Страница 31 от 81 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #451

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Индукционно зарежданата кола е като тенджера на индукционен котлон. Някой в нея ще се изпържи отвътре - я катарама на колан, я коронка на зъб ще изпушат... Най-весело ще им е на тези с пейсмейкърите
    Lupus одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #452

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Индукционно зарежданата кола е като тенджера на индукционен котлон. Някой в нея ще се изпържи отвътре - я катарама на колан, я коронка на зъб ще изпушат... Най-весело ще им е на тези с пейсмейкърите
    Те цели ленти индукционни мислят правят в градовете за зареждане. Едва ли ще е точно като котлона :D Моля те не говори щуротии, някой ще се хване. Между индукционния котлон и зарядното единственото общо е думата индукция.
    kokovox одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #453

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Zubcho Виж публикацията
    Те цели ленти индукционни мислят правят в градовете за зареждане. Е два ли ще е точно като котлона :D Моля те не говори щуротии, някой ще се хване. Между индукционния котлон и зарядното единственото общо е думата индукция.
    А ти имаш ли представа когато казваш, че говори щуротии как работи едното и как - другото? Ще ни го обясниш ли да разберем и ние в какво се състои щуротията? И какви количества енергия трябва да се прехвърлят при зареждането на батерията на телефон и тази на кола?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #454

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?


  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #455

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Няколко думи за хибридите:

    Сегашните модели произвеждани хибриди, имат пробег на батерии 30-40 км, а някои и още по-малко.
    Основната идея при хибридите е да карат на ток докато минават през градовете и с ДВГ извън градовете.
    Батериите им могат да се зареждат както по време ва движение (от ДВГ или рекупертивно), така и при покой от електрическата мрежа. Пълното им зареждане е от порядъка но 3-4 чака.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #456

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И какви количества енергия трябва да се прехвърлят при зареждането на батерията на телефон и тази на кола?
    Точно заради тази разлика поукрасих нещата образно
    За да се прехвърли ТАКОВА количество енергия безжично и устройствата за целта да се побират в кола без да трябва ремарке, ще трябва да се работи и с много високи честоти, за които пък могат да се напишат още страхотии...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #457

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Оффф....
    На мен ми омръзна да се опитвам да обясня на ентусиатите тук, че има физични закони, които не могат да бъдат прескочени. Ама не! Някои рупат ли рупат зелено тикве!

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #458

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?


  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #459

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Оффф....
    На мен ми омръзна да се опитвам да обясня на ентусиатите тук, че има физични закони, които не могат да бъдат прескочени. Ама не! Някои рупат ли рупат зелено тикве!
    Дали не могат?
    Една друга част от тук присъстващите (може би от "рупащите зелено тикве") се опитаха да ти обяснят, че има достатъчно неориентирани тиквояди по света и вземат да направят нещото което такива като теб упорито отричат че е възможно!
    Лупи хващаш се за всяко твърдение да ни обясняваш как не е възможно понеже твоите знания не го позволяват... Еми представи си пък, че може и да има по умни от теб! За всеки на пръв поглед технически невъзможен акт се оказва, че има решение в последствие - просто време и точния човек трябва!

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #460

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Дали не могат?
    Една друга част от тук присъстващите (може би от "рупащите зелено тикве") се опитаха да ти обяснят, че има достатъчно неориентирани тиквояди по света и вземат да направят нещото което такива като теб упорито отричат че е възможно!
    Лупи хващаш се за всяко твърдение да ни обясняваш как не е възможно понеже твоите знания не го позволяват... Еми представи си пък, че може и да има по умни от теб! За всеки на пръв поглед технически невъзможен акт се оказва, че има решение в последствие - просто време и точния човек трябва!
    Мисля, че достатъчно ясно и с необходимите сметки обясних как стои въпроса с преноса на енергията от мрежата в акумулатора. Ако смяташ, че съм допуснал грешка - покажи я. Дали това ще стане по кабел, по индукционен път или с космически лъч проблема винаги опира до формулата мощност Х време. Моите знания и това, което пиша опират на съвременните постижения на науката физика. Ако бъдат открити нови физични закони, може би ще преодолеем гравитацията, ограниченията на тримерното пространство и посоката на времето. За сега това не е станало. За това се стремя да ходя, здраво стъпил на земята. Ако на някой му се лети в розови облачета - за това си има съответните медикаменти.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #461

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Лупи не оспорвам физиката или твоите знания - там е проблема дори не можеш да осъзнаеш какъв си чугун! Ако всички мислеха като теб нямаше да има открития! На всяко нещо което е иновация и все още недоразвито но факт - ти с лека ръка го задраскваш и ни обясняваш как не може да стане това нещо... А то е станало и само желание и време е необходимо да се доразвие! Правилната посока на мислене щеше да е как може да стане/да се доразвие и да се решат текущите проблеми! Опитвам се да ти обясня, че ако всички бяха като теб - нямаше да има прогрес!
    Ами то и корабите от метал се е твърдяло, че не могат да плават - ама както се види днес всички кораби са метални...Ами по тежко от въздуха не може да лети - ама днес се види, че може! Всички тези които твърдяха, че не може това и онова са били като теб! И са се осланяли на физиката... Физиката се обяснява със закони а откритията използват тези закони за постигането на желаните ни цели.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #462

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    За разбиращите физичните закони - една популярна задача, която под друга форма я има и в раздела с логическите задачи:
    Два съда от по 1 литър пълни с вода. В първия съд водата е с температура 20 градуса (Целзий)
    Във втория съд е с температура 90 градуса (Целзий)

    На разположение има всякакви допълнителни съдове и топлообменници за течности, с идеални топлообменни характеристики.

    Може ли с помощта на тези топлообменници водата от първия съд да бъде загрята до температура 60 градуса или повече, използвайки (само) по-топлата вода от втория съд ?
    Т.е. може ли да се направи така, че водата от първия съд да се повиши до температура 60 градуса (или повече), за сметка на температурата на водата от втория съд, която съответно ще се понижи до 50 градуса (или по-малко).

    Водата от двата съда не може да се смесва - може да се прави само топлообмен с помощтта на топлообменниците.

    Колко е максималната температура, до която може да бъде загрята водата от първия съд ?
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-06-17 в 14:20.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #463

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Лупи не оспорвам физиката или твоите знания - там е проблема дори не можеш да осъзнаеш какъв си чугун! Ако всички мислеха като теб нямаше да има открития! На всяко нещо което е иновация и все още недоразвито но факт - ти с лека ръка го задраскваш и ни обясняваш как не може да стане това нещо... А то е станало и само желание и време е необходимо да се доразвие! Правилната посока на мислене щеше да е как може да стане/да се доразвие и да се решат текущите проблеми! Опитвам се да ти обясня, че ако всички бяха като теб - нямаше да има прогрес!
    Ами то и корабите от метал се е твърдяло, че не могат да плават - ама както се види днес всички кораби са метални...Ами по тежко от въздуха не може да лети - ама днес се види, че може! Всички тези които твърдяха, че не може това и онова са били като теб! И са се осланяли на физиката... Физиката се обяснява със закони а откритията използват тези закони за постигането на желаните ни цели.
    Нищо не си разбрал от постовете ми и това е обяснимо. За да схванеш същността на нещата ти трябва основата и възможността да осъзнаеш проблемите. Няма нещо, за което да съм казал, че не може да стане по принцип. Обикновено казвам, че то или не може да стане сега и веднага или че не може да се реализира с познанията, които имаме към този момент. Схващаш ли разликата?
    Дразни ме елементарния начин, по който сериозни неща се представят от посредствени журналисти. А вие тук си ги приемате безкритично и изпадата в неоправдан възторг. И за да не съм голословен отново давам пример как приехте за истина, че както една батерия за телефон може да бъде заредена за 8 мин, така и батерията за кола с енергията за 1000км пробег ще се зарежда за същото време. Ами това е смешно! И когато ви го доказах с елементарна аритметика ви изби на философии как ще се зарежда с 10000V.
    Мисля да създам една тема за научна фантастика, журналистически псевдонаучни глупости и техните интерпретации във форума. Голям смях ще пада!
    milanov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #464

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Нищо не си разбрал от постовете ми и това е обяснимо. За да схванеш същността на нещата ти трябва основата и възможността да осъзнаеш проблемите. Няма нещо, за което да съм казал, че не може да стане по принцип. Обикновено казвам, че то или не може да стане сега и веднага или че не може да се реализира с познанията, които имаме към този момент. Схващаш ли разликата?
    Дразни ме елементарния начин, по който сериозни неща се представят от посредствени журналисти. А вие тук си ги приемате безкритично и изпадата в неоправдан възторг. И за да не съм голословен отново давам пример как приехте за истина, че както една батерия за телефон може да бъде заредена за 8 мин, така и батерията за кола с енергията за 1000км пробег ще се зарежда за същото време. Ами това е смешно! И когато ви го доказах с елементарна аритметика ви изби на философии как ще се зарежда с 10000V.
    Мисля да създам една тема за научна фантастика, журналистически псевдонаучни глупости и техните интерпретации във форума. Голям смях ще пада!
    Въртим сучем все стигаме до чашата дето е наполовина пълна или наполовина празна!
    Пак си знаеш твоето - критика и нема начин щото не се вписва в моите знания (не ги оспорвам)!
    Упрекваш ни, че сме наивници или невежи, но не е така - просто колкото и да ти е трудно да разбереш има и хора с друг поглед - търсим решение дори да не се вписва в съвременните разбирания за може/неможе...дори да са наивни и дори на моменти глупави - по добре да има някакви отколкото само отричане и здрав реализъм...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #465

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Въртим сучем все стигаме до чашата дето е наполовина пълна или наполовина празна!
    Пак си знаеш твоето - критика и нема начин щото не се вписва в моите знания (не ги оспорвам)!
    Упрекваш ни, че сме наивници или невежи, но не е така - просто колкото и да ти е трудно да разбереш има и хора с друг поглед - търсим решение дори да не се вписва в съвременните разбирания за може/неможе...дори да са наивни и дори на моменти глупави - по добре да има някакви отколкото само отричане и здрав реализъм...
    Разликата е на друго място между мен и вас. Вашия възвишен поглед е в умозрителни фантазии за висши технологии. Вие дъвчете захарен памук и мислите че правите нещо. Аз инвестирам реални пари в такива технологии и ако нямам критичен поглед отдавна да съм фалирал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 81 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе