Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Проблем със Windows xp sp3...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    8
    #1

    Проблем със Windows xp sp3...

    Имам проблем от снощи...Проблема е следния,от време на време получавам някакви сини или жълти квадратчета по екрана...Днес преинсталирах win-a,но пак е така...Мисла,че проблема не е от монитора,защото когато натисна менюто,по него не се появяват тези квадратчета.До сега но съм имал подобен проблем.Със уиндоус ХП съм СП 3.Видеокартата ми е Radeon 9550 128mb.Температурите на харда,процесора и видео картата са си нормални.Някой да е имал подобен проблем ? Ако ви интересуват други неща относно компютара ми просто питайте.
    http://store.picbg.net/pubpic/3F/1F/...e772f93f1f.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/1B/B0/...a2ae411bb0.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/B7/AC/...31a1feb7ac.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/4E/5B/...92e7ca4e5b.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/3F/1F/...e772f93f1f.JPG

  2.  
     
  3. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #2

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Честита Коледа на всички!
    Провери кабела - на такова ми прилича. Разклати го откъм буксите да видиш дали има промяна. Ако можеш да вземеш друг - пробвай с него.
    Това е моето предположение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #3

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    По принцип ако има проблеми с възпроизвеждането на цветовете е от видеокартата или от монитора!
    Можеш да си направиш тест на видеокартата.Ако има проблем с нея, ще си покаже веднага!
    Ако всичко по видеокартата е наред, тогава проблема ще го търсим в монитора!
    Ако решиш пак да преинсталираш, смени версията на Уиндоуса.Нека пак си бъде същия, но го свали от някой тракер.
    На мен ми правеше мизерии, докато в един момент не усетих, че е от диска...а дискът си беше без драскотини.
    Свалих друг Уиндоус, записах го с буутваща програма и о, Чудо!

    При теб трябва да се разбере откъде идва проблема с тестове на хардуера,хлапе.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    8
    #4

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    ами само да ми кажеш как да направа теста ? ако искаш намери ме в скайп zex_glavorezo_bg

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Я обясни по-точно какви са точно квадратчетата, че на мен лично не ми стана много ясно. И кога се появяват и изчезват. Разгледах снимките.... ама...

    Ако е от кабела целия екран ще си променя цвета а не на части.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    8
    #6

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    е не са точно квадратчета,но са много и навсякъде,появяват се и изчезват когато им е кеф...
    http://store.picbg.net/pubpic/8B/AF/...4a7a368baf.JPG това е резултат от тест със програмката "BurnInTest",какво да правя ?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Според мен е от видео картата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #8

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Ами виж сега - на вино съм и малко съм замотан, не мие много до умуване!
    Виж тук тази тема - http://www.virusdefence.org/directx-...d-rippers.html

    На мен ми се струва, че видеокартата ти грее! Ако е с активно охлаждане - махни капака на компа и виж дали работи вентилаторчето на видеокартата.
    Ако е с пасивно пипни радиаторчетата, ако грее ще са доста топли.

    Това обаче може да направиш и с тест програма! Виж Еверест по тракерите я има и тествай!
    Температурите са важни и също така изобразяването на кадрите!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Ако не е от видеокартата, изтегли си autoruns и махни чавките на тaзи глезотия - Desktop Tray Clock, както и на другата изгъзица, подменила нормални зеления бутон Start. Рестартирай и виж как ще се държи.


    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    ...Ако решиш пак да преинсталираш, смени версията на Уиндоуса.Нека пак си бъде същия, но го свали от някой тракер.
    На мен ми правеше мизерии, докато в един момент не усетих, че е от диска...а дискът си беше без драскотини.
    Свалих друг Уиндоус, записах го с буутваща програма и о, Чудо!...
    само така и няма как да е скучно във форума... "смени версията на Уиндоуса, нека да бъде същия" - е как хем да го смени, хем да е същата версия? И какво общо има тук коя версия на Windows се ползва?!? Да не би тези жълти квадратчета да са един вид като щрихкод индикация на версията?!? А ако инсталационите дискове са с някоя и друга драскотина, то е проблем на устройството, че не ги чете. Изобщо няма нищо общо КАК работи инсталирания Windows спрямо броя драскотини по диска му

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #10

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Има, има, хлапе, но ти явно не можа да ме разбереш, какво точно имам предвид!
    Имах предвид, да преинсталира с Уиндоус, който да свали и запише от друго място...да не използва същия от неговия диск!
    Аз имам снимано копие с Неро на оригинален Уин ХР.Диска е стъкло, няма една драскотина, но като преинсталирах ми замазваше, а в началото всичко си беше наред!След около година, когато се реших да преинсталирам ми правеше мизерии.
    Изтеглих от един тракер Уин ХР СП 3 записах го си ИМГ бърн и тръгна като ракета!Оптичните у-ва са ми нови! Понякога са ми се случвали неща, които нямат логика, но ти си "философ" и няма нужда да ти обяснявам такива неща, които за твоя брелянтен ум са непонятни!
    Но преди това да си направи тестове на хардуера!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Има, има, хлапе, но ти явно не можа да ме разбереш, какво точно имам предвид!
    Имах предвид, да преинсталира с Уиндоус, който да свали и запише от друго място...да не използва същия от неговия диск!
    Аз имам снимано копие с Неро на оригинален Уин ХР.Диска е стъкло, няма една драскотина, но като преинсталирах ми замазваше, а в началото всичко си беше наред!След около година, когато се реших да преинсталирам ми правеше мизерии.
    Изтеглих от един тракер Уин ХР СП 3 записах го си ИМГ бърн и тръгна като ракета!Оптичните у-ва са ми нови! Понякога са ми се случвали неща, които нямат логика, но ти си "философ" и няма нужда да ти обяснявам такива неща, които за твоя брелянтен ум са непонятни!
    Но преди това да си направи тестове на хардуера!
    Я по-добре продължи да се наливаш, отколкото да се излагаш като кифладжия! И хлапе е на майка ти сина й.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #12

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Я по-добре продължи да се наливаш, отколкото да се излагаш като кифладжия! И хлапе е на майка ти сина й.
    Това с наливането ще го кажеш на сина на баща ти!
    Аз пък като гледам колко акъл има в твоя пост, спокойно можеш да бъдеш обявен за инженер - носител на нови идеи!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    жълт картон за офтопиците в темата....

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    8
    #14

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    не мисля,че проблема е в температурите,дори са доста ниски + това от вчера съм с отворен капак.Видеокартата процесора и харда са с нормална температура

  18. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #15

    Re:Проблем със Windows xp sp3...

    Че това видео 9550 има ли датчик- май не. Проблема има ли го когато не играеш игра? Пипни радиатора с пръст когато е под товар в 3D. Добре е да пробваш с друг монитор и кабел да премахнеш причината да е от тях. Отворения капак нарушава добрата циркулация на въздух в кутията - друг е въпроса дали е била добра при затворен.

    Мисля, че това са артефакти. Да не си повишавал честоти през драйвера или някоя друга програма като Ati tools?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  2. Windows XP SP3 проблем
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-01-10, 15:05
  3. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 17:06
  4. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 05:00
  5. Проблем с Windows ME
    От Pitar K във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-01, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе