Страница 2 от 98 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #16

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Едно питане за 40XV733G. Имаме домашна мрежа с home media server. Въпроса е че пускайки 720р/1080р филми, те сякаш се възпроизвеждат на телевизора в SD качество. Не мога да разбера дали това е така заради прочетеното че ТВ-то поддържа само mpeg2 SD? Или е заради настройки на DLNA сървъра?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    31
    #17

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Toshiba 32TL515 32" 1080p LED TV with 240 Hz. 32" 1080p LED TV with 240 Hz passive 3D TV
    Някой знае ли този модел/32 инчовия/кога ще се пусне за продажба в България/Предполагам,че за Европа ще е 200 Hz/Благодаря предварително!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305209146[/time]_________________________________________________

    Бай Петко!Аз имам 32xv733G,направих си HT система!Със Win 7 съм!Вкл.HDMI компютър-ТВ!
    Нямаше нужда от никакви допълнителни настройки!720р филмите вървят перфектно!Не виждам разлика със 1080/1920!Може би трябва да имаш подходящите кодеци!
    Не си нося и лаптопа-инернета върви безпроблемно на ТВто!
    Тази серия ТВ според мен е много добра!Скоро го сравнявах със един Самсунг май 5ца,същия ценови клас-цветовете бяха трагедия!
    Не знам дали си въобразявам,но под Win7-64 бит,филмите са със по-добре качество от 32 бит
    версия!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #18

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от adtomov
    Привет на всички
    Някой да има преки впечатления от WL768 серията на Тошиба?
    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1302768948

    WL768 на Toshiba все още е най-добрият изпълнител в областта на цветовата градация, която съм виждал в последните ревюта.

    http://translate.google.com/translat...iba-55zl1.html

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    11
    #19

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    За мен си взех телевизор сега е време и на детската стая,та да питам този модел на колко години е TOSHIBA 42X3031

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #20

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    На много ! Модел 2008г.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    11
    #21

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    А тази TOSHIBA 40BV700G

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #22

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от velizarr
    А тази TOSHIBA 40BV700G
    Модел 2010 г. от нисък клас , но с добра картина и медиа плеър през USB, поддържащ субтитри на български.
    Без цифрови тунери!

  10. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #23

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте,
    искам да си купя телевизор и в момента се двоумя между TOSHIBA 42SL738G и TOSHIBA 40SL733G, искам да Ви помоля за някакви мнения и евентуално за някои подобни др. ТВ-та в същия ценови диапазон.
    Благодаря предварително
    ето и линкове към двата модела
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-42sl738g
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40sl733g

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #24

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Принципните разлики са в технологията на панелите: SL738 - IPS, по-добри ъгли, по-слаб контраст; XV733 - PVA - обратното, и може би най-забележимата особеност - гланца отпред на SL738. Иди ги погледай SL738 и XV733 и който на тебе ти харесва - този си вземи. За същите пари Самсунг предлагат 40C550 (няма 100Хц, но пък е с добър медиа плейър). И други марки има, разбира се, но не с атрактивни оферти за 1000 лв. за 40-42" LCD. (Само ще спомена и LG 42LD750, но без лично мнение, освен че е висок клас на промоция). И трите си заслужават парите, просто взимаш, което ти харесва.
    В затъмнено помещение и/или вечер гланцовите екрани създават много приятно усещане за дълбочина на картината (и по-висок контраст), но пък денем отраженията дразнят. Прецени според условията при теб.
    За по-конкретни впечатления, не е лошо да изчетеш цялата тема за Тошиба. Например, оставам с впечатление, че не един се оплаква от чувствителните тунери (или пък слабите кабелни оператори, знам ли). Това само като пример го казвам, не че знам че е така. Няма лошо да изчетеш темите, за да знаеш по-добре какво те очаква.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #25

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Принципните разлики са в технологията на панелите: SL738 - IPS, по-добри ъгли, по-слаб контраст; XV733 - PVA - обратното, и може би най-забележимата особеност - гланца отпред на SL738. Иди ги погледай SL738 и XV733 и който на тебе ти харесва - този си вземи. За същите пари Самсунг предлагат 40C550 (няма 100Хц, но пък е с добър медиа плейър). И други марки има, разбира се, но не с атрактивни оферти за 1000 лв. за 40-42" LCD. (Само ще спомена и LG 42LD750, но без лично мнение, освен че е висок клас на промоция). И трите си заслужават парите, просто взимаш, което ти харесва.
    В затъмнено помещение и/или вечер гланцовите екрани създават много приятно усещане за дълбочина на картината (и по-висок контраст), но пък денем отраженията дразнят. Прецени според условията при теб.
    За по-конкретни впечатления, не е лошо да изчетеш цялата тема за Тошиба. Например, оставам с впечатление, че не един се оплаква от чувствителните тунери (или пък слабите кабелни оператори, знам ли). Това само като пример го казвам, не че знам че е така. Няма лошо да изчетеш темите, за да знаеш по-добре какво те очаква.
    Благодаря много за коментара. Аз темата я изчетох, в случая за тунерите - ползвам цифров приемник и мисля, че там няма да имам проблеми , а също и в Тошибата ми хареса това, че има 5 години гаранция. Това което ми хареса в SL733 е, че има LAN и заради това се колебая

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #26

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Speed_M
    Благодаря много за коментара. Аз темата я изчетох, в случая за тунерите - ползвам цифров приемник и мисля, че там няма да имам проблеми , а също и в Тошибата ми хареса това, че има 5 години гаранция. Това което ми хареса в SL733 е, че има LAN и заради това се колебая
    Избирай между SL733G(LED подсветка) и XV733G (лампова CCFL) , SL738G има отличен дизайн много добра картина , но действително има някои разлики .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #27

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    SL733 го бях забравил. Това е пак PVA панел, не знам дали си разбрал от поста на nkd. Мисля че nkd е собственик на Тошиба - по-добър източник на информация от собственик няма.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #28

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Избирай между SL733G(LED подсветка) и XV733G (лампова CCFL) , SL738G има отличен дизайн много добра картина , но действително има някои разлики .
    Какви разлики например, защото по характеристики си приличат, ако наистина си собственик на Тошиба, както казва LanceLink, трябва да знаеш най - добре кое как му е

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #29

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Моделът 42SL738G-100hz. излезе доста по-късно и се явява нещо като преход към новите модели от 2011 като слим- дизай и наличието на S-IPS -LG матрица , има много добра картина , все пак няма Resolution+ и Auto View (функция за автоматична настройка според осветеността на помещението) .Между SL733-гланцов панел(има го на много малко места) и XV733-полуматов панел, разликата е в подсветката и покритието на панелите.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #30

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 98 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 19:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 20:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе