Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree9Одобрявам

дефрост на sf50ve

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #1

    дефрост на sf50ve

    Имах неблагоразумието да си поръчам и да ми бъде монтиран климатик ME SF50VE през май 2014, след като цяла зима ме побърка от дефрости на всеки 40 минути, преди няколко дни се обадих във фирмата монтирала климатика с молба да го изкупят и да ми сложат някой климатик който прави по-малко дефрости. Първата реакция беше че няма такава практика при тях. След настояване от моя страна лично управителя на фирмата се свърза с "колегите от МЕ", според които точно този климатик правел дефрости само при нужда, но не и по време. Според управителя на фирмата монтирала климатика машината не е добре оразмерена или не е правилно заредена с фреон затова влизал в режим на дефрост по време, което на мен лично не ми се вярва. Помещението в което монтиран климатика е хол 26 квадрата на трети(последен) етаж на крайградска къща около София с външна изолация 10 см вата и вътреше 2 см стиропор, без изолация на тавана.

    Та въпросът ми е пускат ли ме по пързалката за тези дефрости или наистина грешно използвам климатика и го вкарвам в някакъв абсурден режим?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #2

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Пускат те не,а направо ти слагат ските

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Машината не е маломощна, развърта се до 7,3 кв и не би следвало да има чак такива проблеми, при -10 градуса и остават около 55% мощност, но не е висок клас и условията ти не са кой знае колко лесни - последен етаж в къща и то крайградска, независимо от изолацията.Какви температури поддържаш зимата, много е възможно да работи на близка до максималната мощност в студа и затова да дефроства често.При определени условия, почти всички машини минават на чести дефрости, особено от по-ниските класове.А тия какво приказват, много, много не им вярвай.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #4

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Зима поддържаме между 20 и 22 градуса , като на 22 е настроена в по-топлите месеци, когато стане наистина студено (-15) я държим на 20 градуса. Взел съм си от тези китайски ватметърчета и я наблюдавах почти цяла зима, повечето време консумираше между 800 и 1200 вата. Дори при -15 не стигаше номинала си от 1700 вата.

  6. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #5

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Няма какво да я мислиш явно не е твоята машина,пускай я в олх и вземай една тошиба 16 сузуми.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Чак не ми се вярва тази 18-ка да не може да се справи с това стайче от 26 м2 и то с вътрешна и външна изолация пък и на 20-22 гр. настроен.Голями топлозагуби ще да имаш така да знаеш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #7

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Дефрост през 40 мин е нормален само ако външното заскрежава много и времето за размразяване продължава максимално дълго - 10 мин.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Цитат Първоначално публикувано от pony Виж публикацията
    Имах неблагоразумието да си поръчам и да ми бъде монтиран климатик ME SF50VE през май 2014, след като цяла зима ме побърка от дефрости на всеки 40 минути, преди няколко дни се обадих във фирмата монтирала климатика с молба да го изкупят и да ми сложат някой климатик който прави по-малко дефрости. Първата реакция беше че няма такава практика при тях. След настояване от моя страна лично управителя на фирмата се свърза с "колегите от МЕ", според които точно този климатик правел дефрости само при нужда, но не и по време. Според управителя на фирмата монтирала климатика машината не е добре оразмерена или не е правилно заредена с фреон затова влизал в режим на дефрост по време, което на мен лично не ми се вярва. Помещението в което монтиран климатика е хол 26 квадрата на трети(последен) етаж на крайградска къща около София с външна изолация 10 см вата и вътреше 2 см стиропор, без изолация на тавана.

    Та въпросът ми е пускат ли ме по пързалката за тези дефрости или наистина грешно използвам климатика и го вкарвам в някакъв абсурден режим?
    Има ли скреж по питата като прави дефростите, или ги прави безмислено на чиста пита?
    На всички климатици дефростите са по време, при по-читавите има разни условия, които трябва да се изпълнят преди да се включи таймера за дефрост.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #9

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Няма грам скреж по питата когато прави дефрост

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: дефрост на sf50ve

    При колко градуса е това поведение? Ако е при -7, -10 е нормално. Ако е при по-топло време не е много нормално.

    Това означава, че датчика не отчита коректно кога е заскрежена питата. Няма да е зле да му измерите стойностите, може да са се променили.
    Има различни причини за честите дефрости. Понякога самите производители слагат по-чуствителни датчици, за да се застраховат от замръзване на питата и счупване на перката при по-влажно и мъгливо време.
    Дефростите на моя панасоник бяха по същия начин - около нулата правеше абсолютно ненужни дефрости на 40-50 минути при чиста пита, без да е натоварен. Накрая го отворих и му преместих датчика, бяха го забили на място, където не можеше да отчита хубаво температурата на питата. Местенето имаше ефект, интервалите между дефростите се увеличиха. Наскоро направих и една друга модификация, която да ме отърве от ненужните дефрости. Сега чакам зимата да видя как ще се държи с леко променен алгоритъм.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Казали са му на човека, че вероятно е намалял фреона.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Отговор: дефрост на sf50ve

    МЕ не дефроствал по време тия ще ме уморят, не знаят какво продават или си те лъжат в очите
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Алекси, няма машина, коята да не дефроства по време, при определени условия. Освен ако не е някой измислен таралясник, превръщащ се периодичво в буца лед.
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #14

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Климатика е в гаранция и затова едва ли ще правя интервенции в него. При разговора ми с управителя на фирмата монтирала климатика го помолих да го сменин с дайсекай 5 серия (просто фирмата не предлага 8 серия), но според управителя щом този голям климатик не се справя то и дайсека-ят нямало да се се справи.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Честия дефрост на една машина не е повод тя да бъде сменена от фирмата продавач. Особено след повече от година ползване, при все че това е ниския клас на марката. 90% от машините на пазара имат такъв дефрост. Ако дефроста е заради проблеми с машината, тогава може да бъдат взети мерки за тяхното навременно отстраняване. Точно 50-ката от този модел хич не е лоша за парите си. Зимата се държи доста достойно. По-скоро си мисля за големи топлозгуби, или монтаж на ветровито място.

    Ако така ставаше, щях да карам нова кола на всеки 12 месеца.
    Този пост е редактиран от Mega; 02-08-15 в 15:34.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дефрост на toshiba Ras-401 SDR
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 31-03-15, 13:58
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  3. Дефрост при FTXS50J
    От thesaint11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 78
    Последно: 10-02-13, 16:11
  4. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 16:47
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе