Страница 22 от 81 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #316

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    И коя ел.кола ползва ... 20kW батерия !? Айде , ...

  2.  
     

  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #318

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Сензационни новини с давност 2-3 години. А развитието? Някой да ми покаже действащ модел в серийно производство и продажба? Хайде да не е за автомобил, ама поне за детска играчка или телефон?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #319

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Полимерна батерия с капацитет 5000mAh зареждаща се с 5С (5*5000=20...25А заряден ток) и струваща 20...30$ има от сигурно 5...7години, даже повече. Масов продукт, за играчки.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #320

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Полимерна батерия с капацитет 5000mAh зареждаща се с 5С (5*5000=20...25А заряден ток) и струваща 20...30$ има от сигурно 5...7години, даже повече. Масов продукт, за играчки.
    Графенова или Li-Pol?

    - - - - - - - - - -

    Когато говорим за батерии, мощности, времена на зареждане и четем разни жълти издания, трябва задължително да го правим с калкулатор в ръка! Нека вземем изходните налични данни в този линк: http://www.ecars.bg/blogs/techno-1/9...lometra-probeg
    1000км пробег и 8 мин зареждане.
    Нека приемем, че имаме нормален бензинов автомобил със среден разход на гориво 5л/100км.
    За 1000км са му нужни 50л бензин.
    1л бензин при изгарянето си дава енергия 8,76KWh.
    Тогава общото количество необходима ни енергия за 1000км е 50*8,76=438KWh. Поне толкова трябва да има в нашата батерия! Нека тя е с напрежение 48V - допустимо по критериите за безопасност.
    Тези 438KWh ние трябва да ги налеем в батерията за 8 мин. Тогава нашия източник на енергия, от който ще ги вземем трябва да е с мощност 60/8*438=3510KW=3510000W
    При 48V напрежение тока на заряд трябва да е 3510000/48=73125А
    Само за сравнение ще припомня, че такова напрежение и ток от 125А са достатъчни на електрожена да направи волтова дъга и да топи стомана!
    Как ви харесва тази цифра господа? Аз поне бих стоял поне на 50м далеч от нещо, което се зарежда с такъв ток!!!
    Някои хора май Закона за запазване на енергията го нямат за нищо! Само че природните закони не са като юридическите и адвокатите да си ги тълкуват както им изнася.
    Този пост е редактиран от Lupus; 28-05-17 в 09:40.
    sad sack и milanov харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #321

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Съвет , безплатен - по-добре не коментирай по темата с нехарактерна за нея информация ..
    Никой не го интересува старата ти информация за батерии и разни хипотези , г-н пенсионер ! Спама е забранен и се наказва с бан !

  7.  
     
  8. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #322

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Съвет , безплатен - по-добре не коментирай по темата .
    Никой не го интересува старата ти информация за батерии и разни хипотези , г-н пенсионер ! Спама е забранен и се наказва с бан !
    За спама се обърни към модераторите, но знай едно от мен -Глупостта е нелечимо заболяване!
    dimkaraganchev одобрява това.

  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #323

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    И ходи по хората ! Нали така ! Но ти не си човек !

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #324

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    И ходи по хората ! Нали така ! Но ти не си човек !
    Всички сме хора, ама от човек до човек има голяма разлика. По темата - ако имаш възражение по същество, аргументирай се както аз съм го направил и обори сметките ми. Другото е празноговорене!

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #325

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Лупи никой не е казал че зарядното у-во ще е на 48V.
    По този "проблем" сме писали и по рано... И пак да се повторя за теб, че това има решение и то е в високото напрежение на зарядното и понижаващи трансформатори за самия заряд на батериите - а те може да са разделени на много секции примерно...
    Изобщо това за което си се хванал е разрешим проблем не е нещо непреодолимо!

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #326

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Лупи никой не е казал че зарядното у-во ще е на 48V.
    По този "проблем" сме писали и по рано... И пак да се повторя за теб, че това има решение и то е в високото напрежение на зарядното и понижаващи трансформатори за самия заряд на батериите - а те може да са разделени на много секции примерно...
    Изобщо това за което си се хванал е разрешим проблем не е нещо непреодолимо!
    Хипотетично това е решение, но половин мегават мощност си е сериозна цифра! С какво напрежение ще захранваш моторите на тая кола? А ако трябва на зарядната станция да се зареждат едновременно две или три коли? Та това си е цяла подстанция, захранваща малък град!!! Дай твоите сметки да видим какво излиза на практика! И се опитай само да си представиш конектора, който трябва да прехвърли 74000 ампера ток за 8 минути. Представяш ли си зареждане на кола с 48000V, за да имащ един нормален ток от 74А? А колко ще тежат съоръженията в колата за преобразуване на такива мощности? Занимавал ли си се въобще някога със силова електроника? Защото все пак на мен това ми е специалността от ВМЕИ и имам реална представа за мощности, охлаждания, схеми и елементи за преобразуване на енергията.
    Казал съм го и пак ще го кажа - в електрическите автомобили има бъдеще, ако производителите се договорят за унификация на батериите. И се действа на принципа на дилижанса - отиваш на разменната станция и сменяш уморените коне с нови.
    Този пост е редактиран от Lupus; 28-05-17 в 11:07.
    sad sack одобрява това.

  13.  
     
  14. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #327

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Ще ми е много интересно да видя кораби и самолети на ток, даже и камиони - ама истински, не такива за "еднократна" употреба.

  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #328

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Lupus го е написал. Не става и с високо напрежение от n-на брой последователни клетки. Всяка клетка трябва да се следи и балансира. Зареждането на полимерните батерии не е като другите. И участък с постоянен ток и участък с постоянно напрежение от зарядвия период. И т.н......

    П.П.
    За литиево полимерна ставаше въпрос в предния ми пост, но гледам че продават и графенови вече.

    - - - - - - - - - -

    90С разряд, 10С заряд ЦЪК

    - - - - - - - - - -

    Графенова.
    Lupus одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #329

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Лупус - не ме притеснява толкова самия процес по заряда (и технически и за безопасността си има решение макар да изглежда трудно) - повече ме притеснява този моментен голям товар който ще се получава от гледна точка на енергопреносната мрежа и производство на енергия! Как ще се понасят такива пикове на пусни спри едновременно ако станат масови тези зарядни станции...

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #330

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Lupus го е написал. Не става и с високо напрежение от n-на брой последователни клетки. Всяка клетка трябва да се следи и балансира. Зареждането на полимерните батерии не е като другите. И участък с постоянен ток и участък с постоянно напрежение от зарядвия период. И т.н......
    .П.
    За литиево полимерна ставаше въпрос в предния ми пост, но гледам че продават и графенови вече.
    90С разряд, 10С заряд ЦЪК
    Графенова.
    Мерси, че си им обяснил тук на "ентусиастите" проблема със зареждането! Не случайно е написана схемата на свързване - 2S2P. А батерията си я бива. Тоя сайт много си го уважавам!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Лупус - не ме притеснява толкова самия процес по заряда (и технически и за безопасността си има решение макар да изглежда трудно) - повече ме притеснява този моментен голям товар който ще се получава от гледна точка на енергопреносната мрежа и производство на енергия! Как ще се понасят такива пикове на пусни спри едновременно ако станат масови тези зарядни станции...
    Ами и това си е част от проблема! Абе козата си сака пръч, а зареждането - време!
    sad sack одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 81 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе