Страница 16 от 98 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #226

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    появиха се моделите от високият сегмент на средният клас

    TOSHIBA 32UL863G
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-32ul863g

    TOSHIBA 46UL863G
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-46ul863g

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    21
    #227

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Някой знае ли кога може да се очаква на нашия пазар и 46WL863, някъде из
    Руските сайтове се споменаваше за август....

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #228

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    По-вероятно е септември-октомври / август на Запад масово излизат в отпуска !!/ , но за Коледа сигурно ще има !

  5. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #229

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Toshiba 32VL833G, панел - T315HW04 V.4 (тип A-MVA3), AU Optronics.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #230

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    55zl1 официално в ***** $ 8000
    http://tv.toshiba.ru/lcd-details/55z...0CEVO%20ENGINE

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #231

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат :
    Toshiba TV - processors
    ....
    RV,XV,ZV,SL,VL,WL
    TC90417XBG aka SEINE4L aka MetaBrain
    ....
    Преди 4-5 месеца мой приятел си купи 42SL738 и ме покани да го полеем . Още щом го зърнах забелязах че картината става като поредица от размазани кадри при движение по екрана . Помислих че има нещо сбъркано в настройките и му поисках упътването . Не разрешихме проблема но в края на книжката имаше принципната схема на цялата серия ХХSL7ХХ. От схемата с ужас разбрах че процесора е MT5363 . Поздравих приятеля с покупката на 42 инчова фото рамка защото този процесор за движение по екрана не става. По същото време аз купих за кухнята един непретенциозен Филипс 19PFL3205 и не можах да се сдържа да не го отворя. Вътре се мъдреше същия МТ5363 и картината на филипсчето за 320лв също се размазва и влошава при движение . Аз знаех че като купувам най евтиното не трябва да търся нещо повече от посредствено представяне но приятеля ми е дал 1200лв за неговия. На въпроса ми що не го е гледал в магазина ми отговори че там го е гледал на някакви рекламни снимки и не е имало движение. Е този 42SL738 не става за гледане но пък е красив на външен вид.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312097220[/time]_________________________________________________

    Извинете ме за двата последователни поста но не мога да не кажа че в последно време фирмите за електроника са станали големи наглеци и правят хората на глупаци(е, има и такива). Приоритета при купуването на телевизор е какво показва екрана, а не външния вид
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312095261[/time]_________________________________________________

    Търся достоверна информация за 37XV743G (процесор, матрица, снимки отвътре ,схема ....) След доста гледане в техномаркет стигнах до извода че това не е реално 100 херцов тв а само има 100 херцова подсветка защото картинта беше идентична с 50 херцовите модели
    Едно е да имаш 100 кадъра в секунда а друго 50 кадъра и зад тях 100 херцова "мигалка"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #232

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Не знам за 37XV743 /даже може и да е по-добър -има сат. тунер ,YouTube и някакъв медия плеър/ ,но моя 40XV733 се справя много добре с всякакви сигнали /особено добре със СД/ -дори наскоро правих сравнения с ЛГ 42 LD650 и на СД Тошиба -та направо го "размазва" .Според мен процесорът му е добър ,но по-скоро са икономисали от паметта /усеща се при някои ситуации ,че е бавна или недостатъчна /

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #233

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Искам да попитам,кои формат филми тръгва на TOSHIBA 42RL833G през флашката,понеже пробвах няколко и никои не искаше да трагнел

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #234

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Добре дошъл в форума !

    Кои формати си пробвал , сподели , нали може ?

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #235

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    пробвах : DVDRIP,720p,HDtv,DVD5,BDRIP.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #236

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Прочети си упътването на ТВ-то - стр.75 ! Форматите малко се различават по USB и по DLNA !

    Цитат Първоначално публикувано от renovazio
    пробвах : DVDRIP,720p,HDtv,DVD5,BDRIP.
    Не питах за това , а за - avi , divx/xvid , mkv и подобни !

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #237

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Не знам как да проверя кои са форматите,а в книгата нямам 75страница имам по 15стр за всеки език

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #238

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Дай някой линк , към някой от филмите , които си се опитал да гледаш !

    А и винаги можеш да си вземеш външен HD плеър и да не се чудиш кое се поддържа и дали ще тръгне ! Но ти искаш всичко да ти е на едно място - да , ама не - не винаги е удачно !


    Цитат Първоначално публикувано от renovazio
    ,а в книгата нямам 75страница имам по 15стр за всеки език
    Това не е добре , но може да си го изтеглиш от нета - има го пълното упътване , а не само това бързото !

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #239

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Egor
    Цитат :
    Toshiba TV - processors
    ....
    RV,XV,ZV,SL,VL,WL
    TC90417XBG aka SEINE4L aka MetaBrain
    ....
    Преди 4-5 месеца мой приятел си купи 42SL738 и ме покани да го полеем . Още щом го зърнах забелязах че картината става като поредица от размазани кадри при движение по екрана . Помислих че има нещо сбъркано в настройките и му поисках упътването . Не разрешихме проблема но в края на книжката имаше принципната схема на цялата серия ХХSL7ХХ. От схемата с ужас разбрах че процесора е MT5363 . Поздравих приятеля с покупката на 42 инчова фото рамка защото този процесор за движение по екрана не става. По същото време аз купих за кухнята един непретенциозен Филипс 19PFL3205 и не можах да се сдържа да не го отворя. Вътре се мъдреше същия МТ5363 и картината на филипсчето за 320лв също се размазва и влошава при движение . Аз знаех че като купувам най евтиното не трябва да търся нещо повече от посредствено представяне но приятеля ми е дал 1200лв за неговия. На въпроса ми що не го е гледал в магазина ми отговори че там го е гледал на някакви рекламни снимки и не е имало движение. Е този 42SL738 не става за гледане но пък е красив на външен вид.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312100820[/time]_________________________________________________

    Извинете ме за двата последователни поста но не мога да не кажа че в последно време фирмите за електроника са станали големи наглеци и правят хората на глупаци(е, има и такива). Приоритета при купуването на телевизор е какво показва екрана, а не външния вид
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312098840[/time]_________________________________________________

    Търся достоверна информация за 37XV743G (процесор, матрица, снимки отвътре ,схема ....) След доста гледане в техномаркет стигнах до извода че това не е реално 100 херцов тв а само има 100 херцова подсветка защото картинта беше идентична с 50 херцовите модели
    Едно е да имаш 100 кадъра в секунда а друго 50 кадъра и зад тях 100 херцова "мигалка"
    Привет Egor
    Благодаря за инфото, това за процесора съм го допълнил във ЧЗВ. тошиба никога не се е славила със качествени шасита. Обикновенно слагат евтини китайски процесори в ниският и средният клас /както и Шарп/.
    В действителност почти всички марки ,слагат 600MHz процесори при условие ,че за качествена картина ти трябва поне 1GHz - ов процесор. LG поне поставяевтин двуядрен процесор /едно за обработка на сигнала и едно за управление на панела/на Броадком който върши някаква работа. Toshiba слагат седемядрен процесор само в топмоделите си. Panasonic нещо споменаха в един пресрелииз че ще разработват четириядрен видеопроцесор за телевизорите си. А според мен това трябваше да стане още преди 3-4 години.

    Когато се купува телевизор се гледат 3 неща. За съжаление производителите и представителствата никога не споменават тази важна информация в спесификациите.
    1. типа видеопанел
    2. поставеният процесор
    3. версията на софтуера

    Няма 100 херцов съвременен телевизор - времето за реакция на панелите им е в пъти по-бавно от това на кинескопните телевизори и поради тази причина не могат да работят в истински 100 херцов режим.

  18. geriko
    Guest
    #240

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от renovazio
    Искам да попитам,кои формат филми тръгва на TOSHIBA 42RL833G през флашката,понеже пробвах няколко и никои не искаше да трагнел
    Преди 2 седмици купих същия телевизор доста време си играх докато постигна частичен успех. Свалих си една конвертираща програма и накрая уцелих че с mpeg2video тръгва плеара ето това е филма който успях да направя avcdvd-hunt.to.kill.bdrip.xvid_mpeg2video
    но сега не знам какво да правя със субтитрите немога да изкарам субтитри. В началото и аз поисках съвет тук във форума но никой не помогна с нищо. Трябва сами да се спасяваме явно модела който сме взели не е много подходящ за това което искаме от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 98 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе