Страница 170 от 171 ПърваПърва ... 120160168169170171 ПоследноПоследно
Резултати от 2,536 до 2,550 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2536

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Хората трябва да знаят, че машините на дайкин не отговарят на хвалбите си
    +1

    Не е редно като се купува чисто нов климатик и то уж от "мерцедеса" на климатиците, след монтажа да почне да дрънчи външното тяло, да му се вади температурния датчик от мястото си щото така работел по-коректно и т.н.
    Ако си купите нова кола Мерцедес и усетите, че нещо не е на ред още на 50-я км. така спокойно ли ще реагирате (ултра феновете на Дайкин)?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #2537

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    +1

    Не е редно като се купува чисто нов климатик и то уж от "мерцедеса" на климатиците, след монтажа да почне да дрънчи външното тяло, да му се вади температурния датчик от мястото си щото така работел по-коректно и т.н.
    Ако си купите нова кола Мерцедес и усетите, че нещо не е на ред още на 50-я км. така спокойно ли ще реагирате (ултра феновете на Дайкин)?
    А гроздето е кисело.

    Мисля, че дискусията ще е по плодотворна без подобни реплики.
    badr


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2538

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    +1

    Не е редно като се купува чисто нов климатик и то уж от "мерцедеса" на климатиците, след монтажа да почне да дрънчи външното тяло, да му се вади температурния датчик от мястото си щото така работел по-коректно и т.н.
    Ако си купите нова кола Мерцедес и усетите, че нещо не е на ред още на 50-я км. така спокойно ли ще реагирате (ултра феновете на Дайкин)?
    Не ти е работа да определяш когото и да било за ултра фен на нещо, а да видиш собствената си антифенщина, която не те оставя да останеш пасивен когато се казват добри думи за същото (при това напълно заслужено). Това не мога да го разбера.

    Казано е извади съчицата от собственото си око преди да търсиш да вадиш греда от окото на брата си.

    Нека спрем дотук с тези безсмислени подмятания
    badr


    о.к. аз и без това нямах намерение да продължавам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2539

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    justify,много ти е варосана питата-лискай му кофа топла вода от време на време ,майтап,добре си работи машинката и си е хубава.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #2540

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Така си е, но да не забравяме, че Мерцедес понякога се повреждат.

    Тракаща решетка е най-малкия проблем и се оправя лесно, по-важното е че технически и инженерно са много кадърно направени и затова много рядко дефектират и проявяват характер в студовете. Не случайно някои фирми дават на Дайкин 6 години гаранция, нещо което не съм чувал за друга марка.
    Кия за да ги продават им дават по 7г гаранция, не съм чувал Мерцедес да дават повече от 3г гаранция, при Мерцедес името е гаранция, не случайно рекламата е само един Мерцедес е един Мерцедес. Не винаги дългата гаранция означава добро качество, те и на Мидея вече дават по 5г, което май не значи, че са нивото на Дайкин, или значи ?

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2541

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Много безмислени приказки са се изсипали.С дрънчането съм имал проблем с предната решетка(ванко слага силикон ,аз веднъж или два пъти съм подлагал изолация за тръби)и с дръжката за носене отстрани,но това са няколко случки за години и преди всичко от лошо монтирани стойки .
    А кой на какво е фен си е лично негова работа...
    И наистина има фирми даващи 6 години гаранция на Дайкин ,ако имате проблем с климатика си вдигате телефона и се обаждате...по просто от това не знам да има...но в офиса ни нещо няма оплаквания...странна работа - срамежливи хора...звънете - не ни жалете
    Разбира се не уточнявам коя е фирмата в която работя ...то е без никакво значение - важното е че монтираме Дайкин и нямаме рекламации и проблеми с клиентите.Незнам каква е причината ,кашоните са едни и същи ...може би монтажниците са от значение....възможно е

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2542

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Кия за да ги продават им дават по 7г гаранция, не съм чувал Мерцедес да дават повече от 3г гаранция, при Мерцедес името е гаранция, не случайно рекламата е само един Мерцедес е един Мерцедес. Не винаги дългата гаранция означава добро качество, те и на Мидея вече дават по 5г, което май не значи, че са нивото на Дайкин, или значи ?
    Дайкин грешат по-малко и от Мерцедес. В близкото минало имаше много изтеглени от първата А класа заради проблем със спирачките. Тази година сгафиха с C класата за Америка:

    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=638225

    Това, че на 10 човека им тракат решетките е по-скоро калпав монтаж. Ако забелязваш форума на Дайкин е единственият в който липсват оплаквания. Има само един, на който външното му тяло трупа лед, но проблема излезе в недостатъчно количество фреон и след дозареждане всичко си идва на мястото. За външните тела "Сиеста" едва ли имат вина от завода-производител. Става дума за български тарикатлъци. Иначе си прав, че дългата гаранция не е стока. Друго си е след 6 месеца да почне да ти трака вътрешния лагер, да се чува преливането на фреона при къс тръбен път, да се скапват компресорите седмица след 2 годишната гаранция и да даваш 5 години гаранция само за компресора за да ти купят климатика.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2543

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    За мен ДАЙКИН са много добър климатик като изработка и среден като показатели за мощност и КОП.Като гледам показателите им, изключвайки УРУРО САРАРА, не са нищо по-различно от другите среден клас, които са на пазара.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2544

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    И ти си много прав. По показатели C-класата не се различава много от Голф 6 например. Като седнеш зад волана, тогава виждаш разликите!

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2545

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    И ти си много прав. По показатели C-класата не се различава много от Голф 6 например. Като седнеш зад волана, тогава виждаш разликите!
    нека не забравяме че темата е за Дайкин все пак.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2546

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За мен ДАЙКИН са среден като показатели за мощност...
    Еди, как стигна до това умозключение? Може би гледайки табличките, които показват, че при -10°С всички модели на Дайкин, влючително и най-слабата им серия запазват 64% от капацитета си при +7°С, нещо което не съм видял за моделите на друга марка (може да има, но аз досега не съм видял). Изключвам тука Зубадана на Митсубиши, който е друга бира.

    Ето гледай тук пак табличката на Деян и сравнявай с товоята превъзнесена Тошиба кой модел колко процента запазва в студовете.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2547

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Двата модела имат едни и същи показатели при -10, като си пресметнеш на колко процента натоварване на компресора имаш номинал при +7 градуса и при -10.Но за ДАЙКИН не съм видял данни или тестове под -10, защо ли.Дори сервизните им са до -10, даже и на УРУРО САРАРА, а пък никъде на Север, където са много любопитни, нито една лаборатория не им прави тестове.

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2548

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    И ти си много прав. По показатели C-класата не се различава много от Голф 6 например. Като седнеш зад волана, тогава виждаш разликите!
    Ама са и различен клас нали? Цената също е различна. Vw продават поне 5 пъти повече Golf отколкото Mercedes продават C-class-и.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #2549

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Да не забравяме че "голф" това е диагноза
    Докато с Дайкините специално ще измеря нивото на шума със сертифициран шумомер и ще го публикувам

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2550

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Един бърз въпрос, ако може. От тези два модела кой бихте ми препоръчали и защо:
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=daikin&pid=290
    http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=344
    Извинявам се, че ползвам тази тема, но донякъде пак става въпрос за Дайкин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе