Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 111

XP opimization guide Part 1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #76

    XP opimization guide Part 1

    [quote]То ако махнем system restore.... Мен 100 пъти ме е спасявало това животно. Ако земем,че махнем и още нещо - ми зако ни е тогава WIN XP ?!?!?! Можем и с по - старите, ем са по - малки.....



    Оставаш само С под наблюдение а останалите ги изключваш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #77

    XP opimization guide Part 1

    И в този ход на мисли за дискове и боклуците, коите се натрупват по тях (подкрепям Vandal за С: ако е системния) та прочетох днес случайно на новинарски сайт коментара, че едно 33% от бързодействието на XP (и другите NT базирани ОС) може да се загуби, ако е много фрагментиран MFT (който е файл-съдържание, като FAT във FAT32). Сега може би за някой придобива очертание смисъл на "форматирам всеки месец" но и това не е задължително. О&О Defrag и Diskeeper за сега се справят с дефрагментацията на MFT файла и мисля PerfectDisk. Днес си направих експеримент с една машина, на която този файл имаше 182 фрагмента !!!! (въпреки, че беше Р4 с ДДР не работеше "като пушка" - зареждане за поне 3 мин) но понеже нямах тези дефрагментатори, а вграденият на ХР-то НЕ дефрагментира този ключов файл (ах, какъв невероятен пропуск ) просто направих копие на целият партипън с Acronis MigrateEasy и след формат го върнах....MFT вече беше 3, а скоростта - "на едно мигване" - зареждане за 20 сек !!!. Съжалявам само, че не направих Сандра или друг бенчмарк преди това за да говоря в цифри, но окото ми бе впечатлено от работата.

    Съветвам ви да видите веднага на колко фрагмента е МФТ файла ви (с Анализ от Disk Defragmenter и най-отдолу го дава).



    Успех в работата

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #78

    XP opimization guide Part 1

    Че аз не казвам нещо по - различно от вандал. На останалите и да се махне и да се слага няма да има сериозен ефект върху уиндоуса, пък и то не възстановява всякакви файлове. Думата обаче беше че не човека на системното му устройство мястото постоянно се губи и затова да махне system restore.

    Не ми се вярва дефрагментатора на XP да не дефрагментира МФТ, по мой непрофесионален превод - master file table. Че тя функционира доколкото знам едва ли не като шорткъти на файловете от уина към харда. Мести файловете, пък не оправя fat таблицата един вид? Съмнявам се. Сега ще проверя.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #79

    XP opimization guide Part 1

    Не знам дали знаете това, но е за по-бързо загасяне на Windows Xp



    1. Стартирай Regedit.



    2. Намерете в регистрито HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control.



    3. Кликвате на "Control" Folder.



    4. После избирате "WaitToKillServiceTimeout"



    5. С десния бутон на мишката и избирате Modify.



    6. Избирате стойност по-малка от 2000 (Моята е 200).



    Източникhttp://nuke.mahanakorn.com/index.php

  6. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #80

    XP opimization guide Part 1

    Преди дефрагментация:



    Фрагментиране на главната таблица на файловете (MFT)

    Общ размер на MFT = 26 МБ

    Брой записи в MFT = 26*904

    Използван процент от MFT = 99 %

    Общ брой фрагменти в MFT = 10



    След дефрагментация с дефрагментатора на ХРто:



    Фрагментиране на главната таблица на файловете (MFT)

    Общ размер на MFT = 26 МБ

    Брой записи в MFT = 26*862

    Използван процент от MFT = 99 %

    Общ брой фрагменти в MFT = 3

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #81

    XP opimization guide Part 1

    Vandal това на системният ти диск ?

    Много, много странно - тук го пробвах на 4-и машини и след като нямаше ефект потърсих инфо в И'нет. Да Дзвер, там пише, че дори дефрагментатора на ХР не си дефрагментира МФТ. Това се изтъква и като основно предмиство на Diskeeper и PerfectDisk - за сега само тези две програми имам информация че го правят.

    А колкото до систем рестори - аз не бих си го изключил на системният диск. Може веднъж да ми потрябав, но ако тогава е изключено....



    Успех в оптимизацията

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #82

    XP opimization guide Part 1

    Ами зависи много от настройките, които си направил, програмите, които ползваш... Има доста файлове, които не мърдат, колкото и неудобно разположени да са. Предполагам, че твоите 4 машини на твърде сходно асемблирани като софтуер. За ресторето - много е полезно. Има обаче един минус - много фрагментира. Оптимален размер препоръчвам 4-5 % от дяла; не повече, все ще стигне за 4-5 restore point-а.

    А иначе... Ами всеки производител си хвали неговото... Аз честно да ти кажа точно в дефрагментацията не съм твърде запознат, ама съм ръчкал програми. Пробвал съм се с VOptXP, Norton Speed Disk, Diskkeeper, както и с вградения на Win XP дефрагментатор. И трябва да ти кажа, че всеки си знае неговото. Единият дефрагментира и дава примерно 0,5 % фрагментация оставаща; после давам analyse на всеки от останалите и те до един ми казват, че трябва дефрагментация и volume-то е много зле, като стигат в сметките си дори до 30% фрагментация?!?!? Фрагментирам с някой друг и повтарям операцията и..... същата работа. Пак е екстра според него и зле според другите. Не знам какви методи на дефрагментация използват. Знам обаче, че предпочитам да ползвам този на уиндоус; предполагам, че методът му най - добре се припокрива с уиндоус нуждите....

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #83

    XP opimization guide Part 1

    Topper.След дефрагментация не чети лога а рестартирай дефрагментатора ,анализирай и тогава ще видиш че параметрите са други.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #84

    XP opimization guide Part 1

    D3BEPP схванал си положението :"> и това не е от вчера. Преди години (даже и преди Win'98) само чичко Нортън се оправяше читаво. Сега е пълна каша от "фирмени алгоритми". Ще си направя експеримента утре с Diskeeper

    Vandal благодаря за любезният съвет, но не съм 16 г. "хакер" и съобразявам някои неща, преди да говоря. Разбира се че след рестарт. Сега не ми се търсят цитати из И'нет, но мога да твърдя, че ако си видял една информация на повече от 2-е реномирани и надежни места, то тя 99.9% е истина.



    Благодаря ви и успех в опитите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #85

    XP opimization guide Part 1

    Браво пичове, темата е супер!

    Сега да питам нещо: Как мога де uninstal-на WINDOWS MESSENGER?

    Някъде скибах такъв алгоритъм, ама нещо не сработи при мен...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #86

    XP opimization guide Part 1

    Най-лесният начин е с програмата XPLite. Оттам могат да се премахнат огромен брой компоненти на Windows 2000/XP.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #87

    XP opimization guide Part 1

    Нещо полезно за тези, които още искат да си "изфинят" Уйндоуса

    http://www.kellys-korner-xp.com/



    успех

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #88

    XP opimization guide Part 1

    Имам следния проблем - ХР-то ми не се изключва автоматично. Смисал като му дам Shut Down, след време вместо да се иключи автпматично [:D] ми излиза "It's now safe to turn off your computer".

    Не че ми пречи особенно, но дразни при положение че при Win 98 си се спираше нормално... Има ли начин или така ще си карам?



    А относно темата - много яка, доста полезни неща намерих 10х

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #89

    XP opimization guide Part 1

    Погледни в Power managment настройките. Ако имаш опция за APM (и ти е включена поддръжка от BIOS ) го маркирай - ще ти се изгася като ATX, а не да чака като AT

  18. MSD
    MSD е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #90

    XP opimization guide Part 1

    Много полезна тема евала на LordOfEvil, че я е post-ал.

    Аз имам обаче 1 въпрос : Как мога да спра "AutoShareServer" na WinXP- то ? Като се рових из нета попаднах на това : http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q245/1/17.asp

    Но при мен този ключ отсъства защото не съм с NT. Знае ли някои решение на този проблем ?

    Благодаря предварително []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Air Protection Guide ( протектор на вентилатора )
    От klimastil във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 18-03-11, 10:54
  2. Как да инсталирам WIN XP от USB - guide.
    От digunan във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-09, 16:17
  3. RQ: OST - The.Hitchhikers.Guide.To.The.Galaxy
    От arhivator във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-07, 17:24
  4. О`Емо! [HBTY, Part II]
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 31-08-05, 22:29
  5. Субтитри за Battlestar Galactica part 1
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 22-05-04, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе