Страница 66 от 98 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    29
    #976

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    aми мерси много за отговора точно това предполагах и аз но като не разбирам много реших да попитам за всеки случай. е явно май покупката ще отпадне. язък за всичките останали данни на тв-то

  2.  
     
  3. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #977

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от erik11
    aми мерси много за отговора точно това предполагах и аз но като не разбирам много реших да попитам за всеки случай. е явно май покупката ще отпадне. язък за всичките останали данни на тв-то
    То конвертирането не е кой знай каква голяма екстра,поискай в някой магазин да ти пуснат да видиш,и сам ще се убедиш....ако всичко останало в телевизора ти харесва.......вземай го без да се притесняваш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #978

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от erik11
    Mоля някой да разясни подробно какво се губи при липса на 2Д кам 3Д конвертор на даден телевизор който няма тази екстра защото съм си харесaл една тошиба и всичко друго е на ниво но това конвертиране го няма
    Абсолютно излишна екстра. То истинското 3д е с компромиси, а това е още по-замазано и още по-слабо като ефект.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #979

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не. Само през HDMI - HDMI кабел версия 1.4 поддържа 3Д.
    Здравейте. Дали кабела DVI-D към HDMI трябва да е Dual-Link, за да подкарам 40TL838 на максималната резолюция за него и всичко да изглежда и работи нормално?

    В момента разполагам с такъв кабел: ROLINE 11.99.5522 :: VALUE DVI / HDMI кабел, 3.0 м, който очевидно е Single-Link:
    http://www.itshop.bg/product/3167/ro...bel-2-0-m.html
    При опита ми да свържа лаптопа си Lenovo T61 с докинг станция (DVI-D изход на нея и видео карта NVIDIA Quadro NVS 140M - 128 MB) към телевизора, се оказа, че нещо не е както трябва - излиза си резолюция 1920x1080, но това, което се получава е особено - излиза ситна решетка в картината, като релеф, която размазва образа, прави го насечен. Явно нещо не е както трябва, но дали това е кабела, или става въпрос за друго?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #980

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Най-вероятно не си в 1:1 пиксел мапинг. Имаш някакъв overscan, или от телевизора, или от видео картата, или от двете.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #981

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Най-вероятно не си в 1:1 пиксел мапинг. Имаш някакъв overscan, или от телевизора, или от видео картата, или от двете.
    Благодаря за скоростната реакция.
    А това значи, че не е проблема в кабела? Как бих могъл да разреша този въпрос с overscan-a?

    P.S. Реших проблема, оказа се настройка на телевизора - "Размер снимка" трябва да е на "Естествен" (тъпичък превод наистина...)
    Все пак благодаря lazarus18!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #982

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Преди време беше излязла информация, че при търсене на цифрови канали, телевизорите Тошиба сканират много бавно. Ето един начин за бързо търсене (трябва да имате параметрите от оператора, тук съм посочил данните за КТВ Истър Силистра).
    - начална честота (122 MHz)
    - крайна честота (498 MHz)
    - модулиране (256 QAM)
    - скорост на предаване (6900 KS/s)
    - ИД мрежа 0001
    Пускаме "бързо търсене". За страна избираме Германия.
    Телевизорът сканира всички цифрови канали (около 130) за по-малко от минута. Тествано на AV635DG и XV743G. На XV743G работи и ако се зададе началната честота (122) и за начална, и за крайна.
    Разбира се, можете да сканирате и ръчно (щом имате честотите и другите параметри, но трябва да задавате всяка честота последователно).

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #983

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Привет отново, новата ми Тошиба 32RL838G стана вече на 5 дена,като през това време не спира да ме изненадва. Сега изскочи проблем със Sleep функцията - две вечери подред го настройвам на Sleep след 30-40 минути и се събуждам в 6 сутринта от звука на телевизора Долу вляво стои надпис 00:01 и ТВ-то си работи... Единият път се загаси при първия натиснат бутон, който беше... минус на звука :rolleyes: За да бъде мистерията пълна, на сутринта тествам "sleep"-а пред мене и порядъчно си изгаси точно когато трябва, и така 2-3 пъти. Явно софтуера му нещо е бъгясал, довечера може да пробвам да го ъпдейтна. Някой от вас имал ли е подобен проблем и евентуално решение?

    Освен това не знам как да му сверя часовника, няма такава опция в менюто, има само смяна на пояса, ама то фабричното време е тотално сбъркано. Четох и указанията на първата страница на тази тема, обаче не ми помага защото съм на Булсатком и нямам DTV сигнал, ако можете помагайте

    Иначе пък като вързах телевизора с компа чрез DVI-HDMI (по съвет на LanceLink) и плейнах HD видео, картината е много доволна, супер контраст и радва окото. Като цяло картината компенсира другите минуси, така че не се оплаквам от ТВ-то Дано скоро Булсатком доставят HD приемници, за да гледам и читава, уж цифрова, телевизия

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #984

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    при моя 40 рл838г искам да си разместя каналите,сменям ги размествам ги както си исками след половин час се връщат в първоначално положение,да не бъркам нещо.нямам превиоус на дистанционното и незнам часовник мога ли да си изкарам на дисплея.

  12. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #985

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Има ли начин 32TL838 да показва телетекст на кирилица?

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #986

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Есть способ входа в сервисное меню Toshiba 22EL833 (должно работать и к 19, 26 и 32-дюймовым телевизорам серии EL833):
    - зайти в основное меню (клавиша Menu на пульте)
    - курсорными стрелками выделить первую слева иконку (Картинка)
    - набрать цифровыми клавишами 4-7-2-5 (набирать не очень быстро).
    Всё, откроется сервисное меню.

    _________________________________________________
    Превод
    Има способ за влизане в сервизното меню на Toshiba 22EL833 (трябва да работи и със 19, 26 и 32-инчови телевизори серии EL833):
    - влезте в основното меню (бутон Menu на дистанционното)
    - с помоща на курсорните стрелки изберете първата иконка отляво (Картинка)
    - наберете цифровите бутони 4-7-2-5 (набирайте не много бързо).
    Това е всичко отваря се сервизното меню.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #987

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте. Купих си Toshiba 32LV833G, но незнам как да си отворя флашката. Слагам я в USB-то и дори не светка. Как мога да я отворя?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #988

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от sandy357
    Здравейте. Купих си Toshiba 32LV833G, но незнам как да си отворя флашката. Слагам я в USB-то и дори не светка. Как мога да я отворя?
    Меню -> Медиа плеър -> Настройка на медиа плеър -> Автостарт на USB -> Вкл.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    13
    #989

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте аз съм c TOSHIBAA 40VL748 и немога да му прекарам безжичен интернет.Гледах един WI-fi донгъл но незнам дали ако си го купя ще хване интернет с рутера.И ме притеснява нещо дрого в описанието на този донгъл писше : Системни изисквания: Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista (32 bit version only) това означава ли че и за телевизора трябва да има Windows ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #990

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Stoqn Petkov
    Здравейте аз съм c TOSHIBAA 40VL748 и немога да му прекарам безжичен интернет.Гледах един WI-fi донгъл но незнам дали ако си го купя ще хване интернет с рутера.И ме притеснява нещо дрого в описанието на този донгъл писше : Системни изисквания: Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista (32 bit version only) това означава ли че и за телевизора трябва да има Windows ?
    В спецификацията ясно пише - WiFi - не
    http://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-p.../opisanie.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 98 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе