Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Всичко за българския WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Всичко за българския WinXP

    Здравейте!

    Бихте ли споделили вашите впечатления от българизирания WinXP - общо взето всякакви...

    Освен това, доколкото разбрах българският език е част от Multilingual User Interface Pack, но как се разпространява MUIP? Четох нещо, че бил само за корпоративни клиенти???

    Инсталация, проблеми, съвместимост на програмите...



    Относно MUIP можете да видите и тази страница на Майкрософт:

    http://www.microsoft.com/globaldev/D...qs/MUIFaq.mspx

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #2

    Всичко за българския WinXP

    Първо виж това, може нещо да ти свърши работа[]

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...лгарски

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #3

    Всичко за българския WinXP

    Мойто лично мнение е ,че просто не струва превода му е толкова тъп , че човек просто не издържа.Не бих си го качил и пари да ми дават[}]

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #4

    Всичко за българския WinXP

    Благодаря за линка - прочетох цялата тема, но там така и не пише основното, което ме интересува, а именно: как се разпространява MUI пакета с езиците (вътре ли е в WinXP Pro и OfficeXP Pro)?


  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Всичко за българския WinXP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Благодаря за линка - прочетох цялата тема, но там така и не пише основното, което ме интересува, а именно: как се разпространява MUI пакета с езиците (вътре ли е в WinXP Pro и OfficeXP Pro)?





    <div align="right">оргинално мнение на Борис</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Побългаризирането на ХР не влиза в пакета на ОС и се заплаща допълнително. Това ли питаш ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #6

    Всичко за българския WinXP

    Да, това ми беше въпроса! Просто не съм в България и не мога да отида в първата фирма (дистрибутор на Майкрософт) за да ги питам подробно. Лошото е, че май езиковия пакет не е много разпространен и трудно се намира на черния пазар... Или може би се лъжа...

    Значи това, което научих от предната и тази тема е, че ОС WinXP е с кофти превод (но пък аз евентуално си мисля да направя два потребителя - англ. и български), а OfficeXP е преведен съвсем прилично и ако може да се намери българизирания вариант лошо няма. Някакви други мнения?

    За всички плюещи българизацията на WinXP бих обърнал внимание, че все отнякъде трябва да се започне - дано МС да вземат впредвид забележките и подобряват локализацията за в бъдеще...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #7

    Всичко за българския WinXP

    Единственият MUI-pack, който съм виждал, е този, който получих с ноутбука. В него има китайски, френски, немски, японски, корейски, арабски, иврит и турски. Както каза ru-boy, българският не влиза в пакета. Имам обаче XP и Office на български, ама като си в чужбина май няма как да го дръпнеш...[] И мисля, че не си струва (виж по-горния пост на Waverunner []).

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    4
    #8

    Всичко за българския WinXP

    Аз имам един такъв пакет, голям е около 3,5МВ и е само за 32-bit WindowsXP Professional (не е за Home or 64bit версии). Инсталира се само той (не трябва да има други такива пакети инсталирани) и е почти пълен (и доста неточен ;-) превод на UI. Някои познати казват, че им е много удобен но на мен лично не ми харесва, свикнал съм си английския и го гледах като индианец :-(

    Ако някой го иска може да го кача някъде.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    4
    #9

    Всичко за българския WinXP

    Аз имам един такъв пакет, голям е около 3,5МВ и е само за 32-bit WindowsXP Professional (не е за Home or 64bit версии). Инсталира се само той (не трябва да има други такива пакети инсталирани) и е почти пълен (и доста неточен ;-) превод на UI. Някои познати казват, че им е много удобен но на мен лично не ми харесва, свикнал съм си английския и го гледах като индианец :-(

    Ако някой го иска може да го кача някъде.

  12. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #10

    Всичко за българския WinXP

    Zdravei Boris.Ne gi slushai,praviat se na mnogo vazhni.Bil sviknal s english!!!Prevoda e mnogo profi izpipan. vse pak da ne zabraviame che niakoi dumi niamat bukvalen prevot na BG<font face="Arial"></font id="Arial">

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #11

    Всичко за българския WinXP

    ЗайЗикс, определено ме интересува, само не знам как можеш да ми го пратиш - по е-мейл (мога да ти дам работния си, където няма ограничение за размер) или да го качиш някъде или да го споделиш чрез bghub.eu.org (със DC++).

    Не очаквам кой знае какво от българизацията, но все пак предполагам ще е по-лесно за родителите ми. Аз самият съм в Америка (за съжаление) и "май" вече съм свикнал с оригиналния интерфейс. Между другото, от тук много повече си ценя родния език и писменост!

    Сега ако се обади и някой с езиков пакет за Офиса... []

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    4
    #12

    Всичко за българския WinXP

    За Борис:

    Здрасти, качих ти го, можеш да си го изтеглиш :-)

    Много поздрави на Щатите

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #13

    Всичко за българския WinXP

    haha - извинете ме -

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Prevoda e mnogo profi izpipan </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    - интересно това къде го видя? Превода е толкова несъвършен че повече няма накъде. А това че не всичко е преведено и на места се получава каша от български и английски думи/термини не показва професионализъм.



    Ако ще си говорим за превод на ОС - имам спомен че още през 1996/97 гледах на едно изложение Apple който беше преведен (е, поне на пръв поглед де доста по-добре от Win-a, а за времевата разлика да не говорим...



    btw това че е на български изобщо не означава че ще е по-лесно, даже обратното - това си е лично мнение разбира се [:D]

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #14

    Всичко за българския WinXP

    Apple е преведен на български (и то доста добре) от около 1990г., но това е съвсем отделна тема.

    В случая става въпрос за най-ползваната ОС - Windows, която не знам защо изглежда 99% от българите просто настояват да си я гледат на английски. Ако не ви харесва превода (не съм го виждал, съвсем възможно е и на мен да не ми хареса), пишете на МС, направете нещо за да стане по-добър. Но това само да хленчим си е типично по нашенски... И в случая не става въпрос дори за това кое е по-лесно, а за елементарна защита на езика (и съответно културата) ни!

    Защото и самите ние не знаем коя кодировка искаме: Cyrillic(Windows) уж е за България, а не малко българи (даже сайтове) ползват руската (или украинската) KOI-8...

    Много по-кофти е дереджето при клавиатурната подредба - стандартната БДС не се ползва от почти никой и именно заради това 90% от младите пишат на латиница "за по-лесно"... Що за *****щини?

    А държавата плаща ли плаща на всички кирилизаторски фирми и на МС... Безобразието е пълно и не мога да разбера защо на мен (дето съм на 10000 км. от родината) ми е най-терсене от това положение... "Инжинера" попържа отчасти (за някои неща) с назидателен тон, но кой му пука... Все пак евала му за сайта - за съжаление, нужни са доста повече такива за да запазим езика, писмото и въобще българското... Говоря особено за живеещите в България "юзъри"...




  18. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #15

    Всичко за българския WinXP

    Ами всеки е свикнал на това, с което е започнал. И аз съм свикнал всичко да ми е на английски, обаче на телефона ми например съм свикнал да е на български и менютата на английски са ми непонятни (или поне трябва да мисля кое за какво е).

    Иначе превода според мен е добре направен и като се има предвид, че думите на БГ винаги са по-дълги от английските всичко е добре подредено, но да не забравяме все пак че правителството беше платило за доста лицензи приблизително за 13 милиона долара на МС за Държавната администрация, а самите МС твърдяха че са дали 10 млн. долара за превода, което не знам колко е вярно като се има предвид каква част от windows и office e преведена.

    И не мога да разбера какво лошо има в фонетичната подредба, а за писането на латиница и аз пиша така в ICQ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Българския език да не е задължителен за изучаване
    От Smurfa във форум Коментирай новина
    Отговори: 31
    Последно: 13-04-08, 01:18
  2. Нов ИТ доставчик на българския пазар
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 12-03-07, 13:29
  3. Mozilla Firefox и българския
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-09-05, 18:53
  4. Думи в българския език
    От FunFun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-01-05, 18:26
  5. Българския PHP/MySQL хостинг
    От Yasen6275 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-03, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе