Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 105

Най добрите марки автомобили за 2006 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #46

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    Но от толкова много публикации по тези въпроси излиза главното: японските марки оставят по качество и надежност доста назад големите европейски марки, които ние сме свикнали да боготворим като символ на качество и просперитет. Като видиш мощният силует на някой мерцедес или бмв7 и си мислиш, че това чудо може и да те надживее.
    Та понеже зачекна S-class и 7er ..


    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    --------------------------------------------------------------------
    -- най-надеждните --
    Луксозни коли: Lexus LS (2006), Infiniti M*.

    --------------------------------------------------------------------
    -- най-ненадежните --
    Луксозни коли: Cadillac STS (V8), Mercedes-Benz S-Class (2006), Mercedes-Benz CLS*, Mercedes-Benz E-Class Sedan, BMW 7 Series, Jaguar S-Type.
    --------------------------------------------------------------------
    Ако се чудите защо напоследък по пътищата не се виждат много мутри - отговорът е в тази класация: Мерцедесите и БМВ-тата им не могат да излязат от сервизите
    Нали забелязваш че Toyota дори според "твоята" класация не са лидер в луксозните Да - ЛЕКСУСа няма нищо общо с Тойота .... освен ако не наречеш Дачия Логан - Рено Сафран.

    П.П. все ми е на ъкъла че щом разликата между един и същи продукт на Самсунг (примерно) за US и за БГ (Изт. Европа) е космическа, то и разликата между ХХ автомобил в US и тук ще е не по-малка.

    А да ... забеляза ли колко от Тойотите в класацията са дизели

    Да става лафче

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #47

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    CrossBlade, отговарям кратко и бързо

    1. Тойота не е луксозен тип автомобил. Затова е луксозното поделение на Тойота - Лексъс.
    2. От класациите не може да се разбере коя е дизел и коя - не. Втората класация е щатска. В САЩ не карат дизели, освен големите им камиони. Всъщност не знам дали и те не са бензинови...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #48

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Напълно ясно ми беше както за Лексус така и за дизелите в US.

    Както и да е..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #49

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Хайде, да ти пожелая успех - нали каза че и ти си пред избор на кола? Стискам ти палци и да почерпиш после


    Нали и ти си аудиофил като мен - някой ден трябва да ти демонстрирам аудиото в Авенсиса. Макар и да не е луксозна кола, аудиото е на много високо ниво. По една интересна причина - ръководителят на проекта Авенсис бил също аудиофил и наблегнал на качественото аудио също.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #50

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Предполагам има различни нива на аудио в модела? ако е така - предполагам твоето е от по-високите?
    С удоволствие ще чуя аудиото и в колата ти на следващата сбирка

    Иначе избора на барака направих сега чакам доставката от немско мерси все пак

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #51

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    За аудиото - по принцип Авенсиса е в 2 изпълнения - Тера и Сол. Тера е стандартното, май аудиото му има само CD и радио. Сол е с повечето екстри, аудиото е на един голям панел - СD, касета и радио. Управление също от волана
    В колата има 8 високоговорителя. Като високочестотните са изнесени горе, на нивото на прозорците, докато нискочестотните са долу, във вратите. Няма кривене на звука и при сериозно усилване, няма и странични вибрации.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #52

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    като почнах да цитирам "24 часа":

    пак 30 ануари 2007 г. (хмм, дали е случайно )
    стр. 27

    п.с. ако някой иска, мога да сканирам страницата и да я сложа тука

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #53

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Може поне да кажеш какво пише там ;-)

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #54

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Добре, аз имам следните въпроси относно тези класации.
    - кой участва в тях
    - как е отчетено относителното тегло на автомобилите в движение, т.е. колко 5-та серия срещу колко Авенсиса примерно в държавата
    - може ли и как да се сравняват пораженията от катастрофа при автомобил с близо 30% по - високоскоростен и двойно по - тежък с по - лекия му брат?
    ТУВ е съюз за технически надзор. Те изкарват периодично груба, необработена статистика. Занимават се по - скоро с пригодността на автомобилите за пътя и тяхната статистика я гледам нещо като данните на нашият КАТ, което определено не е пазарно проучване.
    Това е.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #55

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    nocToRHHo 3JIo,
    Eто къде можеш да намериш цялата информация по първата класация - кое, защо, как е смятано, претегляно и т.н. http://www.jdpower.com/corporate/new...asp?ID=2006104


    Ето каква книжка имало на нашият пазар и ме изкушава да си я поръчам: http://www.helikon.bg/book.php?book_id=113063

    Как се пътува в странство: с масичка, столчета, авто-хладилник, газов котлон и всичко необходимо за пир на открито
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2090812

    Един експеримент: икономично шофиране от Добрич до Варна (50 км) с ето какъв среден разход на гориво: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2090814

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #56

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    ами с 50км/ч се налага не масичка, столчета и котлон, ами и дюшек персон и половина да си носиш

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #57

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ами с 50км/ч се налага не масичка, столчета и котлон, ами и дюшек персон и половина да си носиш
    Хич не е лоша идея

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #58

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Четох малко какво пише в изследването. Намирам го за общи приказки и не се занимавах.
    Ок, да кажем, че е обективно и всички можем да му се доверим.
    Румене, това с масичката ти ли си бре, човек?
    Хай наздраве тогава!

    Правили сме опита да се доверим на уредите за среден разход. Лично според мен каквото и да показват, все не е вярно, но... Честито Все пак колицата явно харчи малко. За класа си.


  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #59

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    @ roumen68

    Абе, я кажи как успя да го постигнеш тоя номер с разхода на гориво? При мене си показва среден разход 7,8 и това си е...

    Иначе за другото си прав. Авенсиса си е страхотна кола. И като возия, и като интериор, и като обем на купето (аз направо се губя в него, кво да ме правиш - кинта и 65 съм). Не съм карал друг съвременен дизел, ама като поведение и пъргавина е по-добра от старата ми Вектра (1.8i). Багажника е огромен (аз се побирам спокойно в него, даже мога и да се протегна - изпробвано е ), въпреки, че моята специално не е комби. За музиката също си прав - максималното на което успявам да я издържа е на 68 (така и не успях да разбера колко е наистина максимума, пък и не знам в какво го мерят). Чуваше се добре, без никакви изкривявания.
    От септември 2004 г. до сега съм сменял само маската на предницата, десния калник, маслото и накладките на спирачките, въпреки че километрите ми съвсем не са малко (не ги знам в момента колко са, но в началото на зимата бяха навъртени вече 70 000).
    Единствения недостатък, който има (за българските условия разбира се) е ниския просвет на колата в предницата. Успях на един келпав саморъчно правен лежащ полицай да разбия маската отпреде. За калника нямам никаква вина Тая и не се разбрай кой я беше забърсал на паркинга. Евала правя, че ми го смениха във фирмения сервиз в Стара Загора за по-малко от два часа.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #60

    Re: Най добрите марки автомобили за 2006 г.

    Това с 0.0 разход е без газ на скорост.
    3.6 - сигурно е спокойно каране на дизелов автомобил
    Моите впечатления от бензинови Авенсиси (1.6 и 1.8) - преди година трябваше да избирам и за това тествах, но се спрях на Вектра - усещам нестабилност при вятър, която я няма при Вектрата. Двигателите са добри, като 1.8 естестсвено е по еластичен. Нивото на оборудване на Вектрата е доста по- добро в сравнение с Тойотата (за същите пари, 1.6 двигатели).
    Голямото НО , което повлия на избора ми е сервизът на Тойота.
    Разходът ми (1.6) се върти около 7.5 +/- 0.5 л/100 в зависимост от режима на каране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. tb - марка автомобили? :)
    От Bvlgari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 29
    Последно: 19-07-06, 07:47
  2. Сайт за автомобили
    От NosferatU във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-04, 15:42
  3. най-добрите HOSTING компании !
    От masterross във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-03, 15:05
  4. Poll - Най-добрите куестове !
    От Kayso във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 31-10-02, 03:45
  5. Въпрос към най-добрите:
    От Domin във форум Овърклок
    Отговори: 23
    Последно: 04-09-01, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе