Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор Toshiba ?

Гласували
253. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    9 3.56%
  • 32"

    52 20.55%
  • 37"

    5 1.98%
  • 40"

    109 43.08%
  • 42"

    26 10.28%
  • 46"

    53 20.95%
  • 47"

    6 2.37%
  • 55"

    5 1.98%
  • 84''

    1 0.40%
Отговори на анкетата
Страница 78 от 99 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1478
Like Tree15Одобрявам

Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #1156

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте. Имам проблем с опциите на телевизора си който е TOSHIBA 40TL938 . Закупен е преди по-малко от месец от Техномаркет и когато ни го предлагаха ни увериха че има всички опции дори и Скайп, но откакто сме го настроили пробвахме какво ли не, но така и не успяхме да открием къде е скайпа на този модел телевизори. Ако някой може да ми помогне и да ме ориентира в опциите на този модел телевизори и най-вече ако знае как точно да открия и активирам скайп на телевизора ще съм му благодарна.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #1157

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Май трябва да се включи web камера в USB порта на ТВ-то за да се "активира" Skype.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    78
    #1158

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Да, скайп работи само с камера. При всички марки е така. Специално за Тошиба камерата, която се предлага може да я намерите в сайта на скайп. Мисля, че струваше около 99$

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #1159

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dimaldim Виж публикацията
    Да, скайп работи само с камера. При всички марки е така. Специално за Тошиба камерата, която се предлага може да я намерите в сайта на скайп. Мисля, че струваше около 99$
    Някъде в по-предна тема четох, мнение в което човека обяснява как е успял да си пусне скайп на телевизора но за осъществяване на раговор му е искало уеб камера. Дали не е възможно да "излъжа" по някакъв начин софтуера на тошибата и да подкарам скайп с някой по-обикновен модел уеб-камера

  6. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1160

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте .... незнам дали е мястото тука но не америх къде може да си задам въпроса другаде относно лед тошиба .... Та......... имам Тошиба 40ТЛ938 ... гледам има доста оплаквания от тоя модел спрямо софтуера свързването му на интернет през Ви-фи, но мен друго ме интересува. Някой знае ли има ли информация за софтуер за андроид които мойе да си свържа смартфона към тв-то. Знам че може, но не знам с какво ..... самия тъч на телефона може да се използва като мишка а клавиатурата на телефона може да се използва като клавиатура за телевизора ..... но не мога да намеря точният софт пробвах различни но така и не успях да го вържа .. Предполагам че работри през ви-фи ....... телефона ми е галакси ЕЪС (асо) .... ако това има значение де .... андроид 2,3,6 .... всичко си работи .... скайп .. интернет ... ю-тюб ... и всичко останало .... ако има по запознати от тая марка би ли ми казал и каква е гаранцията за изгорял пиксел, че ми казаха от там от където го купих, че трябвало да са 5 на кв.см......... а аз имам 2 изгорели пиксела които са доста раздалечени де .... Това е което ме интересува по важно ми е софта за андроид .... ако може някой да ми помогне много ще съм му благодарен.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-03-13 в 14:37.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #1161

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Krasimir Pavlov Beleg Виж публикацията
    Здравейте .... незнам дали е мястото тука но не америх къде може да си задам въпроса другаде относно лед тошиба .... Та......... имам Тошиба 40ТЛ938 ... гледам има доста оплаквания от тоя модел спрямо софтуера свързването му на интернет през Ви-фи ... но мен друго ме интересува ...... някой знае ли има ли информация за софтуер за андроид които мойе да си свържа смартфона към тв-то .... знам че може но не знам с какво ..... самия тъч на телефона мойе да се използва като мисхка а клажиатурата на телефона мойе да се използжа като клажиатура за тележисора ..... но немога да намеря тоцхния софт пробваш различни но така и не успях да го вържа .. предполагам че работри през ви-фи ....... телефона ми е галакси ЕЪС (асо) .... ако това има значение де .... андроид 2,3,6 .... всичко си работи .... скайп .. интернет ... ю-тюб ... и всичко останало .... ако има по запознати от тая марка би ли ми казал и каква е гаранцията за изгорял пиксел че ми казаха от там от където го купих че трябвало да са 5 на кв.см......... а аз имам 2 изгорели пиксела които са доста раздалечени де .... това е което ме интересува по важно ми е софта за андроид .... ако може някой да ми помогне много ще съм му благодарен
    Здравейте. Вчера бях задала въпрос свързан със същия модел телевизори, защото и аз самата си взех 40TL938G и вече близо месец си блъскам главата с някой опции и проблеми с този модел. Разпитвах кой ли не и дори тука по форума писах, а се оказа че има много лесно и елементарно решение поне на моите проблеми. В крайна сметка разбрах че Тошиба си имат Кол-център с подръжка на български език и за всеки въпрос може да се обърнете към тях. Лично аз само с едно телефонно обаждане си разреших проблеми за които почти месец се чудех как да открия отговор. Не знам дали на някой друг би му било от полза да се посъветва или консултира с експерт от този Център за клиенти на Тошиба, но поне за такива "незапознати" с основните опции като мен, ще им бъде от голяма помощ ако знаят, че може просто да се свържат с оператор, да обяснят какво ги интересува и да получат компетентно мнение, разяснение или съвет. Телефона на Центъра за поддръжка го има в официалната страница на Тошиба и дано да е от полза на някой във форума.
    Р.Р. Относно проблема на pe6obmv който казва, че телевизора му гасне без причина... първите два дена и аз имах същия проблем, оказа се че сателитния приемник който беше в непосредствена близост до ТВ е давал някакви оттечки които повлияват на функциите на телевизора и ме посъветваха да го махна по-далеч. Така че огледай какви други електроуреди имаш включени в близост до телевизора си, защото някой устройства като ДВД-та и сателитни приемници създавали незнам си какво магнитно поле и имало вероятност това да попречи на правилната работа на телевизора. Може би при теб проблема е съвсем друг, но все пак исках да знаеш че когато моя телевизор започна да се изключва от самосебе си, се оказа че това е проблема.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,498
    #1162

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от viki_1 Виж публикацията
    Здравейте. Имам проблем с опциите на телевизора си който е TOSHIBA 40TL938 . Закупен е преди по-малко от месец от Техномаркет и когато ни го предлагаха ни увериха че има всички опции дори и Скайп, но откакто сме го настроили пробвахме какво ли не, но така и не успяхме да открием къде е скайпа на този модел телевизори. Ако някой може да ми помогне и да ме ориентира в опциите на този модел телевизори и най-вече ако знае как точно да открия и активирам скайп на телевизора ще съм му благодарна.
    Скайпа става активен само след свързване на скайп камерата. Не може да пишеш без камера.
    ето я и камерата
    | Skype On Your Tv - Skype Shop
    Skype TV webcam and Skype-ready blu-ray player bundles - Skype Shop

    Цитат Първоначално публикувано от pe6obmv Виж публикацията
    Да попитам и аз нещо. По нова година си взех един 46TL938 и след голямо бърникане най-после му докарах картина ,на която не мога да спра да се радавам. Обаче има един проблем още от нов и това започва сериозно да ме дразни. Както си работи телевизора и си гасне без никаква причина. Това го прави поне по веднъж на ден а понякога и повече. Не е от настройката която има за пестене на енергия,защото съм я изключил а и понякога гасне и веднага след като съм бърникал с дистанционното по каналите. Може ли някой да каже от какво може да е това нещо защото съм на път да го нося на ремонт вече.
    И друго.....в началото телевизора се върза с рутера без никакъв проблем и си гледах в нета през него,но заради това гаснене го изключих да не се връзва с рутера и дотам беше........сега не мога да се вържа както и да се мъча.
    Помагайте че това не е работа
    Рестартирането се дължи на утечка на ток по антенният кабел. Изкарай всички свързващи кабели към други устройства и то ще престане. моят съвет е да си купиш и поставиш един галваничен разделител на кабела от кабелната или на кабела от сателитната антена към декодера.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...8FC-D+FCON+%29
    При монтажа стрелката да сочи към телевизора.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #1163

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Скайпа става активен само след свързване на скайп камерата. Не може да пишеш без камера.
    ето я и камерата
    | Skype On Your Tv - Skype Shop
    Skype TV webcam and Skype-ready blu-ray player bundles - Skype Shop



    Рестартирането се дължи на утечка на ток по антенният кабел. Изкарай всички свързващи кабели към други устройства и то ще престане. моят съвет е да си купиш и поставиш един галваничен разделител на кабела от кабелната или на кабела от сателитната антена към декодера.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...8FC-D+FCON+%29
    При монтажа стрелката да сочи към телевизора.
    Ще го пробвам това нещо възможно най-скоро. Тази вечер докато си гледам новините,пак ми изгасна и направо побеснях вече. Още утре ще си купя такъв разделител

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    2
    #1164

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте!
    Преди около 2 месеца си купих Тошиба 40TL938 и искам да си споделя мнението! В началото бях доста удовлетворен от функциите които получих за стойността на телевизора, но тук започнаха и разочарованията!!! В режим DLNA, не открива всички споделени папки, което все още ми се струва странно, като че ли плейъра не работи с ДВД дискове. Изчетох доста за субтитрите и въпреки че са .srt във формат UTF-8 пак не иска да отвори - неприятна работа. Опера браузъра няма Flash player и не успях да го инсталирам, което е неприятно - не може да се гледат клипчета от VBox7, реално стандарт в сайтовете за клипчета за България. Иначе другото което не ми харесва е покритието на рамката - много бързо се изтърква.
    Общо взето според мен телевизора е бюджетен с доста ниско качество и много функции, които не могат да се настройват според предпочитанията на потребителя!!!

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,579
    #1165

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Не виждам да си недоволен от картината ь а това все пак е основното в един тв .

  13. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1166

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от milen40 Виж публикацията
    Здравейте!
    Преди около 2 месеца си купих Тошиба 40TL938 и искам да си споделя мнението! В началото бях доста удовлетворен от функциите които получих за стойността на телевизора, но тук започнаха и разочарованията!!! В режим DLNA, не открива всички споделени папки, което все още ми се струва странно, като че ли плейъра не работи с ДВД дискове. Изчетох доста за субтитрите и въпреки че са .srt във формат UTF-8 пак не иска да отвори - неприятна работа. Опера браузъра няма Flash player и не успях да го инсталирам, което е неприятно - не може да се гледат клипчета от VBox7, реално стандарт в сайтовете за клипчета за България. Иначе другото което не ми харесва е покритието на рамката - много бързо се изтърква.
    Общо взето според мен телевизора е бюджетен с доста ниско качество и много функции, които не могат да се настройват според предпочитанията на потребителя!!!

    Някой да е казал че телевизора не е бюджетен ...... възможно най евтеното за смарт тв 3д ...... по - по - по певтено няма на къде ..... матрицата е Самсунг .... има бъгове ... все пак това е стандартен и все още първи фирмуер ... скоро се очаква уодейт .....
    Това че изкасят тв-тата ... и моя изгася ... има си в самото мен= някаде гледах таймер .... ако дълго време не се пипа дистанционното ... сам изгася след известно време ...... след час мисля беше ..... ако усилиш или намалиш времето започва от навало ..... който е запознат с компютрите е на принципа на скрен сейвъра само дето се изкл напълно ......... цял ден работи без ядове никакви ... гледам тв или филми през флашката .... няма ядове със субтитри ако се направят правилно с еднакви имена и т.н. ...... и не угасва ..... ако пусна филм и заспа аз ... на сутринта тв-то е изгаснало ......
    .........
    .........
    Някой успял ли да е свърже тв-то със смартфона си или таблета ..... ?????

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    2
    #1167

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Относно картината наистина нямам претенции (освен че доста бързо "умря" един пиксел), но както е писал един колега преди време - за какво ти е "умен" телевизор, като не можеш да му ползваш функциите? Това е дразнещото всъщност, защото има други марки LED телевизори, които са без функциите на умен телевизор за същите пари и пак са с добро качество на картината. Тогава според твоите разсъждения да не си купуваме "умни" телевизори те и без това и другите са с добро качество на картината!!! И всъщност защо да си купуваме плоски телевизори след като тези с електронно лъчевата тръба са с още по-добро качество на картината???
    А всъщност има още един дразнещ проблем, на който се натъквам често - мрежовия плейър си забива като показва съобщение "Актуализация на плейлиста.... " и не може да се оправи без изключване от мрежовото захранване и изчакване за рестарт на телевизора.
    По-горното си мнение споделих, заради възможността някой да го прочете и да разбере всъщност какво си купува, т.е. да не остане "излъган" като мен. Неприятното в случая е че тези функции можеш да разбереш дали работят или не само когато си в къщи. В повечето магазини продавачите изобщо не са наясно какво продават...
    Това че може да се гледат филми от флашки (и там вървят добре) не мисля, че е нещо важно защото си е чиста загуба на време - защо да прехвърляш филма от компа на флашка след като са свързани в една обща мрежа и телевизора по спецификация може да използва ресурсите на персоналния/ните ти компютър/компютри? Сега като се замислих наистина от външния ми хард телевизора разпознаваше субтитрите, това означава че мрежовия плейър въобще не зарежда субтитри... И другия недостатък е че в крайна сметка телевизора е 3Д, а 3Д филмите са доста големи - трудно е да намериш такъв филм с размери по - малки от 16 ГБ, а и да е така прехвърлянето/записването на голям филм на флаш си е доста проблемно - отново свързано с доста чакане.
    И да обобщя в крайна сметка се оказва, че повечето ми проблеми са свързани с DLNA функционалността на телевизора, или по -просто казано с мрежовия плейър!

  16. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1168

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от milen40 Виж публикацията
    Относно картината наистина нямам претенции (освен че доста бързо "умря" един пиксел), но както е писал един колега преди време - за какво ти е "умен" телевизор, като не можеш да му ползваш функциите? Това е дразнещото всъщност, защото има други марки LED телевизори, които са без функциите на умен телевизор за същите пари и пак са с добро качество на картината. Тогава според твоите разсъждения да не си купуваме "умни" телевизори те и без това и другите са с добро качество на картината!!! И всъщност защо да си купуваме плоски телевизори след като тези с електронно лъчевата тръба са с още по-добро качество на картината???
    А всъщност има още един дразнещ проблем, на който се натъквам често - мрежовия плейър си забива като показва съобщение "Актуализация на плейлиста.... " и не може да се оправи без изключване от мрежовото захранване и изчакване за рестарт на телевизора.
    По-горното си мнение споделих, заради възможността някой да го прочете и да разбере всъщност какво си купува, т.е. да не остане "излъган" като мен. Неприятното в случая е че тези функции можеш да разбереш дали работят или не само когато си в къщи. В повечето магазини продавачите изобщо не са наясно какво продават...
    Това че може да се гледат филми от флашки (и там вървят добре) не мисля, че е нещо важно защото си е чиста загуба на време - защо да прехвърляш филма от компа на флашка след като са свързани в една обща мрежа и телевизора по спецификация може да използва ресурсите на персоналния/ните ти компютър/компютри? Сега като се замислих наистина от външния ми хард телевизора разпознаваше субтитрите, това означава че мрежовия плейър въобще не зарежда субтитри... И другия недостатък е че в крайна сметка телевизора е 3Д, а 3Д филмите са доста големи - трудно е да намериш такъв филм с размери по - малки от 16 ГБ, а и да е така прехвърлянето/записването на голям филм на флаш си е доста проблемно - отново свързано с доста чакане.
    И да обобщя в крайна сметка се оказва, че повечето ми проблеми са свързани с DLNA функционалността на телевизора, или по -просто казано с мрежовия плейър!


    Те хората затова шибнали него УСБ ..... хакаш си външния хард ... и гледаш филми каквото си решиш и си записваш на него ..... от тв-то .... флашката бавно записва ако е само УСБ 2.0 ... ако си е 3.0 си е доста бърво ... А сега ми кажи защо д ами и работи и компютура докато гледам тв да гледам през тв-то вместо да си кача на външния хард филми колкото си искам правя си еднаплеъ листа и си гледам .... компа ми годи ток колкото повече от 10 такива тв-та ..... къде е умисъла да имаш икономичен ЛЕД ..... а в същото време тв-то ти да гори над 500 вата ...... Да и на мен ми забива почти всяко приложение от тв-то .... това е защото е още първа версия на филмуера ... очаква се в най скоро време да има упдейт ..... и да се оправят проблемите с интернет ... с плеара .... и всички бъгове ....... И аз имам изгорели 2 пиксела вече а ми казаха че гаранцията е за 5 изгорели на квадратен СМ или ИНЧ не си спомням .... регистрирах си го в No Matter What Guarantee



    ... ида ми да го трашна в земята и да си взема нов ..... На мен всичко ми тръгва номално но ако по бързо влизам излизам от менютата и забива ..... Аз лично имам проблем с подсветката .... от дясната страна в ъглите има белипетна и в долу в средата ...... дясната страна на дисплея се затопля лявата си е направо студена .......... белите петна от подсветката не са равномерни навсякаде а само където казах ............
    След упдейта на софтуета се очаква да се оправят проблемите на всички смарт функции ......
    Немога са си свържа тв-то със смартфона ... да изполвам телефона като дистанционно и тъч-а на телефона като мишка .... и други такива ... незнам с какво приложение за андроид требва да е ........

  17. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1169

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Само м/у другото в самото меню на тв-то има един прояч дето се изкл и не изгася повече ..... от както го направих няколко дена моя нее изгасял ....... заспижам и както го оставя така и го намирам .... а преди като заспа исутринта е изгаснал .... това е в самите опции на тв-то ... така че не се шашкайте всички .....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #1170

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте приятели, спрял съм се на този модел TOSHIBA 46TL963G :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Какви са вашите мнения, какво е качеството на картината и като цяло заслужава ли си телевивизора?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 99 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе