Страница 39 от 117 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1750
Like Tree393Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #571

    Отговор: TCL телевизори

    Честито !
    По въпросите ти:
    1)ъпдейта на фърмуера прави far field voice control-a перфектно работещ.
    2)ъпдейта няма да подобри скоростта на самият андроид в менютата,ако има текуща видео обработка.Каквото гледаш даваш пауза шариш из менютата и го пускаш.Така няма забавяне.
    Препоръчвам ти да си пуснеш нетфликс големия пакет и да гледаш Our planet.Аз там получих wow ефекта си
    Друга голяма екстра е коди и възможността да гледаш замунда,арена и др.директно със субтитри както и възможността да пускаш нефикса през коди и да слагаш субтитри.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #572

    Отговор: TCL телевизори

    На Нет1 няма какво да ти пускат, тя цифровата си върви свободно по кабела. Ръгай и сканира

    Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #573

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ObiLan Виж публикацията
    Ще съм Ви благодарен ако имате някакви съвети .
    Съвети не знам.Пожелание да го полееш добре и да ти харесва,както от първите впечатления!

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    25
    #574

    Отговор: TCL телевизори

    Благодаря за отговорите!
    Нещо официалната страница на TCL забива и все още не мога да си изтегля ъпдейта....сигурно един потребител като влезе и натоварва системата и тя крашва :D, но това друг въпрос....Веднага щом успея да вляза в страницата си тегля v252. Поне това забелязах, че са пуснали като официален ъпдейт v252. Колкото до "коди" за първи път го чувам, но ще видя какво е това, изглежда интересно това което споменахте. Днес ми направи друго впечатление- качихме три филма- 1, който е 700 мб, съответно ви става ясно какво качество, 2-ри който е 38 гб, 1080p. blue ray, 3-ти който е 40 гб, 2160p.uhd.bluray. При първия звука изпреварваше картината. При втория беше перфектно, докато при третия имаше картина, но не и звук. Използвах външна памет и го свързах през usb-то.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #575

    Отговор: TCL телевизори

    https://drive.google.com/drive/mobil...UBSAKfGQT5AqZa

    Това е линк към всички излезли фърмуери за платформа R51(ep640,ep660,ep680,ec780+P8 азиатската серия).
    Ъпдейтвай и тогава тествай ! За 50gb+ 4K HDR филми изполвам plex сървър инсталиран накомютъра и plex player на телевизора.За 1080 може и само с nova player инсталиран на телевизора ,а папката с филмите ти на компа шерната през smb1.0(ако се спреш на този вариант пиши да обясним подробно).
    За онлайн филми използвам коди.
    https://windows7bulgaria.com/tutoria...8%D0%BD%D0%B3/

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    25
    #576

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    https://drive.google.com/drive/mobil...UBSAKfGQT5AqZa

    Това е линк към всички излезли фърмуери за платформа R51(ep640,ep660,ep680,ec780+P8 азиатската серия).
    Ъпдейтвай и тогава тествай ! За 50gb+ 4K HDR филми изполвам plex сървър инсталиран накомютъра и plex player на телевизора.За 1080 може и само с nova player инсталиран на телевизора ,а папката с филмите ти на компа шерната през smb1.0(ако се спреш на този вариант пиши да обясним подробно).
    За онлайн филми използвам коди.
    https://windows7bulgaria.com/tutoria...8%D0%BD%D0%B3/
    Супер, изключително много благодаря за споделените линкове....Кой конкретно ъпдейт би ме насочил да инсталирам. Друг въпрос, който ми изниква е, че примерно ако си изтегля друг ъпдейт, който не е в официалния сайт, дали ще имам после проблем с гаранцията.

    Благодаря отново

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #577

    Отговор: TCL телевизори

    Аз го взех преди 3 месеца и още на първият ден ъпдейтнах на 258.Доволен съм много,единственото което съм забелязал на тази версия да не работи е менюто dunamic backlight.Ако го включа примерно на еко в тъмните сцени на моменти целият екран става лилав все едно си дал tint на 0.За това просто съм го дал на off.За гаранцията ако не дай боже се наложи ,винаги мога да сложа по стар фърмуер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    25
    #578

    Отговор: TCL телевизори

    Инсталирахме v252. Това са следните ми впечатления: 1) Интерфейса е леко обновен, като наистина има опция за изчистване и освобождаване на паметта. 2) Наистина вече е налична и опцията за войс контрол без дистанционно. Определено е готина опция, но и има някои бъгове. Примерно не разпознава командата за усилване или намаляне на звука. Ако примерно кажа "ok google" и веднага след това натисна някое копче от дистанционното, функцията спира и единствения начин е да изгасиш телевизора и след това да го включиш, за да започне отново да приема команди. Също така примерно в ютуб си върви една песен и като му зададеш команда да пусне следващата песен не я пуска, като не разпознава командата и те моли да уточниш източника. Иначе като цяло е много яко. Може да си го настроиш като аларма да ти звъни, да ти показва маршрути, да ти изключва и пуска тв-то. Отваря ти нетфликс (определено Our Planet е мнооого яко), тубата, музиката, която искаш, сериала и т.н. Не знам как е при bixby, но тук има какво да се желае- нормално. Все пак е яка функция и я препоръчвам

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #579

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    И нова система за движението.До колко ще е нова и добра е друг въпрос.
    ''а 55-инчовият телевизор използва собствена Motion Clarity PRO технология .''
    ''2,1 звукова система на Onkyo , с предни високоговорители и специален нискочестотен звук в задната част на телевизора, което допълнително подобрява слушането и гарантира качеството на звука, подобно на кино.

    Цената при излизане на 55'' е 3499zl...oколо 1500 лв..
    Как я сматаш тази двойна цена,колега?
    55''EC780-1300лв. към днешна дата,отстъпките и промоцииите няма да свършат и не ги смятаме предварително.
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DHRKG6BBM/

    EC780 също получава Motion Clarity Pro със ъпдейт ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vakill; 10-05-20 в 09:10.
    cable одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #580

    Отговор: TCL телевизори

    Платформа R51(EP640,EP660,EP680,EC780) на SoC RealteK RTD2851
    https://www.realtek.com/en/press-roo...ns-at-2020-ces

    Това вероятно е процесорът в модел X915 - 2020 година (Платформа R51M ?)
    https://www.realtek.com/en/press-roo...ns-at-2020-ces
    8K Android TV and AI TV (RTD2851M/RTD2893)
    The Realtek RTD2851M is a 4K TV SoC, and the RTD2893 is an 8K upgrade companion chip. Together, the two proffer a true 8K TV solution that features 8K60Hz decoding with AV1, VP9, and HEVC decoders, 12GHz HDMI2.1 input capable of receiving an 8K data stream, super resolution, 8K noise reduction, and all related 8K picture quality processes. The RTD2893 and RTD2851M jointly can directly drive 8K120Hz panels, support Android Q, and implement Google far field voice. For AI TV applications, turnkey hardware and software based on the RTD2893/RTD2851M can support multi-tasking AI picture quality processing to achieve multiple-purpose AI computing in one piece of hardware.

    https://forum.xda-developers.com/and...tcl-android-tv
    vakill одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    9
    #581

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Платформа R51(EP640,EP660,EP680,EC780) на SoC RealteK RTD2851
    TCL 65X10 и той е с RTD2851
    hristoslav2 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Летница
    Мнения
    11
    #582

    Отговор: TCL телевизори

    От вчера и аз се заимах с едно 50ЕР660.Първо го пуснах-накевих се и после го полях с мускатова ракия. Днес ще си поиграя с настройките и след това ще дойдат и въпросите към по-знаещите. За сега съм много доволен от телевизора картина- ок,звук- могу як! Поздрави!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #583

    Отговор: TCL телевизори

    Някой с TCL да сподели как е мултимедията през USB ( на говоря за андроид приложенията , а за наличната в ТВ-то ) - чете ли повечето формати и БГ субтитри ?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #584

    Отговор: TCL телевизори


  18. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #585

    Отговор: TCL телевизори

    То, по подразбиране си иска 4-ядрен процесор и видео карта, която декодира 4К HDR 60hz.
    Щом, телевизора е с Android,си инсталира едно Kodi и опитва по мрежата (стабилна) какво се получава...
    При 4К стрийминга се иска добра връзка/скорост.
    tek това е вярно само когато сдвояваш дисплеи,но не и при DLNA.До сега каквото и да опитвах (с изк.на USB)не можех да гледам гладко 4K HDR филми над 50gb сваляни от торентите.И съответно хвърлих вината на доста стария си комп.Обаче без да правя никакъв хардуерен ъпдейт на компа гледах Quantum of Solace 2008 2160p BluRay REMUX HDR H265 DTS-HD MA 5.1-SYS който е 50gb+ .Преинсталирах компа на win 10 и видях ,че има нова версия на PLEX.Инсталирах я и филма тръгна перфектно мазно с 4К и с HDR10 маркер.Това ме изненада ,за това направих някои замервания.Оказа се,че коди,VLC,Nova player,MX player,Archos,MPC лимитират предаването по вътрешната лан мрежа до около 50mbs.Вграденият плеар ,който не използвам понеже му липсват доста кодеци основно за звук,подкара филма перфектно ,като излезе не само HDR10 маркер,но и DTS(този маркер не съм го виждал със никои друг плеар).Филма вървя 10 мин и внезапно плеара се самоизключи и останах на андроид home screen-а.Но факт филма вървеше.Замерванията показаха,че plex и вградения плеар изпъват 95mbs мрежата по лан.Незнайно защо всички други плеари не могат,въпреки че стартират един и същи сървър (пробвах ги всички plex,universal home,seriio и др.) При всички тестове натоварването на процесора не привишаваше 6%.
    Та изводът според мен е,че възпроизвеждането на тежки 4K HDR филми през сървър (SMB,UPnP/DLNA) не зависи силно от компютъра,ако въобще зависи.
    п.п.Пробвах и Avatar 4000nit весията 102Gb Никакъв шанс за гладко гледане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 117 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе