Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 103

Пълен хард диск и парола на БИОС-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #16

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    А кажи барем модела на лаптопа, че ни писва да гадаем.

    На една купчина Тошиби с TPM-чипове това лято оправях проблеми с охлаждането и на половината нулирах БИОС-а без да съм го искал. И поради това силно се съмнявам, че няма да можеш да нулираш паролата (Тошибата го давам за пример, при който се налага да го разглобиш напълно за да подмениш паста или да почистиш радиатор ... и колкото и да внимаваш, все някъде даваш накъсо по дънната платка при разглобяването)

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    HP е лаптопа и Техно-то правилно е казал как да анулира паролата. Лошото е , че докато стигне до батерията го чака голямо разглобяване.

    П.С. Сега видях, че става въпрос за по-новите модели на HP. Повечето от тях наистина са с енерго независим чип който съхранява паролите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    А F9 ?
    F9 - Boot Device Options

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #19

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Извинявам се, че не съм казал какъв е лаптопа. Помислих, че съм го направил. Лаптопа е HP 6735s. Баш да е от най-новите - не . Взех го преди 3 години май. Дори и тогава не беше кой знае какво... Всякаква информация каквато е нужно мога да кажа стига да знам къде да погледна. Като цъкна F9 си иска паролата.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #20

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    [EDIT] Така е, който не чете
    Относно паролата - с батерията няма да стане, паролата се записва на отделен чип който няма нищо общо с биос-а.
    За прегазването и - прегазва се. Най-добре ще е да обясниш откъде се е появила тази парола .
    Доколкото знам при новите лаптопи няма пароли на биосите, при втора ръка - ако предния собственик си е сложил парола.

  7. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #21

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Лаптопа е служебен. Дойде с ограничено XP. Буквално с него не можеше да се прави нищо. Не можеше да се инсталира софтуер, нито да се преинсталира. Имаше и парола на БИОС-а. Някак си успях да направя администраторски акаунт (не помня точно как) и си сложих 7-цата. И от тогава не съм им проблеми. Преинсталирал съм си прес ОС-а. Но сега греда...

  8.  
     
  9. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #22

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Искам да преинсталирам Windows-а. Имам парола на BIOS-а обаче и не мога да буутна DVD-то през DOS. Опитвал съм варианти за премахване на паролата на безуспешно. Вадил съм дори батерията на дъното за около 1 час, но паролата си остана. Машината е лаптоп HP с BIOS Compaq. Не мога да да инаталирам нов Win 7, защото C-то е пълно. Досега съм инсталирам ново копие като стария оставаше в папка .old и след това я затривах, но за целта ми иска ~7ГБ свободно пространство, а сега ги нямам. Опитах всичко, което се сетих. C-то е 20ГБ. Изтрих кошове, програми, антивирусни, няма никакви игри. Пробвах и със софтуери за почистване. Засега съм на ~3GB и не мога да ги стопя повече. Мисля, че някакви Windows Update-ти ме запушиха. Цяла вечер чета, но не намирам начин да ги разкарам. Не ми дава да ънинсталирам по-големите ъпдейти. Само малките сикюрити ъпдейти. Цял ден чета, но не намирам изход от ситуацията. Идеи?
    Да разглобиш лаптопа, да махнеш физически диска, и после да го закачиш физически на друг компютър и да правиш квот ти е кеф: почистване, триене, форматиране, промяна на логически дялове, смяна на файловата система и т.н.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от tyo
    Да разглобиш лаптопа, да махнеш физически диска, и после да го закачиш физически на друг компютър и да правиш квот ти е кеф: почистване, триене, форматиране, промяна на логически дялове, смяна на файловата система и т.н.
    И как ще тръгне после пак на лаптопа , като конфигурацията е различна ?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #24

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Дотук това което чета, имаш 3 решения:
    1. Да разберете откъде е дошъл лаптопа, от фирма, частно лице , и да питате за паролата.
    2. С документацията на лаптопа отивате в най-близкия офис на HP И обяснявате за какво става въпрос.
    3. Носиш го в сервиз, обясняваш, плащаш ако са си свършили работата и си взимаш машината.
    Така ги виждам аз нещата.

  12. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #25

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    И как ще тръгне после пак на лаптопа , като конфигурацията е различна ?
    След като на харда няма ОС ще даде автоматично следващото boot устройство /DVD, USB, LAN/

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #26

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    В случай, че все пак решиш да го разглобяваш - ей тук има доста детайлно описание на разглобяването на твоя модел, а пък на картинките на STEP 11-12-13 се вижда много точно къде е малката батерия:
    http://www.insidemylaptop.com/disass...e-cooling-fan/

  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #27

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от tyo
    Да разглобиш лаптопа, да махнеш физически диска, и после да го закачиш физически на друг компютър и да правиш квот ти е кеф: почистване, триене, форматиране, промяна на логически дялове, смяна на файловата система и т.н.
    Имам тука под ръка един ASUS K70IOSeries (от него пиша). Ако трябва ще се мъча да го сложа харда в него. Но дали ще стане чисто физически изобщо. Не съм запознат дали са стандартни хардовете. Трябва да видя и къде му е гнездото за харда на тоя Асус и дали достъпа до него е лесен. За сега не намирам нищо. Ако стане - буутвам DVD-то и исналвам ОС-а? Няма ли да има някакви проблеми след като прехвърля харда пак на HP-то? Все пак хардуера е различен...

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    Дотук това което чета, имаш 3 решения:
    1. Да разберете откъде е дошъл лаптопа, от фирма, частно лице , и да питате за паролата.
    2. С документацията на лаптопа отивате в най-близкия офис на HP И обяснявате за какво става въпрос.
    3. Носиш го в сервиз, обясняваш, плащаш ако са си свършили работата и си взимаш машината.
    Така ги виждам аз нещата.
    1. Работя по въпроса, но шанса е малък. Лаптопите са раздадени с цел само работа в една определена система, която си се отваря през браузера и не вярвам да благоволят да споделят въпросната ситема - ако изобщо я знаят и ако изобщо те имат нещо общо с поставянето й.
    2. Не виждам какво повече ще ми кажат от това, което момчето днеска сподели по телефона. Интересното, което каза е че въпросния модел излиза с минимум 2ГБ рам, а моя е с 1. Дори ОС-а дава, че се използват 768Мб като сложим и тези, които ползва видео-то.
    3. Това неминуемо го обмислям като вариант въпреки, че ми се свиди, защото ми идва много неочакван разход, но ако се налага...

    Цитат Първоначално публикувано от tyo
    След като на харда няма ОС ще даде автоматично следващото boot устройство /DVD, USB, LAN/
    Принципно в момента на харда има ОС-а. Макар и омазана...

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    В случай, че все пак решиш да го разглобяваш - ей тук има доста детайлно описание на разглобяването на твоя модел, а пък на картинките на STEP 11-12-13 се вижда много точно къде е малката батерия:
    http://www.insidemylaptop.com/disass...e-cooling-fan/
    Щом се налага ще го разглабям пак, той и без това в момента е купчина пластмаса. Но дори и да го направя дали ще стане нещо? И какво по-точно трябва да направя. Както казах и преди веднъж съм я вадил за около час и нямаше никакъв резултат.

  16. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #28

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Харда би трябвало да е със SATA интерфейс щом е на ~3 години.
    Може да го закачиш без проблем към SATA конектора на desktop компютъра.



    Ако харда случайно е с IDE интерфейс, е малк по сложно



  17. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #29

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от tyo
    Харда би трябвало да е със SATA интерфейс щом е на ~3 години.
    Може да го закачиш без проблем към SATA конектора на desktop компютъра.



    Ако харда случайно е с IDE интерфейс, е малк по сложно


    SATA е. За съжаление нямам нито настолен PC нито SATA кабел под ръка...

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #30

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    абе човек ти хиренса дръпна ли изобщо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 20:40
  3. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21
  4. Как да се махне парола на биос
    От 1115 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 18-03-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе