Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Windows зарежда бавно...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #16

    Re: Windows зарежда бавно...

    Не всички проблеми са на една и саща машина. Работя в зала и там машините са морално остарели но пални с важни не6та, затова не искам да преинсталирам.

    Префетч папката я 4истя редовно (на 1-2 седмици).
    Сащо и dllcatche. Красотите на windows не ме интересуват и затова сам ги орязал и тях. Почистъвам регистрите с registri mehaanik 6.хещо си. Сащо използвам и CCleaner и машинките си варвят, но май наистина с времето се стига до нов инстал колкото и да не ми се иска.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #17

    Re: Windows зарежда бавно...

    Цитат Първоначално публикувано от korea60
    Префетч папката я 4истя редовно (на 1-2 седмици).
    Сащо и dllcatche. Красотите на windows не ме интересуват и затова сам ги орязал и тях. Почистъвам регистрите с registri mehaanik 6.хещо си. Сащо използвам и CCleaner и машинките си варвят, но май наистина с времето се стига до нов инстал колкото и да не ми се иска.
    Глупости на търкалета.
    Ако знаеш как да си поддържаш машинката, никакъв преинстал не ти трябва.
    Аз не съм преинсталирал моя от над 1 година.
    Не съм забелязал с нещо да е забавил работата си.

    Сега по проблема. Значи е наред да тестваш част от хардуера - започни с диска и паметта.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #18

    Re: Windows зарежда бавно...

    ето това даде

    Physical Memory
    Total 223 MB
    Used 141 MB
    Free 81 MB
    Utilization 63 %

    Swap Space
    Total 546 MB
    Used 186 MB
    Free 359 MB
    Utilization 34 %

    Virtual Memory
    Total 770 MB
    Used 328 MB
    Free 441 MB
    Utilization 43 %

    Problems & Suggestions
    Suggestion Install more system memory to improve applications performance.

    mem read 1561 mb/s
    mem write 470mb/s

    имам бая боклуци за чистене, а сащо ще пробвам не6то и в биоса, ако се пооправи ще пиша



  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Windows зарежда бавно...

    и какво ще правиш в биоса ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #20

    Re: Windows зарежда бавно...

    В биоса правя това:

    AMI BIOS: Advanced CMOS Setup/Quick Boot - Enabled
    Award BIOS: Bios Features Setup/Quick Power on Self Test - Enabled
    Phoenix BIOS: Boot/Quick Boot - Enabled
    AMI BIOS: Standart CMOS Setup/Floppy B - Not instaled
    Award BIOS: Standart CMOS Setup/Drive B - None
    Phoenix BIOS: Main/Diskette B - None
    AMI BIOS: Advanced CMOS Setup/Floppy Drive Seek - Disabled
    Award BIOS: Bios Features Setup/Boot Up Floppy Seek - Disabled
    Phoenix BIOS: - тук тестът по принцип е деактивиран
    AMI BIOS: Standart CMOS Setup/BLK Mode - On
    Award BIOS: Bios Features Setup/IDE HDD Block Mode - Enabled
    Phoenix BIOS: Advanced/IDE Configuration/съответния IDE канал/Multi Sector Transfers - Enabled

    Резултата е с зареждане за 1.45 мин. от светването на зелената лампа на компа до премахването логото на NOD32

    Преди6ния резултат бе 2.50

    Повече немога

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #21

    Re: Windows зарежда бавно...

    В друг форум ме съветват да сменям версията на биоса, незнам?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #22

    Re: Windows зарежда бавно...

    смени предклавиатурното устройство

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #23

    Re: Windows зарежда бавно...

    Изключи ли "NOD"-а за проба?
    Провери ли паметта и диска за грешки?

    Сега работа ли ще вършим или патки ще пасем?


    P.S. Макар, че то проблемът ти мисля, че не е никакъв проблем.
    Трябваше да започнеш с това, че машините са "морално остарели", което предполага, че са на минимум 5-6 години поне.
    Е, какво очакваш? 1.45 мин. от натискане на копчето до готовност за работа - направо ти "фърчи" машината. В най-добрият случай да успееш да смъкнеш още 15-20 секунди, но едва ли ще стане... Всъщност, ще стане единствено, ако разкараш "NOD"-а.

  11. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #24

    Re: Windows зарежда бавно...

    Обикновено автоматичното "чистене" на регистрите на 100 % води до збозване на Уиндоуса, в случая до забавяне. Без преинсталация май не ще се забърза а и ще се загуби повече време от празни приказки.

    А каква е логиката на търкане на префетча. Първо съдържанието му не е безкрайност а само 128 записа. Второ ако ги изтрием, то те пак ще се създадат и ще се загуби дори повече време при стартиране на приложение. Трето - съдържанието му се самообновява. Това е другия известен начин за забавяне на Уиндоуса.

    За какво забързване и помощ да се говори в случая след като се правят методично неща за забавяне?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re: Windows зарежда бавно...

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Обикновено автоматичното "чистене" на регистрите на 100 % води до збозване на Уиндоуса, в случая до забавяне. Без преинсталация май не ще се забърза а и ще се загуби повече време от празни приказки.
    Не съм съгласен - зависи от програмата
    RegCleaner - именно това оправя системата

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    А каква е логиката на търкане на префетча. Първо съдържанието му не е безкрайност а само 128 записа.  Второ ако ги изтрием, то те пак ще се създадат и ще се загуби дори повече време при стартиране на приложение.
    В prefetch  по принцип съм имал и над 500 записа.
    тяхното системно почистване определено има ефект върху стартирането


    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Трето - съдържанието му се самообновява. Това е другия известен начин за забавяне на Уиндоуса.

    За какво забързване и помощ да се говори в случая след като се правят методично неща за забавяне?
    Не виждам неща за забавяне
    от 3 г. ползвам точно 4 програми и нямам никакви грижи след тяхното ползване .
    Spyware doctor
    Registry mehanic
    ReGCleaner
    No Adware

    Последната ми я показа @Vandal - да е жив  издрав, и да си купи по-мощен лаптоп ! ! !

    след пускането на тез програмки WIndows живва
    да не забравяме и start ->run->msconfig-> start up!

    Ако тези програмки не покажат ефект  - Forмат C:\  и толкова .

    Тук забавянето може да бъде и от ЛАН - както се каза по-горе . Обикновенно когато IP e DHCP  определено бави !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #26

    Re: Windows зарежда бавно...

    Наи вероятно е нещо сварзано с нета, пуснах System Mechanic Professional 6, с всичките му настроики за оптимизация, незная от каде се пооправи, но сега е значително по-добре, намери си некакви паразитни процеси, ама не ми даде да ги видя кои са. Не я бях настроил да показва предварително, защото не видях откаде, а и ми беше все едно какво трие вече.
    Последно питане System Mechanic Professional 6, или SpeedUpMyPC второто не сам го пробвал казват че е добро ама ако може още един коментар от някой , а и Spyware doctor не е ли доста по-назаде от a2free?

    Благодаря на всички за търпението и най вече на IvO, за навременните отговори.

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #27

    Re: Windows зарежда бавно...

    След като Майкрософт твърди, че записите в префетча са до 128 мисля да им вярвам а не да ги броя. Продължавам да смятам, че търкането им не забързва системата а точно обратното. Има много статии за това и тестове:
    http://www.edbott.com/weblog/archives/000743.html
    http://ask.metafilter.com/mefi/46781
    и много други. Ако ще се търкат или се смята, че не прави нищо може префетча да се изключи от регистрите. При системи с малко памет е дори препоръчително. Но периодичното му търкане е абсолютна глупост.
    Относно чистенето на регистрите - да и аз го правя, но ръчно и не ползвам и не препоръчвам каквито и да е програми за това. А ако някой държи да ги ползва то поне да не е в автоматичен режим и да се търкат само записи които ни говорят за нещо. След такива забързватели обикновено преинсталацията става все по-близка.
    Успех.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #28

    Re: Windows зарежда бавно...

    KTT, триенето на "prefetch"-папката наистина поражда доста спорове. Казвал съм го и преди. Не съм съветвал да се трие постоянно, а просто да се затрие като в процес на пробите по оптимизирането. Мисля, че това ще дойде добре на "морално остарелите" компютри на korea60.

    Относно почистването на регистратурата... аз също не съм забелязал нередности или забавяне при моята машина. Чистя си регистрито поне веднъж месечно със специализирани програми за това. Тествам доста програми, които надлъж и нашир ми нацвъкват регистратурата и честно казано, не мисля, че ръчният метод в случая ми е удачен - просто ще си губя времето.

    Истината, естествено, си остава един пресен "image"-файл на оптимизираната система... и когато се усеща нередност - цък, цък и готово. Спестява сума ти време и главоболия.

    Така, че korea60 - това се отнася за теб - научи се да правиш "image"-файлове и ще се преродиш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #29

    Re: Windows зарежда бавно...

    Пффф като видя тема с много постове ме заболява главата.

    wscntfy.exe - disable на Security Center - Services
    arovaxshield.exe - да се разкара (аман от псевдо регистри оправящи програми)
    cacheman.exe - да се разкара
    nsvcip - това е някаква изгъзица на NVIDIA виж дали можеш да я разкараш от Add/Remove Programs
    Това нормално ли е да има 2 копия на Apache.exe, 2 различни сървъра ли имаш?

    Автоматичното чистене на регистрите, забавят но не отлагат преинсталацията - потребителската хигиена е по-важна, не инсталирайте излишни неща, разкарайте от автостарта всякакви глупости, като manager-a на Nvidia примерно и се наслаждавайте на максимална производителност.

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #30

    Re: Windows зарежда бавно...

    http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/XPMyths.html

    Една стара статия, която има отношение към темата а имено малко по-професионален коментар относно известните начини за "забързване" на Уиндоуса, които дискутирахме до тук.

    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Lenovo A859 - зарежда много бавно?
    От detronik във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 05-11-14, 22:09
  2. Windows XP -не зарежда!
    От blue1 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-06-14, 18:44
  3. Windows 8 супер бавно bootva
    От cripti във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-13, 14:50
  4. Windows XP не зарежда докрай
    От slave във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 28-10-09, 08:17
  5. Windows XP Pro. 64Bit - Много бавно бутва!
    От s01o във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 05-11-05, 18:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе