Страница 14 от 41 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 609
Like Tree11Одобрявам

Toshiba LCD телевизори 2014/ презентация и FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    8
    #196

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от bochh Виж публикацията
    Здравейте,имамТЛ933 на който 3Д очилата са АГ-02 но,не мога да си намеря такива и ми предлагат АГ-03 в техномаркет дали стават за този модел.
    Здрасти! Аз имам L7335, който работи точно с AG-03. Да знаеш, че са много чупливи, пластмасата над ушите е дебела колкото косъм. Поръчал съм си от Смартшоп ООД - Електроника на най-добри цени DIVA очила, които подозирам, че няма да станат за моя ТВ, но може и да станат за твоя. Ако искаш изчакай до утре сутрин, и ако не станат ще ти ги дам да ги пробваш на твоя, ако си от София. Моя модел - от 2013 - не работи с AG-02, надявам се тези от Техномаркет да са пробвали AG-03 на модел като твоя!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #197

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov Виж публикацията
    ............. Докато си върви телевизия свети оранжевата лампичка - тя за какво е?
    Имаш или проблем с елетрониката на телевизора или някакъв таймер е активен. Виж из менютата дали не си пуснал да "записваш" програма или телевизора да "следи" за външно устройство и така да остава в нещо като стенбай.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #198

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Цитат Първоначално публикувано от Ivaylo Lord Badinov Виж публикацията
    Здравейте и от мен, купих си втори телевизор Toshiba, този път 32W1334DG. Мисля, че беше от най-евтините, а и на промоция в карфур за 404 лв. (от 550 лв.). За това не съм очаквал кой знае какво. Трябваше ми за спалнята да се приспивам.

    Още като го пуснах обаче установих проблем със DTV субтитрите на HD каналите. За разлика от другия ми телевизор тези се виждат подравнени вдясно с черна лента отзад, което бих го преживял.

    За съжаление обаче буквите на първия ред са почти нечетими, все едно лоша jpeg компресия. Размазани са и особено "к" не се различава. Странното е, че на 2-рия ред са доста по-добре, т.е. не е от шрифта. Така е на всички програми и на всички езици.

    Освен това на Cinemax HD, когато се скрие репликата излиза ведна една черта открай-докрай през екрана на мястото на първия ред и стои там до следващата реплика. Все едно празен субтитър. Тъй като това е плътно черно е доста досадно, защото се намира на около 2/3 от горния край на картината.

    Играх си с всички настройки, но нищо не се промени, включително спрях "Намаляването на шум".

    Има ли някакъв начин да се коригират, на сервиз ли да го нося или да пиша на тошиба? Ъпдейт на сайта за моя модел няма.

    А да вметна по въпроса с обновяването на каналите, в моето упътване пише, че може да работи и в стендбай режим, ако държавата е настроена на скандинавските държави.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Този модел е произведен от Vestel - Турция и няма да има ъпдейт.

    Питай ги по телефона, да видим какво ще ти отговорят...
    Тук сме за да помогнем - Toshiba
    Toshiba Support Forums: TV & DVD
    На твое място бих го върнал....стой далеч от Тошиба.
    Забравих да споделя развитието.
    Преди Нова година телевизора заби тотално и не искаше да се включи. Мигаше червено-зелено и не реагираше.
    Занесох го в сервиза и след почти месец го ремонтираха. Оказа се, че е дефектно дъно и ми го смениха.
    Оправиха се и DTV субтитрите.



    Не ми се иска да го връщам защото за 400 лв. няма начин да намеря по-добър 32 инчов, при това бял.

    Като цяло ми върши достатъчно работа. Дразни ме само някои недомислици на интерфейса. Примерно при пренареждане на каналите няма размяна на 2 канала, а само можеш да пишеш номерация, която изтрива другия канал върху който искаш да сложиш първия.

    EPG-то спира телевизията докато е активно и е доста трудно за четене, защото често се виждат само първите букви и трябва всеки път да натискаш Info за да видиш целия текст.
    Субтитрите на пиратките задължитено трябва да са UTF-8.

    Дистанционното явно е универсално за няколко серии и за това има доста излишни копчета. Някои копчета са доста нелогично разположени и в менюто няма голяма логика на разпределението им, за подобни действия са назначили различни копчета. За сметка на това има доста добър обхват, за разлика от другия ми телевизор, който иска директно да го насочиш (много досадно).

    Един път ми направи проблем със звука, след като излязох от Media менюто (след един филм), звукът на телевизията спря и се оправи чак след като угасих и пуснах пак телевизора.

    В общи линии, обаче на тези неща им свикваш и за тези пари съм доста доволен.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #199

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    TOSHIBA 2014

    стари таратайки в нови опаковки . 2014-та спокойно могат да я пропуснат... Да прехвърлят 50% производството на Вестел и да мирясат най-после.
    Този пост е редактиран от augata; 29-01-14 в 18:32.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #200

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/


  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Sliven-St.Zagora
    Мнения
    6
    #201

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Този модел си е турски VESTEL...За второто се чудя... дали не е автоматично търсене на ъпдейт по ефирни цифрови канали. Разгледай менюто има ли нещо подобно- настройка на час за ъпдейт.!!!!Телевизоры Toshiba серий 32P1300, 32PB200, 39P2300DG, что за телевизоры и для какой страны производятся. | tab-tv
    Изключих го и сега вече не се активира в 3 през ноща.БЛАГОДАРЯ!От известно време като го пускам и ми излиза надпис;Режима на готовност пречи на работата.Това пък защо и какво му пречи,не разбирам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Този модел си е турски VESTEL...За второто се чудя... дали не е автоматично търсене на ъпдейт по ефирни цифрови канали. Разгледай менюто има ли нещо подобно- настройка на час за ъпдейт.!!!!http://tab-tv.com/?p=5592
    Изключих го и сега вече не се активира в 3 през ноща.БЛАГОДАРЯ!От известно време като го пускам и ми излиза надпис;Режима на готовност пречи на работата.Това пък защо и какво му пречи,не разбирам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    8
    #202

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Velinski Виж публикацията
    Здрасти! Аз имам L7335, който работи точно с AG-03. Да знаеш, че са много чупливи, пластмасата над ушите е дебела колкото косъм. Поръчал съм си от Смартшоп ООД - Електроника на най-добри цени DIVA очила, които подозирам, че няма да станат за моя ТВ, но може и да станат за твоя. Ако искаш изчакай до утре сутрин, и ако не станат ще ти ги дам да ги пробваш на твоя, ако си от София. Моя модел - от 2013 - не работи с AG-02, надявам се тези от Техномаркет да са пробвали AG-03 на модел като твоя!
    Получих ето тези очила - Универсални Активни 3D Очила - TB & Мултимедия - работят много добре с 50L7335 и са доста по-здрави от оригиналните.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #203

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от bochh Виж публикацията
    Здравейте,имамТЛ933 на който 3Д очилата са АГ-02 но,не мога да си намеря такива и ми предлагат АГ-03 в техномаркет дали стават за този модел.
    Стават аз имам същия модел и си купих аг-03 и стават.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #204

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Здравейте. въпреки приказките че неможе да се подкара 3Д от флашка еее.... уви аз успях, но сега възниква друг проблем. филма е на бг аудио но има и английско на компа е на бг а на телевизора на англ. на компа мога да го сменя , но на мен ми трябва да го сменя на телевизора а то не става... имате ли идея как да му откажа примерно англ. аудио та телевизора да няма избор .Toshiba 40l7335d Благодаря ...

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    7
    #205

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Крум Новков Виж публикацията
    Здравейте. въпреки приказките че неможе да се подкара 3Д от флашка еее.... уви аз успях, но сега възниква друг проблем. филма е на бг аудио но има и английско на компа е на бг а на телевизора на англ. на компа мога да го сменя , но на мен ми трябва да го сменя на телевизора а то не става... имате ли идея как да му откажа примерно англ. аудио та телевизора да няма избор .Toshiba 40l7335d Благодаря ...
    Привет
    И аз останах доста разочарован като разбрах, че не може 3Д от NTFS, но явно с последния update са оправили нещата.
    За звука копчето над "2" сменя звука .
    Въпрос към колегите: Субтитрите от време на време ги вади D./D1/2D! и т.н това нещо има ли оправяне? И като пусна mp4 файл не ми чете субтитрите без значение от името и кодировката ? Някой да се е справил с това?

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #206

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от kriss_bg Виж публикацията
    Изключих го и сега вече не се активира в 3 през ноща.БЛАГОДАРЯ!От известно време като го пускам и ми излиза надпис;Режима на готовност пречи на работата.Това пък защо и какво му пречи,не разбирам.

    - - - - - - - - - -

    Изключих го и сега вече не се активира в 3 през ноща.БЛАГОДАРЯ!От известно време като го пускам и ми излиза надпис;Режима на готовност пречи на работата.Това пък защо и какво му пречи,не разбирам.
    Мисля, че това Режима на готовност пречи на работата е просто грешен превод на съобщението за изчакване докато декодира сигнала.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    7
    #207

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Привет Колеги.
    Намерих решение за субтитрите на 95% от местата които се дънеха с D.1>d и т.н
    Отваряте с Notepad->копирате всичко->Отваряте нов документ M$ Word -> Поставяте -> Маркирате всичко-> Давате UPPERCASE от Change case -> Сменяте шрифта на Arial -> Save to .txt -> Излиза нов прозорец от там давате -> Други кодировки и избирате UTF-8 което се пада почти най долу -> След това отваряте новия .txt и го замествате с субтитрите.
    Изглежда дълго и бавно за правене но бързо става. Отне ми към 40 мин. да намеря комбинацията за да изчезнат на 95% от буквите.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #208

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/


  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #209

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Към собствениците на Toshiba:
    Моля през браузера отидете на YouTube и после ми пишете на лични, какво поддържа браузъра на телевизора ви.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    7
    #210

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    • HTMLVideoElement ;H.264 ;WebM VP8
    • Toshiba 40L7335D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 41 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  5. Нова серия LED телевизори на Toshiba работят без ток
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-10, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе