Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61
Like Tree13Одобрявам

Избор на малка градска кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #16

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Пред същата дилема бях преди 8-9 месеца. И понеже жената избира се спряхме на Пежо 307 фейслифт /2006-2007/. Година и нещо жената кара Ситроен Ц3 /от Австрия/ ама все дреболии му изкачат и при производството икономисвано от всичко възможно. Поради тази причина директно отпадна 206 като модел. Затова и моят съвет е ЗА БОГА БРАТЯ, НЕ КУПУВАЙТЕ НИСЪК КЛАС /малки/ КОЛИ. Понеже още при конструирането са правени да са еФтини, и както е казано по-горе, ако те "чукне" някой, би било хубаво да оживеете, нали? /Ся ако те нацели някой пиян с G-класата или Рендж Роувъра, друга работа ама пак по има шанс за оцеляване. Аз съм привърженик на ВОЛВА-та, ама пуста му и работа, Ц30-ката е още скъпичка /точно и затова наблягам да не се купува никъс КЛАС, понеже Волво Ц30 може да е малка кола, но не е нисък клас/.
    Закупихме добре запазено 307, купено и карано от архитект в БГ, фабрично БЕЗ ФАП филтър /това щото после се занимаваш да го махат софтуерно и хардуерно, и ако някой се учи на колата ти, става страшно!!!/ Историята я проучихме през София Франс Ауто /доколкото позволяваше, но и това беше пределно достатъчно/. Човекът си е купил нова, и старата му я продаваха. Та първо може да прегледаш върнатите от лизинг, понеже са със сигурна история и са поддържани в оторизирани сервизи. Колата я купихме за 7 хилки 1.6 HDI 110hp. Като изключим малко недоразумения със копчетата на предните стъкла и едно моторче на двузоновия климатроник, всичко е ток и жица. Извънградско без натискане гори до 5 л/100км. Повечето Пежари, препоръчват 90-коньовите мотори 1.6 и 2.0, като по икономични, но пък аз исках да е 110. За данъка на 90 коня, сам можеш да сметнеш. Тук също е в сила съвета максимално да се доближиш до границата от 74KW. /Затова и загледахме Астра 1.7CDTI че е 101 коня, и е в малкия данък./
    Всъщност и аз бях загледал една Корса от най-новите, върната в магазина на 1,5 години на 30К км, ама 15 хилки и искаха, и почти да се навия да я вземем на лизинг, понеже разхода и под 4, а като габарити е пораснала като Астра 2005-та.
    Гледахме и за Астра 2005-та, но задължително изпълнение КОСМО. Има защо!!! Цените са им бяха също около 7 хилки.
    Аз бих си взел за мен пак Волво или Сеат Леон, но поради причини от товарно естество, карам Пасат 5-ца комби, от който съм много доволен, освен малко разхода на автоматика

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Да честно казано и аз съм за Фиат "Пунто"/"гранде пунто" .Дизел.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #18

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Погледни Нисан Микра след 2005г.
    Купето е просторно за малолитражен автомобил, разхода градско- 6.8, на вън зависи от натиска на десния педал(до Банско ми е давала 4.8) мотора е много еластичен и в повечето случай, не е необходимо минаване на по-ниска предавка.Бензиновите Микри са с верига-избягваш едни 500+ лева за ролки и ремъци.За две години каране по София на двоен дубъл жена-дъщеря има за смяна само един къс накрайник.
    Двигателя е 1.4 16V 90кс.
    Не взимай дизел.

  5. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #19

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Голяма грешка е да се купува втора ръка дизел, а 1-ва ръка е още по-голяма. Нито имаме нафта нито имаме майстори за поддръжка. От 10 години насам колите са еднодневки - със значително по-малък ресурс от по старите модели.
    А който си мисли, че като си вземе кола с верига и няма да я обслужва - ами верно е. Правят ги вече необслужваеми. Изхабят се и ги хвърляш.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Отговор: Избор на малка градска кола

    в такъв случай да конкретизирам АЗ защо съм против дизелите:

    турбото е (почти) консуматив - около 800 до 1000 лв със смяната
    4 дюзи по около 600 до 800 лв/бр - грубо около 3 000 със смяната

    и това е гарантирано за нашите условия на прекрасно гориво + заблудата, че купуваш кола на 100К км... 100, ама по-скоро 200-250, а проблемите с горните 2 удоволствия са разчетени да не се случат преди 200К км... които в западните страни се набримчват точно за 6-7 години
    avast3 и protonic харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Познат главен майстор в реномиран и голям сервиз ми каза
    Купуваш си дизел и 2000лв ги оставяш в "Жабката" на колата и не ги пипаш. До 1г ще ги похарчиш само за колата.

    Дилър на колата когато купувах новата ми каза :
    "Разликата между дизел и бензин е 3000лв и се изравняват на 100 000 изминати км. т.е по-евтината кола харчи малко повече от по-скъпия дизел."
    Ха познайте каква кола карам сега

    Малка кола за града - Смарт - 4000лв ( 2000г) 46 коня , нов внос( без регистрация ~ 650 - 750лв двуместна ) с гаранция 6мес. или 30 000 км. или Corsa 2000г 5 врати . обслужена и регистрирана 3200лв

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Вчера ме изпревари едно хюмнйе със Смрат на "Приморски". Много ми заприлича на теб.
    Иначе смартиту е супер-узобна количка.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Отговор: Избор на малка градска кола

    ...ъъъ, тва смарта кола ли се води....?!?

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #24

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Май да, води се скутер с таван

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Аз пък се чудя кое му е смарт-а?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Моторетков - ковчег.Т'ва е смарта.
    При катастрофа нямаш нужда ни от болница, ни от ковчег-отпътуваш направо за ...

    За турбото съм съгласен, че е консуматив.Е може и да не се случи на теб да го правиш/сменяш но ...

    Ако турбото е с непроменлива геометрия може и да има вариант за ремонт .

    Все пак вижте и последните бензинови "маломерки" от 2009-2010 година са с почти всички с турбо ...

    За цената на бензин-дизел съм на 101% съгласен. Идва момента когато започват ремонтите и ... плащаш и турбото ... Действително при нови автомобили дизелите са по-скъпи и плащаш "предварително" евентуално спестената разлика между дизел бензин ...


    По мои сметки разликата е 2700 лева на 100 000км, ако става въпрос за извънградско, ако става въпрос за градско сметката не излиза -разхода на дизела и бензина се приближава, особено с новите -по-мощни дизели от по 150 и нагоре коня ...

    Отделно от 1.6 -2 години се опитват да прокарат в ЕС нов регламент с който се увеличава акциза за дизела във всички държави членки на ЕС.Ако постигнат това, дизела може да поскъпне дотолкова, че разликата между дизел-бензин да "изяде" икономията на дизела ...
    Този пост е редактиран от justify; 26-08-14 в 15:55.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Отговор: Избор на малка градска кола

    ковчег е всяка е една кола , която се управлява безумно от водача си
    Смарта е изненадващо добре подсигурена от лек челен удар , но от сериозен -само джип.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #28

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Аз му викам - Смърт FOR 2 или FOR 4. Катастрофа край Русе! Дете е в кома, вместо в клас!. Повече нямам какво да кажа за смарта . Така и незнам дали се възстанови детето. Факт е, че точно в този участък /около 500 м/ става едно течение в студените дни и гладкият асфалт който е точно там, също е "съдействал" за намаленото сцепление на гумите, отделно нищожното тегло на тая моторетка с таван! Затова пак отбелязвам - не си купувайне НИСЪК клас автомобил!

  17. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #29

    Отговор: Избор на малка градска кола

    Симеонов, преди да ръсиш глупости за малките коли, погледай малко тестове от челни удари. Например Рено Модус срещу Волво 740 да видим в коя кола имаш шансове да оцелееш дори без счупено! Смарт също е с много добра защита в сравнение със стари големи автомобили. Това, че една кола се смачква цялата и се потрошава, не означава, че е кекава, защото като погледнеш кокпита всичко си е право, дори вратите се отварят.
    XIIID одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #30

    Отговор: Избор на малка градска кола

    е мн ясно че ако си вземеш дизел от горубляне ще оставиш 2к в жабката .. даже няма да ти стигнат .. съвсем друго е ако е върната от лизинг на някакви реални км около 100к примерно .. но пак казвам малък дизел е безсмислено .. 1.4 се бил изстрелвал .. явно имаме различни критерии за изстрелване с колегата ,щото е 68 коня колко да се изстрелва .. но пък е с демпферен маховик ,безценно ..
    dimkaraganchev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 05-03-14, 06:49
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  4. Помощ за избор на малка HD флаш камера
    От lyubomir във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-09, 18:29
  5. Съвет за избор на CD player за кола.
    От martovojda във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 6
    Последно: 27-02-09, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе