Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 103

Пълен хард диск и парола на БИОС-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #31

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    абе човек ти хиренса дръпна ли изобщо?
    Ако не му дадеш точно подходящия хирен буут ЦД, трудно ще го намери.
    Старите нямат драйвър за сата контролери, а в най-новите няма най-цените програми.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #32

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    а в най-новите няма най-цените програми.
    има си всичко, от което човек се нуждае

  4. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #33

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    има си всичко, от което човек се нуждае
    Незнам, аз дръпнах някакъв hiren's bootcd 14.1 в който нямаше Partition Magic

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #34

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    ми има други подобни джаджи, пък ако ти трябва точно партишън маджик на всяка цена, кво ти пречи да си го пуснеш един път под мини xp, дори да го няма в самата четиринадесета версия.
    Примерно най лесния начин, зареждаш 14, после слагаш диска на 10.1 ( мисля че в него го имаше) и го пускаш от него.
    Има и друг начин, само няма да обяснявам как става, щото е дълга и широка, как да си добавиш в 14 всичко липсващо, вземайки го от старите версии.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #35

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    И аз си мисля, че този вариант със свалянето на харда и форматирането на "С"-то му на друг компютър е най-лесния и бръз начин.
    Свали харда, виж някой приятел дали няма външен диск за съхранение на данни и ако имаш такъв приятел, разглобете кутииката, сложете вътре твоя диск и му форматирай С-то. Ако нямаш приятел който да разполага с такова нещо, остава варианта да си купиш кутиика, продават ги отделно и не са скъпи или в най-близкия сервиз да ги помолиш само да ти форматират С-то. Колкото и да ти поискат, ще е по-малко от това да си купуваш кутиика и като си го сложиш после на мястото, вкарваш инсталационния диск в двд-то и бъстър копче! Той като не намери ос на харда ще буутне от двд-то.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #36

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Не съм сигурен че ще търси от оптика. Незнаете как е заключен биоса. Ако е казано само от Hard Drive, как ще пусне DVD-то ?
    Говорите неща без да сте сигурни в тях. На теория става, ако това в учебниците ако ставаше и в практиката - ехеееееееее
    Истината е ч етряабва или да се ресетне биоса както съм му казал или да се намери компютърна конфигурация с подобни параметри и да се пусне инсталацията там.

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #37

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Малко нова информация и нови опити. За съжаление безуспешни, но все пак... Записах Hiren's Boot CD-то. Пуснах си мини ХР-то. Заредих си BIOS Password Generator-а. Излезнаха ми няколко вида BIOS-a там. Избрах си моя - Compaq HP (според Everest). Казва ми, че след 3-тия погрешен опит за въвеждане на паролата ще ми изпише някав код, който трябва да го въведа в генератора и той ще ми преизчисли паролата. Ето и въпросния генератор с гореописаното - ТУК. Да бе ама след третия път не ми излиза никакъв код. Излиза ми ТОВА. Това си е чисто и просто On-screen keyboard - тук мога да въведа още веднъж парола и при положение, че не е вярна ми казва, че системата е блокирана и трябва да натисна Power бутона, за да рестартирам системата. Както се вижда в описанието на начина за разгадаване на парола на BIOS Generator-а е даден проимерен код, който подозрително прилича на серийния номер. Точно 10 знака са. Реших да пробва със серийния номер - генерира ми там парола и направо си бях повяървал, че съм октрил загадката - да, ама не! Пак не стана... Не намерих и начин да направя настройки на буутващите устройства от това CD. Може и да ми е убегнало. Реших да пробвам да сваля нов BIOS от сайта на HP и да ъпдейтна стария - туко виж станало нещо. Записах си го на буутабъл CD и си тръгна нормално. Да, ама точно като му цъкна ъпдейт и ми иска парола. Разбира се на друг вид екран, но все пак си иска парола. Всичко това съм го правил при изкаран HDD (добрече достъпа до него е лесен :D ), за да може да буутне диска. Зимам да се отчайвам напрао...

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #38

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Това не ми е идвало на акъл да се пробва с изваден хард и със сигурност значи, че е настроен като втори или трети буут от сидито, а не да са забранени другите буут-ове и горния ми вариант е приложим!
    Сега ми идва и нещо друго на акъл да се пробва.
    1) Вадиш диска, вкарваш инсталационни диск и като бутне от него и тръгне да зарежда, в движение закачаш харда(тука техно да каже дали няма някаква опасност за самия хард или нещо друго хардуерно, защото съм горил видео карта заради включване и изключване в нея на монитори без да изключвам компа).
    2) Теглиш Parted Magic, това е линукс рековъри, като хирен, печеш на диск и като буутнеш пак по същия начин се зарежда в рама и си имаш всичко необходимо за рековъри. Закачаш харда тогава и има вероятност да го види. Форматираш С-то с Partition Editor(иконата му е на десктопа), рестартираш, но вече с инсталационен диск на уиндоуса в сидито и като няма ос на харда, със сигурност ще тръгне да бутва от инсталационния и от там нататъче чиста инсталация.

    Тънкия момент е, дали биоса като е стартиран без хдд и в движение му се закачи, ОС ще може да го види!? Иначе всякакъв хардуер закачен в последствие на усб-то и такъв който си е на дъното го разпознава!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #39

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Чакай малко.
    Заредил е от хирен !!!
    значи има напредък
    Може л ида не разпознава инсталационния като бутващ ?

    backinblack
    сваляш харда
    правиш инсталация на друг комп с подобен хардуер.
    връщаш го на лаптопа и само се дозасича различните драйвери.
    елемнтарно и работещо !!!

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #40

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    backinblack
    сваляш харда
    правиш инсталация на друг комп с подобен хардуер.
    връщаш го на лаптопа и само се дозасича различните драйвери.
    елемнтарно и работещо !!!
    Ама няма нужда да прави инсталацията на другия комп и да си отваря излишна работа с дозасичане на драйвери! Формат на С-то само на другия комп, връща си го в неговия и чиста инсталация! Ако успее да сработи и варианта след стартирането на Партед Магес или Хирен да закачи тогава харда и той да се атачне някяк си, нямя да има и нужда от друг компютър!

    П.С. Междувременно, така за спорта, на мой компютър(не лаптоп) с лесен достъп до харда си направих експеримент. Изключих го, измъкнах му сата кабела на харда, стартирах партед магеса, зареди в рама, включих сата кабела на харда и....... нъц! Диска не се атачва никак си! Ще се атачне, но в кутиика от есктендед хдд на усб порта със сигурност!

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #41

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Ама няма нужда да прави инсталацията на другия комп и да си отваря излишна работа с дозасичане на драйвери! Формат на С-то само на другия комп, връща си го в неговия и чиста инсталация! Ако успее да сработи и варианта след стартирането на Партед Магес или Хирен да закачи тогава харда и той да се атачне някяк си, нямя да има и нужда от друг компютър!
    Ако смятате, че е безопасно мога да го пробвам. До сега това не ми е идвало на ум. Иначе на този етап нямам друга машина под ръка, която да мога да разглобя и да вържа там харда такаче засега това не е вариант.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #42

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Виж това е външен хард диск и се връзва на усб-то! В тази кутиика има съвсем обикновен лаптопски хдд. Намери някой приятел който има такъв(без значение каква марка) външен диск, сложете вътре твоя, зареди си хирен или партед магеса и го мушни на усб-то и той ще се атачне като външен диск на който можеш да правиш каквото си искаш! Такива кутиики се продават и отделно без диск в тях, но не ми се рови сега за цени, но не са скъпи и ще ти трябва за по следваща инсталация по същата процедура като омажеш пак уиндоуса

  16. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #43

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Намерих още един лаптоп този път с лесен достъп до HDD-то. Само дето моя хард не може да влезе на мястото, защото има едни издатини за захващане на болтчета. Мисля утре да потърся SATA кабел и да пробвам да го свържа с кабели. Дано да стане. Да питам само какъв кабел ми трябва. От тези:



    И двата ли ми трябват или само по-малкия (SATA-та). Ако ги търся и двата - как се води наименованието на по-големия?

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #44

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    и двата ти трябват ти трябват единият е за захранване по- големия има го в почти всяко ново компютърно захранване другият тънкият, червения е за данните.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #45

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Ето един евтин вариант на кутия за ХДД http://www.speedcomputers.biz/produc...-usb20-cheren/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 20:40
  3. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21
  4. Как да се махне парола на биос
    От 1115 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 18-03-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе