Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Преинсталация на Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #1

    Преинсталация на Windows XP

    Здравейте
    Искам да си направя преинсталация на уиндоуса,но не знам как да форматирам диск C.Имам буутваш диск ,,направих го да бутва от CD-ROM,,,но по нататък ми е трудно,,в смисъл,не съм го правила досега и не знам как.
    Моля Ви помогнете ми,,,цялата работа е че компа много бави,не иска да отваря папки,и ако го прави ги отваря с 10-на секунди закъснение,,посъветваха ме да го преинстална(компа де)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Добре де, като не знаеш как да го преинсталираш, защо не го занесеш някъде, където да ти го преинсталират...?!
    Аз, примерно, като искам да пътувам в чужбина със самолет, не питам как се кара самолет, а просто си намирам пилот...

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #3

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Аз примерно като искам да патувам в чужбина с самолет не питам как се кара самолет а просто си намирам пилот...
    [/quote]

    Оки де,,,а ако всеки път когато има нещо на компа ,,трябва ли постоянно да го нося на "майстор"....,защо да не се науча все пак сама.
    Предполагам че тук мога да получа малко обяснение и затова реших да пиша,,,но малко се чудя сега,да не би да съм сгрешила

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Не че си сгрешила, но при положение че не си правила преинсталиране на Windows досега, самата операция ще е сложна за теб и ще изисква куп разяснения, които едва ли някой ще се наеме да ти даде.

    По-добре потърси в Нет-а - има достатъчно информация за това - мисля, че някъде беше обяснено и на български, но не помня къде точно...

    Ползвай

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Преинсталация на Windows XP

    не, не си сгрешила, че си писала тук

    има няколко неща, които е добре да знае човек, преди да започне са преинсталира

    1. понякога проблемът е в някоя настройка
    2. или във вирус/троянец/други
    3. или в някоя част, която не работи както трябва
    4. понякога не ти е нужна цяла преинсталация, а само "ремонт"

    самата инсталация е най-лесното нещо (next, next, agree, yes, ok...)
    далеч по трудно е да се прави профилактика на компа, да се спазват някои основни правила при инсталиране, деинсталиране, предпазване от вируси и други гадини

    ако искаш нека първо обсъдим какъв ти е точно проблема и да се опитаме да го разрешим, а преинсталация винаги можеш да направиш, искаш ли?

    опиши точно какъв е проблемът/проблемите, кога се проявяват и т.н.
    МНОГО повече неща ще научиш, когато решиш един проблем, отколкото когато го заобиколиш (с преинсталация)

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #6

    Re: Преинсталация на Windows XP

    просто се нуждая от помощ,как да влезна до форматиране на дяла,,по нататък смятам че ще се справя

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #7

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не, не си сгрешила, че си писала тук

    има няколко неща, които е добре да знае човек, преди да започне са преинсталира

    1. понякога проблемът е в някоя настройка
    2. или във вирус/троянец/други
    3. или в някоя част, която не работи както трябва
    4. понякога не ти е нужна цяла преинсталация, а само "ремонт"

    самата инсталация е най-лесното нещо (next, next, agree, yes, ok...)
    далеч по трудно е да се прави профилактика на компа, да се спазват някои основни правила при инсталиране, деинсталиране, предпазване от вируси и други гадини

    ако искаш нека първо обсъдим какъв ти е точно проблема и да се опитаме да го разрешим, а преинсталация винаги можеш да направиш, искаш ли?

    опиши точно какъв е проблемът/проблемите, кога се проявяват и т.н.
    МНОГО повече неща ще научиш, когато решиш един проблем, отколкото когато го заобиколиш (с преинсталация)

    ами просто се е получило както му викат "омазване"....когато реша да отворя някоя страница ,компа зацепва,,,,понякога се оправя само с бързия рестарт,,омръзна ми вече да го правя

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от nely
    просто се нуждая от помощ,как да влезна до форматиране на дяла,,по нататък смятам че ще се справя
    ако наистина си решила, ето какво правиш:

    когато мине POST екрана (оная таблица като се стартира компа) гледаш долу да се появи един надпис "press any key to boot from cd-rom", натискаш някой клавиш и windows започва да се зарежда от cd-roma. първо ще те пита 1-2 пъти дали си съгласна с разните му там условия, после ще "разгледа" компютъра ти и ще види колко дяла имаш и ще те попита на кой от тях и дали да го форматира. избираш си този, който искаш и му казваш да се форматира под която файлова система искаш (fat32 или ntfs). разликата е малко над твоите познания, затова няма да се впускам в обяснения, но да речем си избираш NTFS като по-съвременна и оттам нататък всичко е песни и рози

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #9

    Re: Преинсталация на Windows XP

    благодаря ти...сега ще пробвам,ако нещо объркам пак ще се включа

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #10

    Re: Преинсталация на Windows XP

    @nely
    преди инсталацията е удачно диска да се раздели поне на 2 дяла - един за операционната система и един за данните; при последваща преинсталация се затрива само 1 дял, а данните си остават на втория

    освен това, на една хубава инсталация, заедно с целия необх. софтуер, може да се направи image (напр., с drive image), после вместо инсталация - възстановяване на имиджа, много по-бързо и лесно....(е, това е по-скоро за маниаци на тема нови програмки....)

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #11

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Можеш да погледнеш като за начало това:

    1. Инсталиране на Windows XP step by step http://pchelp.linkbg.com/free.data.b...1-DosSetup.htm
    1. Инсталиране на Windows XP http://www.hometechlabs.hit.bg/Artic...dows%20XP.html
    2. Последователност при инсталиране на Windows http://bglog.net/pclog/4971


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #12

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Вече всичко е ОК! С преинсталиран уиндоус съм вече ... Важното, обаче е, че се справих без да го нося на "майстор"! Само с вашата помощ, за което много Ви благодаря

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Честно казано, съмнявах се да се справиш сама и то от раз, но пък щом си успяла - браво.

    Сега ще е разумно да последваш съвета на hihimor и да се научиш да правиш "снимки" на харддиска си, защото така ще спестиш сума ти време и нерви занапред.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #14

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    @nely
    преди инсталацията е удачно диска да се раздели поне на 2 дяла - един за операционната система и един за данните; при последваща преинсталация се затрива само 1 дял, а данните си остават на втория


    освен това, на една хубава инсталация, заедно с целия необх. софтуер, може да се направи image (напр., с drive image), после вместо инсталация - възстановяване на имиджа, много по-бързо и лесно....(е, това е по-скоро за маниаци на тема нови програмки....)
    ама аз си мисля че харда ми е разделен на 3,,може и да греша,или имаш друго в предвид

    къде мога да прочета повече за този IMAGE


  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re: Преинсталация на Windows XP

    Абе nely (Нели), защо не си намериш едно-две момченца от твоя блок и не си играете там на каквото се сетите, ами се занимаваш със сериозни задачи, като инсталиране на уиндоус и разделяне на дяловете на харда?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. преинсталация от флашка
    От sparrow във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-12-13, 08:53
  2. Проблем с преинсталация
    От Drilling във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-10, 04:27
  3. Преинсталация на Windows заради дънн платка?
    От kalodsun във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-07, 21:34
  4. помощ за преинсталация
    От pate във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 20-09-05, 13:22
  5. Преинсталация на XP Pro
    От Jenny във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 25-08-03, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе