Страница 29 от 81 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #421
    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Посоката на мислене ти е грешна по отношение на зарядните станции! Естествения ход на нещата при изграждане на зарядна станция за електромобили е първо да се изгради трафопост захранван с високо напрежение от електростанция и към него зарядна станция...
    МММ точно това съм написал.
    Няма от къде да захраниш нов трафопост...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #422

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Дам, живеещите в панелните квартали стават с предимство - на 2-3 блока трафопост са слагали.... Малко да се копне и е готова зарядната станция.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #423

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    МММ точно това съм написал.
    Няма от къде да захраниш нов трафопост...
    Объркал съм думите - електростанция в края на изречението ми да се чете понижаваща високо към средно напрежение подстанция за ел.енергия...

    Принципно проблемите са в понижаващите трафопостове - все не стигат мощностите на места където се разрастват домакинствата...

    Но в случай на изграждане на зарядна станция за електромобил ще си изградят и понижаващ трафопост плюс полагане на кабел от близката подстанция....

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #424

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    На първо време са достатъчни единични бройки колонки на публични места и публични паркинги.
    Трябва живеещия в панелката, който сега има един-два ДВГ-автомобила пред блока да не се чувства с вързани ръце по отношение на зареждането на електромобила.
    За единични бройки колонки не е необходима промяна в инфраструктурата - съществуващите трафопостове ще се справят, а там където не могат да се справят, то няма да се правят такива колонки.

    Второто нещо което трябва да се отчете и което вече беше споменато, че 500км пробег е предостатъчно за средностатистическата седмична консумация на отделения човек, който не се занимава с транспортни услуги. Т.е., една колонка седмично може да зареди в "бавен" режим около 15 електроавтомобила от околните блокове. А сега бройката такива автомобили е 0(нула) заради липсата на колонката.

    Т.е., едно зареждане седмично на такава публична колонка е достатъчно.
    Но трябвада я има на разположение, а сега я няма. Което спира разпространението на електромобилите тук вБългария и в частност в София, щото не всеки има гараж със собствен електромер в него.

    И съответно като почнат да стават опашки пред колонките, то тогава вече ще трябва да се промени и изгради каквото е необходимо и никой няма да има основание да казва, че това са "неоправдани инвестиции".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-06-17 в 13:25.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #425

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Много трих...
    Ще съм благодарен ако скоро не трябва пак да се чисти (:

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #426

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    ай готово : решен е проблема. сега пари за коли трябва да намерим.

    AББ доставя бърза зарядна станция за електромобили на Кауфланд

    AББ доставя бърза зарядна станция за електромобили на Кауфланд
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #427

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Логиката за мен подсказва, че проблема в София се дължи главно на големият брой амортизирани таралясници.
    Естествено, че това е основния проблем. Плюс отоплението с твърди горива за определени квартали.

    Разбира се, проблема има елементарно решение, но никой управляващ няма да си направи харакири с такива мерки.
    Просто затягат мерките с измерванията на вредните газове и определят данъка/еко такси/ според това. Като набичат 200-300 лева данък на някой с таралясник и му забранят да минава през центъра на града ще се усети веднага ефекта. Да не говорим, че така ще се реши частично проблема със задръстванията.

    MitkoS, имам чувството, че живееш в някакъв измислен свят или в момента си в процес на сътворяването на научно-фантастичен роман.
    Със същия успех можем да започнем да изграждаме паркинги за летящи автомобили по покривите на панелките.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 05-06-17 в 16:29.
    Wise одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #428

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    """"Логиката за мен подсказва, че проблема в София се дължи главно на големият брой амортизирани таралясници.""""

    Ми такива си купуват хората - амортизирани таралясници, нямат каско или ако го има е минимално. На един електромобил с цена около 60х. колко трябва да се дава всяка година за застраховка? Поне 2400лв.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #429

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Между "таралясници" и такива за 60 хиляди лева има доста прилични коли.

    Ясно, че няма откъде да се сдобие народа само с нови коли по 60 хиляди. Обаче по последната статистика средната възраст на автопарка беше над 20 години. Хайде, в София и 15 години да е. Смятай на какви екологични норми отговарят.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #430

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    60x. за електромобил. Даже не стигат.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #431

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Покупателната способност на българина не му позволява да задели за нов автомобил, аз хората не ги обвинявам ни най малко. А за тези които разполагат със средствата, нямат стимул да ги вложат в такъв автомобил. Единият данък и това е. Субсидиите до колкото знам са за държавни институции... А застраховките са ми болна тема. В Испания карам къде къде по скъп автомобил и съм само с гражданска, с вкл. пътна асистентенция и подмяна на стъкла. А в Русе, таралясника с пълно каско... Веднъж ми се наложи да викам пътна помощ та са изкихах 50лв.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #432

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Нямам предвид електромобили, а такива с адекватни екологични норми.
    Аз съм песимист, че ще доживеем екологичния ефект от масовата употреба на електромобили.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #433

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Не е само данъка...обслужването също е някакъв фактор...нямаш масла,филтри,ремъци....синя и зелена зона също не са за подценяване като разход..тъй като се кара предимно градско ...нали така?...

    ПП. Имам колежка кара Chevrolet Volt,понякога го ползва да пътува служебно,беше донесла на счетоводителката бележка за ток,да и я осребри,и онази я беше гледала тъпо...,докато разбере за какво става въпрос...
    Този пост е редактиран от iveto; 05-06-17 в 17:56.
    MitkoS, justify и kokovox харесват това.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #434

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Съгласен съм, фактор са и то не малък. Леко встрани от нас на Запад, освен тези бонуси, държавата наистина поощрява решението на даден човек да закупи електромобил като финансира частично покупката. Излиза, че може да караш БМВ I3 за 30к€, вместо 36к€.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #435

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Със същия успех можем да започнем да изграждаме паркинги за летящи автомобили по покривите на панелките.
    Мина близо година от новината, че в Япония вече има повече електростанции, отколкото газостанции.
    В интернет има достатъчно много карти (географски) на които са отбелязани електростанциите в отделни райони по света.
    Последния път когато погледнах такава за Европа, си дадох сметка, че на България може да се гледа като на пещерно племе.
    Отделно от това, много скоро ще отнесем национална глоба за мръсен въздух.
    С липсата на електростанции в големите гъсто населени квартали, няма никакъв шанс да бъде купен електромобил там дори и да е N-та употреба (или пък чукнат и за оправяне).

    Някъде някой спомена, че повечето българи са специалисти по това как нещото не можело да стане.
    И пак някъде някой спомена, как героят на Джак Никълсън в "Полет над кукувиче гнездо" каза - "Ех, аз поне опитах".

    Ако съм пропуснал нещо което е могло да бъде отбелязано, то е, че в България няма съществени държавни стимули за покупка на нов незамърсяващ автомобил, каквито стимули има например във Франция и те бяха описани от fXOrange тук Сетком.
    (всъщност вече е отбелязано в двата поста точно пред този мой)


    ПП.
    И отново да припомня, че има огромен пазар на служебни автомобили. В голямата си част тези автомобили са съвсем нови, къде на лизинг, къде под наем, къде собствени. И 90% от същите тези автомобили, нощуват по междублоковите паркинги на гъсто населените квартали.
    С липсата на мрежа от електроколонки, тези автомобили също са обречени да бъдат ДВГ.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-06-17 в 19:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 81 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе