Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 103 от общо 103

Пълен хард диск и парола на БИОС-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #91

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    В името на идеята, току-що си направих експеримент с моя външен хард, който е такава кутиика с лаптопски хдд в нея.
    В момента в който тръгна уиндоуса да зарежда от двд-то му включих диска в усб-то и като стигна до драйв опциите ми се виждаха всички дискове с избор на кой да инсталирам. Включително и външния на усб-то.
    Според мен, дори и без разните гимнастики с триене и форматиране на харда, само да го извади, да го намуши в кутииката и като е без диск лаптопа, ще не ще ще захапи от двд-то и в момента в който тръгне да зарежда мушка усб-то и като стигне до драив опциите ще има диск на който да инсталира. Инсталира си уиндоуса на неговия комп и след инсталацията го вади от кутииката и си го пъха в лаптопа и всякакви пароли са заобиколени съвсем елегантно!

  2.  
     
  3. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #92

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Здравейте отново! Реших да позачистя малко прахта по темата. Та какво стана с лаптопа с последната седмица и половина... Свързах се с препоръчан човек в Пловдив от колега от форума. Човека каза, че по телефона първоначално не е разбрал, че става въпрос за лаптоп и каза, че премахването на парола на BIOS-а на лаптоп е рисково за самата машина и общо взето не се наема за такава интервенция. Каза, че с инсталиране на ОС-а няма да има проблем, но по стечение на обстоятелствата не се видях с него. Миналия уикенд го оставих в друг сервиз препоръчан от познат. Човека се занимава 2 дни. Прехвърлихме всичко на външен хард, за да може моя да бъде освободен и да се действа свободно по него. Той също каза, че моя хард не е добре разделен та затова му го оставих да се занимава. В края на краищата каза, че не може да заобиколи парола и резултат нямаше. Миналия понеделник лаптопа бе оставин в сервиза, който официално ги поддържа тези служебни лаптопи. Абсолютно без никакъв смислен отговор ни беше обяснено, че парола няма как да ни бъде представена (тази на биос-а) и го взеха за ремонт. Той вече беше с празен хард диск. Днес отидох да го взема. Има инсталирано XP с администраторски права, т.е. не както го в взех преди две години. Паролата пак ми беше отказана, а при въпрос дали ся я ползвали, за да инсталирал ОС (чисто от любопитсвто) ми казаха "Няма значение!"... Така или иначе в момента нито ОС-а нито цепенето на хард ме устройват та пак ще има интервенции... Харда е разцепен на "C" - 47.6 GB и "D" - 64.1 . Както споменах по-рано в темата "C" го ползвам само за ОС-а, антивирусната и офис пакет примерно. Всичко останало се съхранява на "D". Сега не стига, че харда е малък ами и "D"-то ми е още по-осакатено. Някакви съвети преди да сложа 7-ца (през XP-то, защото уви пак нямам достъп до буут устройствата) и за цепенето на харда? Нещо, за което трябва да внимавам, за да не омажа пак нещата? Как съветвата да се разцепи харда като размери и като цяло може ли да стане през ОС-а?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #93

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Съжалявам че виждам тази тема толкова късно и сега каквото и да споделя,ще е повече off-topic,за което се извинявам.Виждам,че колегите са предложили доста неща,но трябваше и да пробваш,как би минала инсталацията на едно Ubuntu,за да даде още малко яснота,но вече е късно.Сега си направи един image disc и следващия път като се омаже,само си го възтанови на някой преносим диск и готово.Колкото до дяловете,има достатъчно софтуер с който можеш да ги подместиш и под Уиндоус.Успех!

    Можеш да ги подместиш с:
    "Acronis Disk Director Suite" или "Partition Magic".
    Partition Magic - инсталиране и работа с програмата:
    http://uroci.net/urok/2040/Partition-Magic

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #94

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Ами след като са ти сложили ограничен акаунт, няма да можеш да инсталираш програма с която да промениш партишъните, а също така и няма да можеш да надградиш до седмИца без паролата на администраторския профил. Имаше разни теми с програми тука дето изтриват паролата на администраторски акаунт, но трябва и твоя да е с администраторски права.

    Май единствения начин вече е кутииката за която говоря и не виждам логика да не сработи и ми е много чудно какво ще е мнението за тази идея на Mr. Tехно, че моя опит с хардуер не е много голям.

    Последователности на операцията която препоръчвам:
    1) Вади се харда от лаптопа и се слага в кутииката.
    2) Пуска се лаптопа с инсталационен диск в него и тъй като няма ОС да зареди ще зареди от инсталационния диск и тогава, като тръгне вече да зарежда ДВД-то се включва кутииката с харда в усб-то. Изпробвах го при мен и работи. Кагато инсталацията стигне до диск опциите, диска се вижда от уиндоуса и трябва да може да се инсталира на явяващия се в случая външен ХДД.
    3) След инсталацията диска от кутииката се вади и се монтира в лаптопа и лаптопа вече с инсталирана чисто нова ОС трябва да може да си зареди нормално

    Ако това стане, вече на новата ОС можеш да инсталираш програма за манипулиране на дисковете и да си ги нагласиш както искаш. Аз за "С" на Уин7 оставям 25ГБ, изключвам ресторето и хибернизирането, пейдж файла го фиксирам на 512МБ(колкото да го има за всеки случай щото рама ми е повече от нужния) и си ми стигат, че даже и постоянно съм с няколко ГБ в излишък.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    1
    #95

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    здр имам такъв проблем лаптопа неоткрива изобщо харда оригиналния за него си беше 250гб слагам му 40гб и трагва без проблем а когато му сложа 250 все едно го няма нито през биос и през хаирен не го намира лаптопа е HP6735s compaq ако имате някакжо ре6ение ще сам ви благодарен
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1338024480[/time]_________________________________________________

    здр имам такъв проблем лаптопа неоткрива изобщо харда оригиналния за него си беше 250гб слагам му 40гб и трагва без проблем а когато му сложа 250 все едно го няма нито през биос и през хаирен не го намира лаптопа е HP6735s compaq ако имате някакжо ре6ение ще сам ви благодарен

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #96

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    1. сигурен си, че 250-ката е наред?
    2. в биос-а укажи да е IDE

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    2
    #97

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Пробвай със стартиращ диск на Acronis.С него се оправят всички бъркотии.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #98

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от smonovsky Виж публикацията
    Пробвай със стартиращ диск на Acronis.С него се оправят всички бъркотии.
    какво да пробва с него? да се снима пред огледалото?

    P.S. обръщай внимание на датата на темите. другото се нарича "форумна некрофилия"

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    2
    #99

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Вие братя,сигурно не сте чували,за тази програма,а почвате да давате високо технологични съвети.Оставете човека да опита,с Акр.се оправят,даже и обявени за мъртви НДД.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #100

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    А! @smonovsкy, сгази лука. Имаш право да се поправиш.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #101

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    ама това "акронис" последно диск ли е или програма?

    вярно, че си новодошъл и представа си нямаш кой от какво разбира, но приятелският ми съвет е първо да се поогледаш, да поемеш атмосферата, да се ориентираш кой кой е и какво знае/може, после да се втурваш с рогите напред с определенията. ти по купоните с разкопчан цип ли влизаш от вратата?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #102

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от smonovsky Виж публикацията
    Вие братя,сигурно не сте чували,за тази програма,а почвате да давате високо технологични съвети.Оставете човека да опита,с Акр.се оправят,даже и обявени за мъртви НДД.
    Айде да ми покажеш как става, че на мен не ми е ясно как "акронис-а" съживява мъртви хардове. За справка от 10 год. се занимавам професионално с това

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #103

    Отговор: Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Ми как ....пуска му по-силен ток след което металното му сърце почва да тупка и се съживява ....бива ли да не знаеш Техно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 20:40
  3. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21
  4. Как да се махне парола на биос
    От 1115 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 18-03-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе