Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 103

Пълен хард диск и парола на БИОС-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1

    Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Искам да преинсталирам Windows-а. Имам парола на BIOS-а обаче и не мога да буутна DVD-то през DOS. Опитвал съм варианти за премахване на паролата на безуспешно. Вадил съм дори батерията на дъното за около 1 час, но паролата си остана. Машината е лаптоп HP с BIOS Compaq. Не мога да да инаталирам нов Win 7, защото C-то е пълно. Досега съм инсталирам ново копие като стария оставаше в папка .old и след това я затривах, но за целта ми иска ~7ГБ свободно пространство, а сега ги нямам. Опитах всичко, което се сетих. C-то е 20ГБ. Изтрих кошове, програми, антивирусни, няма никакви игри. Пробвах и със софтуери за почистване. Засега съм на ~3GB и не мога да ги стопя повече. Мисля, че някакви Windows Update-ти ме запушиха. Цяла вечер чета, но не намирам начин да ги разкарам. Не ми дава да ънинсталирам по-големите ъпдейти. Само малките сикюрити ъпдейти. Цял ден чета, но не намирам изход от ситуацията. Идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Извади батерията и окъси двата полюса в гнездото !!!

    премести каквото ти трябва ( документи иснимки ) и формат !!!

    пиши ми по-късно на ПМ , ако си на линия да вляза в компа ти с team viewer и да затрия доста боклуци.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    ема що го инсталираш така бе човек?!
    Като стигнеш до прозорчето с листа на хардове, там парчета и друго, долу в дясно си има да се кликлне на drive options (advanced) и се показват опциите, за диска/парчето.
    Та форматирай го от там, и после давай next.

    Имай предвид, че трябва предварително да си съхранил на друго място нещата, иначе губиш всичко по тоя начин, дето е на тва парче.




  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ема що го инсталираш така бе човек?!
    Като стигнеш до прозорчето с листа на хардове, там парчета и друго, долу в дясно си има да се кликлне на drive options (advanced) и се показват опциите, за диска/парчето.
    Та форматирай го от там, и после давай next.

    Имай предвид, че трябва предварително да си съхранил на друго място нещата, иначе губиш всичко по тоя начин, дето е на тва парче.



    Това на шотовете е някакъв Unllocated Space. При мен не е така. Ето така изглежда:

    [img width=800 height=500]http://img716.imageshack.us/img716/2083/install7.jpg[/img]

    Нямам Drive Options!

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    защо си пуснал под уиндоус да инсталираш уиндоус?
    Я си пусни нормално инсталацията, да видим дали го нямаш.

  7. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #6

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Каква нормална инсталация? Под ДОС? Нали точно това казвам, че не мога да буутна ДВД-то заради парола на БИОС-а. Така или иначе вече май няма значение. ОС-то се скапа. След поредния рестарт ОС-то се скапа. Точно след екрана с логото на Windows ми дава син екран и се ресва. Около 10 пъти пробвах. Резултата е еднакъв. Писах на ХП и-мейл. Да видим дали ще могат да помогнат с паролата на БИОС-а, но ме самнява. Нещата май пак си отиват към разглобяване и мъчене на хардуерни схеми. АМАН!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Вчера прочетох някъде, че една от default паролите е compaq (с малки букви).
    Не го написах тук в темата, щото тя тръгна в друга посока.


    Ако не стане, пусни Google и се порови за "Default Password BIOS Compaq" или нещо такова

  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #8

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Вчера прочетох някъде, че една от default паролите е compaq (с малки букви).
    Не го писах тук в темата, щото тя тръгна в друга посока.
    Пробвал съм я. И с малки и големи букви и с главна - се тя. Не става!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    http://www.passwordsdatabase.com/vendor/compaq
    С главна било, ама не си от късметлиите

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Нещата май пак си отиват към разглобяване и мъчене на хардуерни схеми. АМАН!
    Чак пък схеми.
    Лаптопите си имат и малка батерия по дънната им платка точно както дънните платки на стационарните компютри.
    Ако си късметлия, като свалиш всичките възможни капачки отдолу, то може и да я видиш.
    Ако не я видиш, яко разглобяване, кво толкова (шегувам се).
    Можеш да пробваш с някое USB-DVD, ама така или иначе тая парола е добре да я махнеш/знаеш.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    дръпни си Hiren’s BootCD 14.1, запиши на диск
    пусни си уиндоуса под safe mode, (точно след логото на компак почваш да щракаш на F8)
    пусни Hiren’s BootCD 14.1 и търси BIOS Master Password Generator, после се сещаш сам на там...

    бе д**а и паролата му аз златна, че ни уплаши, ше умрем тука от страх


  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    опааа, че се сетих, съм уморен и болен, та половината мозък не ми работи в момента.
    Има си копче, за промяна от какво да бутне, нормално е F10, ръгаш точно след логото и не ти трябва да влизаш в биоса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    F8 е , но едвали компака го има

    Казах му да си свали батерията и да окъси пиновете в гнездото

  16. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #13

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    При пускане на машината имам само 1 екран - ТОВА лого на черен фон и след това започва да се зарежда ОС-а. От HP ми пратиха и-мейл да натискам F9 на стартовия екран и щяло да стане. Ще стане ама нъцки. Пак си иска парола на BIOS-а. Като помпя пък F8 изобщо нищо не става. Какво ще рече окъсяване на пиновете в гнездото?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Логото се махаше с "Esc"
    относно пиновете
    Като махнеш батерията от цокъла виждаш ли двата пина ( + и - )


    Махаш батерията и си "окъсяваш" с пинсета за около 5 сек. и след това слагаш батерията и пускаш лаптопа и влизаш в биос-а без парола.

  18. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #15

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Говорих с човек от поддръжката на HP. Общо взето не можа да ми помогне. Каза, че най-вероятно това не е парола само на BIOS-а, а на цялата система. Каза, че схемата с батерията на дъното най-вероятно нямало да ми помогне. На по-новите лаптопи тези парили се пазели на допълнителен чип, който не е енергозависим. Що се отнася до синия прозорец, който ми излиза преди да се ресне лаптопа - той каза, че според него това е проблем в РАМ-та. На мен не ми изгледа баш така, но знам ли... Щтракнах няколко шота да добиете представа. ТОВА е синия екран, ТОВА са възможните опции на менюто. ТАКА изглежда екрана, който ми иска паролата. Успях да задействам F8 менюто. Имам няколко опции там. Пробва Repair и Safe Mode, но безуспешно. Там нямам достъп до буут настройките. В края на краищата ми препоръча оторизиран сервиз - Paraflow.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 20:40
  3. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21
  4. Как да се махне парола на биос
    От 1115 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 18-03-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе