Вижте резултатите от анкетата: За или против доброволната евтаназия ?

Гласували
86. Не можете да гласувате в тази анкета
  • За

    33 38.37%
  • За - с някои условности

    38 44.19%
  • Против

    6 6.98%
  • Против - с някои условности

    7 8.14%
  • Не знам-не съм мислил по въпроса

    2 2.33%
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70
Like Tree12Одобрявам

За или против евтаназията ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #31

    Re:За или против евтаназията ?

    panzar
    Беше хубаво да се обърнеш с отворено писмо до парламента или да започнеш подписка за промяна на закона. Тук доста хора ще се съглясат с теб и ще подпишат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #32

    Re:За или против евтаназията ?

    Къде в Европа е легално

    Швейцария
    Позволено е само асистиране при самоубийство както от страна на лекар, така и от немедицинско лице.

    Белгия
    Допуска се евтаназия, но няма формулировка за метода.

    Холандия
    Евтаназията със съгласието на пациента и лекарската асистенция при самоубийства са законни от април 2002 г.

    _________________________________________________
    Потърсете и гледайте филма You Don't Know Jack
    Режисьор : Бари Левинсън
    В ролите : Ал Пачино, Дани Хюстън, Джон Гудмън, Бренда Вакаро, Дилейни Уилямс, Сюзан Сарандън
    Държава : САЩ
    Година : 2010
    Времетраене : 134 минути.

    http://monaliza121.blog.bg/izkustvo/...te-djak.696719

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #33

    Re:За или против евтаназията ?

    Аз пък мисля, че въобще не си разбрал правилно филма!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #34

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Аз пък мисля, че въобще не си разбрал правилно филма!
    Едва ли знаеш как съм го разбрал не съм писал тук по този въпрос каквото и да било.

    http://argumenti-bg.com/4721/v-tsyur...-evtanaziyata/

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #35

    Re:За или против евтаназията ?

    Тери Пратчет иска да прекрати живота си сам

    http://www.webcafe.bg/id_828708809_T...t_iska_da_umre
    http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...h_smartta.html

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #36

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Тери Пратчет иска да прекрати живота си сам

    http://www.webcafe.bg/id_828708809_T...t_iska_da_umre
    http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...h_smartta.html
    Не е така - иска да МОЖЕ да го направи! Има маааалка разлика.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #37

    Re:За или против евтаназията ?

    Корнезов предлага закон за евтаназията

    България да разреши прилагането на евтаназия по молба на болния или неговите близки. Това предлага депутатът от Коалиция за България проф. Любен Корнезов, който е внесъл проектозакон в парламента.

    „По молба на болния или неговите близки, когато човек е безнадеждно болен, да бъде прекратено по изкуствен начин поддържането на живота, като предлагам, ако това се случи, органите на евтаназирания по право да могат да бъдат трансплантирани - един живот да спаси друг живот", посочва депутатът.
    Корнезов предлага искането за евтаназия да се разглежда от специална петчленна комисия, назначена от министъра на здравеопазването и министъра на правосъдието. Предвижда се решенията на комисията могат да се обжалват пред Върховния касационен съд.

    „Даже и след решението на комисията, респективно и след решението на ВКС, самият болен човек, който е подал молба за евтаназия, винаги може да се откаже", каза още Корнезов.
    „Не ни питат, когато се раждаме, поне да ни попитат кога искаме да срещнем смъртта", пише в мотивите на червения депутат.
    „Знам, че е тежко, затова го казвам със стиснати зъби и свито сърце, казвам „да" на евтаназията", допълва Корнезов.


    http://www.dnes.bg/politika/2011/06/...aziiata.122492

    В проекта се предвиждат 4 вида евтаназия. При доброволната пациентът сам заявява желание за това. Принудителната е за случаи, когато болният не може да изрази волята си и решението се взима от близките му. Активна е тази евтаназия, при която процесът на умиране е подпомаган от лекар, а при пасивната смъртта настъпва като резултат от прекратяването на животоподдържащи мерки.
    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=943892


    Ако някой знае и-мейла му ,да го даде за да му напишем няколко предложения

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Re:За или против евтаназията ?

    в момента чета "опаричване" на пратчет и ми беше много тежко да изляза от веселия му свят, за да вляза в.... реалността му

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #39

    Re:За или против евтаназията ?

    Днес сутринта гледах интервютата по БТВ и Канал1 относно законопроекта за евтаназия... лекарите ревнаха защо ги задължавали да участват в това.... Имало лечение на болката..../демек трябва лекарите и фармацефтичните компании да спечелим от продължаване на "лечението"/.....и накрая заявиха евтаназията да бъде включена в протокола за лечение/иначе здравната каса няма да им плати/.

    http://bnt.bg/bg/news/view/55815/arg...v_evtanazijata

    http://www.btv.bg/video/2002412893-E...dno_bolni.html

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    4
    #40

    Re:За или против евтаназията ?

    .Баста с този господ.Защото ако го има:
    защо позволява на пияни шофьори да избиват невинни хора
    ,защо позволява дасе раждат недъгави деца,
    да умират деца,невидяли нищо от живота,
    който той,,уж дарява''
    Ай сиктер от демагогия.Спирам със ,,защотата'',
    защото няма да ми стигне цял ден.
    kalcheff1 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от panzar
    .Баста с този господ.Защото ако го има:
    защо позволява на пияни шофьори да избиват невинни хора
    ,защо позволява дасе раждат недъгави деца,
    да умират деца,невидяли нищо от живота,
    който той,,уж дарява''
    Ай сиктер от демагогия.Спирам със ,,защотата'',
    защото няма да ми стигне цял ден.
    Защо намесваш Господ в тази работа? Той си върши неговата, а ние тук обсъждаме хорските дела.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #42

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Защо намесваш Господ в тази работа? Той си върши неговата, а ние тук обсъждаме хорските дела.
    ами най-малкото защото аргументацията на анти-евтаназистите достатъчно често включва отхвърляне на човешка намеса в делата на всемогъщия и справедлив бог (надявам се, че се е усетила иронията)

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #43

    Re:За или против евтаназията ?

    @Wise - защо да не може??!! - мосю Тери е в състояние в което ако поиска много лесно може да сложи край на дните си. Ако си убеден, че това което престои не искаш да го изживяваш, има магазини за оръжие, има и магазини за отрови - ниенте проблемас. Що трябва да ти асистират? Един спусък все можеш да дръпнеш. Май искаме някой да ни помогне за страха, не толкова за действието. Например страха, че ако вземе да се окаже горе самоубийството голям грях, ко праим?

    Най-обичам в тази страна с мизерни доходи и живот като в третия свят властимащите да се занимават с проблеми и дилеми на които не им е дошло времето. В нашата преуспяваща държавица вместо да се занимават с това, как да подобрят живота на живите, те видиш ли се загрижили за умиращите. Баси олигофренията. Дето се казва...бързат бързат да ни изпратят всичките горе да не им се пречкаме тук...Цял живот ни карат да работим в крайно нездравословни среди, карат ни да ядем и пием лайна, тъпчат ни със здравословни антибиотици и ваксини при всяка настинка, скъсват ни гъза от данъци и глоби, като за 10-кратно по големи доходи....и в този прекрасен живот, който е купон от раждането до смъртта разбираш ли милите се замислили как да ни спестят мъките в края. Като садист ритащ по цял ден някое животно в мига в който то вече след седмици мъки бере душа да промълви забивайки ножа състрадателно: "Да не се мъчи горкото"

    Няма морал и отговорности и достойнство и каквото искате в нашата държавица с чалгаджийски ценности за такъв закон!

    Аре да вземем да се поборим малко за правото си на ЖИВОТ първо вместо да избираме право на СМЪРТ?! А? Коментираме гърците от удобното си топло диванче и си дигаме задниците само до магазина за поредната бира. А 1989 година не беше така.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #44

    Re:За или против евтаназията ?

    Tommorow
    Ама и ти намеси този измислен господ....Не всичики са вярващи ,а и повечето хора ги е страх от болката - затова искат специалист да им помогне. Отделно стои въпроса с парализираните ,които не могат сами нищо да направят ,освен да помолят някой друг...
    Да вземем да легализираме наемните убийци ли...... да ги изкараме от сивата икономика.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #45

    Re:За или против евтаназията ?

    @христо - ами ако не е измислен? Ти гарантираш ли това? Щото аз не мога. Но и не мога да го отричам. Атеизмът е убежище на страхливците. Вероятно си натворил сума ти простотии и липсата на Бог е теория която ти е по-изгодна. Но и тук грешиш както и в много други неща. Как така прагматичен егоист като теб тук не мисли прагматично? Някой беше казал: "Предпочитам да вярвам, че има Господ и да се страхувам от него и неговия съд. Така печеля и в двете положения: Той съществува/Той не съществува."

    Трябва да ти кажа, че на смъртния одър всеки иска прошка: и фанатика и атеиста. Но ти и това няма как да знаеш, щото едва ли си изпращал някой свой близък, точно така както и не си създал и изгледал деца но им слага етикет "Цена/кг. , вероятно нямаш и домашно животно....всъщност, що не се попиташ: Аз за какво съм жив?
    No ofence ама хайде да се опитаме да не изглеждаме като лаладжии, щото си мисля, че има моменти и случки и изживявания в тоя живот които не се описват и ти няма да ме разбереш, просто защото трябва да го изживееш.

    Атеизмът е убежище на страхливците. Точно както и евтаназията. Много хора искат някой да ги отърве от греха...който не е само грях към Бога според всички религии..Майка да спре кранчето на системата на дъщеря си. Баща да спре кислорода на съпругата си. Няма как да стане това. Единици ще посмеят да го направят казвам ти. Единици от стотици хиляди. Ето защо на страхливците им трябва закон за евтаназията: Някой друг да опере пешкира. Страхливия баща, син или дъщеря просто да сложи някъде един подпис и готово. Други да се погрижат за останалото. Нещо като клик на чавката с мишката. Много по-лесно е нали? Аре да направят така, асистирането да става задължително от първи роднина по пряка линия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За или против хазарта
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 10
    Последно: 26-06-11, 01:53
  2. gzip - за и против
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 8
    Последно: 13-04-07, 11:27
  3. За или против .... рейтинга
    От Io във форум Анкети
    Отговори: 35
    Последно: 02-10-06, 18:00
  4. Barebone pc - за и против?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 10:38
  5. За и против втори HDD
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-01-05, 02:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе