Страница 7 от 98 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #91

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    И аз купих въпросния 40VL748 преди 2 дни. Днес ми инсталираха адаптор за картата за цифровата телевизия(N3), но забелязах странен проблем - HBO и HBO Comedy неможе да ги разтегне докрай - винаги остават 2 ленти около 3-4см от двете страни на каквото и разтегляне на картината да го включа. Просто неуспява да ги разтегне докрай, а самата програма подава инфо, че е 16/9 формат и HD(уж). Проблема го няма при никоя друга телевизия. От ентри казаха, че незнаят да има проблем с програмата. В магазина казаха, че незнаят какъв може да е проблема и да им занеса картата от цифровата за да пробваме на място дали и на други бройки ще има ленти на HBO.
    Пробвах всички настройки без успех. Някой има ли идея защо може да се получава така?

    ПП: днес бяха свършили бройките във въпросния магазин на ТМ, но казаха, че чакат 6 броя утре.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #92

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    victorio404
    Този проблем го има и при мен на HBO /M-сат Варна/.
    Виж дали някъде в менюто нямаш следната функция и я включи.
    16:9 Overscan On
    Черните ленти ще изчезнат за сметка на част от картината ,която ще излезе извън рамките на екрана.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #93

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    няма точно overscan има SUPER LIVE, което разтегля картината като запазва по-добри пропорции в средата и разтегля повече краищата, но и в този режим страничните ленти остават. Много странно е, че на никоя друга програма не го прави този номер
    на тази снимка се виждат лентите:
    [img width=800 height=478]http://farm4.static.flickr.com/3235/5836459526_e5e652dfc2_b.jpg[/img]

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #94

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    И при мен на друг модел на Тошиба е така и няма начин да го разтегнеш . Проблема е в тях ,защото на +1 си е наред , вдигнах джангър , но на тях не им пука. За това аз гледам НВО на HD където няма този проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #95

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    и ти ли си на N3? къде го гледаш HBO на HD точно? Не го намирам в списъка с програми. какво имаш предвид под "+1"

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #96

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от victorio404
    и ти ли си на N3? къде го гледаш HBO на HD точно? Не го намирам в списъка с програми. какво имаш предвид под "+1"
    Аз съм на Близуу -София и имам НВО +1 , канал който показва филма с един час по-късно. Там същия филм, който тече на основния канал няма проблем с "разпъването" !?!? Имам HD пакет в който е и HBO HD на български. Говорих с техниниците на Близуу и те казаха , че проблема най-вероятно е от сигнала, въпреки че през техния СТБокс всичко е наред.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #97

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Явно има някакъв проблем със сигнала на HBO и някои модели на Toshiba... Питах ентри за HBO HD, но казаха, че за сега няма планове да я пускат. Жалко

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #98

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    От вчера и аз съм със 40VL748. За сега телевизора ми се струва уникално добър. Може и да е заради нулевият ми опит с този тип телевизори. Моя оператор ми е пуснал безплатно над 80 цифрови програми и няколко HD. На цифровите не толкова на на HD образа е като картичка, че и по- добре.
    Прави ми впечатление, че ако го пуснеш на бързо сканиране открива малко програми. Ако е на пълно което отнема над 2-3 часа открива много повече. Друг минус е, че при аналоговите телевизии няма опция за преместване на програмите. Като кажеш на някоя програма да отиде на нов номер тя затрива тая която е на новия и но си остава и на стария. От това следва, че си трябва един ден за да си откриеш, подредиш и именоваш програмите.

    И едно питане имам. След като този модел има и сателитен тунер това означава ли, че с една чиния и карта ще мога да хващам и сателитни програми? Не че не ме устройва качеството на настоящият ми оператор. По скоро въпроса ми е продиктуван от любопитство.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #99

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Да ,но от българските оператори само Сателайт БГ ти остава ,защото картите на другите не се поддържат от нищо ,освен от техните дръвчета. Сателайт-а имат много ХД програми ,но и таксите си ги бива.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #100

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Peko
    От вчера и аз съм със 40VL748. За сега телевизора ми се струва уникално добър. Може и да е заради нулевият ми опит с този тип телевизори. Моя оператор ми е пуснал безплатно над 80 цифрови програми и няколко HD. На цифровите не толкова на на HD образа е като картичка, че и по- добре.
    Прави ми впечатление, че ако го пуснеш на бързо сканиране открива малко програми. Ако е на пълно което отнема над 2-3 часа открива много повече.
    На пълно сканиране става бързо ако зададеш ръчно начална и крайна честота и модулация - питаш доставчика. При теб има ли проблем с разтягането на hbo или някоя друга програма?

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #101

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Peko
    От вчера и аз съм със 40VL748. За сега телевизора ми се струва уникално добър. Може и да е заради нулевият ми опит с този тип телевизори. Моя оператор ми е пуснал безплатно над 80 цифрови програми и няколко HD. На цифровите не толкова на на HD образа е като картичка, че и по- добре.
    Прави ми впечатление, че ако го пуснеш на бързо сканиране открива малко програми. Ако е на пълно което отнема над 2-3 часа открива много повече. Друг минус е, че при аналоговите телевизии няма опция за преместване на програмите. Като кажеш на някоя програма да отиде на нов номер тя затрива тая която е на новия и но си остава и на стария. От това следва, че си трябва един ден за да си откриеш, подредиш и именоваш програмите.
    ЧЕСТИТО !!! При пълно автоматично сканиране отнема около 3 часа с аналоговите , за това се вземат някои данни от оператора , като начална честота ,скорост , модулация и се въвеждат преди сканирането , тогава отнема само 20-30мин най-вече заради аналоговите .
    Подреждането на каналите си е досадна работа , но най-вече при цифровите ,аналоговите нямам спомен да са трудни за местене. Все пак , ако е така както казваш , първо преномерирай с някои номера пр. от 100 нагоре ,тези чиито места ще ти трябват и на освободените места преподреждай. Този похват можеш да го ползваш и при цифровите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #102

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Телевизор с аварийно захранване
    http://www.hdtv.ru/news/industry/108...-pitaniem.html

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #103

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Нямам НВО и не знам как излиза.

    А явно за реденето ще падне заниамвака.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #104

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Подреждането на аналоговите е елементарно /за разлика от цифровите / просто стрелката на дясно и го преместваш на необходимата позиция ,като разбира се ,трябва да си на АТВ ръчни настройки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    48
    #105

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    А нешо за Тазгодишните 2011 модели на Тошиба
    или за предстоящите модели от тази година.
    Че се задава покупка на 40-46"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 98 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе