Резултати от 1 до 10 от общо 10

Губи картина от HDMI входовете - XH9005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #1

    Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    Телевизора е 65XH9005. Закупен е преди година и малко нов. Въпросния проблем го прави 3-4 пъти седмично. При пускане на телевизора няма картина на нито един от HDMI входовете. В менюто и в HOME всичко си е наред, просто за да получа сигнал от HDMI, трябва да влезна в менюто - после System и Рестарт. След рестарта всичко си работи. Видях в интернет че и други потребители са имали този проблем и си го оправят с рестарт, както и при мен. Въпроса е може ли да се направи нещо за да се избегна този проблем, защото е дразне. Имаше го и в началото като го взех, има го и сега. Нито един от няколкото ъпдейта на софтуера, които направих от тогава досега не е повлиял.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #2

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    А пробвал ли си хард ресет
    Става въпрос не за ресета през менюто

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #3

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    Фабрични настройки ли ? Не съм пробвал ама не ми се и иска да губа всички настройки и приложения. Иначе той проблема си го прави още от самото начало, надали му пречи някое приложение.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    Какво има свързано към тв?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #5

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    EON приемник на единия HDMI, а на другия конзола Xbox. Картината я няма нито от Xbox-a, нито от приемника. Смисъл самия проблем е от ТВ, а не от другите устройства.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #6

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    с последния фирмуер ли си ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    EON приемник на единия HDMI, а на другия конзола Xbox. Картината я няма нито от Xbox-a, нито от приемника. Смисъл самия проблем е от ТВ, а не от другите устройства.
    Точно китайските пръчки дето ползват нашите ИПТВ оператори вкарват грешки в "умните" тв и някоя функция спира да работи
    Изключвай от захранване от време на време тв и ако не си сменял HDMI кабела на ЕОН-ското "чудо" пробвай с някой по-хубав.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #8

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    Кои китайски пръчки ? Еон приемника ли ? Аз съм с него от около 7-8 месеца. Преди това сменях бях замалко с Huawei приемника, а ползвах малко и фюжън приемника на булсата. Проблема си го имаше при всички. Не изглежда да е пряко свързан с някой от приемниците. Преди сегашния Xbox Series X, бях с Xbox One. Никога не е имало включени повече от 2 HDMI у-ва и проблема си го е имало при всички.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    Сите ползвани от IPTV доставчиците ни - пробвай първо с по-хубав HDMI кабел (ако ползваш тоя от комплекта).
    Писал съм и при мен за подобни случаи - последно ми блокира редактирането на листата с канали - рестарт от захранването и се оправи (това на стара плазма)..., докато не се бъгне нещо друго следващия път (преди това беше пък ARC-а ...).

    Имал съм много редки подобни случаи (черен екран на вход) на Сони с Андроид модел 2015 свързано към ПС3 , но само ако съм стартирал първо Пс3 и то да подаде команда за включване на тв и преминаването му на съответният HDMI вход.

    п.п. рестарт не става ли и само със задържане на бутона за включване/изкл. (без да "ходиш" по менютата)

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #10

    Отговор: Губи картина от HDMI входовете - XH9005

    За рестарта само със задържане на бутона, досега не съм пробвал, но ще пробвам следващия път като го направи.

    Иначе кабелите са HDMI кабелите са читави и то доста. Конзолата е вързана с тая от комплекта който идва с нея, той е HDMI 2.1 за 4k/120hz. EON-a пък е вързан с кабел, който е в компелкта на Xbox One конзолите. Пак е дебел и качествен,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 18-08-22, 14:39
  2. Проблем с HDMI входовете на LG 42LD650
    От nickynss във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 08-02-17, 12:33
  3. Проблем с тв Samsung WS-32Z308P-превключва сам каналите и видео входовете
    От AquilaHeliaca във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-16, 13:05
  4. Има ли телевизори с Картина в Картина функция?
    От MaestroDaVinci във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 16-01-16, 12:15
  5. Отговори: 4
    Последно: 19-12-06, 01:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе