Вижте резултатите от анкетата: За или против доброволната евтаназия ?

Гласували
86. Не можете да гласувате в тази анкета
  • За

    33 38.37%
  • За - с някои условности

    38 44.19%
  • Против

    6 6.98%
  • Против - с някои условности

    7 8.14%
  • Не знам-не съм мислил по въпроса

    2 2.33%
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 70
Like Tree12Одобрявам

За или против евтаназията ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #46

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Атеизмът е убежище на страхливците.
    Трябва да ти кажа, че на смъртния одър всеки иска прошка: и фанатика и атеиста.
    Атеизмът е убежище на страхливците. Точно както и евтаназията.
    Е, не съм съгласен - няма нищо общо между страх и атеизъм!
    kalcheff1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #47

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Е, не съм съгласен - няма нищо общо между страх и атеизъм!
    +1

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #48

    Re:За или против евтаназията ?

    Tommorow
    Ех как го извъртя... далеч си от истината. Готов съм да поспоря с теб за измисленият ти господ.....именно бог е за страхливците - на които им се иска да мислят ,че там горе...има някой ,който мисли за тях и ще се погрижи в случай че му се помолят.

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Е, не съм съгласен - няма нищо общо между страх и атеизъм!
    +1
    kalcheff1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #49

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Tommorow
    Ех как го извъртя... далеч си от истината. Готов съм да поспоря с теб за измисленият ти господ.....именно бог е за страхливците - на които им се иска да мислят ,че там горе...има някой ,който мисли за тях и ще се погрижи в случай че му се помолят.
    1. Религиозните хора имат комплекс...за малоценност.
    2. Липсва им самоувереност.
    3. Липсва им образование - отхвърлят всички исторически факти...
    4. Липсват им аналитически способности.
    За мен те са втора категория хора....извинявам се ако звучи грубо.
    +1
    Я виж ти каква интересна аргументация.
    А след като религиозните хора имат комплекс за малоценост, липсва им самоувереност.След като им липсва и образование, то защо ти представи текстове, които съм писъл аз, като свои - без да укажеш по никакъв начин. че ти не си техен автор.
    Защо тогава преписваш текстове от религиозен човек, а ги поднасяш като свои.
    Що за наглост.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #50

    Re:За или против евтаназията ?

    @hristoslav2 - виж, ще споря с теб когато понатрупаш социален, житейски и емоционален опит. Продължаваш да заобикаляш директните ми въпроси, което за мен си е своеобразен отговор. Ще ти ги повторя пак с точки щото виждам много ги обичаш:
    1. Имаш ли деца? свои, доведени, каквото и да е? Щото в една тема ги колеше кълцаше и зацени на 0 лева/бр.
    2. Изпращал ли си някой свой близък? Умирал ли ти е баща, майка, баба, дядо, леля....който и да е било в ръцете? Не да ти кажат по телефона че е починал - в ръцете.
    3. Грижиш ли се за някой друг освен за себе си? Поддържаш ли жена, баба, дядо или болен човек, финансово или другояче?
    4. Имаш ли домашно животно...освен хлебарките в кухнята и някоя и друга заблудена муха или комар?

    Когато един ден на всичките тези 4 въпроса отговориш с ДА и допълниш ПОВЕЧЕ ОТ ДВАМА за всеки от тях, можем да поспорим. Лошото, че когато този момент дойде, няма да има за какво да спорим. Защото може би ще си еволюирал. Защото срещата със смъртта винаги води до смирение. Сега те чувствам като ламер влязъл в компютърен форум. Дотогава ти пожелавам благопристойно лаене. А ако решиш да не е благопристойно и за това имам лек.... може би ще те помоля най-учтиво да поемеш моя Bruno Banani и да му направиш един разкошен Roberto Cavalli, но няма да го направя :-) Щото вече не съм @skynet от 2005-та...Виж тогава с @badr така се горещихме, че сървъра пушеше.






    estqwerty одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #51

    Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Я виж ти каква интересна аргументация.
    А след като религиозните хора имат комплекс за малоценост, липсва им самоувереност.След като им липсва и образование, то защо ти представи текстове, които съм писъл аз, като свои - без да укажеш по никакъв начин. че ти не си техен автор.
    Защо тогава преписваш текстове от религиозен човек, а ги поднасяш като свои.
    Що за наглост.
    Ти затова ли спря да пишеш в нея тема ?
    Цитирам само това ,което съвпада с моете разбирания!!! Често го правя /3-4 пъти на месец/ поради липса на време да пиша обширно по даден въпрос. Дори в момента имам отворени 4 прозореца и докато ти пиша тук ,отвярям отвреме на време да чета какво са написали в другите форуми.
    Ако държиш ще изтрия цитата ти ,ще го напиша с мои думи ,но това няма да промени съшноста на поста ми!!!

    Tommorow
    1. Не.
    2. Да.
    3. Не.
    4. Да.
    Държа да ти кажа ,че не виждам чак толкова голяма връзка с темата. За смърта....Виждал съм я 3-пъти лице в лице отблизо и не ме е довела до смирение.....не ми прави такова впечатление като на теб...аз съм социопат - това би трябвало да ти обясни много неща. Няма да се принизявам да отговарям на намеците ти..Те са характерни за хора стигнали до безсилие и не виждащи друг отговор или аргументи.

    _________________________________________________
    А сега към всички-достатъчно оспамихме тук!! Нека да се придържаме към темата за евтаназията.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #52

    Re:За или против евтаназията ?

    Много чужденци отиват в Белгия да умрат, по три евтаназии на ден за 2011 г.
    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4789591

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #53

    Re:За или против евтаназията ?

    има живот, има уви и вегетация. едва ли последната при хората е толкова богоугодна както при зеленчуците.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #54

    Re:За или против евтаназията ?

    По въпроса от темата, отговорът не може ли да се опрости доста? За мен той е същият, като отговора за спора за или против абортите, за или против официалния педеразлик и т.н. Човек е свободен по рождение. Определено, ако е решил твърдо да сложи край на живота си, едва ли нещо или някой може да го спре и защо и е необходимо ?! Стига действието на гея/майката решила да прекъсне бременността си/ терминално болния/самоубиеца и др. да не нарушават свободата на останалите индивиди в обществото, не виждам проблем. Ама морално ли било, ама правилно ли ... Това го решава единствено страдащия индивид(пълнолетен) и/или близките му и никой друг. Приказки за " оня горе ", грях, ад, рай ще пропусна, т.к. са пропити с религиозно мракобесие, а и кой съм аз да споря след като има хора мъдри и доста по-навътре в тази сфера тъй далеч от мен ( дедо Поп, Ходжи, Шамани и др. ). Сходни спорове в развитите общества ( страни ) отдавна са решени и са в полза на свободата, т.е. правото на човек да избира.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #56

    Отговор: Re:За или против евтаназията ?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    По въпроса от темата, отговорът не може ли да се опрости доста? За мен той е същият, като отговора за спора за или против абортите, за или против официалния педеразлик и т.н. Човек е свободен по рождение. Определено, ако е решил твърдо да сложи край на живота си, едва ли нещо или някой може да го спре и защо и е необходимо ?! Стига действието на гея/майката решила да прекъсне бременността си/ терминално болния/самоубиеца и др. да не нарушават свободата на останалите индивиди в обществото, не виждам проблем. Ама морално ли било, ама правилно ли ... Това го решава единствено страдащия индивид(пълнолетен) и/или близките му и никой друг. Приказки за " оня горе ", грях, ад, рай ще пропусна, т.к. са пропити с религиозно мракобесие, а и кой съм аз да споря след като има хора мъдри и доста по-навътре в тази сфера тъй далеч от мен ( дедо Поп, Ходжи, Шамани и др. ). Сходни спорове в развитите общества ( страни ) отдавна са решени и са в полза на свободата, т.е. правото на човек да избира.
    Фокуса на дискусията "за/против" е друг, еволюирал е така да се каже и отдавна не е в "оня горе" (неговото мнение всички го знаят).
    Имам предвид, че когато човек е доведен до отчаяние, лесно може да вземе решение да сложи край на живота си. А впоследствие, ако все пак не е успял да сложи край на живота си ("не е успял", а не "не е искал") може да преодолее отчаянието и да заживее пълноценно.
    Също така, добре известно е, че човека е изключително адаптивно животно и му трябва само време за да преодолее сполетялото го отчаяние.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-02-14 в 23:20.
    kalcheff1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #57

    Отговор: За или против евтаназията ?

    Кучето, според мен, е заровено другаде. Сам по себе си един текст в закон, осигуряваш свободен избор, въобще не го гарантира. Обаче, веднъж отворена една врата, може напълно да обезмисли така наречената свободна воля. Примери много - нали се сещате, че и Нотариуса пита при изповядване на сдела, дали продавача е взел свободно и неповлияно от никого, решение за продажбата на своята собственост.
    Когато става дума за човешки живот и евнтуално закон позволи той да бъде прекъснат, основавайки се на свободната воля на притежателя му - нали се сещате колко изобретателни могат да станат хората, в усилията си да управляват тази "свободна", според техните виждания, воля.
    Tommorow, justify и Mega харесват това.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #58

    Отговор: За или против евтаназията ?

    "А ако се получи злоупотреба - донорство, користно убийство, прикрити под формата на евтаназия?" (цитат от др.сайт)
    ... заради наследство, да добавя... Много наивно ми се вижда, човек да си мисли, че оставяйки незаконна евтаназията, злото е залостено. Особено пък в нашата родина, реши ли човек да "злоупотреби" като цяло, какво може да го спре и от какво може да го е страх?? Е, верно, един зле замислен закон, в повече, може да го улесни допълнително, но на общия фон си е нищо.
    Хм, нямам практически опит, но пък по-нагоре в темата, поне 3-ма изстрадали събеседници изразяват същото - отива ли работата на гарантирана умирачка, и то агонизираща и мъчителна, кой не би си пожелал по-бърза смърт и кой роднина не би искал да отърве страдащия от мъките му? Например, хипотетично, случайно ми откриват рак, много лош рак, няма надежда, отивам при друг лекар - същата работа, при трети, пети, и всичките ми казват, че съм пътник. Пътешествието вече е започнало и е мнооого болезнено. Имам приятел или роднина, който с много уговорки би се съгласил да ми помогне да сложа край на мъките, АКО не го възпираше фактът, че върши нещо незаконно, така че това трябва да стане скришом, и така той се чувства убиец, и не го очакваха годинки в кауша, ако го сбарат.
    Затова, аз казвам, нека да съществуват определени, добре обмислени и дефинирани случаи, където, законово, евтаназията да е позволена. Да кажем, при тази, тази, тази и тази болест или състояние, лек или възстановяване няма, в скоро време не се очаква да се намери и индивидът страда неописуемо или остава зеленчук. Е нека пациентът или роднините му да имат избора, той да си замине преждевременно! Не мога да си представя да съм в нищожно положение, да не се чувствам човек, и в същото време лекарят да ми каже "Ааа, не може да умираш по-рано, не е законно."
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 16-02-14 в 05:19.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #59

    Отговор: За или против евтаназията ?

    В 99% от случаите, които си описал и сам можеш да си свършиш "мръсната" работа и няма нужда някой да те евтаназира. Защо всички искат да прехвърлят отговорността за това изключително тежко решение на някой друг? Този човек ще трябва да живее с това което е направил и по страшното - винаги, в него, ще стои съмнението - дали не е сбъркал.
    iwan33 одобрява това.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За или против хазарта
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 10
    Последно: 26-06-11, 01:53
  2. gzip - за и против
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 8
    Последно: 13-04-07, 11:27
  3. За или против .... рейтинга
    От Io във форум Анкети
    Отговори: 35
    Последно: 02-10-06, 18:00
  4. Barebone pc - за и против?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 10:38
  5. За и против втори HDD
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-01-05, 02:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе