Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 111

XP opimization guide Part 1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #46

    XP opimization guide Part 1

    Пич нищо не ти трие документите на всеки 49 ден а ти препоръчвам да си изключиш систем ресторе-то!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #47

    XP opimization guide Part 1

    ZIP не ми е трил обаче прекалено много DOC JPG и HTML - към 800 мб - може да си направите заключението. Номета е лесен - всичко важно на фат 32 дял за да ти е мирна главата - там ХР-то не пипа. Просто не знам на кой малоумник му е дошла идеята че ако един документ не е модифициран 50 дена трябва да бъде компресиран и предложен за изтриване при disk cleanup!

    BTW също трябва да отбележа че поради незнаен бъг едно поне 200 МБ от длл-ите на ХР също се бяха компресирали, добре че ги видях, макар че щеше да е забавно да го оставя да се самоизтрие

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #48

    XP opimization guide Part 1

    az sled optimizaciqta...

    pochti se srina

    zarejda ne za 25sec kakto si beshe a za 45

    programite 2 po-bavno..

    dobre che imam gotov image

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #49

    XP opimization guide Part 1

    Автоматичния ъпдейт понякога играе много гадна роля,на мен примерно ми се случи веднъж,нет-а ми беше на трафик и ми се случваше да си дърпа по 10Mb ей така за ъпдейт на някакъв си медиа плйър.Така че ако сте на мойто дередже махнете тази опция на windows-а си[]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #50

    XP opimization guide Part 1

    get - сигурен ли си че не си направил 1000 глупости вместо това което трябва, пък и 2 пъти по бавно е доста оптимистична изцепка вероятна ако имаш 64 мб рам и си спрял виртуалната памет. обаче това за имиджите ме навежда на мисълта че не си чак такъв малоуник, което рязко контрастира с резултатите, които си "постигнал" Ще ти дам 1 пример - в началото червия минава минимум 5-6 пъти, даже съм виждал и много по тежки случаи. Моята машина има страшно много хардуер и червея минаваше към 15 пъти а сега минава 2 - това е 7-8 пъти подобрение. boot времето ми от 65 секудни с инициализиране на раид-а падна на 45, което като се има предвид че само раид-а отнема към 10 секунди също е постижение.

    Та както вече казах всичко е изпробвано и работи 100% така че вината си я търси в твоите действия...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #51

    XP opimization guide Part 1

    get а ти форматира ли преди да инсталираш?


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    12
    #52

    XP opimization guide Part 1

    За какво ви са System Restore и други подобни глупости. Аз съм си решил проблема много лесно. Инсталирах си Norton Ghost 2003 и си направих един ghost файл на целия NTFS дял. Каквото и да стане за около 5 мин. връщам всичко. Единственото ограничение е че трябва да имаш друг дял и малко повече свободно място на харда, но от друга страна това не е толкова голям проблем, с оглед на това че винаги можвш да възстановиш данните

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    60
    #53

    XP opimization guide Part 1

    за теб не но аз имам 3 МБ свободно място колко Northona мога да сложа [:D][:D][:D][:D]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #54

    XP opimization guide Part 1

    Здравейте. Тъкмо пак инсталнах шарения XP и бих искал да попитам нещо. Всичките ми 3 дяла са на фат32. Ако XP бъде на нтфс, това проблем ли ще е за останалите дялове и ще ги вижда ли? Посзвам на последния дял сеанса на дос (нс нортон гост и т.н) и ще ми се увеличили производителността на дефрагмент ако е на нтфс? И защо е безопасно да трием всичко в C:\WINDOWS\Prefetch т.е. какви с атези файлове? 10х

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #55

    XP opimization guide Part 1

    Здравейте. Тъкмо пак инсталнах шарения XP и бих искал да попитам нещо. Всичките ми 3 дяла са на фат32. Ако XP бъде на нтфс, това проблем ли ще е за останалите дялове и ще ги вижда ли? Посзвам на последния дял сеанса на дос (нс нортон гост и т.н) и ще ми се увеличили производителността на дефрагмент ако е на нтфс? И защо е безопасно да трием всичко в C:\WINDOWS\Prefetch т.е. какви с атези файлове? 10х дропи ме извенете (може да се повтори 2-ри мой пост)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #56

    XP opimization guide Part 1

    Нищо не се бърка, но е желателно дяла на който е инсталиран ХР да е NTFS - поне няма при всеки рестарт да ти търси греши и т.н.

    Разбира се ще си вижда фат дяловете идеално, а тези файлове се трият с цел по бъро зареждане на ХР...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #57

    XP opimization guide Part 1

    10x Сложих му и един Perfect Disk 6 и наистина вече на NTFS положението е различно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #58

    XP opimization guide Part 1

    И от мен още един сайт с много интересни похвати. Забележете, че всичко е направено под формата на .reg или .vbs и няма да ви се налага да четете-отваряте регистр-четете-редактирате регистр-четете-псувате :">



    http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm



    Успех


  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #59

    XP opimization guide Part 1

    LordOfEvil

    чак сега видях темата за 2ри път

    значи реших се направя абсоютно целият "пак" който си написал

    преди това ползвах 2 програмки за оптимизация- Xp-AntiSpy & Bootvis

    зарежда за 25сек

    имам около 40 среден тип програми и 5 от рода Фотошош

    WinXP SP1 машината ми е на QDI Kinetiz 7b,Duron 750,192 sdram,20gb hdd 5400,Ge-Fоrse 64mb

    и след този пак100% твърдя че заработи по-калпаво

    само някои части си струват

    може би....

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    4
    #60

    XP opimization guide Part 1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ако те е страх че от М$ ти черпят информацията през вин.упдате много си се объркал! Ако искат със и без Automatic Update ще си вземат информацията от теб! Дори ако погледнеш IE през декомпилатор ще ти стане ясно за какво става дума!



    <div align="right">оргинално мнение на Blade™</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    че могат да разберат инфо за теб могат

    ама кви са тия глупости "декомпилатор" муахаха

    ако вземем пред вид че компилатор е програма дето превежда от да кажем с на машинен език то декомпилатора трябва да превежда от машинен на с ама пич такова нещо няма

    иначе кво щеше да стане със защитата на програмите?

    егати cut off the bullshit



    <div align="right">оргинално мнение на bbwolf</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Абе пич изумен съм от блестящата комбинация от глупост и простотия, която твоя пост съчетава.

    Ей ти нещо от което можеш да се образоваш малко.

    http://www.debugmode.com/dcompile/disc.htm

    Можеше да провериш това което си написал просто чрез едно търсене в гоогле.ком( Декомпилатор вади 200 000 съвпадения)

    Разбирам че никой не се е родил всезнаещ, но когато някои се подиграва на човек който знае много повече от него, това е простотия. А тя ме изкарва изън кожата ми.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Air Protection Guide ( протектор на вентилатора )
    От klimastil във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 18-03-11, 11:54
  2. Как да инсталирам WIN XP от USB - guide.
    От digunan във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-09, 17:17
  3. RQ: OST - The.Hitchhikers.Guide.To.The.Galaxy
    От arhivator във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-07, 18:24
  4. О`Емо! [HBTY, Part II]
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 31-08-05, 23:29
  5. Субтитри за Battlestar Galactica part 1
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 22-05-04, 14:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе