Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Проблем с windows и USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #1

    Проблем с windows и USB

    Здравейте, имам нужда от съвет как да отстраня един много досаден проблем.
    Проблема е следния, закупих оригинален windows 8 който се инсталира от Интернет, след инсталацията всичко работеше нормално до един определен момент в които след като изтегля филм или какъвто и да е файл от Интернет се прехвърля от компютъра към USB Flash и USB HDD с грешка (не показва грешка при прехвърлянето и уж прехвърля целия файл) и използването му на друго устройство невъзможно (компютър, медия плеър...). Върнах се на 7 но проблема остана, направих Low level format, и отново Win7, работи нормално за кратко и после отново същото. Ако форматирам USB носителя на другия ми компютър ги прехвърля работят както трябва, но отново за кратко е радостта. Иначе на въпросната машинка (Acer one 722) си работят нормално. Няколко пъти сменям релииза на Windows 7. Ако някои от вас колеги се е сблъсквал с подобен проблем и го решил моля да сподели, че се изчерпах от към идеи как да го отстраня. Благодаря

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Проблем с windows и USB

    а на друг usb порт?
    а въпросните външни носители записват ли безпроблемно на друг комп? (какво ще рече "за кратко е радостта"!?)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Проблем с windows и USB

    да записват на друг компютър без проблем. на всички usb е така. ще рече, че за кратко не прави проблем.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Проблем с windows и USB

    важно е да се уточни следното - записването на друг комп е безпроблемно, след което при ползването им на ОНЗИ компютър се скапват?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Точно, на друг компютър работят без проблем, и ако прехвърля нещо, файл независимо какъв от единия на "Онзи" пак работят. Но ако от "Онзи" прехвърля файл на флашка и се опитам да го отворя на другия компютър не се отваря или ако е архив казва, че е повреден. А на него (Онзи) същия файл се отваря без проблем. Направо не знам какво се случва, и това се получи след Win 8.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Не съм много сигурен, но така както го описваш ми прилича на проблем с правата за достъп. ..нещо на ниво операционна система, не знам как са организирани в 8цата....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Проблема е, че сега съм седем и пак е същото положението.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Не съм много сигурен, но така както го описваш ми прилича на проблем с правата за достъп. ..нещо на ниво операционна система, не знам как са организирани в 8цата....
    Наблегни на това мнение. т.е. като е на проблемния комп виж правата за достъп на файла и ако се наложи му дай още права, или от този на който не работи си вземи собственост на файла.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Ще пробвам благодаря, ще кажа резултата и евентуално решението ако стигна до такова

  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Отговор: Проблем с windows и USB

    На мен ми прилича на проблем с RAM паметта. Пусни един memtest или GoldMemory - след час-два ще знаеш дали всичко е наред с хардуера.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Проблем с windows и USB

    всичко е изпробвано и правата на файловете и тест на рама, и вече ще взема да го ударя в земята. сега ще му сменя hdd с едно ssd което ми е свободно да видим там как ще е.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Цитат Първоначално публикувано от p-petkov Виж публикацията
    всичко е изпробвано и правата на файловете и тест на рама, и вече ще взема да го ударя в земята. сега ще му сменя hdd с едно ssd което ми е свободно да видим там как ще е.
    на мен ми мирише на скапано usb, явно не е устройството а в самия порт...

    П.С. Какъв ще да е този проблем с правата, на чисто нов инсталиран уиндоус...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Сопот
    Мнения
    13
    #13

    Отговор: Проблем с windows и USB

    Сега пак съм с 8 и с ssd, за сега няма проблем тествах го. Да видим обаче до кога.

    - - - - - - - - - -

    Прехвърлих 4 файла и пак се скапа. Изтеглих една игра за PSP-то на детето и я прехвърли с грешка.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Отговор: Проблем с windows и USB

    още от самото начало се опитвам да установя дали проблемът не е в самия порт и май натам клонят нещата....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Отговор: Проблем с windows и USB

    От всички писали и "познаващи" WIN 8 само @Pat е отговорил правилно. Win8 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО му се спира Windows Defender"" и се казва че файловете които са на преносима медия и са изпълними - да не ги блокира !!!

    не е проблемен порт а "параноична програма" сложена да пази.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  2. Windows XP SP3 проблем
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-01-10, 15:05
  3. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 17:06
  4. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 05:00
  5. Проблем с Windows ME
    От Pitar K във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-01, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе