Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Toshiba ?

Гласували
296. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    17 5.74%
  • 32''

    95 32.09%
  • 37''

    23 7.77%
  • 40''

    105 35.47%
  • 42''

    36 12.16%
  • 46''

    17 5.74%
  • 47''

    1 0.34%
  • 52''

    0 0%
  • 55''; и повече

    2 0.68%
Страница 6 от 91 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1358

Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #76

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Честито nkd.
    Защо си мисля, че и XV635 беше с лъскав панел?
    Благодаря Лазарус !Лъскавият панел е на ZV и SV сериите ,при XV е нещо средно , но все пак да го сложим към матовите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #77

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    И от мен ЧЕСТИТО,nkd!!!Със здраве да си ползваш новата придобивка...и много да и се наслаждаваш!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    17
    #78

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    nkd интересува ме как се представя тунера на твоята Toshiba 42XV635D

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #79

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jordania
    nkd интересува ме как се представя тунера на твоята Toshiba 42XV635D
    Аналогавият си хвана всичко като го поставих на страна "България" . Цифровият изобщо не съм го пускал да сканира тъй като съм на Кейбълтел ,а те работят с карти и ще ми трябва САМодул ,който ако взема от тях струва 109лв.,а не съм сигурен дали ще остана техен клиент,защото нещо ми лазят по нервите. За това в момента съм с техният цифров тунер, който хваща над 160 програми. Днес прочетох ,че шведска компания е купила Евроком и Кейбълтел и от 2010г. ще бъдат и с ново общо име.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,829
    #80

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Мисля, че и без карти ще хванеш програмите им. Картата е само за разкодирането. Без нея ще виждаш черен екран, но като канали ще ти ги изпише.

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #81

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Имаш право, като се прибера ще го пусна да сканира ,поне да знаем положението. PS. А положението за сега е следното: На повечето страни особено от източна Европа цифровият кабелен тунер не е активен. Все пак на Германия и Други позволява сканиране и дава възможност за въвеждане на начална и крайна честота ,скорост и др. при положение ,че е зададено пълно сканиране. Обадих се в Кейбълтел за данните ,дадоха ми крайна честота 862 Мхц. ,но тунера възприе до 858Мхц. След сканирането намери 24 радио и 83 телевизионни програми . Явно тези над 858 Мхц. отпаднаха а те са поне още толкова ,въпреки ,че не са от най-важните. Доста бързах и някои страни не ги пробвах ,утре пак ще опитам в пълният диапазон от 113Мхц. до колкото може ... Заветните Финландия и Швеция ги няма .

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #82

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    jordania ЕВРИКА!!!!! След сканиране на целият диапазон 113- 858Мхц. и държава Германия при кабелен оператор Кейбълтел -София,Toshiba 42XV635D хвана 242 цифрови програми ,включително и 24 радио. Има разбира се излишни пакети ,които касаят други страни( НВО за различните държави) ,но всичко което го има на тяхния тунер го хвана ,че и отгоре.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    53
    #83

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Колега nkd колко часа ти отне търсенето ако не е тайна , защото днес гледах в техномаркета да с емъчат с една 42XV635DG на видеосат и пак неможаха да я подкарат , при теб получава ли се ефекта от 1 паквет да има(няма канали) да са с различен QAM и затова да не се дисплейват.
    Другото което е нали са ги купили финландци ли какви бяха и ще си сложат техен стандарт на излъчване , как мислиш ще ги ловим аз затова си смених кабелния доставчик защото е на стандарт Швеция , а сега и ТВ ще сменям

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #84

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mirix
    Колега nkd колко часа ти отне търсенето ако не е тайна , защото днес гледах в техномаркета да с емъчат с една 42XV635DG на видеосат и пак неможаха да я подкарат , при теб получава ли се ефекта от 1 паквет да има(няма канали) да са с различен QAM и затова да не се дисплейват.
    Другото което е нали са ги купили финландци ли какви бяха и ще си сложат техен стандарт на излъчване , как мислиш ще ги ловим аз затова си смених кабелния доставчик защото е на стандарт Швеция , а сега и ТВ ще сменям
    При този модел възможноста е само една "Германия" за да ти даде достъп до подробните настройки. Аз се обадих на Кейбълтел и те ми дадоха подробностите като скорост(64QAM) и др. ,впрочем в менюто на техния тунер ги има. Дадоха ми обаче някакъв съкратен честотен диапазон ,с който почти половината програми ги нямаше. За това аз зададох на ново възможно най- големия и тогава хвана над 200 . Нещо обаче не виждам HD каналите ,още не сам взел САМодул и ако се окаже , те са над 858 Мхц. колкото е лимита на тунера на телевизора ще ги сменям. Пълното сканиране на целият Диапазон отнема над половин час само за цифровите канали. Купиха ги Шведи , ако говорим за Кейбъл тел и Евроком .
    PS. Според Кейбълтел HD каналите за момента не са криптирани и не изискват САМодул и би трябвало да се виждат , но при мен не е така , утре ще пусна ново сканиране този път от "Ръчни настройки"(забравих по-горе да кажа , че това е другия начин) дано да стане , да не излезе че DVB-C тунера не поддържа HD.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    53
    #85

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    nkd а да попитам значи начална честота автоматична , крайна честота също , модулация 64 QAM Speed rate 6900 kbps и ID автоматично за 30 мин , или всичко слагаш на автоматично , при мен на 64 QAM намери малко каналаи и пуснах всичко на автомат и тогава ми намери по вече , е то и моето ТВ е по глупаресто де , но с другия оператор който е на стандарт Швеция въобще не тръгна давше ми качество на сигнала СЛАБО ,и днес видях как на на една тошиба като твоята не тръгна , ако не е проблем пробвай всичко на автоматично да видим колко време ще ти отнеме , и ако може д ами кажеш колко dB е сигнала при теб , но колкото и да ми харесва ТВ като меню и картина заради този куция тунер ще го сменям

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    53
    #86

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Колега lazarus18
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Мисля, че и без карти ще хванеш програмите им. Картата е само за разкодирането. Без нея ще виждаш черен екран, но като канали ще ти ги изпише.
    Без да са кодирани каналите ги намира изкарва ги като имена но екрана е черен и ми дава липсва сигнал , на качество на сигнала ми дава СЛАБО , ходих и в кабелния оператор където се казва от извора пуснахме и там настрйка дръвце,незнам има ли разлика в стандартите на Германия и Швеция , но не ства и не става , сега смених оператора и пак се получава едно ошантавяване 1 пакет има 1 няма пускам ръчнанастрйка появява се липсващия пакет изчезва следващия и ..... смяна

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #87

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    mirix Значи при мен Швеция няма ,както казах Германия дава най -големи възможности за настройки.При "автоматично" на всички позиции , нищо не хвана ,затова зададох 113-858Мхц.- 242програми хвана. Утре ще пробвам с "Ръчни настройки" DTV ,там има само "Начална честота"-113Мхц., най-ниска възможна, крайна няма ," модулация "и "скорост" . Сканирането отне около 30-40 мин.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    53
    #88

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    nkd знам , дава ти за кабел само германия и други, но не мисля че ако пуснеш всичко на автоматично ПЪЛНО СКАНИРАНЕ ,на бързо не намира програми. От 113 Мхз ти започва търсенето и там си въвеждаш честотата на която ще търсиш с бутоните от 0 до 9 сменяш QAM и си въвеждаш скорост на предаване също с 0-9.така го изучих че на сън д аме бутнеш ще ти кажа кое как и къде е

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #89

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mirix
    nkd знам , дава ти за кабел само германия и други, но не мисля че ако пуснеш всичко на автоматично ПЪЛНО СКАНИРАНЕ ,на бързо не намира програми. От 113 Мхз ти започва търсенето и там си въвеждаш честотата на която ще търсиш с бутоните от 0 до 9 сменяш QAM и си въвеждаш скорост на предаване също с 0-9.така го изучих че на сън д аме бутнеш ще ти кажа кое как и къде е
    Ще пробвам пак и това , че то беше едно ръчкане и може нещо да ми е убягнало. Действително с това "Бързо" нищо не става. Кабеларите ме посъветваха с "Ръчно", да видим.

    PS. mirix От кой град си ,че този Видеосат не съм го чувал. Много зависи от кабеларката, имам приятел с Панасоник на Софийска Кабелна Компания - София хваща само 20-25 цифрови програми след голяма борба.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #90

    Re:Toshiba LCD /Faq , обсъждане , мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Ще пробвам пак и това , че то беше едно ръчкане и може нещо да ми е убягнало. Действително с това "Бързо" нищо не става. Кабеларите ме посъветваха с "Ръчно", да видим.

    PS. mirix От кой град си ,че този Видеосат не съм го чувал. Много зависи от кабеларката, имам приятел с Панасоник на Софийска Кабелна Компания - София хваща само 20-25 цифрови програми след голяма борба.
    Колеги, това май с тези DVB-C тунери наистина е нещо ужасно!
    Аз съм с PANASONIK P42U10E и наистина докато разбера кое как и защо все едно изкарах едно полувисше.
    Аз съм на BBC Cable и при мен има такъв проблем: сменям кои ли не държави, на какви ли не региони, на автоматично, на ръчно (направо се ошашавих) и не хваща всички програми в пакета.
    При мен ръчно мога да задам само начална честота и скорост на трансмисия. Това QAM какво е?
    Интересное, че на автоматично сканиране, някои канали ги пропуска, а на ръчно не.
    Имам и PHILIPS 5604 при него такъв проблем няма. Тунера му е перфектен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 91 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе