Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 111

XP opimization guide Part 1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #31

    XP opimization guide Part 1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Що не преименувате темата "1001 начина да скапем Windows (XP... и не само) - Unleashed, 100% Guarantiee" ...Special Edition



    това заглавие определено по ще и отива







    <div align="right">оргинално мнение на primetime</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ха ха - няма нужда от тема за скапване - той ХР си го може и сам това, и то много добре...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #32

    XP opimization guide Part 1

    Topper

    Първата ти страница е пълна боза, обаче за сметка на това втората е просто златна мина за ценни указания. Искрено ти благодаря за нея. Ще ми бъде супер полезна (даже вече беше).Още повече че адреса е супер забит. Не видях дали е написана и тази страница : www.tweakxp.com , аз я използвам доста като слагам WinXP.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #33

    XP opimization guide Part 1

    Моля, радвам се да съм в помощ :">

  5. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    2
    #34

    XP opimization guide Part 1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ако те е страх че от М$ ти черпят информацията през вин.упдате много си се объркал! Ако искат със и без Automatic Update ще си вземат информацията от теб! Дори ако погледнеш IE през декомпилатор ще ти стане ясно за какво става дума!



    <div align="right">оргинално мнение на Blade™</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    че могат да разберат инфо за теб могат

    ама кви са тия глупости "декомпилатор" муахаха

    ако вземем пред вид че компилатор е програма дето превежда от да кажем с на машинен език то декомпилатора трябва да превежда от машинен на с ама пич такова нещо няма

    иначе кво щеше да стане със защитата на програмите?

    егати cut off the bullshit

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #35

    XP opimization guide Part 1

    Няма да се намесвам в спора какво му става на winXP a просто ще Попитам::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::



    Пускате си task manager-a /Ctrl+Alt+Del/.Колко процента в idle ви ползва процесора /няма user-ри на sharе-a и FTP -та пуснати общо взето нормално ползване на winXP/









    offtopic //Предварително се извинявам за израза който съм употребил "нормално ползване на winXP"

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #36

    XP opimization guide Part 1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    че могат да разберат инфо за теб могат

    <font color="red">ама кви са тия глупости "декомпилатор"</font id="red"> муахаха

    ако вземем пред вид че компилатор е програма дето превежда от да кажем с на машинен език то декомпилатора трябва да превежда от машинен на с ама <font color="red"><font size="4">пич такова нещо няма</font id="size4"> </font id="red">иначе кво щеше да стане със защитата на програмите?

    егати cut off the bullshit



    <div align="right">оргинално мнение на bbwolf</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Браво бе!! Какво няма??? Въпрос как се кракват ехе-та ако няма? Относно допълнителната енкрипция си прав, но и тя си има цака! А ако ти е чак толкова неверваемо ( обърни внимание да дума 100% сигура че такава няма) си направи та дори и да Делфи 5+ един тригър и си следи "сибитията"!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #37

    XP opimization guide Part 1

    Ето и още един сайт, заслужаващ внимание - сайта на асоциираният експерт по Windows Doug Knox:

    http://www.dougknox.com/index.html

    Тук намерих решение на проблем, с който се сбъсках точно преди 3 дена: При търсене за текст във файл XP-то ... не връща нищо. А си имало ключ за палатката [:D]



    Успех

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #38

    XP opimization guide Part 1

    BTW скоро четох едно ревю за Barton, където се споменава че АМД препоръчват преди инсталация да се забрани APIC, с цел по-стабилна работа като се избегне подялбата на IRQ - значи съм прав в края на краищата :]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #39

    XP opimization guide Part 1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма да се намесвам в спора какво му става на winXP a просто ще Попитам::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::



    Пускате си task manager-a /Ctrl+Alt+Del/.Колко процента в idle ви ползва процесора /няма user-ри на sharе-a и FTP -та пуснати общо взето нормално ползване на winXP/



    <div align="right">оргинално мнение на Tanyo</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    0-2% + работещи winamp, miranda, mirc, emule, flashget - за мен това е нормалното ползуване

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #40

    XP opimization guide Part 1

    Нещо се беще згрухало и ми даваще след рареждане XP че ми ползва 50% PCU.

    Сменям работния си user и логвам като administrator 1-2% CPU-Usage.




  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    56
    #41

    XP opimization guide Part 1

    Това е много хубава тема ! Добре е че пускате такива неща!

    Но аз имам молба към вас!

    Става дума за дайл-ъп настройките при уиндовс Екс Пи !

    При 98 знаех подробната настройка на дайлупа, но ще съм ви много благодарен ако ми дадете линк или ми обясните как да направя правилна по-подробна настройка на дайлъпа ! Като пиша "по подробна" имам предвид не как се създава връзката, а какви отметки трябва да слагам, софт компресия, хард компресия, освен ТСП/АЙПИ друго трябва ли да инсталирам, къде да слагам и къде да махам отметки, скорост на порта и тн.

    С външен модем рокуел 3,66 съм, ЕксПи профешънъл другото няма значение..



    Мерси предварително !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #42

    XP opimization guide Part 1

    Не е никак сложно, просто следвай Wizard-a когато създаваш връзката.

    Control Panel\Network Connections\Create a new connection\Connect to the Internet\Set up my connection manualy\Connect using a dial up modem ...на следващатите 2 стъпки въвеждаш име на връзката и тел. номер на ISP--то. После имаш User Name и Password, оставяш трите отметки по долу ....Finish си готов.

    Ако всичко е наред и се вързваш без проблем не бараш нищо друго ("...софт компресия, хард компресия...скорост на порта и тн...." ги забрави, Windows се е погрижил за всичко) - по бързо няма да стане. Протоколи също не инсталирай, имаш си всички необходими. Поставяш IP-та и DNS-си само ако доставчика ти е дал някакви. Ми тва е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    56
    #43

    XP opimization guide Part 1

    Мерси за отговора, но мен ме интересуваше кои отметки са нужни и кои не! Все пак някои неща са излишни според мен, а други задължителни.Има ли голяма полза от Firewall, LCP extintion и др.Интересуваше ме финната настройка за такава връзка с аналогова линия!



    Мерси все пак![]

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    55
    #44

    XP opimization guide Part 1

    Няма много фини настройки - то си ги прави само.

    Активирай и трите Hardwear Features в Modem Configuration. Компресията е много готина - някои некомресирани файлове, ги download-вам с 20-30 килобайта/сек. с аналогова линия [:D]

    Windows-кия Firewall съм го активирал, въпреки че не знам върши ли въобще някаква работа.

    Disable Modem Speaker да не ти шуми като connect-ваш.

    Тва е!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #45

    XP opimization guide Part 1

    Здравейте. Тъкмо бях ршил да си сложа WinXP и един пост ме стресна. Как така ще трие сам документите? Че всичките ми документи са в *.zip формат примерно. Лудост ще е на всеки 49 дена да ги отварям, че WinXP да благоволи да сметне че са "нови". И мислите ли, че ако се изключи мониторинга на другите дялове, system restore ще си остави всичко непокътнато там? Той не въстановява ли само папката Windows i Program files? 10x предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Air Protection Guide ( протектор на вентилатора )
    От klimastil във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 18-03-11, 10:54
  2. Как да инсталирам WIN XP от USB - guide.
    От digunan във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-09, 16:17
  3. RQ: OST - The.Hitchhikers.Guide.To.The.Galaxy
    От arhivator във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-07, 17:24
  4. О`Емо! [HBTY, Part II]
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 31-08-05, 22:29
  5. Субтитри за Battlestar Galactica part 1
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 22-05-04, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе