Страница 171 от 171 ПърваПърва ... 121161169170171
Резултати от 2,551 до 2,555 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2551

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Един бърз въпрос, ако може. От тези два модела кой бихте ми препоръчали и защо:
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=daikin&pid=290
    http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=344
    Извинявам се, че ползвам тази тема, но донякъде пак става въпрос за Дайкин.
    Избери си друга фирма, защото тези още от сайта си лъжат.Предлагат най-слабия инверторен модел(серията FTX ....JV/GV) под името на средния клас климатици дайкин от серията FTXS.Ако не вярваш виж тук за FTX JV серията http://www.mmc.bg/bg/catalogue_details.php?id=34&type=0 и FTXS http://www.mmc.bg/admin/pics/35_2_FT...ertor_2010.pdf вносителя на дайкин разликите межди двата модела.Външните им тела се различават съществено.

    На въпроса ти аз бих взел мицубишито- по добро е от FTX модела на дайкин.Тъй като не си посочил за каква кубатура помещение ще го ползваш то бих посочил, че дори мицубишито не бих го сложил на повече от 17 квадрата тоест 43 кубични метра.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2552

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Този сайт съм го посочил напълно случайно. Просто ползвам моделите им. Няма да ги поръчвам от там. Иначе стаите ми са, както следва:
    - спалня - 12,3 кв.м; 34,5 куб.м - с източно изложение, две външни стени;
    - детска - 13,3 кв.м; 37,6 куб.м - с източно изложение, една външна стена;
    - хол - 18,7 кв.м; 52,7 куб.м - с южно изложение, една външна стена.
    Предполагам, че този климатик ще стане за двете спални: http://www.ekomatik.com/products.php...bishi&pid=344, а този: http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=345 за хола.
    П.П Май тоя път вече не е за тук. Пускам си нова тема, където трябва.Съжалявам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #2553

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Много безмислени приказки са се изсипали.С дрънчането съм имал проблем с предната решетка(ванко слага силикон ,аз веднъж или два пъти съм подлагал изолация за тръби)и с дръжката за носене отстрани,но това са няколко случки за години и преди всичко от лошо монтирани стойки .
    А кой на какво е фен си е лично негова работа...
    И наистина има фирми даващи 6 години гаранция на Дайкин ,ако имате проблем с климатика си вдигате телефона и се обаждате...по просто от това не знам да има...но в офиса ни нещо няма оплаквания...странна работа - срамежливи хора...звънете - не ни жалете
    Разбира се не уточнявам коя е фирмата в която работя ...то е без никакво значение - важното е че монтираме Дайкин и нямаме рекламации и проблеми с клиентите.Незнам каква е причината ,кашоните са едни и същи ...може би монтажниците са от значение....възможно е
    Аз опит с климатици нямам и не мога да дам коректна оценка, тъй като няма с какво да сравня двата си Даикина. Още повече, че са монтирани преди месец, т.е. ще мога да ги оценявам като истинската зима вземе, че се появи.
    Иначе си ги харесвам. Миналият ден ми дойде и първата сметка за ток. За FTXS35G+FTXS20G настроени на 20 градуса, вечер от време на време и на повече, за 20 дни имам общо 40лв разход.
    Не съм съгласен за всеки един шум или дефект появил се при Даикин да се слага като главен виновник монтажника. Моите клими ги монтираха момчетата на Ванко, той ги наблюдава през това време. Да обявим ли тогава, че е извършил некачествен монтаж затова, че и на двете им дрънчаха предните решетки. На малкия след една седмица му изтека и фреона поради дефектна гайка. Аз гайката не съм е инспектирал, според Ванко тя нямала коректна резба.
    Казвам ги тези неща, тъй като съм на мнение, че не трябва на сляпо да възхваляваме дадена марка само заради името й. Аз лично се надявам, всичко важно по тези машини да е направено наистина както трябва, но за някакви елементарни грешки на ниво проект не мога да си затворя очите. Ако някой реши, че тракането на решетките ми е породено от некачествен монтаж нека се уговори и с мен и с Иван и да ходим да гледаме заедно. Според мен обаче е изключително глупаво решетка пред вентилатор да бъде закрепена посредством 4 болта. Тази решетка е от пластмаса, при най-малкото усукване при отливането й или породено при експлоатацията й е нормално да се появи луфт между нея и ламарините на външното тяло. Този луфт неминуемо ще премине в звуци при нормални стойности на вибрация.
    Пак казвам, не искам да остана грешно разбран, аз климите си ги харесвам, бих ги препоръчал на приятели, но не мога да приема мнението, че са безгрешни машини и ако имат проблем то е от некачествен монтаж.

  5. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #2554

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от pippo
    Ако някой реши, че тракането на решетките ми е породено от некачествен монтаж нека се уговори и с мен и с Иван и да ходим да гледаме заедно. Според мен обаче е изключително глупаво решетка пред вентилатор да бъде закрепена посредством 4 болта. Тази решетка е от пластмаса, при най-малкото усукване при отливането й или породено при експлоатацията й е нормално да се появи луфт между нея и ламарините на външното тяло. Този луфт неминуемо ще премине в звуци при нормални стойности на вибрация.
    Писал съм и преди за същия проблем. При мен особено във влажно време тракането е ужасно. И съм напълно съгласен, че няма нищо общо с монтажа. Явно си е някаква недомислица на Дайкин.
    Иначе някой решил ли си е проблема с тракането и как? Това влиза ли в гаранцията на климатика или трябва да се плати на монтажниците, когато ги извикам.
    п.с. Имам Дайкин една зима вече и мога да кажа, че не съм имал оплаквания- успявал е да ме стопли и в най-големите студове.

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2555

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от jjf
    Писал съм и преди за същия проблем. При мен особено във влажно време тракането е ужасно. И съм напълно съгласен, че няма нищо общо с монтажа. Явно си е някаква недомислица на Дайкин.
    Иначе някой решил ли си е проблема с тракането и как? Това влиза ли в гаранцията на климатика или трябва да се плати на монтажниците, когато ги извикам.
    п.с. Имам Дайкин една зима вече и мога да кажа, че не съм имал оплаквания- успявал е да ме стопли и в най-големите студове.
    проблем с предната решетка(ванко слага силикон ,аз веднъж или два пъти съм подлагал изолация за тръби)-развиваш 4-те винта и подлагаш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 171 от 171 ПърваПърва ... 121161169170171

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1716
    Последно: Вчера, 12:36
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе