Страница 25 от 78 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #361

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Според мен няма кой знае кво значение дали ще се задава 25 градуса, или ще се смени shift value +2 примерно и да се задава 23 градуса - същата работа. При нормалната default стойност забелязах, че при зададени 24 примерно си ги поддържа на 2 метра от климатика, после на всеки около 1-2 метра температурата пада с по 1 градус (но при мен не е разположен мн удобно, на др човек при друго позициониране може да варира), сега при зададени 24 при мен в др край на стаята е 21 (външна темп +7).
    Все пак при задаване на по-висока температура 24+ да речем, в режим Auto, духа по-шумно и на по-високата 3-та степен по-често, това сиг е нормално...
    Ето скрийн от упътването:



    Забелязах друга настройка, която май променя духането, за което писах че ме дразни малко. Примерно при зададена температура 22 градуса, след като спре да духа топъл въздух с 30+ градуса, климатика продължава известно време да върти турбината вътре като вентилатор (зададена 22 градуса, върти "хладен" въздух с темп 22 градуса - вентилатор все едно). Някой по-запознат може да каже дали това помага по някакъв начин на климатика, и дали е противопоказно да се спира тва въртене на въздуха (така един вид си охлажда топлообменника на вътрешното)...
    Ето кво пише в упътването:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 28-12-17 в 00:49.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #362

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    8-9 min дефрост
    Stankov85 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #363

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    При мен единият направи дефрост преди 2 часа и беше точно 4 мин.Другият бачка вече 4 часа на 380-390w при настроени 23 градуса.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    necata2 и Stankov85 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #364

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    От два дни не е правил дефрост, а през нощта беше - 6 градуса - питата е чиста. Сега чакам да се натрупа скреж по питата и да видя дали ще направи дефрост. Благодарение на Алекси.
    Alexi, JOKVN, mystikalrs и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #365

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Хитаците направиха по един 4 минутен дефрост преди 2 часа и от тогава бачкат на 380- 420w,нагласени на 23 +1 градуса. Навън -2 в Пазарджик.
    Наздраве.

    Sent from my Sony Xperia Z3

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #366

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здравейте, снощи при -6 навън дефрост през час. Това между 9 и 11 , с времетраене около 4 минути забелязвам също че за около минута външното става много шумно . Даже и по време на работа явно вентилатора доста се напъва обаче вътре в стаята не се чува. Това забелязвам единствено като си легна понеже външното тяло е на терасата на спалнята. Температурата си поддържа както и в по-топлото време , според датчика в дистанционното 1-2 градуса под зададената така е от както го имам . Сега остава да чакаме по-сурово време да видим дали ще ни топли.
    Поздрави.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-01-18 в 20:56.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #367

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ако моя коментар ти е прозвучал заяждащо - извинявам се! Изказването ми бе като бивш притежател на марката. Също и следейки всички теми, включително и тази. Имайки предвид и мненията на други притежатели на Хитачи.
    Дано да са ги пооправили сега новите и да няма недоволни.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #368

    Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    До колко вата на минимум работи хитака тук на клипа е паднал на 200 което добре
    https://www.youtube.com/watch?v=I5jgbltx7UM
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #369

    Отговор: Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    До колко вата на минимум работи хитака тук на клипа е паднал на 200 което добре
    https://www.youtube.com/watch?v=I5jgbltx7UM
    Моят съм го виждал до 600w най-ниско преди офф. По сервизно минимала му е 500w. Ще видим като удари -10, -15 дали ще може да слезе под 600w.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #370

    Re: Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    От два дни не е правил дефрост, а през нощта беше - 6 градуса - питата е чиста. Сега чакам да се натрупа скреж по питата и да видя дали ще направи дефрост. Благодарение на Алекси.
    Как е дефроста сега ? И моя хитак дефроства много рядко по 1-2 пъти на ден под 0-та но е друг модел, ест. с малко модификация.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Моят съм го виждал до 600w най-ниско преди офф. По сервизно минимала му е 500w. Ще видим като удари -10, -15 дали ще може да слезе под 600w.
    Да доста е висок минимума но за 35-цата питах а твоя е 50-ка нали?

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #371

    Отговор: Re: Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Как е дефроста сега ? И моя хитак дефроства много рядко по 1-2 пъти на ден под 0-та но е друг модел, ест. с малко модификация.

    - - - - - - - - - -



    Да доста е висок минимума но за 35-цата питах а твоя е 50-ка нали?
    Да, 50-тка е.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #372

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    При мен са падали най много до 270W,иначе бачкат на 380-400w,при зададени 24 градуса.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #373
    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Как е дефроста сега ? И моя хитак дефроства много рядко по 1-2 пъти на ден под 0-та но е друг модел, ест. с малко модификация.
    Направи един дефрост по никое време, но това беше от седмица насам.

    - - - - - - - - - -

    Днес най после дефроства при заскрежена пита. Бях се притеснил вече, но всичко е наред, явно размразява при нужда.
    Този пост е редактиран от kadett1; 21-01-18 в 14:17.
    mystikalrs одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #374

    Отговор: Re: Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Как е дефроста сега ? И моя хитак дефроства много рядко по 1-2 пъти на ден под 0-та но е друг модел, ест. с малко модификация.
    Дефростът му не е никак страшен наобратно на легендите, дето се носят тука. При мен не е шумен и, ако работи тв, то трябва да загледам лампичката дали мига.

    При мен е настроен на 21° (чат-пат и 22, а веднъж експериментирах и на 26°), като от падането на температурите насам (10-ина или повече дена, може би) съм усилил духането на вентилатора на 3-та степен и нощем намалчвам на 2-ра. Преди това седеше на ауто, но точно при падането на темп ми направи впечатление една вечер, че се "успива" и като засилих вента, си докара температурата в цялата стая. Стаята е почти 20 кв.м, и обичайно вратата към коридора е отворена. Тук във Видин температурите се движеха от -7° до към +2° с облаци и валежи предимно дъжд; имаше и сняг за няколко дена. Оня ден се качиха до към 10 през деня. Днес цял ден облаци и мъгла и лек дъжд, преминаващ с дребен, мокър сняг; темп е около 0° до +2°. От тази страна на блока, където е външното тяло е по-закътано.
    Понеже днес съм си повечето време вкъщи, току-що сега вечерта направи 1 дефрост (btw, чаках го целия следобед - питата е суха с изключение на областта най-долу, вж. снимките)



    Та, за ония дни в студа имаше дефрости - средно вечер съм го засичал 2-3 дефростта от по 4 минути; една вечер при -5/ -6, и т.нар. сух студ така и не размрази, а чак сутринта. Нощно време намалявах на 2-ра степен и не знам дали е влизал в режим; не ми е правил впечатление.

    Друго видях - като му усилих вента в студа спря да работи в он/офф, а си духа непрекъснато, докато не направи по някое време 4 мин. дефрост. Това е при отворена врата към коридора. Като затворя вратата, по някое време влиза пак в он/офф. Така само докато не се качиха градусите навън пак - сега си влиза в он/офф без значение.

    За топлене няма грижи. Работи тихо и много плавно; никога не духа студено. Една вечер му качих градусите и усилих вента на 4-та, и няколко минути стоя без да духа (чак си помислих дали не е спирал тока през деня и дали да не го рестартирам от щепсела); после обаче тръгна леко и постепенно за около 2-3 минути усилваше струята, докато не почна да духа много силно топло. Та, така с машината
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    necata2, mystikalrs, milanov и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #375

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не са лоши машинки хитаците .. тука не са популярни ,явно от тях се печели малко ..
    necata2, milanov, Rafailiev и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 78 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе