Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор Toshiba ?

Гласували
253. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    9 3.56%
  • 32"

    52 20.55%
  • 37"

    5 1.98%
  • 40"

    109 43.08%
  • 42"

    26 10.28%
  • 46"

    53 20.95%
  • 47"

    6 2.37%
  • 55"

    5 1.98%
  • 84''

    1 0.40%
Отговори на анкетата
Страница 89 от 99 ПърваПърва ... 39798788899091 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 1478
Like Tree15Одобрявам

Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    4
    #1321

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Да видях , че в менюто на телевизора има опция настройки и в ней под опция предпочитания и там в нея опция настройки енергоспестяване там бях кликнал опция изключване.Сега ще видя дали ще спре да се самоизключва

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #1322

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от thunder2006 Виж публикацията
    Модела е тошиба 40тл938.Забелязах че на модела който не е 3д субтитрите излизат в едно тъмно каре което дава възможност добре да се виждат при светлите сцени.Има ли настроика на вграденият плеър да му направя субтитрите да са в такова черно каре или по някакъв начин да ги направя да са малко по големи за да се виждат по добре?
    Мерси предварително!!
    Това с карето - вероятно са били вградени субтитри...

    Субтитрите от вградения плеър са ми малки, нуждая се от по-голям размер.
    Има два варианта за решение на проблема:
    1) Subtitle Edit 3.1 Nikse.dk програмата има функция да направи субтитрите само с главни букви. Става много по-лесно отколкото играчката с Notepad & Word. Субтитрите се отварят с програмката и от меню "Tools" се избира "Change casing" > "ALL UPPERCASE" и накрая се запазва променения файл.
    Ползвайте портабъл, универсалната без речниците SE31.zip - subtitleedit - Subtitle Edit 3.1 (No installer - portable version) - the subtitle editor - Google Project Hosting .

    2) Използвайте WORD за да направите всички букви главни във файла със субтитрите. Размяна на малките букви с главни става чрез функцията "CHANGE CASE". За Office 2003 и по-стар поставяме субтитрите в празен уърдовски файл и ги маркираме (CTRL+A) отиваме на падащото меню FORMAT и избираме CHANGE CASE и UPPERCASE. След преобразуването поставяме новите субтитри в текстовия файл с името на филма и сме готови. Вместо 3 вече имаме 6 размера за субтитрите. За Office 2007 имаме бутон за CHANGE CASE при бутоните за FONT.
    Промяна на главните и малки букви в текста - Word - Office.com

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    7
    #1323

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това с карето - вероятно са били вградени субтитри...

    Субтитрите от вградения плеър са ми малки, нуждая се от по-голям размер.
    Има два варианта за решение на проблема:
    1) Subtitle Edit 3.1 Nikse.dk програмата има функция да направи субтитрите само с главни букви. Става много по-лесно отколкото играчката с Notepad & Word. Субтитрите се отварят с програмката и от меню "Tools" се избира "Change casing" > "ALL UPPERCASE" и накрая се запазва променения файл.
    Ползвайте портабъл, универсалната без речниците SE31.zip - subtitleedit - Subtitle Edit 3.1 (No installer - portable version) - the subtitle editor - Google Project Hosting .

    2) Използвайте WORD за да направите всички букви главни във файла със субтитрите. Размяна на малките букви с главни става чрез функцията "CHANGE CASE". За Office 2003 и по-стар поставяме субтитрите в празен уърдовски файл и ги маркираме (CTRL+A) отиваме на падащото меню FORMAT и избираме CHANGE CASE и UPPERCASE. След преобразуването поставяме новите субтитри в текстовия файл с името на филма и сме готови. Вместо 3 вече имаме 6 размера за субтитрите. За Office 2007 имаме бутон за CHANGE CASE при бутоните за FONT.
    Промяна на главните и малки букви в текста - Word - Office.com
    Не бяха вградени субтитрите с тъмното каре под тях,нарочно пуснах филм които бях пускал у нас.Независимо че бяха пак същият шрифт и размер се виждаха перфектно.При този модел на Тошиба ми направи впечатление че няма бутони за управление на плеъра от дистанционното с директни бутони, а всички бяха софтуерни на екрана на телевизора.Та затова си помислих дали не е някаква настроика на телевизора но за жалост не я намирам никъде.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #1324

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте, от скоро имам Toshiba 40RL933G, супер е телевизорчето като цяло, единственото е, че имам проблем с използването на Facebook приложението. Имам регистрация в Toshiba Places, но когато стартирам Facebook ми излиза един QR код с три опции, едната е да го сканирам с Ipod (аз нямам) и да следвам инструкциите, втората като избера ми изписва, че телевизора не я поддържа, а третата е да ми се изпрати e-mail до пощата с линк за свързване на профила с Facebook, нея обаче като избера ми изписва error sending e-mail to (ел. поща). Някой има ли представа какво може да се направи и защо се получава така?

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    8
    #1325

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Моят TV е Тошиба TL938G. При отваряне на клипове от YouTube се получава разминаване между звука и картината, т.е. картината изостава от звука с около 1-2 секунди.
    Качеството на HD клиповете е доста добро, а връзката на TV с интернет е посредством TP-link рутер.
    Как може да се преодолее това разминаване между звука и картината?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1326

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Явор Виж публикацията
    Моят TV е Тошиба TL938G. При отваряне на клипове от YouTube се получава разминаване между звука и картината, т.е. картината изостава от звука с около 1-2 секунди.
    Качеството на HD клиповете е доста добро, а връзката на TV с интернет е посредством TP-link рутер.
    Как може да се преодолее това разминаване между звука и картината?
    При мен на 40TL933G също има разминаване.
    Хванах нов ъпдейт на 40TL933G.Не съм влизал в сайта да чета какво са пипали.Малко е променен "ютубът",ама се тая.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #1327

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    Здравейте, свързвам се безжично с интернета и имам само youtube и като пусна някой клип екрана премигва и клипа се разтяга сам и нищо не мога да разбера от клипа, но на някой не е така. ТВ-то е WL753.
    Мерси предварително!!!
    Никой ли не може да ми помогне ?

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    5
    #1328

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    При мен на 40TL933G също има разминаване.
    Хванах нов ъпдейт на 40TL933G.Не съм влизал в сайта да чета какво са пипали.Малко е променен "ютубът",ама се тая.
    Здравейте, от скоро и аз съм с Toshiba 40TL938G. От начало нямаше "проблеми" с Yuotube. Още не бях сканирал за ТВ програми, когато му "разкъках" интернета. Мисля, че нещо за пипали по "тубата", зашото от скоро е така... Дано го оправят "с време", че е дразещо...

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #1329

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    Никой ли не може да ми помогне ?
    Разтягането на картината, зависи от това в какъв аспект е сниман клипа и какви са настройките на телевизора.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #1330

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    При мен на 40TL933G също има разминаване.
    Хванах нов ъпдейт на 40TL933G.Не съм влизал в сайта да чета какво са пипали.Малко е променен "ютубът",ама се тая.
    "Clear scan"-изключено и разминаването изчезва или поне намалява драстично.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #1331

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Toshiba 39L4333DG preview
    http://hdtelevizija.com/2013/05/27/n...et-funkcijama/

    Превод google hr to en


    -------------------------
    Toshiba, 4K REGZA "Z8X" series

    The announcement of 84/65/58 Toshiba 4K REGZA the "Z8X" series

    http://www.phileweb.com/news/d-av/201305/28/33132.html


    Превод google jp to en

    ----

    [av.watch.impress.co.jp]...Toshiba 4K big "REGZA Z8X"
    http://av.watch.impress.co.jp/docs/n...28_601028.html
    превод google jp to en


    REGZA Engine CEVO 4K...http://av.watch.impress.co.jp/img/av...28/regza53.jpg

    Time-shift board
    ...http://av.watch.impress.co.jp/img/av...28/regza54.jpg

    REGZA CEVO engine of the main board...http://av.watch.impress.co.jp/img/av...28/regza55.jpg

    -----

    [fullhd.gr]...Toshiba REGZA Z8X series (84",65",58")...http://www.fullhd.gr/tileoraseis/ult...8x-series.html

    Regza Engine CEVO 4K

    photo source:[fullhd.gr]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-05-13 в 20:01.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #1332

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Днес сутринта (30.05.2013) с включване на телевизора показа, че има нов ъпдейт на софтуера и попита дали да го ъпдейтна. Съгласих се, след около 5-7мин. процедурата по ъпдейта приключи успешно. Настройките (подредбата на каналите - основното което ме интересуваше) се запазиха, при набързо разцъкване из менюто не открих някакви видими разлики. Както и очаквах WiFi връзка пак не можеше да се установи.

    Ето и новата версия на фърма:

    7.0.27.19.1 Jan 16 2013 - 74.5.86.9
    MBOOT Version
    00646225

    Като ми остане повече време ще разцъкам да видя кое-как е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #1333

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Привет, днес видях че има нов софти за 40RL938. Преди на канал 1 НД от ефирната програма ми изоставаше звука спрямо картината в първата минута две, а сега се оправи. Опитвах няколко пъти и този проблем го няма вече. При превключването между програмите сега е малко по-добре, макар че може и още. Общо взето съм много доволен. Нямам промени в настройките на телевизора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #1334

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Колеги, имаше ли настройка, когато сканира и подрежда каналите да пропуска автоматично кодираните ?( тв е 40RL933G)
    Благодаря.

    п.с По назад в темата намерих отговор, че не може и трябва да се прави ръчно.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #1335

    Lightbulb Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте, сдобих се с телевизор Toshiba TL938. Проблемът е, че когато пусна филм например със звук DTS, филмът върви, но без звук. Забелязах, че е така и при филми който са MKV. Неразбирам много, така че бихте ли обеснили откъде идва проблема. Благодаря ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 89 от 99 ПърваПърва ... 39798788899091 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе