Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53
Like Tree16Одобрявам

Крипто-вируси /ransomware/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #16

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Много интересна тема! Аз като пълен лаик, да попитам дали правилно съм разбрал- снимки, видео и документи качени в облак, засягат ли се?
    Ами ако ти е включена опция да синхронизира локалните файлове с облака (което си е нормална практика) и ти се криптират файловете локално което от ОС ще се счете за ново тяхно копие и ще бъдат подменени и на облака с криптираните - най-вероятно!
    blue1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    не бих казал, защото oferta.doc е нещо съвсем различно от oferta.doc.muujo и единственият начин да си прецакаш облачните версии е да да качваш архив на папката (т.е. независимо имената на файловете вътре) и да заместваш всеки стар архив с новия...

    всичко останало би добавило криптираните версии към по-старите чисти версии
    blue1 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не бих казал, защото oferta.doc е нещо съвсем различно от oferta.doc.muujo и единственият начин да си прецакаш облачните версии е да да качваш архив на папката (т.е. независимо имената на файловете вътре) и да заместваш всеки стар архив с новия...

    всичко останало би добавило криптираните версии към по-старите чисти версии
    Зависи от опциите за синхронизиране понеже oferta.doc вече няма да го има. Ако се извършва синхронизация е нормално да го няма после и на облака...

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Много интересна тема! Аз като пълен лаик, да попитам дали правилно съм разбрал- снимки, видео и документи качени в облак, засягат ли се?
    Ако компютъра ти има постоянен достъп до облака и вируса ще има.
    avenger одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #20

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Да оставим този архаизъм пекане на дискове настрана. Няколко големи флашки, издърпване на подходящия инжнерен тул спрямо чипсета от usbdev.ru и вдигане на флага read only след бекъп на важни неща, а после гледаме как крипитата както и други имбецили подгъват колене.
    Features и Aleksandars харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Да оставим този архаизъм пекане на дискове настрана. Няколко големи флашки, издърпване на подходящия инжнерен тул спрямо чипсета от usbdev.ru и вдигане на флага read only след бекъп на важни неща, а после гледаме как крипитата както и други имбецили подгъват колене.
    Архаизъм или не, според мен оптичните дискове все още остават най-надеждният носител за архивиране и бекъп.
    Никой не се замисля колко ненадеждна технология е хард-диска, докато не стане белята. Харда във всеки момент може да го ударят вируси, да му изгори електрониката, да му блокират главите, да се надерат плочите или да дефектира, ако просто някой случайно се спъне в кутията, или си изпусне лаптопа на земята. И всичките данни отиват на кино. Флаш паметите и те не са сигурни - ако се прецака или им изгори контролера, всички файлове също заминават на кино.
    На оптичният диск нищо няма да му стане ако е случайно е изпуснат, намокрен, ударен, ритнат, намагнитен и т.н. А и не може да изгори от токов удар.

    Това за което говориш става елементарно с една SD карта и USB четец. Аз използвам такива когато трябва да работя с разни рискови компютри, които са накачулени едновременно с по няколко антивирусни и същевременно гъмжат от вируси и гадинки. Убедил съм се, че антивирусните програми са просто една бутафорна защита - нищо не става от тях.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #22

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Джак, хубаво си го написал за дисковете, на теория е супер, но наскоро си проверявах архивите със снимки и установих, че още три диска са се прецакали. Всички ги държа в кутии в шкафче на бюрото и не съм ги пускал от години, но по незнайни за мен причини се излющват. Дисковете са маркови и на десет и повече години. За това прецених, че за по-сигурно трябва да ги кача и на облаци.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #23

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    накачулени едновременно с по няколко антивирусни
    Е браво...
    Иначе една може и да свърши работа ама няколко едва ли
    Няма антивирус който да лови всичко.

    А за cd-тата и при мен старите ми архиви от мп3-ки повечето дискове не се четат вече...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    ако някой се надява нещата му да са вечни, има само една възможност:



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    sclera_bg, periel и cooler харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Ми нищо вечно няма, оптичните дискове също имат недостатъци. Затова важните данни се архивират на няколко различни носители. Това стареене за което говериш се наблюдава предимно при ментетата и при по-евтините дискове. Аз имам записани дискове отпреди 7-8 години и все още се четат. За оптичните дискове знам, че е добре да се съхраняват на тъмно.

    Крипто-вирусите могат да бъдат прецакани и по друг начин, без особени усилия. За ежедневна работа примерно може да се създаде акаунт, който има зададени само права за четене и за достъп до папките "Важни документи, пароли и снимки"
    И отделно да се създаде друг акаунт с пълни права за запис и достъп до документите, който ще се използва само при нужда.
    Така вирусът дори да зарази компютъра нищо не може да криптира.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #26

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    FearMe това все едно е минал криптовирус

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #27

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    И нашия офис пострада наскоро.
    Вируса е влезнал от компютър в склада, на който няма нищо. Лошото е, че той има достъп по мрежата до един share на сървара, на който временно имаше около 1000 RAW снимки. Повечето бяха криптирани и преименувани на mp3.
    Общо взето преглътнах хубаво, издишах няколко пъти и изтрих всичко.
    Преинсталирах компютъра и прецизирах кой какво може да пипа по сървъра.
    VanDan одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #28

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Ако е много ценна информацията може да се изчака известно време. Има няколко случая, когато за определени версии след време се появяват декриптиращи тулчета. Има и вариант с плащане разбира се. Няколко хора питаха как да си купят и пратят биткоините.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    УЛОВИХ ГАДА!

    в момента енкрипторът се кипри на флашката ми и чака утре да пиша на касперски

    дано измъдрят декриптор, че болката на пациента в момента се измерва в няколко хиляди снимки...

  18. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #30

    Отговор: Крипто-вируси /ransomware/

    Освен снимки, какви други файлове се заразяват?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 62
    Последно: 15-11-20, 08:08
  2. Вируси във форума
    От justify във форум За Форума
    Отговори: 5
    Последно: 21-02-16, 02:01
  3. Вируси налазват телевизора
    От hellbg във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 06-05-12, 16:37
  4. ВИРУСИ
    От pettiofi във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-09, 12:30
  5. вируси вьв Виндоус
    От malerd във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 18-05-06, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе