google.com/search?q=crac...=1589786175609
    Просто по-лесно и евтино е да се смени уредът, ако е в гаранция, отколкото да се отстраняват проблеми в производството или проектрането.
    Сигурен съм, че ако авторът на темата се обърне към оторизиран сервиз, за съответните XXX лева той ще бъде успешно отстранен. По един или друг начин.

    Само за сведение - замяна на подсветката DLED на 32" HD Ready JVC (Vestel) на 2.5 години на мой колега му струва 80лв. При цена на новия модел 209лв.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 18-05-20 в 13:10.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #58

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Пусни го да поработи няколко часа.
    След това го спри. Откачи щепсела и всички кабели към него!
    Следи колко пъти ще пука. Разряд ако е, повече от веднъж няма как да пука.
    Ако пак си пука по същият начин - термични деформации.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #59

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Пусни го да поработи няколко часа.
    След това го спри. Откачи щепсела и всички кабели към него!
    Следи колко пъти ще пука. Разряд ако е, повече от веднъж няма как да пука.
    Ако пак си пука по същият начин - термични деформации.
    Пука повече от веднъж - десетки пъти. Не виждам разлика като го спирам от дистанционното или от кабела.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Сигурен съм, че ако авторът на темата се обърне към оторизиран сервиз, за съответните XXX лева той ще бъде успешно отстранен. По един или друг начин.

    Само за сведение - замяна на подсветката DLED на 32" HD Ready JVC (Vestel) на 2.5 години на мой колега му струва 80лв. При цена на новия модел 209лв.
    На всеки сервиз, на който се обадих, след като им кажа за какъв проблем става въпрос, започват да мълчат и да се чудят. Явно е, че не е срещан проблем и не знаят дали ще го оправят. Ако ми кажете сервиз, който не се стряска от такива проблеми, може и да го закарам на ремонт.
    Предпочитам някой да дойде на място и да го погледне и да каже дали изобщо може да се оправи. Да чакам 2-3 седмици, за да ми кажат, че му няма нищо, ми се случи няколко пътии вече.
    Този пост е редактиран от zzlatev; 18-05-20 в 12:36.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #60

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Пък от повтаряне на проблема в тази тема ползата ще е още по-малка. И аз мисля, че по сервизите няма много да искат да се занимават с пукания. Както в автосервизите аналогично не обичат да се занимават с течовете по колите. Почти не вярвам някой да се навие да идва у вас ей така за "прослушване", ако не сте близки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-06-14, 14:39
  3. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-12-08, 22:37
  5. Проблем със звука на телевизор SONY BRAVIA
    От Stra4iatela във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-08, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе