Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree9Одобрявам

дефрост на sf50ve

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Цитат Първоначално публикувано от pony Виж публикацията
    Климатика е в гаранция и затова едва ли ще правя интервенции в него...
    Отвори прозорците на стаята, нагласи го на минимална температура и максимален вентилатор. След около 5 минути погледни дата вентила на външното тяло, от които излизат тръбите. Има ли обледяване по единия?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #17

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Отвори прозорците на стаята, нагласи го на минимална температура и максимален вентилатор. След около 5 минути погледни дата вентила на външното тяло, от които излизат тръбите. Има ли обледяване по единия?
    Нагласих го на 16 градуса и максимамален вентилатор след повече от 5 минути работа и двата вентила бяха студени, но по нито един от двата нямаше обледяване.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    По-скоро си мисля за големи топлозгуби, или монтаж на ветровито място.
    За съжаление май са и двете, ние сме на 3-то последен етаж на къща има изолация на стените, но няма изолация на тавана, а точно където е монтирано външното тяло на климатика покрай къщата почти цяла зима има един студен вятър, който тъста ми нарича "софиянеца"

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Може да се окаже, че нещата с фреона са наред (освен ако компресорът не отива в сейф моуд, без токови клещи или манометри не се хваща). Остават или големи топлозагуби на помещението или грешна информация от някой температурен датчик на външното. Или си е такъв модела, като хитачитата ми, с новия софтуер. Сиреч, цепеница.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Отговор: дефрост на sf50ve

    dodo_pv, я сега пробвай същото, което съветеваш на твоята машина (Toshiba-та) и гледай какво ще стане с крана в първите пет минути. Дай на Hi-Power и гледай. Това на око не става, трябват инструменти и да познаваш машината. Ако беше така, щяхме да правим диагностика в ebay, така от вкъщи.

    Едно време като видях на Тошибата 42 бара си помислих, че е дефектна, но се оказа, че им е стандарт.
    VeleV.Klima одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Никой не говори за диагностика. Имаме обявен дефрост на 40 минути и съмнение за изтекъл фреон от хоратата, които би трябвало да са по-наясно. Играл съм си с пробита машина в Косово, преди няколко години и видях, каквото гледах. Зареждаха ми я с фреон всеки ден, по обедно време и си бачкаше прилично, почти до полунощ. Така 4 дена. Докато не се освободи стая с херметична машина, за да не се правят повече гимнастики. Освен, че трупаше лед по вентила, към края на "полувремето" замръзваше горната страна на вътрешното тяло, както камерата на стар хладилник "Зил", забравен с отворена врата. Тошибите ми, за радост, са доста далеч от гореописаното и се надявам това да не се промени. Едва ли би замръзнал вентила на осмицата, но ще проверя, като се прибера в края на седмицата.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Трупането на лед по крана е различно от заскрежен кран в режим на пълна мощност на мощна машина в първите минути. Понеже ги пускам всеки ден и ги гледам, та затова ти казвам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    21
    #22

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Колеги, имам проблем с такава машина на клиент. Наблюдавал съм е много дълго време. Дефроства на по къс интервал дори. Тъкмо развива всичките си 30++ бара 47-49°C темп. на излзиащата струя въздух от вътрешното тяло, има си всичките грамове фреон, развърта се комрпесора на пълна мощност всичко е 6, падне ли с 2-3 градуса въздушния поток вътре намаля мощността и след малко влиза в дефрост ... няма и 30 минути, а самия дефрост си е около 8-10 минути с изчакване спад налягане, реверс на четирипътния, пускане на компресора... после спиране след отчитане на топъл фреон на външния топлообменник, стоп компресор, реверс на 4-пътния пак старт и при обогатен външен топлообменник с топли пари вади 49 градуса (при външна 0°C...-5°C) и отново падне ли въздушния поток с 2-3 градуса цикъла се повтаря и реално климатика не може да се застои в отоплителен режим и тотално не топли !!!
    Външния топлообменник подчертавам, че няма грам скреж !!! .. мерих датчиците според мен са много добре (меря ги по волтаж по време на работа).
    Сигурен съм, че нещо софтуерно се случва и не всички бройки са такива, т.к. съм монтирал над 20 такива но единия ми къса нервите. От ClimaCom се правят на луди ... нищо не ми казват по случея, а клиента е яко прецакан, което на мен не ми се нрави и се опитвам да му помогна...
    Надявам се на компетентно мнение. Как можем да излъжем софтуера и програмата за дефрост за да избегнем това прекомерно често и безмислено размразяване.
    Мислил съм да излъжа датчик но това е инвертор той събира информация от много места. отделно проблема, е че монтажа е с алпинизъм, демонтирва се отделно един огромен стъклопакет и няма смисъл да ходя неподготвен....
    П.п.: Пробвал съм да долея 50 грама после 100 грама R410A по везна с надежди за вдигане налягане и температура на външния топлообменник (т.к. тръбния път е 6 метра), но нали е със стъпково моточе (Ел. Термо Регулируем Вентил), освен, че се влошава малко К.П.Д.-то на машината и вдига малко повече ток за да постигне същото налягане .. няма положителен ефект! (дори както споменавам отрицателен). Имам монтиран такъв със 12 метра тръбен път и без доливане на фреон - сцепва !
    Моля за компетентно мнение ..... ?
    Този пост е редактиран от _Technics; 10-02-17 в 00:27.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Без да знаеш алгоритъма за дефрост и точните условия при които включва размразяване не можеш да го излъжеш. Спести си усилията. А при някои марки/модели дори да знаеш алгоритъма, пак не става да се излъже. Примерно ако взема информация за дефроста от вътрешните тръбни датчици не става да го пипаш, защото и eev-то взема информация от тях и ще объркаш изцяло работата на климатика.
    А такива експерименти с добавяне на повече фреон от допустимото не си прави, защото ако компресорът случайно засмуче течен фреон, знаеш ли на какви хубави парчета се чупи буталото вътре в цилиндъра?
    Ако все пак успееш да намериш някъде дефрост алгоритъма на този Дайкин, дай го насам да видим може ли да се пипне нещо.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Оф експерта проговори пак .. дори не е дайкин
    dodo_pv, Mega и SPSt харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #25

    Re: дефрост на sf50ve

    Най-вероятно е от датчици, ако другите такива модели не работят така( да са програмирани така) Тръбния датчик на външното тяло първия заподозрян и после за околна температура, най-добре ги смени, и проверка се прави като им се мери съпротивлението при спрял климатик, и извадена букса от платката.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #26

    Отговор: дефрост на sf50ve

    За този модел никаква свястна информация не са дали. Нито колко са датчиците във външното тяло, нито какви са им стойностите, дали дефростът продължава по време или до достигане на температура - абсолютно нищо, все едно че външното тяло не съществува. Ако тръгнеш да го пипаш на сляпо, може да го превърнеш в ледена буца.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    1
    #27

    Отговор: дефрост на sf50ve

    Цитат Първоначално публикувано от _Technics Виж публикацията
    Колеги, имам проблем с такава машина на клиент. Наблюдавал съм е много дълго време. Дефроства на по къс интервал дори. Тъкмо развива всичките си 30++ бара 47-49°C темп. на излзиащата струя въздух от вътрешното тяло, има си всичките грамове фреон, развърта се комрпесора на пълна мощност всичко е 6, падне ли с 2-3 градуса въздушния поток вътре намаля мощността и след малко влиза в дефрост ... няма и 30 минути, а самия дефрост си е около 8-10 минути с изчакване спад налягане, реверс на четирипътния, пускане на компресора... после спиране след отчитане на топъл фреон на външния топлообменник, стоп компресор, реверс на 4-пътния пак старт и при обогатен външен топлообменник с топли пари вади 49 градуса (при външна 0°C...-5°C) и отново падне ли въздушния поток с 2-3 градуса цикъла се повтаря и реално климатика не може да се застои в отоплителен режим и тотално не топли !!!
    Външния топлообменник подчертавам, че няма грам скреж !!! .. мерих датчиците според мен са много добре (меря ги по волтаж по време на работа).
    Сигурен съм, че нещо софтуерно се случва и не всички бройки са такива, т.к. съм монтирал над 20 такива но единия ми къса нервите. От ClimaCom се правят на луди ... нищо не ми казват по случея, а клиента е яко прецакан, което на мен не ми се нрави и се опитвам да му помогна...
    Надявам се на компетентно мнение. Как можем да излъжем софтуера и програмата за дефрост за да избегнем това прекомерно често и безмислено размразяване.
    Мислил съм да излъжа датчик но това е инвертор той събира информация от много места. отделно проблема, е че монтажа е с алпинизъм, демонтирва се отделно един огромен стъклопакет и няма смисъл да ходя неподготвен....
    П.п.: Пробвал съм да долея 50 грама после 100 грама R410A по везна с надежди за вдигане налягане и температура на външния топлообменник (т.к. тръбния път е 6 метра), но нали е със стъпково моточе (Ел. Термо Регулируем Вентил), освен, че се влошава малко К.П.Д.-то на машината и вдига малко повече ток за да постигне същото налягане .. няма положителен ефект! (дори както споменавам отрицателен). Имам монтиран такъв със 12 метра тръбен път и без доливане на фреон - сцепва !
    Моля за компетентно мнение ..... ?
    какво беше решението на проблема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дефрост на toshiba Ras-401 SDR
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 31-03-15, 13:58
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  3. Дефрост при FTXS50J
    От thesaint11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 78
    Последно: 10-02-13, 16:11
  4. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 16:47
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе