Страница 12 от 98 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    87
    #166

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    До svetlio1:
    Телевизора е 32" AV635D
    Ръчках по менюто на приемника на Булсат ама не видях такова меню за настройка, каквото казваш. Приемника ми е ХД и като цъкна Меню има следните опции: Телевизионни канали, Платени събития, Инсталация, Настройки, Поща, Други.
    Не можах да откркия тази екстра, която казваш. Ще съм благодарен, ако обясниш по-подробно.

    До viktorio404:
    Не можах да те разбера. Имам си чиния и ХД приемник. Това ползвам.

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #167

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    ostavime, не знам какво очакваш от СТБокса и какво може той , но ето какво може твоя модел по-въпроса.
    Меню-предночитания - автоматичен формат-вкл.
    разтегля 4:3 -вкл.
    При това положение когато има WSS-16:9 или някакъв друг в програмата телевизора автоматично отива на него , когато е 4:3 автоматично го разпъва в аспект Super Live . За другите аспекти /режими трябва всеки път ръчно да променяш.
    Внимание !При някои марки(Тошиба) и модели НВО и НВО комеди на SD не може да бъде разпънат докрай-остават малки ивици отстрани, поради някакво сбъркано излъчване ,в същото време НВО+1 няма проблем както и разбира се НВО HD. Това важи за вградения DVB-C тунер на телевизора , СТБокса, примерно на Близуу, го овърскенва докрай.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #168

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    На ТВ правиш настройките ,които ти каза nkd,а на "дръвчето" - "меню"-настройки-ТВ екран- HD изходи-корекция на екрана ХД избираш "без корекция" и Формат ХД -16:9 .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    87
    #169

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    До nkd, направих описаното от теб.
    Иначе, не очаквам нищо особено, освен да разпъва правилно всички канали без да има нужда всеки път да правя допълнителни настройки, за да махна досадните черни черти по хоризонтала или вертикала.

    До svetlio, да, намерих това меню и го промених на "без корекция". А какво е това, което си написал Формат ХД - 16:9. Това от къде да променя евентуално.
    Благодаря и на двама ви за отделеното време и внимание. Просто на стария приемник нямах такива ядове с настройки.

    П.С. Ето сега примерно гледам волейбола по Канал 1 и отгоре и отдолу има по една доста широка черна лента. На БТВ, Нова ТВ, Диема... няма такова нещо и картината си е добре. А и на рекламите примерно на БТВ също има такива ленти. Това предполагам е, защото е включен "автоматичен формат". Малко е дразнещо така, но предполагам няма какво да се направи.

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #170

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Тези черни ленти ги има все по-често , това е сигнал 16:9 или 21:9, който го излъчват в 4:3 и притежателите на 16:9 мога да си рапънат картината на цял екран . В твоя случай трябва да отидеш на аспект КИНО за да запълниш целия екран. Това обаче не става автоматично и трябва да си го правиш всеки път сам . Въобще кашата с излъчваните формати е пълна и трудно да не кажа невъзможно е всичко автоматично да се коригира коректно.Има наши програми(ТВ7 например), които предават понякога 16:9 сигнал , но без WSS сигнала ,който кара телевизора автоматично да разпъва има и такива като Евроспорт и доста западни , че и наши имащи WSS и всичко е ОК. Черни ленти може да има и на HD когато оригинално излъчват филма 21:9

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    87
    #171

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Ясно, няма пълно щастие, разбрах те.
    Гледам сега с тези настройки, които ми препоръчахте и това е. Да се надяваме, че каналите някога ще се оеднаквят и нещата ще си дойдат на мястото.
    Повечето канали сега са добре все пак. Търпи се. А и наистина ХД има разлика и радва. С други думи, за 2 лв. на месец допълнително си струва и не съжалявам.
    Благодаря отново.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #172

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Да ,има разлика ,но ако видиш и истински ХД канал ,друго ще мислиш ,ако имаш възможност сложи една антена към Астра 19 и направи едно сравнение на картината от ARD HD/ZDF HD /а те даже са 720р/ по време на мачовете от женското световно по футбол и тая на мазньоча ,който Була предава като EurosportHD.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    87
    #173

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Ееее, не, аз не съм такъв маниак, но за 2 кинта... си заслужава. Качеството е по-добре от това, което имах рпеди, така че и това ми стига за момента. 2-3 часа вечер телевизия... достатъчно. Не ми се инвестира в ТВ системи.
    Благодаря за помощта.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #174

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте, поради липса на оптичен вход на моята уредба ползвам чинч входа и съответно за да излезе някакъв звук от тв-то от негова страна съм свързал SCART преходник с ключе ( вход/изход ) в положение изход. При гледане на тв няма ядове, чува се но проблема ми е друг - от ДУ-то на тв-то не командвам звука на изхода който е на скарта, така само намалям звука на телевизора, уредбата продължава да гърми. Съответно и mute бутона спира звука само на тв-то. Това до някъде го преглътнах, но днес гледах филм през usb плеъра на самия телевизор - звук към уредбата няма никакъв . Играх си поне 2 часа с всевъзможни настройки от менюто на тв-то не иска и не иска да пусне звук в режим медия плеър през скарта ;( Моля за помощ и насока, понеже нямам алтернатива - дори стерео жак няма тв-то. Телевизора е 40VL748 .

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #175

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Колега , знам , че е криза , но модерен ТВ изисква и малко по-модерни уреди около него - то и затова го има hdmi стандарта - един кабел за всичко - лесно и удобно ! Така и по-малко ядове създава на ползващия го !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #176

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Уредбата си не я сменям за нищо на света а и без това телевизора няма HDMI изход, само входове. Единствения ми вариант е оптиката за изход на звук и другия който използвам скарт към чинч.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #177

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от pako87
    Единствения ми вариант е оптиката за изход на звук и другия който използвам скарт към чинч.
    И затова има решение , но колко пари ти се дават , щом като уредбата ти е " скъпа на сърцето " ? И не е нужно уредбата да има hdmi вход , освен ако не си фен на 3D !!
    Примерно нещо такова - http://cgi.ebay.co.uk/Digital-Optica...item3cb999b0c6

    Но лично за мен от това няма полза , друго си e истински многоканален звук / DD , DTS /, но за теб е решение и то не много скъпо !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #178

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Уредбата е 5.1 от по-старите на сони HCD-541 и си свири прекрасно за това не ми се сменя. Нека формулирам така въпроса си - през този скарт звук освен на кабелна не мога да имам така ли? Т.е. като гледам филми през usb плеъра звук ще имам само и единствено на тв-то?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #179

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Изход за слушалки няма ли?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #180

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    За жалост - не, иначе щях да ползвам него. Само скарт и оптика като аудио изходи ;(

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 98 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе