Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 103

Пълен хард диск и парола на БИОС-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #61

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Здравей,
    Не точно по темата, искам да ти дам един съвет:
    Да проучиш какво се случва, когато администраторът/работодателят научи, че заобикаляш ограниченията наложени от него.
    нищо чудно да дойде и той тук да пита как да махне паролата на BIOS-а, която е сложил NeRoX

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #62

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Май ви се изчерпаха идеите...
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    намерих това за ресетване на паролата на дъното.
    пробвалите го твърдят, че работело:

    To resolve the administrator password reset on a machine the user must first reset the RTC by removing the AC power supply, then the laptop battery, finally remove the hard-drive and the watch type battery under the hard-drive. Second: wait for about 6 minutes. Next install the watch type battery and the hard-drive(screw the cover for the hard-drive back in place afterwards). Next do not put the laptop battery on, just plug in the AC adapter and power the machine on for a minute or so. You should see an error message advising the bios has recovered. Now you can put the battery back on.

    This is not all.

    Next power the machine to boot into windows. If your drivers are in for the wireless or Lan card open internet explorer and navigate to HP.com and select suppport, select downloads and enter 6530b. it will take to to page to select the Operating system your using. Select your Operating system and on the driver page you need download the fingerprint reader driver, HP ProtectTools Security Manager 4.10 and HP ProtectTools BIOS Configuration. Install the fingerprint driver (if needed) HP Protect Tools software and HP ProtectTools BIOS Configuration . After reboot run HP ProtectTools Security Manager For Administrators and choose Bios configuration. You will see at the top a place for you to enter a password for the BIOS however BIOS will not give you this option alone so set your new BIOS Password and when you restart the machine press F10 to get bios setup, enter your password and choose "User Management" delete the user under Protect tools User. select reset fingerprint reader and under TPM select "reset to factory defaults".
    Тази идея пробва ли я?

  4. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #63

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Здравей,
    Не точно по темата, искам да ти дам един съвет:
    Да проучиш какво се случва, когато администраторът/работодателят научи, че заобикаляш ограниченията наложени от него.
    Това не е проблем. Тях ги интересува хората да си вършат работата, а не как си я вършат. Мисля, че няма смисъл да се впускаме в детайли.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    нищо чудно да дойде и той тук да пита как да махне паролата на BIOS-а, която е сложил NeRoX
    Не ти разбрах шегата. Надявам се да е добра...

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Тази идея пробва ли я?
    Това е чисто и просто сваляне на батерията на дъното, което както казах съм го правил отдавна. Единствената разлика, която виждам е че автора казва да се включи лаптопа със извадена батерия. Това само не съм го пробвал. Бях го включил след като сложих батерията (на дъното). Продължението на гайда се свързано с влизане в Windows, което няма как да стане, защото нямам работещ такъв на хард диска както вече споменах няколко пъти.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #64

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Не ти разбрах шегата. Надявам се да е добра...
    имах предвид, че ако ти решим проблема и замениш паролата на BIOS-a с твоя, а админът научи, той на свой ред ще иска да махне твоята и да върне своята, и за да разбере как да го направи, ще дойде във форума да пита

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #65

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Почнах да мъча XP вече. Пробвах и двете предложения, но пак без резултат. Инсталирах ХР-то на другия лаптоп (моя хард, разбира се) точно до първия рестарт. На първия рестарт точно още на първия екран извадих диска и харда. Сложих ги на моя. Зарежда пак до Windows екрана и отново син екран. По точно - ТОЗИ. И от там съответно рестарт нали. Пробвах и другия вариант. Изтрих C-то като партитишън изцяло без формат и извадих диска и харда от другия лаптоп. Отново на моя... Все, че ми каза "Any key to boot from CD". Тръгна инсталацията на XP. Напрао се зарадвах, че съм го излъгал. Да, ама не... Още в началото на инсталацията на XP докато екрана и син и долу си зарежда някакви файлове (не в проценти) ми показа синия екран на който качих снимката горе, отново. Пробвах с няколко рестарта разбира се, но все до там стига. Буутва си от CD-то и си почва инсталацията нормално и стига до синия екран всеки път.
    Може и да съм пропуснал нещо от писаното по темата, но я четох отгоре-отгоре. Извинявам се ако предложа нещо което вече е предлагано.

    Според мен щом си успял да стартираш boot-тващ диск, тествай първо памет и хард за грешки - в hiren's boot cd ще намериш програми за това.
    Казваш при инсталация на XP, инсталацията спира със син екран. Пробва ли да пуснеш инсталация на в WIN7?
    Възможно е ако до сега лаптопа е бил с WIN7 в биоса да има настройка за AHCI режим и от там и синият екран при опит за инсталиране на WIN XP.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #66

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Възможно е ако до сега лаптопа е бил с WIN7 в биоса да има настройка за AHCI режим и от там и синият екран при опит за инсталиране на WIN XP.
    ама то туй е ясно, че е така и какво?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #67

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ама то туй е ясно, че е така и какво?
    Не разбрах това "туй" какво е и на кой му е ясно, че е "туй". Ако имаш предвид, че има зададена настройка в биоса за AHCI mod и това е ясно (тук не разбирам от къде идва тази яснота при положение, че не може да се влезе в настройките на биоса), тогава защо въобще се опитва да се инсталира WIN Xp?

    Питаш "и какво"?
    Ми по-горе предложих да опита с инсталация на Win 7

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #68

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Това не е проблем. Тях ги интересува хората да си вършат работата, а не как си я вършат. Мисля, че няма смисъл да се впускаме в детайли.
    Ако наистина е така, то сисадминът ви няма да има нищо против да ти отключи биоса и да те добави в групата на локалните администратори. Нали?

  11. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #69

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от loafer
    Може и да съм пропуснал нещо от писаното по темата, но я четох отгоре-отгоре. Извинявам се ако предложа нещо което вече е предлагано.

    Според мен щом си успял да стартираш boot-тващ диск, тествай първо памет и хард за грешки - в hiren's boot cd ще намериш програми за това.
    Казваш при инсталация на XP, инсталацията спира със син екран. Пробва ли да пуснеш инсталация на в WIN7?
    Възможно е ако до сега лаптопа е бил с WIN7 в биоса да има настройка за AHCI режим и от там и синият екран при опит за инсталиране на WIN XP.
    Буутвам само, ако на лаптопа няма закачен хард, демек няма как да ги направя тези тестове за грешки. Инсталирането на Windows-и ставаше на моя хард, но на друг лаптоп. При Windows XP и при пълна инсталация на ОС-а и при първия рестарт да сложа харда пак на моя лаптоп си дава син екран. При Windows7 пак стига до някакъв син екран. Не знам за какви налични файлове от стара инсталация имаш предвид. C-то го форматирам преди всяка нова инсталация.

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Ако наистина е така, то сисадминът ви няма да има нищо против да ти отключи биоса и да те добави в групата на локалните администратори. Нали?
    Както казах - коментарите по тази тема за безсмислено. Лаптопа е пуснат служебен по дълга верига. Ние имаме връзка с най-ниските нива, които си нямат хал хабер за какво става на въпрос. Да приемем, че съм я забравил паролата просто. На този етап нямам възможност да я разбера. Трябва да е по трудния начин.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #70

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Буутвам само, ако на лаптопа няма закачен хард, демек няма как да ги направя тези тестове за грешки. Инсталирането на Windows-и ставаше на моя хард, но на друг лаптоп. .......
    Останах с впечатлението, че си успял да пуснеш инсталация на Win XP на проблемният лаптоп. Явно не съм разбрал правилно.

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    ............ Пробвах и другия вариант. Изтрих C-то като партитишън изцяло без формат и извадих диска и харда от другия лаптоп. Отново на моя... Все, че ми каза "Any key to boot from CD". Тръгна инсталацията на XP. Напрао се зарадвах, че съм го излъгал. Да, ама не... Още в началото на инсталацията на XP докато екрана и син и долу си зарежда някакви файлове (не в проценти) ми показа синия екран на който качих снимката горе, отново. Пробвах с няколко рестарта разбира се, но все до там стига. Буутва си от CD-то и си почва инсталацията нормално и стига до синия екран всеки път.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #71

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от loafer
    Останах с впечатлението, че си успял да пуснеш инсталация на Win XP на проблемният лаптоп. Явно не съм разбрал правилно.
    Извинявам се! Тук грешката е моя. От толкова много преинсталации вече забравих кога какво е ставало. :D И да... В конкректния случай и изтрит партитишън (не само форматнат) и диск с Win XP тръгва да прави инстал и стига до син екран и се ресва. Това е още далеч преди да ме пита къде искам да инсталирам ОС-а. И да прав си... В това въпросно състояние на хард диска наистина пробвах само с Windows XP. С Hiren's не съм пробвал, защото прецених, че няма да има какво по-различно да направя, а с Win7 изобщо забравих да пробвам. Това ще е следващото, което ще опитам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #72

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Почнах да мъча XP вече. Пробвах и двете предложения, но пак без резултат. Инсталирах ХР-то на другия лаптоп (моя хард, разбира се) точно до първия рестарт. На първия рестарт точно още на първия екран извадих диска и харда. Сложих ги на моя. Зарежда пак до Windows екрана и отново син екран. По точно - ТОЗИ. И от там съответно рестарт нали. Пробвах и другия вариант. Изтрих C-то като партитишън изцяло без формат и извадих диска и харда от другия лаптоп. Отново на моя... Все, че ми каза "Any key to boot from CD". Тръгна инсталацията на XP. Напрао се зарадвах, че съм го излъгал. Да, ама не... Още в началото на инсталацията на XP докато екрана и син и долу си зарежда някакви файлове (не в проценти) ми показа синия екран на който качих снимката горе, отново. Пробвах с няколко рестарта разбира се, но все до там стига. Буутва си от CD-то и си почва инсталацията нормално и стига до синия екран всеки път.
    Има ХП компилации с вградена и активирана SATA поддръжка. Потърси в замундата. Това вероятно ще ти реши проблема със синия екран.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #73

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Пусни тест само на РАМ-а.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #74

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Пусни тест само на РАМ-а.
    Колега , виж какво пише по-нагоре. Грешката е заради сата харда - 0х00000007b

  18. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #75

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Тамън изтрих пак Partition C през другия лаптоп и да запиша Win7 на DVDRW и то (DVD-то) все че се омаза. Пуснах му един Erase, изтри го с малко странни шумове от записвачката и сега май се омаза. Като го сложа в записвачката не иска да го зареди и като му цъкна с десен бутон на мишката (на дисково устройство в My Computer) и забива. Стига до "Don't Send"... Демек не мога да изпразня диска. Не мога да запиша и нищо ново на него. По това време абсурд да намеря. Само проблеми, заеби...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 20:40
  3. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21
  4. Как да се махне парола на биос
    От 1115 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 18-03-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе