Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Windows 8.1 товари много процесора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #16

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    давай да видим дали ще се оправи :
    How to switch your Windows 8.1 log-in to a local account - CNET

    ей ти и софт : https://technet.microsoft.com/en-us/.../bb896653.aspx

    аз си мисля че проблема е "загубен в превода"
    да вече имам локален акаунт по посочения начин -никакъв резултат
    а долупосочения софтуер за какво се отнася и какво би ми помогнал? -не съм толкова добър с английския

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Програма която показва кое колко дърпа и можеш да го спреш.
    Общо казао - разширен task manager

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #18

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Програма която показва кое колко дърпа и можеш да го спреш.
    Общо казао - разширен task manager
    благодаря а като спра процеса „прекъсване на системата„ какво ще стане .Няма ли да засегне работата на ОС ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Програма която показва кое колко дърпа и можеш да го спреш.
    Общо казао - разширен task manager
    Здравей Mr.Techno опитах с този разширен таскбар както го нарекохте вие но процеса не може да се спре interrupts

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #19

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    загубени в првода „прекъсване на системата„ мисля че е System Idle Process

    така че търси защо не заема 90-тина 100 % или по скоро кое друго ти яде от цпу-то прекъсванията на системата и ги остави тя а си ги оправя...

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #20

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    загубени в првода „прекъсване на системата„ мисля че е System Idle Process

    така че търси защо не заема 90-тина 100 % или по скоро кое друго ти яде от цпу-то прекъсванията на системата и ги остави тя а си ги оправя...
    Здравейте само като излезе от режим „готовност„ го има този проблем иначе не.
    Излизам от режим „готовност„ и процеса „прекъсване на системата„-процеса ми е преведен от системата кове 40-50% процесора и не мърда -докато другите параметри са почти на 0%, така че нищо друго не яде от цпу -то ами само тоя процес

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    снимка на так манагер с % натовареност при събуждане може ли да дадеш

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #22

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    И аз като estqwerty сметнах в началото, че system idle те тревожи, ама щом рапортуваш сумарна заетост почти цяло ядро, пък и interrupts се спомена, ми светна лампичката. Имал съм подобни разправии под XP64 след спане - само рестарт оправяше. Сега принципно interrupts не е "процес", па било и системен, който да подлежи на спиране - обработка на т.н. прекъсвания си тече нон-стоп и е абсолютно необходимо. Повечето от тях са хардуерни, вероятно от разбеснели се драйвери, а според дългогодишния ми опит излизането от sleep mode или STR често е по-проблемно откъм реинициализация на драйвери на устройства, отколкото, да речем, чистата хибернация или STD. Съветът ми на 1-во време е да забраниш hybrid sleep и да хибернираш машината вместо това. Хибернирам вече 10г и още имам едно наум за standby. Може да пробваш да си обновиш драйверите.

    ПП понеже някой се изстреля в темата със супермощния си телефон, да зачекна и 16-ядрените огледалца за кифли. предвид, че мобилния хардуер в момента е на ниво производителност някъде около 2002-та година (пример - half-life2 само за nvidia shield, и то със скопена графика), ще има още да чакате 4-ядрените арм-чета и атоми на някой комплексар да се изпречат на дъртия athlon64
    Този пост е редактиран от XIIID; 23-02-15 в 21:41.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID Виж публикацията
    ПП понеже някой се изстреля в темата със супермощния си телефон, да зачекна и 16-ядрените огледалца за кифли. предвид, че мобилния хардуер в момента е на ниво производителност някъде около 2002-та година (пример - half-life2 само за nvidia shield, и то със скопена графика), ще има още да чакате 4-ядрените арм-чета и атоми на някой комплексар да се изпречат на дъртия athlon64
    Казах му го на климатичния да си гледа инвертори-те и да не се навира в раздел където е много бос. Намери на кого да се перчи с "Fake" познанията си. Все едно аз да почна да се правя на много вещ в климатичния подфорум или да твърдя че "моя 8год. сплит ще смачка всеки нов инвертор"

    Наборе айде да го сборим с моя 8 ядрен A936 пак е 64бит.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #24

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID Виж публикацията
    И аз като estqwerty сметнах в началото, че system idle те тревожи, ама щом рапортуваш сумарна заетост почти цяло ядро, пък и interrupts се спомена, ми светна лампичката. Имал съм подобни разправии под XP64 след спане - само рестарт оправяше. Сега принципно interrupts не е "процес", па било и системен, който да подлежи на спиране - обработка на т.н. прекъсвания си тече нон-стоп и е абсолютно необходимо. Повечето от тях са хардуерни, вероятно от разбеснели се драйвери, а според дългогодишния ми опит излизането от sleep mode или STR често е по-проблемно откъм реинициализация на драйвери на устройства, отколкото, да речем, чистата хибернация или STD. Съветът ми на 1-во време е да забраниш hybrid sleep и да хибернираш машината вместо това. Хибернирам вече 10г и още имам едно наум за standby. Може да пробваш да си обновиш драйверите.

    ПП понеже някой се изстреля в темата със супермощния си телефон, да зачекна и 16-ядрените огледалца за кифли. предвид, че мобилния хардуер в момента е на ниво производителност някъде около 2002-та година (пример - half-life2 само за nvidia shield, и то със скопена графика), ще има още да чакате 4-ядрените арм-чета и атоми на някой комплексар да се изпречат на дъртия athlon64
    Здравейте ,обнових драйвърите както ме посъветваха . Сега разбрах че повредата не е в моя телевизорще се вслушам в съветите ви. Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат чичо Бил пак е виновен

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #25

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    То затова се пускат уиндоус ъпдейти от време навреме, отделно в самата секция даунлоуд на производителя на дадена платка има пачове, които е препоръчително да се инсталират, и които опраеят разни такива проблеми...

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #26

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    ...Айде да го сборим с моя 8 ядрен A936 - пак е 64бит.
    Хайде наистина, ама къв бенчмарк? Отделно щи ми е интересно да те видя как ще му напънеш всичките ядра на практика... аз досега под андроид повече от две не успях.
    По груба лична преценка обаче едно ядро 1HGz i5 ~ 1.5HGz C2D ~ 2HGz A64 ~ 3HGz P4 ~ 4HGz Atom ~ 5HGz ARM ~ 6HGz Mtek, та осем срещу един... да не се срамуваш накрая от победата

    Цитат Първоначално публикувано от kpkgf Виж публикацията
    ...чичо Бил пак е виновен
    Ииии стига сте го наливали тоз Бил Хейтс, читави са им вече ОС, додея ми таз песен линуксарска от 95-та година. Драйверите се ошмъркали вий пак бозата крива... Ей на миналата седмица колега се изцепи че била "надстройка на дос" - явно буквичките NT още не са стигнали до него.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от kpkgf Виж публикацията
    Здравейте само като излезе от режим „готовност„ го има този проблем иначе не.
    Излизам от режим „готовност„ и процеса „прекъсване на системата„-процеса ми е преведен от системата кове 40-50% процесора и не мърда -докато другите параметри са почти на 0%, така че нищо друго не яде от цпу -то ами само тоя процес
    има едно отдолу - дали е бутон или отметка : покажи процесите на всички усери
    по принцип таск мениджъра показва само на текущият потребител.
    цъкни и виж може да излезе кое товари.
    може и скрийншот да направиш и да го пуснеш че стана интересно. но 99% яе е дрсайвер като не е сервис...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Човекът си каза, че всичко се е оправило след преинсталацията.

    За деинсталация и "изчистване" от ненужни приложения и туулбарове мога да му препоръчам: IObit Uninstaller - единствената програма с която успях да "ликвидирам" след две годишна борба приставката(туулбара) asc.com и на МcАfee антивирусната след безброй други паднали в неравната битка ...

    Хубавото е че при функция forced uninstall чисти и регистъра и премахва и останалите празни след деинсталацията папки.

    Само да внимава какво "зачиства" с нея, че зачисти ли нещо уиндоуско от системните програми ще преинсталира наново ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #29

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    благодаря за отговорите - всичко опитах пак същото за това сега го хибернирам

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    казахме го по-горе - достатъчно бърз е , но пропуснахме най-важното - процесора е Atom ядро и това мисля че изяснява нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  2. много голям проблем с Windows XP
    От jamo1976 във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 22-03-08, 21:41
  3. Търсене на програма за пресмятане на загуби и товари
    От peshooo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 01-12-07, 18:44
  4. Windows XP Pro. 64Bit - Много бавно бутва!
    От s01o във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 05-11-05, 18:47
  5. Windows XP, Easy CD Creator и много пари
    От exabyte във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 21-02-02, 15:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе